Ocenenia - Guldbagge Awards - 2014-2024
Národné ocenenia
- Slnko v sieti
- Academy Awards
- Independent Spirit Awards
- British Academy of Film and Television Arts (BAFTA)
- British Independent Film Awards (BIFA)
- European Film Awards
- César Awards
- Goya Awards
- German Film Awards
- Robert Awards (Danish Film Awards)
- Jussi Awards
- Český lev
- Polish Film Awards
- Hungarian Motion Picture Awards (Hungarian Film Awards)
- Filmfare Awards
- Guldbagge Awards
- Amanda Awards
- AACTA International Awards
- Hong Kong Film Awards
Filmové festivaly
- Cannes Film Festival
- Venice Film Festival
- Berlinale (Berlin International Film Festival)
- Toronto International Film Festival
- Tribeca Film Festival
- Sundance Film Festival
- Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary
- Zurich Film Festival
- San Sebastián International Film Festival
- Sitges Film Festival
- Shanghai International Film Festival
- Warsaw International Film Festival
- Miami Film Festival
- Montreal World Film Festival
- Hong Kong International Film Festival (HKIFF)
- Melbourne International Film Festival (MIFF)
- Tallinn Black Nights Film Festival
- Mezinárodní festival dokumentárních filmů Ji.hlava
- Zlín Film Festival
- FAMUfest
- Norwegian International Film Festival Haugesund
- Avoriaz International Fantastic Film Festival
Ocenenia kritiky
- Golden Globes
- Critics Choice Awards
- Florida Film Critics Circle Awards
- Los Angeles Film Critics Association Awards
- New York Film Critics Circle Awards
- Ceny české filmové kritiky
Žánrové (špeciálne ocenenia)
Anticeny
2024 - 59th Guldbagge Awards
Nejlepší film
Nejlepší režie
Nejlepší herec
Nejlepší herečka
Nejlepší vedlejší herec
Nejlepší vedlejší herečka
Nejlepší film
- Ráj v plamenech (Nima Yousefi)
- 100 ročních období (Daniel Oliva Andersson, Isabella Rodriguez)
- Protivník (Annika Rogell)
- Hammarskjöld (Patrick Ryborn)
- Miraklet i Gullspång (Ina Holmqvist)
Nejlepší režie
- Axel Petersén (Syndabocken)
- Milad Alami (Protivník)
- Hanna Sköld (Butiken)
- Maria Fredriksson (Miraklet i Gullspång)
Nejlepší herec
- Joel Spira (Syndabocken)
- Gustaf Hammarsten (Spoločne 99)
- Payman Maadi (Protivník)
- Mikael Persbrandt (Hammarskjöld)
Nejlepší herečka
- Marall Nasiri (Protivník)
- Karin Franz Körlof (Raz to bude všetko tvoje)
- Sanna Sundqvist (Díky a promiň)
- Lena Olin (Andra akten)
Nejlepší vedlejší herec
- Christopher Wagelin (Syndabocken)
- Henrik Norlén (Dogborn)
- Johan Ulveson (Ett sista race)
- Peter Haber (Raz to bude všetko tvoje)
Nejlepší vedlejší herečka
- Anja Lundqvist (Spoločne 99)
- Jessica Liedberg (Spoločne 99)
- Ia Langhammer (Díky a promiň)
- Jacqueline Ramel (Syndabocken)
Nejlepší scénář
- Lukas Moodysson (Spoločne 99)
- Kristoffer Cras, Abbe Hassan (Exodus)
- Milad Alami (Protivník)
- Axel Petersén (Syndabocken)
Nejlepší kamera
Nejlepší střih
- Robert Krantz (Syndabocken)
- Olivia Neergaard-Holm (Protivník)
- Orvar Anklew, Mark Bukdahl (Miraklet i Gullspång)
Nejlepší hudba
Nejlepší zvuk
Nejlepší výprava
Nejlepší kostýmy
- Karen Fabritius Gram, Pierre Vienings (Hammarskjöld)
