V dôsledku globálneho otepľovania sa roztopili polárne ľadovce a všetky kontinenty sa ocitli pod vodou. Samotársky Námorník (Kevin Costner) je jedným z tých, ktorý sa adaptoval – za ušami mu narástli žiabre. Odhalili ho ako mutanta a uväznili. Plávajúcu plošinu, akési „vodné mesto“, však napadnú a jemu sa podarí ujsť s Helen (Jeanne Tripplehornová) a jej nevlastnou dcérkou Enolou (Tina Majorinoová). Na chrbte Enoly je vytetované zvláštne znamenie – medzi ľuďmi, čo prežili, totiž koluje legenda o pevnej zemi a znamenie by ich k nej mohlo doviesť. Novodobí vodní piráti pod vedením neľútostného Deacona (Dennis Hopper), ich však napadnú a Enolu unesú... (TV JOJ)

Hal_Moore

Všichni od Costnera čekali nějaký pětioskarový velkofilm, a dostalo se jim neoskarového zábavného velkofilmu. Nejlepší na celém filmu byly speciální podvodní scény, které jen dokumentovaly tajuplnost oceánu a jiných hlubokých vod. To muselo stát peněz. Je těžké si představit, že film měl větší rozpočet než třeba Jurský Park. Vodní Svět je úplně jiným zobrazením možné budoucnosti, než se snaží zobrazit drtivá většina jiných sci-fi filmů z blízké či daleké budoucnosti. Bitvy vypadaly přesvědčivě. Imho Kevin Costner není špatným hercem, což splňuje i zde. Je to takový Šilený Max 90. let. ()

Hellboy

Myslím, že neprávem špatně hodnocený film. Rozhodně se jedná o nadprůměr, i když netvrdím, že je to dokonalé.. Ale rozhodně se nenechte zmást zdejším hodnocením (62%) a tenhle film zhlédněte.. Ale logiku odhoďte stranou a to hodně daleko!! Tady jde pouze o zábavu:) Tohle je prostě esence GUILTY PLEASURE. A také zážitek z dětství. ()

Kaka

Druhá spolupráce Reynolds - Costner nakonec nedostala takového uznání jako ta první (Robin Hood), avšak úplně zlé to zase není. Scénář je nápaditý a vůbec celá idea se zatopením světa je příjemně mysteriózní. Objevování "dryland" je napínavé a mořský vlk Kevin Costner je v této roli naprosto perfektní. Úchvatně natočená akce strhne svojí dravostí a přehledností a celková dynamika filmu je více než dobrá. Ruší snad jen přehnaně výbušné finále s několika typicky hrdinsky trapnými sekvencemi, ale přežít se to dá. Podvodní scéna je fantasticky mrazivá, stejně tak závěrečných pět minut. Snímek který stál 175 milionů dolarů nám sice neukázal nic převratného, avšak jedná se o relativně zajímavý a nápaditý hollywoodský blockbuster, kde jsem nějaké ty úlety ochoten odpustit. ()

Dever

Soundtrack James Newton Howard: 1. Main Titles ,2. Escaping The Smokers ,3. The Atoll ,4. Prodigal Child ,5. Smokers Sighted ,6. Swimming ,7. The Skyboat ,8. National Geographics ,9. Speargun ,10. The Bubble ,11. Helen Frees The Mariner ,12. Helen Sews ,13. Slide For Life ,14. Half An Hour ,15. We're Gonna Die ,16. Arriving At The Deez ,17. Deacon's Speech ,18. Haircuts ,19. Gills ,20. Why Aren't You Rowing? ,21. Balloon Flight ,22. Dry Land ,23. Mariner's Goodbye ,24. Main Credits ()

Hunt

Hudba: James Newton Howard; Tohle je zcela osobní záležitost, být objektivní, tak řeknu- "jo, vcelku to šlo, záčátek velice slibný, charismatický Kevin Costner, několik pěkných scén, ale posléze se film dostává do křeče a finále je dost přehnané a poněkuď trapné". Avšak já tento film mám spojený s mými začátky návštev kin a do teď mám v sobě ten úžásný pocit, kdy jsem zasedl do nepodlných sedaček v kině Blaník na Václavském náměstí, logo firmy Universal vplulo do filmu, v reprobednách začala špouchat voda a na obzoru se objevila loď...atmosféra postapokaliptickeho vodního světa mě prostě dostala- mám ten film rád. ()

• V Severní Americe svého času film utržil 88,2 milionu amerických dolarů, celosvětově pak 264,2 mil. Vzhledem k nákladům, které - i s reklamní kampaní a distribucí - činily kolem 235 milionů, a k pověsti, která jej předcházela, byl tedy považován za mimořádný propadák. Ovšem díky velmi slušnému úspěchu na videotrhu a prodeji televizních práv se zanedlouho zaplatil. (NIRO)
  • Keď loď Námorníka (Kevin Costner) uniká pred Smokermi tým že sa nakláňa na strany, pri druhom náklone - keď Námorník volá na Helen (Jeanne Tripplehorn) - má kreslo na kraji lodi už rozložené, no keď Helen k nemu pribehne, kreslo práve rozkladá. (Lukoh)

Vodní svět se dočká seriálového pokračování

Vodní svět se dočká seriálového pokračování

30.07.2021

Studio Universal a producenti John Davis a John Fox přišli s poměrně nečekanou zprávou. Vodní svět, sci-fi z rou 1995, které se proslavilo zejména produkčními potížemi, kvůli kterým rozpočet narostl… (viac)

Kevin Costner chystá desetihodinový western

Kevin Costner chystá desetihodinový western

02.01.2017

Když Kevin Costner poprvé usedl za kameru, bylo z toho 7 Oscarů, včetně toho za režii. Ano, řeč je o legendárním Tanci s vlky, na který však Costner nikdy úspěšně nenavázal. Vodní svět byl obří… (viac)