Noc Oscarov

(relácia)
  • Česko Oscar 2017 (viac)
Publicistický
USA, 2017, 209 min (Alternatívna 90 min)

Réžia:

Glenn Weiss

Účinkujú:

Jimmy Kimmel (moderátor), Javier Bardem, Leonardo DiCaprio, Jamie Dornan, Gael García Bernal, Dakota Johnson, Brie Larson, Kate McKinnon, Mark Rylance (viac)

Na začiatku každého roka sa pozornosť celého zábavného priemyslu a všetkých filmových fanúšikov upiera na udeľovanie Oscarov. Všeobecné očakávania vrcholia priamym prenosom zo slávnostného galavečera, kde sa ceny americkej Akadémie filmových umení a vied (Academy of Motion Picture Arts and Sciences, AMPAS) udeľujú pravidelne od roku 1929 - v roku 2017 budú teda vyhlásené výsledky už 89. ročníka. Najviac nominácií za rok 2016 získal romantický muzikál La La Land. Snímka mladého režiséra Damiena Chazela sa o cenu Oscar stretne až v 14 kategóriách. Počtom nominácií La La Land dorovnal historický rekord veľkofilmu Titanic z roku 1997 a snímku Všetko o Eve z roku 1950. V priamom prenose z divadla Dolby Theatre v Hollywoode sa aj diváci televízie Doma dozvedia, ktoré snímky a tvorivé osobnosti si v 24 kategóriách odnesú legendárnu zlatú sošku. Galavečerom bude divákov sprevádzať americký moderátor a komik Jimmy Kimmel. Zo štúdia v Záhorskej Bystrici sa z obrazoviek Doma budú prihovárať moderátor Roman Juraško a komentátor Boris Pršo, ktorí v štúdiu privítajú aj naozaj exkluzívnych hostí! (TV Doma)

korbitch22 odpad!

Na zakázku vyrobený politickorasově nekorektní žvást Moonlight, přebarvený, stupidní a filmařsky nulový La La Land. Ostudná chyba při vyhlašovaní, falešné proslovy, úsměvy a skrytá nenávist s opovržením. Trump, Trump a zase Trump....ještě budete rádi, že ho máte vy nevděční idioti. Oscaři dosáhli úplného dna. ()

vteco

89. ročník předávání prestižních a tolik chtěných Oscarů započalo lépe, než se po loňském průšvihu očekávalo a překvapivě se v příjemném duchu vezl celý ceremoniál. Jimmy Kimmel se moderování zhostil poměrně dobře, ač nedostával zrovna moc prostoru a byl pouze výplní mezi proslovy či krátkými filmy, což je funkce, kterou by hlavní moderátor nejspíše zastávat neměl, avšak po celou dobu byl vtipný, někdy více, někdy méně, politickým tématům se vyhýbal a když už se ten Trump nakousl, tak se nepřímo řečeným vtipem ladně přešel a pokračovalo se dál. Nelze opomenout jeho časté narážky na přítomného Matta Damona, které ocení převážně fanoušci obeznámení s jejich „nenávistným“ vztahem trvajícím několik let, tohle se opravdu povedlo, a to pokaždé. Samotná výplň v podobě medailonků či nenávistných twitterů neoslnila, ale ani neurazila, stejně jako padající sladkosti či nečekaná návštěva turistů zběsile natáčejících všechny celebrity na své smartphony. O správnosti či spravedlivosti oceněných se moc argumentovat nedá, každý máme své oblíbence, za kterými si stojíme a letošní Oscary žádnou extrémní minelu nepředvedly, tedy až na samotný závěr. Ten se řadí mezi nejtrapnější a nejostudnější chvíle přímého přenosu vůbec, jelikož špatná obálka při vyhlašování hlavní ceny je v takových poměrech něco opravdu nepředstavitelného. Lze se jen domnívat, zda se jedná o neomluvitelný fail či cíleně vytvořenou reklamu, tak či tak se jedná o zostuzení této ceny, které je naprosto neomluvitelné. Což o to, že to vyhrál film A nebo film B, ovšem být vyhlášen vítězem nejprestižnější filmové ceny, přijít si to na pódium oslavit, poděkovat příbuzným, zabrečet si, zažít nepředstavitelné emoce a po pár minutách se této chvíle naprosto vzdávat kvůli idiocii organizátorů je nehoráznost, která snižuje jak hodnocení tohoto ročníku, tak i úroveň celého ceremoniálu. Ostuda, nic víc, nic míň. [20%] ()

luka4615

Jimmy Kimmel se podle očekávání u moderování Oscarů nenechal zahanbit, avšak občas se jeho projev nesl až v příliš stejném duchu jako v jeho talk-show. Jistě, na daný formát to sice stačilo, ale u ceremoniálu jako je tento bych očekával prostě něco navíc a hlavně originálnějšího. Celý večer se nesl ve velmi předvídatelném duchu, co se politických narážek a vítězů týče, nicméně to co se stalo pak, to jsem tedy ještě neviděl. Zaměnit obálku s nejlepším filmem u takovéto ceremonie je neskutečná ostuda, která tuto událost sráží až k absurdnímu průměru. Předávání cen Akademie bylo vždy prestižní záležitostí, tak proč se z toho poslední dobou stává taková fraška?! ()

Vxxx

Já to považuji za docela povedený ročník. Jimmy Kimmel rozhodně minimálně ucházející host, nicméně po loňsku by byl ucházející i kus dřeva. Ale zvládal dobře improvizaci, humor snesitelný. Předávající byli víceméně vtipní, nebo alespoň milí. Nejradši jsem viděla Michael J. Foxe, Brie Larson a Jennifer Aniston. In Memoriam neměl takovou sílu jako v loňských letech, za to Sting geniální. A celá show odstartovaná geniálním Timberlakem. Co se týče tak nějak obsahu a poselství celého večera - začínám být už hodně alergická na rasismus/boj proti rasismu, co se v Hollywoodu odehrává. Co je horší? Nenominovat žádného černocha, jelikož prostě zrovna není za co nebo nominovat plno černochů jen proto, že jsou černí? Moonlight a Fences jsou dva nejvíc přeceněné filmy loňského roku. Nechápejte mě špatně, boj proti rasismu je rozhodně správný, ale když pak každý v proslovu mluví a malých černých dětech, které to můžou dotáhnout až na bělochy...začne to být únavné. Ještě měl Leo začít o kytičkách a globálním oteplování a bylo by to "ceny za moralitu" místo Oscarů... Celkově 4* , mělo to hodně dobrých momentů :) ()

castor

Je cesta „prvně menšinám nic, potom až příliš“ tou správnou? Jasně že není. Moonlight je svým tématem už sám o sobě magnetem pro sbírání vavřínů, což je špatně. K samotnému předávání snad jen to, že je a bude vždy obtížné nabídnout zábavný pořad tak, aby odpovídal všemu, co se od něho očekává. Aby nenudil, ovšem ani neurazil a neměl monstrózní délku. Mě nicméně uspokojí i samotný fakt, že jsou pohromadě ti všichni, které má filmový fanoušek tolik rád. ()

• Dvě minuty a 23 vteřin byl La La Land (2016) vítězem Oscara za nejlepší film. Děkovný proslov producentů ale museli přerušit, omluvit se, a vyhlásit skutečného vítěze; Moonlight (2016). Chybu provedl účetní PricewaterhouseCoopers. (Delock)