Bugsy (Warren Beatty) je gangster, ktorý má medzi "svojimi" výbornú povesť  a zrejme aj preto je vyslaný na východné pobrežie prevziať isté záležitosti pod svoje krídla. Všetko ide prekvapujúco hladko a zdá sa, že zďaleka nie je koniec jeho plánom. Jeho priateľ z detstva ho uvedie do sveta filmových hviezd. A Bugsy je presne tým, kto do Hollywoodu zapadá viac, ako ktorýkoľvek iný herec. Honosné sídlo v Beverly Hills, luxusné auto a najkrajšia herečka sú samozrejmosťami a aj keď to všetko vyzerá ako jeden veľký večierok, obchod vôbec nespí. Ďalší plán je obdivuhodnejší ako ktorýkoľvek iný: premeniť malé mestečko v Nevadskej púšti na stredisko hazardných hier, ktoré onedlho budú poznať na celom svete: Las Vegas... (STV)

Freemind

Horká atmosféra Kalifornie 40tých let utopené ve slunci a pozérském luxusu, nablýskaný svět filmu kontra bahýnko mafiánských kšeftů, výtečná Morriconeho hudba, břitké dialogy a poutavý děj. Budu asi za kreténa, ale bohužel mi lezly na nervy herecké výkony ústřední dvojice - afektované Annette Beningové a toporného Beattyho. Nevím, zda to byl Levinsonův záměr, ale Beatty se zde stává karikaturou sebe sama - panákem zoufale vstřebávajícím poslední záblesky reflektorů, voskovou figurínou dávno zašlé hvězdy, filmového milovníka. Smutné. ()

Kaka

Originální, zajímavé a nápadité nejen díky skvělé režii, ale i hercům (Warren Beatty, Annette Bening) a hudbě, která je sama o sobě těžko poslouchatelná, ale ve filmu působí výtečně a příjemně podbarvuje už tak skvělou atmosféru 40. let. Akční scény jsou bravurně zvládnuté a k celkové dokonalosti moc nechybí. Snad jen občas trochu rozvláčnosti mi kazí celkový velice kladný dojem. ()

Aky

Zajímavý, osobitý film žánrově na pomezí gangsterky a životopisného dramatu o silné osobnosti, která je současně nemilosrdným zabijákem a také originálním snílkem. Kombinace vitality, fantazie a cílevědomosti mu umožní uskutečnit tak bláznivý projekt, jako je založení prosperujícího a miliardy vynášejícího Las Vegas uprostřed hladové pouště. Že by to nikoho jiného nenapadlo, že by to nikdo jiný nebyl schopen uskutečnit, že za to osobně vrchovatě zaplatil, dnes už nikoho nezajímá. Warren Beatty, Harvey Keitel, Ben Kingsley - tahle trojka to podala skvěle. ()

monolog

Docela zvláštní gangsterka. Ona to vlastně ani pravá gangsterka není, protože i přes určité Bugsyho neobvyklejší metody a některé kriminálněji orientované partnery, se tu jedná spíš o to popsat posledních pár let jednoho vizionáře, kterej v tom uměl chodit, jen se mu nepovedlo na ostří břitvy udržet rovnováhu. Přemýšlel jsem, ale nemám tomuhle filmu co vytknout. Líbil se mi opravdu hodně. Herci, děj, výprava, podle mě bezchybné. Warren má charisma jako bůh. A je i Bugsymu (znamená šílený) dost podobnej. Jen jednu drobnou výtku mám vůči autorům. Jestli to bylo podle pravdy stejně jako poslední psané věty, co se s hrdiny stalo dál na konci filmu, pak nevím nevím. Virginie Hillová (původně prostitutka) sice opravdu umřela za podivných okolností, ale stalo se to o dvacet let později v rodinném domu v Rakousku, kde bydlela se svým synem z manželství s lyžařským instruktorem Hansem Hauserem. Říká se, že se pravděpodobně (a ne poprvé) snažila vydírat mafii. Tomu i nasvědčovalo to, že její bývalý milenec Joe Adonis (ten, kterýmu ji Bugsy přebral), ji dva dny před smrtí navštívil. Ten film mě prostě zaujal tak, že jsem si o nich chtěl zjistit něco víc a tak jsem použil wikipedii. A ještě zajímavůstka. V tomhle filmu hrál Bugsy Siegela Harvey Keitel. ()

choze

"Peníze ho vůbec nezajímají, zajímají ho jen nápady. Něco postavit. Je to snílek." Gangster. Donchuán. Snílek. A zakladatel Las Vegas. Smrtelně nebezpečný i komicky roztržitý, šarmantní svůdník i trapný žárlivec a mizerný manžel a otec, obratný obchodník i na peníze kašlající vizionář posedlý vybudováním něčeho velkolepého uprostřed ničeho. Kteroužto rozporuplnost symbolizuje název filmu - přezdívka, pod níž se titulní postava proslavila, ale přitom ji nenáviděla. Oproti realitě notně přikrášlená, ale filmařsky vymazlená hollywoodská pohádka-legenda, která s nadhledem hraničícím až s parodií (výbuchy žárlivosti) vypráví příběh o jedné velké temperamentní lásce a jednom velkém šíleném snu. Beatty a Benning (kteří se následně vzali) hrají karikaturně, ale suverénně, podporovaní skvělými herci ve výrazných vedlejších rolích, od ranařského Keitela (Mickey Cohen) přes charizmatického Kingsleyho (Lansky), až po dojemného Goulda. ()

• Celosvětová premiéra filmu proběhla 10. prosince 1991 v New Yorku. (ČSFD)
  • Keď Bugsy (Warren Beatty) odváža Harryho Greenberga (Elliott Gould), v čase 1:22:50 auto parkuje pred mostom. V čase 1:23:14 to auto v zábere chýba, objaví sa znovu v 1:23:22. (GabrielGabko)
  • Po natáčení filmu se Warren Beatty a Annette Bening vzali. (Xixao)

Filmový svět opustili dva slavní tvůrci

Filmový svět opustili dva slavní tvůrci

17.04.2020

Filmový svět se v rozpětí několika hodin musel rozloučit rovnou se dvěma významnými filmovými tvůrci. Ve věku 77 let zemřel kameraman Allen Daviau, jehož budou diváci znát nejlépe díky skvělé práci… (viac)