La mesita del comedor

• USA The Coffee Table

Jesus (David Pareja) a Maria (Estefanía de los Santos) jsou pár, který prochází těžkým obdobím ve svém vztahu. Přesto se právě stali rodiči. Aby si utvářeli svůj nový život, rozhodnou se koupit nový konferenční stolek. Rozhodnutí, které změní jejich existenci. (JasonCZ)

EvilPhoEniX

Ha! Tak tohle je pecka jak vyzrálé španělské víno, kde smích bude střídat pláč a v závěru Vám rozhodně nebude příjemně. Berte tlakoměr i kapesníky potřeba bude oboje !!  O filmu můžu říct jen velmi málo, protože tady platí čím méně víte tím lépe. Každopádně máme tu pár manželů, kterým se čerstvě narodilo dítě, prochází si těžkým obdobím a otec se rozhodne koupit si nový Coffee Table, jenže jak sám otec prohlásí byla to největší chyba v jeho životě. No TPČ! Ve 20 minutě příjde tak Šokující zvrat, že film budete muset pauznout, projít se po bytě, zapálit si cígo a rozdýchat, co se to kurva vlastně teď stalo. A pak to začne !!   Černá tragická komedie říznutá psychickým terrorem jak řemen, kde v jednu chvíli se smějete a v druhé Vám fyzicky není příjemně a ikdyž se smějete- tak si v duchu říkáte, že jste ZRŮDA!! Reakce manželky na rozbitý stůl je excelentní vtipný vrchol filmu- tam jsem se opravdu smál nahlas. Čím víc se film blíží ke konci, tím víc atmosféra houstne a závěr ? To je čisté emocionální peklo a psychický rozklad všech postav včetně diváka. Tam už nemusely být ani slova, stačil řev a hudba !!!   Ecelentní!! 85% ()

ricci.s

Geniálne. Jeden z tých filmov, kde mi bolo hlavného hrdinu naozaj úprimne ľúto. Úplne banálna myšlienka, avšak brilantne podaná. Síce je od začiatku jasné, že to nedopadne dobre a celé sa to zrúti ako domček z karát, avšak divák si môže dosýtosti vychutnať množstvo humorných situácii a konverzačiek, pri ktorých sa nedá nezasmiať, hoci je to skôr do plaču. A čím viac sa smejeme, tým viac sa cítime ako úplné hovädá. V tomto aspekte je film neskutočne emocionálne silný (reakcia manželky na rozbitý stolík po príchode domov vyhráva na plnej čiare). Odporúčam nečítať spoilery a nič viac si o filme nezisťovať. Španieli proste vedia a čoskoro bude určite nasledovať debilný americký remake, v ktorom možno pridajú na krvavosti, aby si pohonili ego, hoci je to to posledné, čo by film potreboval (neveril by som, že to niekedy poviem). ()

*CARNIFEX*

Jesus a Maria si prechádzajú komplikovaným obdobím. Ich vzťah ale dostáva opätovnú nádej po narodení vytúženého dieťaťa. Teda do momentu, kým si Jesus v jednom z obchodov nepresadí svoje a nekúpi konferenčný stolík s nerozbitným sklom ..  Absolútny súhlas s užívateľom "ricci.s". Brutálne ľúto bolo človeku toho nešťastníka, no striedanie tých vážnych situácii s absolútne absurdnými, dodalo filmu atmosféru, ktorá sa vstrebáva naozaj ťažko, pričom Ja ani neviem, či som sa doposiaľ s niečím obdobným stretol. Ono to po dejovej stránke pôsobí asi ako tanec po tenkom ľade na hrane hlúpoty a vážnosti situácie. Podaktorí budú nad tou absurditou polemizovať a možno aj pičovať, no faktom je, že toto je veľmi silná káva s príchuťou veľmi trpkej tragikomédie. No a na záver len dodám, že tá postava tej mladej "13stky", tak to je proste scenáristická bomba, ktorá to celé dokonale osviežila a dodala tú správnu, sarkastickú príchuť. ()

darkrobyk

-Zubní pastou čistí krev vrazi. To je dobré vědět, až někoho zabiješ...cha, cha!- Velmi černá tragikomedie, kdy nepříliš fungující rodině s novorozenětem má přinést štěstí koupě nového kávového stolku. Možná jsem trochu cynik, ale po většinu času jsem se nemohl ubránit smíchu tak, jako se smíchy válela Maria. V podstatě jde o absurdní drama s přesahem do satiry. Jesus vypadal v jedné scéně ( v koupelně) jako zmučený Ježíš, což byl jistě záměr. Důležité jsou i detaily - přinesený šroubek, hlava na poličce nebo červené víno. -Kde je Kajetánek? Určitě umírá nedočkavostí, až uvidí svého strýčka!-Taková čepička!- Závěr byl logický a tak nějak z mé strany očekávaný, páč jsem si momentálně jiný představit neuměl... děkuji Ratchetce za správné nasměrování. ()

pornogrind

To že, Caye Casas dokáže zdárně kombinovat tragikomedii s hororem mě přesvědčil už ve svým filmu Matar a Dios(2017), kterej mimochodem taktéž doporučuju. A i La mesita del comedor je zdařilou kombinací tragikomedie a PSYCHO hororu. Jde vskutku o pozoruhodnej kousek kterej v divákovi bude střídat pocity jak aprílový počasí. Chvíli se budete usmívat, chvíli žasnout nad absurditou některých situací a v určitý chvíli vám při zásadním zvratu ztuhne krev v žilách. V některých situacích vám bude film brnkat na nervy a vše vyústí v solidní psycho peklo. Za sebe film určitě doporučuju. 5hvězd ()