- Sanna Nyström (Dogborn)
- Ann-Louise Thornblad (Sockerexperimentet)
Nejlepší masky
- Tove Jansson, Love Larson, Eva von Bahr (Seminář)
- Kaisa Pätilä (Ráj v plamenech)
- Erika Nicklasson (Dogborn)
Nejlepší vizuální efekty
- Nora Berecoechea, Stefan Rycken (Nad propastí)
- Alan Banis, Andreas Hylander (Seminář)
- Torbjörn Olsson, Jacob Otterström (Hammarskjöld)
Nejlepší dokument
- Miraklet i Gullspång (Maria Fredriksson)
- Hypermoon (Mia Engberg)
- Syn duchovního (Nahid Persson)
- Vintersaga (Carl Olsson)
Nejlepší krátkometrážní film
Čestná cena
Divácká cena
2023 - 58th Guldbagge Awards
Nejlepší film
Nejlepší režie
Nejlepší herec
Nejlepší herečka
Nejlepší vedlejší herec
Nejlepší vedlejší herečka
Nejlepší film
- Trojuholník smútku (Philippe Bober, Erik Hemmendorff)
- Comedy Queen (Anna Anthony, Rebecka Lafrenz)
- Historjá – Stehy Sámů (Pelle Nilsson, Mattias Nohrborg)
- Volám sa Zlatan (Fredrik Heinig, Frida Jonason, Mattias Nohrborg)
- Chlapec z neba (Kristina Åberg, Fredrik Zander)
Nejlepší režie
- Ruben Östlund (Trojuholník smútku)
- Sanna Lenken (Comedy Queen)
- Jens Sjögren (Volám sa Zlatan)
- Tarik Saleh (Chlapec z neba)
Nejlepší herec
- Granit Rushiti (Volám sa Zlatan)
- Oscar Töringe (Comedy Queen)
- Tawfeek Barhom (Chlapec z neba)
- Sven Wollter (Dag för dag)
Nejlepší herečka
- Sigrid Johnson (Comedy Queen)
- Bahar Pars (Maya Nilo (Laura))
- Vera Vitali (Länge leve bonusfamiljen)
- Katia Winter (Rok, kdy jsem začala masturbovat)
Nejlepší vedlejší herec
- Zlatko Burić (Trojuholník smútku)
- Håkan Bengtsson (Volám sa Zlatan)
- Fares Fares (Chlapec z neba)
- Sten Ljunggren (Všetky moje listy spáľ)
Nejlepší vedlejší herečka
- Dolly De Leon (Trojuholník smútku)
- Carla Sehn (Stammisar)
- Liv Mjönes (Cesty k láske)
- Marika Lindström (Všetky moje listy spáľ)
Nejlepší scénář
- Tarik Saleh (Chlapec z neba)
- Ruben Östlund (Trojuholník smútku)
- Peter Modestij, Lovisa Sirén (Maya Nilo (Laura))
- Jakob Beckman, David Lagercrantz (Volám sa Zlatan)
Nejlepší kamera
Nejlepší střih
- Åsa Mossberg, Line Schou Hillerbrandt (Dcéry)
- Victor Danell, Fredrik Morheden (UFO Švédsko)
- Theis Schmidt (Chlapec z neba)
Nejlepší hudba
- Eirik Havnes (Historjá – Stehy Sámů)
- Irya Gmeyner, Martin Hederos (Comedy Queen)
- Ludwig Källén (LasseMajas detektivbyrå: Skorpionens gåta)
Nejlepší zvuk
- Ted Krotkiewski (All of Our Heartbeats Are Connected Through Exploding Stars)
- Johan Johnson (Historjá – Stehy Sámů)
- Fredrik Jonsäter (Volám sa Zlatan)
Nejlepší výprava
- Linda Janson (Černý krab)
- Josefin Åsberg (Všetky moje listy spáľ)
- Josefin Åsberg (Trojuholník smútku)
Nejlepší kostýmy
- Sofie Krunegård (Trojuholník smútku)
- Denise Östholm (Chlapec z neba)
- Ingrid Sjögren (Všetky moje listy spáľ)
Nejlepší masky
- Stefanie Gredig (Trojuholník smútku)
- Eglė Mikalauskaitė-Gricienė (Hilma)
- Eva von Bahr (Všetky moje listy spáľ)
Nejlepší vizuální efekty
- Simon Sandin (Černý krab)
- Peter Hjorth, Ludwig Källén, Peter Toggeth Karlsson (Trojuholník smútku)
- Jacob Danell, Victor Danell (UFO Švédsko)
Nejlepší dokument
