Svět po zániku

• USA The Day

Deset let po apokalypse se světem toulá pětice přeživších lidí, kteří se snaží najít bezpečné místo, kde by mohli začít nový život. Konečně by tak mohli přestat utíkat před kanibalskými kmeny, které jsou jim na stopě... (TV Prima)

Kryton

Černobílé britské post-apo, kde jeden z hobitů opět jde špinavou krajinou. No někdo u toho bude hýkat radostí, ale mě tam chybělo více než by se zdálo. Atmosféru mi pár záběru špinavého lesa a baráku nepřineslo. Postavy se chovaly tupě a bylo mi fuk, kdo je kdo a proč je kdo. Ve výsledku si člověk začne vážit filmu jako The Road. Prostě z tohoto nízkorozpočtového bijáku není cítit atmosféra, emoce a větší chuť udělat dobrý post-apo. Takto se tu dostaví jen banda sprostých a špinavých anglánů, kteří jdou lesem a pak se vymlátí navzájem. Ani zábavnost béčka to nemá. Hodnocení OST: Hudby jsem si ani nevšiml. 1/10 ()

castor

Největší nepřítel člověka? Zase člověk. Tyhle apokalyptické kousky s mizernými vyhlídkami na dny příští mám rád. Jenže když se prvních třicet minut prakticky nic neděje a další desítky jen velmi málo, nastává problém. Pětice přeživších putuje „mrtvou“ krajinou, unavení, zoufalí, vzápětí nadšení, když najdou pár kusů plechovek s jídlem. Jenže jednou přeci jenom musí nastoupit nějaký příběh nebo alespoň něco, čeho by se měl divák chytit. Jenže tohle je mnohokrát omleté thrillerové přízemí, dějově jsme pak někde na úrovni libovolné epizody průměrného seriálu. Režisér, který stojí za pitomoučkým hororem Nurse 3D, toho jednoduše moc nevymyslel. Řada scén je navíc utopených ve tmě. A to žádný divák nevidí rád. ()

Astaroth12

Totálne rozobratie situácie, do akej sa dostalo pár ľudí. Film mal dlhší rozbeh, ale keď sa rozbehol, bol plný akcie, krvi a adrenalínu. Je jasné, že ide o nízkorozpočtový film, lebo je jeden dom, na jednej strane ľudia, ktorý chcú prežiť a na strane druhej, ľudia, ktorý ich chcú zjesť, a tak boj sa môže začať. Do toho pár nepodarených psycho flashbackou, ktoré boli úplne mimo. Príbeh je jednoduchý, ale s postavami som Súcítil a dá sa povedať, že mi boli aj sympatické. Koncoví boj sa odohrával poväčšine v tme, a bolo vidieť leda tak hovno. A týmto námetom sa dali urobiť veci, ale potenciál nebol naplnený. ()

dee-key odpad!

Takže to shrňme. Je tu postapo, které už jsme ale viděli stokrát a lépe. Je tu parta přeživších a jdou po nich kanibalové. Svým způsobem zombíci, když je chtějí sežrat. Je tu tajemná holka co moc nemluví, taková bílá Michonne. A pak jsou tu ty zdlouhavý výslechy plný násilí. A to je vždycky nuda. Takže summa summárum je to další výblitek stokrát přežvejkaného motivu. Tedy nuda kterou jsem v půlce vypnul. ()

Big Bear

The Day by klidně mohl být jedním z dílů Walking Dead. Ale naštěstí není. Je to totiž spíše Walking než Dead a pokud si tu někdo libuje v tom, jaká to tu byla ,,sekaná'' tak buď viděl od tohoto žánru málo a nebo já už sakra moct. Odhadoval bych to na to druhé a tak nám zvrhlejším tohle nutně musí přijít hodně sterilní... Byť nedostatek doláčů čpěl s každým snímkem, celkem se i tak podařilo nabudit slušnou atmosféru zmaru po nějakém globálním průseru. Kdo však čeká opuštěné kolony vyrabovaných aut na výpadovce z města bude zklamán. Tady k tomu tvůrcům stačil šedý filtr, podzimní krajina, jakýsi mrtvý jehličnatý les v rašeliništi a opuštěná farma. Nic proti tomu, i v Road to bylo podobné a fungovalo i tam to občas vypíchli třešničkou na dortu typu vraku tahače na spadlém mostě... Já jsem tady hlavně od poloviny trochu přestal chápat to rozdělení přeživších a někdy i ty jejich nesmyslné dialogy. jak říkám, už jsem asi zvrácený, za čarou a tak bych uvítal místo kecání více sleziny... Určitě je The Day dalším zajímavým přírůstkem do postapo žánru, ale působilo to na mně nemastně, neslaně a při srovnání s podobnými filmy dost slabě. Tři náboje do brokárny. * * * ()

• Raná pracovní verze filmového scénáře byla autory zhotovena během dvou dní. (Conspi)
  • Natáčanie prebiehalo v kanadskom meste Ottawa. (Sufferer)
  • Základna filmové pětice byla filmaři zbudována na místě starých koňských stájí. (Conspi)