Noc Oscarov

(relácia)
  • Česko Oscar 2018 (viac)
TV spot
Publicistický
USA, 2018, 239 min (Alternatívna 90 min)

Réžia:

Glenn Weiss

Scenár:

Megan Amram

Účinkujú:

Jimmy Kimmel (moderátor), Steven Spielberg, Viola Davis, Willem Dafoe, Woody Harrelson, Richard Jenkins, Christopher Plummer, Sam Rockwell, Armie Hammer (viac)

Sledujete naživo 90. ročník odovzdávania najprestížnejších filmových cien z Hollywoodu. Na začiatku každého roka sa pozornosť celého zábavného priemyslu a všetkých filmových fanúšikov uprie na nadchádzajúce udeľovanie Oscarov. Všeobecné očakávania vrcholia priamym prenosom zo slávnostného galavečera, kde sa ceny americkej Akadémie filmových umení a vied (Academy of Motion Picture Arts and Sciences, AMPAS) udeľujú. Milióny milovníkov filmu netrpezlivo sledujú očarujúci ceremoniál, pri ktorom sa rozdeľujú najprestížnejšie ocenenia vo svete kinematografie. Každoročné odovzdávanie Oscarov sa stalo najslávnejšou aktivitou Akadémie filmových umení a vied. Oscary sa udeľujú pravidelne od roku 1929, v roku 2018 budú teda vyhlásené výsledky jubilejného 90. ročníka. V priamom prenose z divadla Dolby Theatre v Hollywoode sa v nedeľu 4. marca 2018 aj diváci televízie Doma dozvedia, ktoré snímky a tvorivé osobnosti si v 24 kategóriách odnesú legendárnu zlatú sošku... Galavečerom bude divákov už druhý rok po sebe sprevádzať americký moderátor a komik Jimmy Kimmel. Rovnaký úspech sa doposiaľ podaril iba hercovi a komikovi Billymu Crystalovi, ktorý odovzdávanie Oscarov moderoval v rokoch 1997 a 1998. Priamy prenos sa bude vysielať vo viac než 225 krajinách a teritóriách po celom svete. Zo štúdia v Záhorskej Bystrici sa divákom Doma bude prihovárať moderátor Roman Juraško, ktorý v štúdiu privíta aj naozaj exkluzívnych hostí – módnu stylistku Zuzanu Kanisovú a herca Mareka Majeského. (TV Doma)

TV spot

Matty

Vtipy, režií i výběrem předávajících tak opatrné, až to bylo nudné. Jako kdyby se všichni ještě vzpamatovávali z trapasu, kterým končil předchozí ročník, a dělali vše pro to, aby se něco podobného neopakovalo. Anebo tvůrci večera prostě rezignovali na zvyšování atraktivity (a sledovanosti) a jen se chtěli s předáváním nějak důstojně vypořádat. Sebe i druhé vykrádajícího Kimmela už prosím víckrát ne. Příště by mohl moderovat třeba Kumail Nanjiani, který byl vtipný pokaždé, když promluvil. ()

xxmartinxx

Že nevyhraje nejlepší z nominovaných, jsem zvyklý, že vyhrál ten nejhorší z nich, je přesto trochu smutné, zvlášť když ročník byl docela silný. Tady je ale asi místo na hodnocení provedení předávacího večera, který byl snad ještě o kus nudnější, než bych čekal - Kimmel je zoufale otravný, vykrádá vtipy zašlých memů a ještě má tendenci opakovat vítězům "méně důležitých kategorií" jako střih, že nikoho nezajímají. Vděčné byly alespoň střihové montáže oscarové historie, i když kdejaký youtuber by zvládl lepší - vůbec potenciál oslavy výročí zůstal nevyužitý. ()

kaylin

Názory na vyhlášené se budou různit, ty hodnotit nechci. Absolutně zůstal nevyužit potenciál 90. výročí - videomontáže jsou fajn, ale to je všechno. Kimmel byl už trochu nudný a chtělo by to někoho, kdo přinese něco nového, ale nejen humor, celkově do večera, aby to bylo zajímavější a ne jen posezení hvězd na jednom místě. Česká verze je bohužel tragická a simultánní překlad nefunguje. Pokud v tom chce ČT pokračovat, doufám, že s jinými komentátory, kteří nebudou u každé ceny tvrdit, že to vlastně bylo jasné. Celé předávání bylo spíše zklamáním. ()

korbitch22 odpad!

Dostali jsme se do doby, kdy udělujeme ceny sračkám, neříkáme nahlas to co cítíme, bojíme se obejmout ženu aby nás nějaká ufňukaná a zahořklá feministka neobvinila z obtěžování. Obsazujeme asiaty do role černochů, černochy do rolí bělochů, nechutné, hloupé a stupidní filmy považujeme za nejlepší a dementní, vyžraná prasata považujeme za nejlepší režiséry. Tímhle zkurveným bordelem se protrapčil tragicky nevtipný kokot a já musel vypít šest piv a položit krabičku cigaret, abych tu sračku přetrpěl. Moje poslední udělování cen. Je mi na blití z téhle doby, je mi na blití z těchto lidí a je mi na blití z absolutního nezájmu o filmy, které mají srdce, duši a mozek. Forman rotuje v hrobě a to stále žije. ()

luka4615

Nad celým přenosem jako by se vznášel "duch" loňského "faux pa" při předávání cen, což mělo velmi negativní vliv na divácký zážitek. Přišlo mi, že všichni, od moderátora až po herce, jsou jaksi opatrnější, pročež většina přenosu byla velká a strojená nuda. Co se samotných cen týče, Akademie se ve svých výběrech vážně začíná rapidně horšit! ()