JASON_X

Puta madre, tak tohle se mnou fakt zacvičilo. Já, cynik par excellence, se teď musím přiznat, že jsem se dobře bavil a pochechtával... jenom do dvacátý minuty. Pak už ne. Pak můj úsměv přešel v křeč (pamatujete třeba na "úsměv" malý Christiny Ricci v Addams Family?) a já už jenom netrpělivě čekal na rozuzlení, abych měl tu nepříjemnost konečně za sebou. Obvykle se na vypjatá a hysterická finále těším a báječně si je užívám, ale na tohle jsem se fakt netěšil. Asi už stárnu a měknu. Naštěstí ono rozuzlení je nečekaně milosrdné a ani celý děj není příliš realistický, takže ho celou dobu vnímáte jen jako svým způsobem pořád komedii, i když brutálně tragikomickou a proklatě černočernou. Ale natočit tenhle námět někdo opravdu realisticky, asi bych se na to dívat ani nechtěl a pustil si radši třeba nějakou mou oblíbenou "komedii" ze série Saw. ()

vurhor

Šílený. Vlastně se o tomhle filmu skoro nedá psát bez spoilerů. A byla by velká škoda je zde prozrazovat. Jestli ale někdo pamatuje epizodu z Black Books, ve které Manny směšně zalže Bernardovi a Fran o tom, že jeho otravní rodiče už konečně odešli, i přestože stále byli ve vedlejší místnosti, tak zde je něco podobného. Akorát s daleko DALEKO příšernější situací, kterou bych nepřál ani svému největšímu nepříteli. ()

warrenur

Zaner komedia by som z popisu vynechal a doplnil tam "psychologicky". Za tu dobu uz viem, ze i Spanieli, ktori maju vacsinou nadpriemernu hororovu tvorbu, obcas vedia kus slusne zmrsit. Tak na mna posobil prave tento kusok. Ale tak, je to reziserov 3ti pocin, azda sa to zlepsi. Lacne triky s close-up-mi na spotenu tvar nie uveritelne zmuceneho typka a extra pozitivne narazky z jeho okolia posobili mimoriadne umelo. Vobec, cely scenar mi prisiel uplne neangazovane....sklamanie. ()

AnanAss

Nekompromisní španělská rodinná návštěva, o které je nejlepší dopředu nic moc nevědět… snad jen to, že nejdůležitější je za jakékoliv situace neztrácet hlavu. Rád bych napsal, že jde o brutálně černohumorné partnerské drama, ale ono to téma (respektive to k čemu dojde) je docela silné kafe. Komorně napsaná a zahraná podívaná o tom, co všechno může způsobit nákup nevkusného kávového stolku a kde hlavní postava zažívá psychický teror od svých nejbližších… aniž by si to ti nejbližší vůbec uvědomili. Tedy až do oné chvíle, která je nevyhnutelná a i když se oddaluje, brzy k ní musí dojít. A nebude to nic příjemného. Něco mezi šestkou a sedmičkou, avšak přihazuju více, protože celá ta epizoda (a to čím si musí Ježíš projít) ve mně rezonovala ještě nějakou dobu po závěrečných titulcích. ■ AnanAss‘s Score: 7/10 ■ ()

desade

Tak toto môžu vymyslieť len pošahaní Španieli. Čakal som komédiu, šmrncnutú absurditou a čiernym humorom a dostal som absolútny emocionálny "zárez". Teda, nie že by tam to prvé nebolo. Práveže bolo! Vrátane skvelých dialógov. Pošahaní Španieli... ()

JimDeNiro

HA HA... Tak co ti je :D Čekal jsem cokoli, ale tohle určitě neee.. Prakticky naprosto jednoduchý námět se podařilo skvěle skloubit do 90 minut a vytřískat z toho snad vše. Ono hororově je to úplně minimálně šmrncnuté (i když ta situace je horor sama o sobě), smál jsem se, pak jsem byl brutálně šokován, pak se řešilo nějaké drama, potom nejvtipnější scéna - návrat manželky z obchodu, to jsem se fakt gebil, ale bylo mi blbé se smát, a konec to vlastně dodělá. Neviděl jsem ani trailer, nečetl jsem ani žádnou synopsi a udělal jsem dobře. Španělé opět nezklamali a já je prostě zbožňuju..  film jde docela do hloubky charakterů a musím se přiznat, že mi bylo Jesúse opravdu líto. Velmi nenápadný, ale za to ale skvělý film... 90% ()

Fungore

Černé komedie, drsný humor, absurdní situace - to všechno je mi hodně blízké, přece jen jsou černé komedie mým oblíbeným subžánrem. Tohle mě ale úplně minulo, asi už mám za ty roky vyšší nároky. Celý film ve mě nevyvolával vůbec nic. Co mělo být drsné, co mělo být vtipné, tak mě to nechávalo chladným. Na Španělsko mi to přijde slabé a nedotažené, spousty logických mezer. Už jen scéna, na které je celý film postaven nedává smysl. Napadalo mě desítky nápadů, jak by to mohlo být lepší ve všech směrech. Velká škoda, protože úplně základní námět na papíře zní dobře, ale to, jak je film zpracován, je jeho kámen úrazu. Sorry, ale tohle mě těžce missnulo a z filmu jsem si odnesl jen pocit zklamání a nenaplněného potenciálu. 2* za nápad ()