Sam "Ace" Rothstein je bývalý hazardný hráč, ktorého mafia dosadí na miesto vedúceho veľkého kasína v Las Vegas. O jeho osobnú bezpečnosť sa stará jeho najlepší priateľ, brutálny gangster Nicky Santoro. Pod Samovym vedením kasíno prosperuje, no jeho život sa zásadne zmení, keď do neho vstúpi profesionálna podvodníčka Ginger... (STV)

Sarkastic

Výborný krimi film. Stojí podle mě hlavně na úvodní trojici herců; perfektní Robert De Niro, kterému divák fandí od začátku až do konce, Sharon Stone, která podává chvílemi opravdu strhující výkon a naprosto přesný Joe Pesci (popravdě řečeno, mně by stačilo poslouchat jen jeho komentář, jeho hlas v originále je super). Příběh je taky slušný, prostředí casina a praktik kolem něho rozhodně zaujme, ale pak přichází na řadu jediný, avšak neméně důležitý kaz filmu, a to jeho délka. Znám několik filmů, které mají kolem 3 hodin, nenudím se u nich ani chvíli a považuju je za skvělé dílo, bohužel v případě Casina se objevuje rozvláčnost a kolísavost tempa, takže pak nestačí jenom výborní herci, ale je potřeba i dynamičtější příběh. ()

MM_Ramone

Martin Scorsese je neodškriepiteľne výnimočný režisér. Z jeho dieľne pochádza nejeden výborný filmový titul. No u mňa najviac zabodoval práve "Kasínom". Už i "Mafiáni", ktorých natočil v roku 1990 boli takmer dokonalým dielom. "Kasino" však vidím ako precízne vybrúsený diamant jeho tvorby. Okrem nádherného hereckého koncertu trojice hlavných predstaviteľov - Roberta DeNira, Sharon Stone a absolutne dokonalého Joea Pesciho, to má celé silnú pohlcujúcu atmosféru, ktorá vznikla vďaka kamere, strihu, scénaru a najmä režisérskej práci Martina Scorsese. ***** ()

monolog

Tenhle film se mi od Scorseseho asi líbí nejvíc, co jsem viděl. Ještě tak Mafiáni se mi líbili, ale většinou mi přijde příliš zdlouhavej a nudnej a obvykle o ničem. Ale tenhle film ne. Možná že jeto tím, že mám rád mafiány nebo se tady obzvlášť vycajchnoval, každopádně kdykoliv jsem to potkal náhodou v televizi, musel jsem se na to dodívat, i kdyby to začínalo jánevímkdy. Možná je to taky tím, že mi to připomínalo romány Arthura Haileyho (Hotel, Letiště atd). Přestože nehlavnější postavou je tu De Niro, podle mě tu nejvíc exceluje Joe Pesci. Ten jeho drsnej tvrďáckej nervák, kterej pro ránu nejde daleko a spíš nejdřív udeří a až pak se zeptá, kdo jste, ten je skvělej. Sharon tu má asi taky životní roli. Postava feťačky a hysterky jí sedla jako ulitá. Myslím, že zatím nikdy jindy tak dobře nehrála. Příběh se mi líbil, hlavně ty části o chodu kasína a problémy s podvodníky a jeho chodem a vůbec zařizováním, pozdější vyřizování účtů mě už tak moc nebralo, i když taky bylo zajímavý. Jen ten konec, ten úplnej konec mě dost naštval. Proč skončit jak skončil Scorsese? To tomu hodně moc ubralo. Kdyby De Niro umřel nebo makal jinde, nebo se z něj stala opilecká troska, sedělo by mi to tam mnohem líp. Ale aby dělal to, co tam nakonec dělal, to mě naštvalo a málem to ubralo nějakou tu hvězdičku na mým soukromým píplmetru. ()

kitano

Nezáleží na tom, že Casino nieje tak dokonalé ako niektoré staršie majstrové kúsky. Počíta sa to, že už od prvých sekúnd vás to cele strhne, svojou atmosféou, hudbou, hereckými výkonmi, "Scorseseovsky" detailným a vypiplaným opisom sveta kasín a vzťahov ľudí, ktorí sa v ňom nachádzajú. Pohltí tak, že po skončení filmu som bol unavený tým, ako intenzívne som musel túto story preźívať :). Let's call it masterpece. (10/10) ()

Boss321

Skvělý snímek z mého nejoblíbenějšího prostředí - casina. Příběh nás zatahuje do casin a jejich napojení na mafii. V hlavní roli se představí, kdo jiný než nejlepší představitel mafiánů, Robert De Niro. Zdatně mu sekundují Sharon Stone a Joe Pesci. Celkový skvělý dojem podtrhuje, kromě vynikajícího scénáře, režie mistra Martina Scorsese, který to opět zvládl. ()

• Celý film je postavený na skutečném příběhu šéfa kasina Franka "Leftyho" Rosenthala. Toho ve filmu představuje Robert De Niro coby Sam "Ace" Rothstein. (don corleone)

Kánon filmu 2011

Kánon filmu 2011