- Historjá – Stehy Sámů (Thomas Jackson)
- Nelly a Nadine (Magnus Gertten)
- Jizvy Aliho Boulaly (Max Eriksson)
- Dcéry (Jenifer Malmqvist)
Nejlepší krátkometrážní film
- Little to Big (Ellen Fiske, Ellinor Hallin)
- Dansa min docka (Jasmijn Kooijman)
- Bodriho příběh (Stina Wirsén)
Zlaté žezlo
Čestná cena
Divácká cena
2022 - 57th Guldbagge Awards
Nejlepší film
Nejlepší režie
Nejlepší herec
Nejlepší herečka
Nejlepší vedlejší herec
Nejlepší vedlejší herečka
Nejlepší film
Nejlepší režie
- Nathalie Alvarez Mesén (Clara Sola)
- Gorki Glaser-Müller (Children of the Enemy)
- Ronnie Sandahl (Tigre)
- Ninja Thyberg (Rozkoš)
Nejlepší herec
- Jonas Karlsson (Vianočná rozprávka)
- Mustapha Aarab (JJ+E)
- Erik Enge (Tigre)
- Gustaf Skarsgård (Emigranti)
Nejlepší herečka
- Sofia Kappel (Rozkoš)
- Lisa Carlehed (Emigranti)
- Wendy Chinchilla Araya (Clara Sola)
- Cecilia Milocco (Knackningar)
Nejlepší vedlejší herec
- Jonay Pineda Skallak (JJ+E)
- Filip Berg (Vianočná rozprávka)
- Daniel Castañeda Rincón (Clara Sola)
- Magnus Krepper (JJ+E)
Nejlepší vedlejší herečka
- Jennie Silfverhjelm (Vianočná rozprávka)
- Sofia Helin (Emigranti)
- Liv Mjönes (Tigre)
- Carla Sehn (Vianočná rozprávka)
Nejlepší scénář
- Nathalie Alvarez Mesén, Maria Camila Arias (Clara Sola)
- Manuel Concha (Suedi)
- Hogir Hirori (Sabaja)
- Jan Vierth (Gorila a já)
Nejlepší kamera
- Sophie Winqvist (Clara Sola)
- Ellinor Hallin (Kören - En film om Tensta Gospel Choir)
- Marek Septimus Wieser (Tigre)
Nejlepší střih
- Dino Jonsäter, Hanna Lejonqvist (Najkrajší chlapec na svete)
- Marie-Hélène Dozo (Clara Sola)
- Olivia Neergaard-Holm, Amalie Westerlin Tjellesen (Rozkoš)
Nejlepší hudba
- Lisa Nordström (Children of the Enemy)
- Filip Leyman, Anna Von Hausswolff (Najkrajší chlapec na svete)
- Johan Söderqvist (Emigranti)
Nejlepší zvuk
- Charles de Ville, Aline Gavroy, Valène Leroy, Erick Vargas Williams (Clara Sola)
- Brian Dyrby, Kristoffer Salting (Najkrajší chlapec na svete)
- Thomas Jæger (Knackningar)
Nejlepší výprava
Nejlepší kostýmy
Nejlepší masky
- Erica Spetzig (Rozkoš)
- Eros Codinas, Love Larson (Vianočná rozprávka)
- Therese Sandersson (Červená tečka)
Nejlepší vizuální efekty
- Alex Hansson, Torbjörn Olsson (Emigranti)
- Martin Malmqvist (Vianočná rozprávka)
- Ronald Grauer (Clara Sola)
Nejlepší dokument
- Sabaja (Hogir Hirori)
- Lena (Isabell Andersson)
- Children of the Enemy (Gorki Glaser-Müller)
- Najkrajší chlapec na svete (Kristina Lindström, Kristian Petri)
Nejlepší zahraniční film
Zlaté žezlo
Čestná cena
2020 - 56th Guldbagge Awards
Nejlepší film
Nejlepší režie
Nejlepší herec
Nejlepší herečka
Nejlepší vedlejší herec
Nejlepší vedlejší herečka
Nejlepší film
- Bež, Uje, bež (Anna-Klara Carlsten, Tomas Michaelsson)
- Charter (Eva Åkergren, Lars G. Lindström)
- Greta (Fredrik Heinig, Cecilia Nessen)
- ORCA (Sofie Palage)
- Sídliskové vtáčatá (Mario Adamson, Ruth Reid)
Nejlepší režie
- Amanda Kernell (Charter)
- Maria Bäck (Psykos i Stockholm)
- Nathan Grossman (Greta)
- Henrik Schyffert (Bež, Uje, bež)
Nejlepší herec
- Uje Brandelius (Bež, Uje, bež)
