Soukromá vyšetřovatelka tvrdí, že je silně paranoidní. Nastoupí proto do psychiatrické léčebny, aby tam přišla na kloub záhadné smrti jednoho pacienta. (Netflix)

Anderton

Krátko po pozretí intuitívne za tri, ale ono sa to možno ešte celé rozloží v hlave, ako sa všetko rozkladalo v hlave aj hlavnej postave. Ak mal ale Shutter Island atmosféru takú, že sa už ani pomaly krájať nedala, tak tu sme skôr na televíznom poli Netflixu, i keď je jasné, že Paulo chcel mať vizuál filmu presne taký, aký nakoniec je. Okrem záverečného dejstva ale chodby psychiatrickej liečebne strach nevzbudzujú, zabudnite na tajné ponevieranie sa po nociach po chodbách a s kvílivými zvukmi. Ide o to, či je odpoveď A, alebo B, nakoniec je to síce o niečo komplikovanejšie, ale katarziu určite nezažije každý divák a nepôjde ani o to, či ste, alebo nie ste Paulovými fanúšikmi. Určite si všimnete aj niektoré logické nedostatky, ich spomenutie ale môže byť miernym spoilerom. Možno skúsim kvôli objektivite druhé pozretie. 70% ()

Necrotongue

Oriol Paulo figuruje ve dvou mých Top Ten žebříčcích, a proto od něj očekávám jen to nejlepší. No, a když to, jako v tomto případě, nepřijde, dostaví se u mě frustrace, která má následně dopad na hodnocení. Je to prostě takový dominový efekt, popřípadě zákon padajícího hovna. Seňor Paulo mě obvykle pobaví důmyslně spletitým příběhem, u něhož si v závěru už nejsem jistý, jestli se dívám na film, nebo se film dívá na mě a já si na diváka jen hraju. Režisér a scénárista v jednom totiž běžně klame scénářem tak, jako to dělá zkušený fotbalista tělem. A to byl tentokrát problém. O všechny tyto zapeklitosti jsem byl hanebně ochuzen; já si totiž myslím, že je téma psychiatrických léčeben už natolik provařené, že si nedovedu představit, čím by mě ještě mohli filmaři překvapit. A pokoušet se udržet mou plnou pozornost za těchto okolností po tak dlouhou dobu (protože stopáž byla skutečně obsáhlá) bylo prakticky nemožné. Ani můj oblíbený inkvizitor holt nemusí být neomylný, ale faktem zůstává, že i když jsem se tentokrát dokonale nebavil, žádná katastrofa to přece jen nebyla. / Poučení: Každý je psychicky zdravý jen do doby, než si promluví s psychiatrem. ()

borec999

Typický Oriol Paulo. Hravé, neskutočne zamotané (kto bude tvrdiť po zhliadnutí prvej polovice že vie ako to ďalej dopadne a čo sa stane, tak určite klame) a kvalitne natočené. Kto má rád podobné mindfuckove trilery kde nič nie je tak ako sa na 1. pohľad zdá, bude istotne spokojný. Jednu hviezdu uberám za prehnanú dĺžku a fakt, že tých zvratov bolo v závere podľa mňa predsa len až príliš. Od Contratiempa či Tela slabšie len o kúsok. 75% ()

EvilPhoEniX

Oriol Paulo je BŮH a je zpátky v mistrovské formě!! Už to vypadalo, že Španělé slábnou, ale potom příjde na scénu Španělský David Fincher a natočí pro Netflix jeden z nejlepších filmů roku. Contratiempo meets AHS:Asylum!! Soukromá detektivka si přichystá inteligentní plán jak se infiltrovat do blázince, aniž by někdo znal její pravou identitu s úmyslem vyřešit vraždu, která byla označená za sebevraždu.Ovšem nepůjde to úplně dle jejího plánu a můžete se těšit na pěkně nervydrásající zážitek, který překroutí vaše správné teorie několikanásobně. Paulo hodně těží z atraktivního prostředí blázince- jeden z nejlepších blázinců, co kdy byl mimochodem zfilmován. Někteří lidé jsou opravdu správně creepy a někomu z nich může být lehce nekomfortně. I při 155 minutové stopáži zde nedochází k hluchým místům, mou pozornost si režisér získal okamžitě a dokonale se mnou manipuloval a vodil si mě za nos opravdu precizně. Výborná je Bárbara Lennie, která předvádí obdivuhodné herecké dovednosti, baví svým intelektem a manipulací a vzhledově i vyjadřováním mi připomíná Raqel z La Casa de Papel, ale i zbytek herců odvede kvalitní práci. Paulo tu přísně dodržuje svůj rukopis- Zvrat na Zvrat, dokonalá manipulace s divákem, kde až do poslední minuty divák neví, čemu věřit,úžasná mysteriózní atmosféra, kde je záhadná i kniha ležící na stole a více rozjetých dějových linek naráz, které pěkně zapadnou jak puzzle. Při sledování jsem měl několik prodělaných infarktů, spocenou prdel, mráz v zádech, husí kůži, úzkost a otevřenou pusu dokořán ( a to Paulo k mému uspokojení nepotřeboval ani GORE a tomu říkám true art). Opravdu nemám žádné výhrady, tady je mistr v perfektní formě a luxusní scénář zasazený do nepříjemného prostředí s atraktivní zápletkou a údernou hudbou je trefa do černého. Dokonalost sama. 10/10, ()

TheEvilTwin

Já nevím. Zvraty tady tvůrci sice sypou z rukávu co 10 minut, ale že by mě nějaký uchvátil, to rozhodně ne. Stopáž je přemrštěná, děj je průměrný a celé tohle rozplétání mě vlastně ani až tak nebavilo. Herecky film taky výrazněji neoslní a výsledek je takový "no a co jako?". Ve finále pak vlastně netuším, nad čím bych tady měl výrazněji jásat, proto nechám průměr a jdu prostě dál... ()

• Film se natáčel v Barceloně, Tarragoně a Terrasse. K vytvoření přesvědčivě děsivého blázince byla využita stará budova Tabacalery v Tarragoně a bývalá automobilka Mercedes v Barceloně. (GASTON73)
  • Film se odehrává v 70. letech 20. století. Tedy v době, kdy zemřel španělský autoritativní vůdce Francisco Franco, jehož titul zněl „Vůdce Španělska z Boží milosti“. Ve Španělsku se v té době prováděly rozsáhlé reformy, včetně reformy péče o duševně nemocné, kterou můžeme ve filmu vidět. Název filmu částečně odkazuje na titul zesnulé hlavy státu. (Viacslav)