No moriré sola

• angličtina I'll Never Die Alone

Čtveřice mladých dívek jede po delší době z vysokoškolských kolejí domů. Po cestě narazí na brutálně ubitou dívku. Odvezou ji na nejbližší policejní stanici ve městečku Trinidad. Po pár hodinách výslechu se vydávají opět na cestu a za chvíli zjistí, že je sleduje auto, které viděli nedaleko nebohé dívky. Začíná tuhý boj o přežití a zachování si alespoň špetky lidské důstojnosti. (Chatterer)

darkrobyk

Tak nějak jsem čekal nářez, dostal jsem ale jen několikrát vyluhovaný čaj. Je mi jedno, že snímek nepokrytě vychází z kultovních a profláklých filmů žánru rape and revenge a vypadá, jako by ho natočili v sedmdesátých letech. Vadí mi, že není žánrově důsledný. Vždy lze zvolit dvě cesty (dají se ovšem i spojit v jednu) - buď chci šokovat, nebo napínat. Snímek ovšem ukazuje opravdu jen to, co musí, a tak řada záběrů jde mimo kameru. Dobře. Jenže kolísavé napětí a téměř chybějící mrazivá atmosféra sráží film dolů. Nebudu spekulovat o logice, ale pochybuji, že by dívky během mučení vydržely z větší části mlčet, nebo jen funět. Ne, hystericky by řvaly, prosily, ječely jak sirény - jelikož tváří tvář mučení a smrti je málokdo hrdina. Rovněž jejich chování mi přišlo místy nelogické (např. nepolezu do chaty blízko místa činu, když musím přeci tušit, čí asi bude), až jsem měl pocit, že dle scénáře nejspíš zařvou všechny. Pomíjím sáhodlouhé scény svlékání, oblékání a zahrabávání, které jako příznivec artu vcelku zvládám, filmu ovšem moc nepomáhají. Vše působí spíše jako hraný dokument (což byl možná záměr, nevím). Div, že nebyla alespoň část ve stylu FF, což bych ale nejspíš nedal vůbec. Příliš mírné! 2,5* ()

Bloody13

Další pocta kultovním snímkům Last House on the left (1972) a I Spit on your Grave (1978). Takže můžete čekat hodně dlouhou scénu mučení a znásilňování (která trvá asi 15 minut!) a následnou krvavou odplatu. Oběti jsou tentokrát rovnou čtyři a vrazi tři, což zapřičiní slušný masakr a následek toho, že se počet všech postav v závěru pěkně zredukuje. Film je sice amatérský, ale reálný, ženské oběti se chovají po většinu času uvěřitelně, což bohužel neplatí u policisty, jenž se v klíčovém momentu zachová jako debil. Celkově se to dost vleče, hodně záběrů mi přišlo zbytečně přetáhnutých, ale jinak je to slušný exploitation, na který se znova asi nepodívám. P.S. Ta hudba při úvodních titulcích je vážně špičková! ()

ledzepfan

V rámci žánru je to jeden z mála filmů u kterého má člověk pocit,že vznikl proto aby vyprávěl příběh a né jen pro předvedení několika "rape&gore"scének..Ty jsou zde sice taky a podané dost zdatně ale rozhodně by tak nefungovaly,kdyby nebyly zasazené do toho pooomalu se rozvíjejícího dramatu o prasatech,prasárnách,obětech a vůli k životu(potažmo pomstě)......Je docela těžké se na to dívat...jakoby nám chtěli tvůrci říct,že u tohodle filmu si moc popkornové zábavy s kámošema neužijeme.. ()

*CARNIFEX*

Štyri kamarátky sa vyberú na aute na výlet. Ten sa však ani z ďaleka neskončí najlepšie. Ako prechádzajú svojim autom pustinou, jedna z nich spozoruje ležať vedľa cesty zranenú ženu. Rozhodnú sa jej pomôcť a tak všetko nahlásia na neďalekej policajnej stanici. To bola ale chyba. Porekadlo - "za dobrotu na žobrotu" - sa vyplní do poslednej bodky. I will never die alone je amatérskym snímkom, ktorý sa čisto zameral na brutalitu, zvrátenosť a vnútorný boj o zachovanie štipky dôstojnosti. Pomsta býva totiž "sladká". Na počudovanie však prispel "lepšou zábavou" ako podaktoré filmy disponujúce rozpočtom na úrovni Titanicu. Nakoľko nemám rád amatérske horory, som sám zo seba prekvapený, že ma vôbec tento film zaujal. Tento snímok totižto nedisponuje ničím výnimočným či prekvapivým. Len si ako keby bezstarostne plynie. Asi som mal slabšiu chvíľku no mne sa to proste pozdávalo. Strop je však niekde, tesne pod úrovňou troch hviezd. ()

Skrk

Hodně syrový exploitation horor, kde mnoho scén působí až nechutně reálně. (viz. znásilňování) Nejbrutálnější věcí na filmu není krev, ale pomalu se vlečící scény, které nemusí každému sednout, ale mě to přišlo ještě víc reálné. Hodnocení by mohlo být ještě o něco lepší, kdyby to nebylo tak příšerně amatérské. ()