- Adel Darwish (Ghabe)
- Rolf Lassgård (Můj táta Marianne)
- Johan Rheborg (ORCA)
Nejlepší herečka
- Ane Dahl Torp (Charter)
- Irma von Platen (Inland)
- Josefin Neldén (Psykos i Stockholm)
- Josefine Stofkoper (Psykos i Stockholm)
Nejlepší vedlejší herec
- Ahmad Fadel (Ghabe)
- Sverrir Gudnason (Charter)
- Erik Johansson (ORCA)
- Ville Virtanen (Päivä ilman yötä)
Nejlepší vedlejší herečka
- Lena Endre (Můj táta Marianne)
- Marie Göranzon (Bacha na Jönssonův gang)
- Eva Melander (Inland)
- Marianne Mörck (Kouzelná Nelly)
Nejlepší scénář
- Uje Brandelius (Bež, Uje, bež)
- Josephine Bornebusch, Gunnar Järvstad (ORCA)
- Maria Bäck (Psykos i Stockholm)
- Amanda Kernell (Charter)
Nejlepší kamera
- Sophia Olsson (Charter)
- Mathias Døcker, Jonathan Guldberg Elsborg (Samtidigt på Jorden)
- Frida Wendel (Bež, Uje, bež)
Nejlepší střih
Nejlepší hudba
- Ola Kvernberg (Jen ďábel nemá naději)
- Lars Greve (Psykos i Stockholm)
- Uno Helmersson (Kouzelná Nelly)
Nejlepší zvuk
- Fredrik Lantz (Niekto na druhej strane)
- Jens Johansson (The Average Color of the Universe)
- Fredrik Jonsäter (Bacha na Jönssonův gang)
Nejlepší výprava
- Charlotte Alfredson, Linda Janson (Bacha na Jönssonův gang)
- Sabine Hviid (Charter)
- Christian Olander (Kouzelná Nelly)
Nejlepší kostýmy
- Kicki Ilander (Kouzelná Nelly)
- Daniela Krestelica (Niekto na druhej strane)
- Cilla Rörby (Bacha na Jönssonův gang)
Nejlepší masky
- Hanna Holm, Love Larson, Eva von Bahr (Kouzelná Nelly)
- Sara Klänge (Bacha na Jönssonův gang)
- Daniela Krestelica, Love Larson, Eva von Bahr (Niekto na druhej strane)
Nejlepší vizuální efekty
- Tony Kock, Jelmen Palsterman (V pasci)
- Bacha na Jönssonův gang (Chimney VFX)
- Petter Bergmar, Oskar Mellander, Anders Nyman, Per Nyman, Håkan Ossian (Niekto na druhej strane)
Nejlepší dokument
- Greta (Nathan Grossman)
- Idomeni (David Aronowitsch)
- Sídliskové vtáčatá (Ellen Fiske, Ellinor Hallin)
Nejlepší krátkometrážní film
- A Legacy of Horses (Annika Karlsson, Jessica Karlsson)
- Krajina slobody (Dawid Ullgren)
- Ukazováček (Nicolas Kolovos)
Nejlepší zahraniční film
- Frontline - Pre Samu (Waad Al-Kateab, Edward Watts)
- Kým sa skončí leto (Shannon Murphy)
- Mank (David Fincher)
Zlaté žezlo
Cena za celoživotní přínos
2019 - 55th Guldbagge Awards
Nejlepší film
Nejlepší režie
Nejlepší herec
Nejlepší herečka
Nejlepší vedlejší herec
Nejlepší vedlejší herečka
Nejlepší film
- Kým sa tancuje (Levan Akin)
- 438 dní (Jesper Ganslandt)
- O nekonečnosti (Roy Andersson)
- Sune žení dědu (Jon Holmberg)
- Mládí v Podněstří (Anna Eborn)
Nejlepší režie
- Pella Kågerman, Hugo Lilja (Aniara)
- Levan Akin (Kým sa tancuje)
- Roy Andersson (O nekonečnosti)
- Jon Holmberg (Sune žení dědu)
Nejlepší herec
- Levan Gelbakhiani (Kým sa tancuje)
- Jonas Karlsson (Dokonalý pacient)
- Johannes Bah Kuhnke (Na Vánoce přijedu domů)
- Gustaf Skarsgård (438 dní)
- Matias Varela (438 dní)
Nejlepší herečka
- Emelie Garbers (Aniara)
- Pernilla August (Tu žila Britt-Marie)
- Vígdis Eliesersdóttir Hentze Bjørck (Ptáčníkův syn)
- Sanna Sundqvist (Volaj mame!)
Nejlepší vedlejší herec
- David Dencik (Dokonalý pacient)
- Tomas von Brömssen (Sune žení dědu)
- Ulf Stenberg (Neznámý člověk)
- Bachi Valishvili (Kým sa tancuje)
Nejlepší vedlejší herečka
- Bianca Cruzeiro (Aniara)
- Evin Ahmad (Volaj mame!)
- Alba August (Dokonalý pacient)
- Sissela Benn (Sune žení dědu)
Nejlepší scénář
- Levan Akin (Kým sa tancuje)
- Roy Andersson (O nekonečnosti)
- Lisa Aschan (Volaj mame!)
- Erlend Loe (Dokonalý pacient)
Nejlepší kamera
Nejlepší střih
- Karolina Bengtsson, Erika Gonzales, Kristin Grundström (Josefin & Florin)
- Rickard Krantz (Dokonalý pacient)
- Anna Eborn (Mládí v Podněstří)
Nejlepší hudba
Nejlepší zvuk
Nejlepší výprava
Nejlepší kostýmy
- Margrét Einarsdóttir (Do mdlob)
- Clinton Booyse (438 dní)
- Anna Hagert, Anna Karlsson (En del av mitt hjärta)
Nejlepší masky
Nejlepší vizuální efekty
Nejlepší dokument
- Mládí v Podněstří (Anna Eborn)
- Neznámý člověk (Mikel Cee Karlsson)
- Josefin & Florin (Ellen Fiske, Joanna Karlberg)
Nejlepší krátkometrážní film
Nejlepší zahraniční film
Nejlepší nováček
Cena diváků
- Na Vánoce přijedu domů (Ella Lemhagen)
- Hasse & Tage - En kärlekshistoria (Jane Magnusson)
- En del av mitt hjärta (Edward af Sillén)
Cena za celoživotní přínos
2018 - 54th Guldbagge Awards
Nejlepší film
Nejlepší režie
Nejlepší herec
Nejlepší herečka
Nejlepší vedlejší herec
Nejlepší vedlejší herečka
Nejlepší film
Nejlepší režie
- Carl Javér (Rekonstrukce Utøyi)
- Ali Abbasi (Hranica)
- Måns Månsson, Axel Petersén (Realita)
- Gabriela Pichler (Amatéri)
Nejlepší herec
- Joakim Sällquist (Goliáš)
- Fredrik Dahl (Amatéri)
- Sebastian Ljungblad (Goliáš)
- Mikael Persbrandt (Pan Dort)
Nejlepší herečka
- Eva Melander (Hranica)
- Zahraa Aldoujaili (Amatéri)
- Alba August (Zrodila sa Astrid)
- Léonore Ekstrand (Realita)
Nejlepší vedlejší herec
- Eero Milonoff (Hranica)
- Jens Albinus (X&Y)
- Fredrik Hallgren (Sune vs Sune)
- Henrik Rafaelsen (Zrodila sa Astrid)
Nejlepší vedlejší herečka
- Lena Nilsson (Videoman)
- Sissela Benn (Sune vs Sune)
- Maria Bonnevie (Zrodila sa Astrid)
- Trine Dyrholm (X&Y)
Nejlepší scénář
- Peter Grönlund (Goliáš)
- Jonas Hassen Khemiri, Gabriela Pichler (Amatéri)
- Ali Abbasi, Isabella Eklöf, John Ajvide Lindqvist (Hranica)
- Gunnar Järvstad (Zahradní ulice)
Nejlepší kamera
Nejlepší střih
- Dino Jonsäter (Goliáš)
- Dominika Daubenbüchel, Alexandra Strauss (Jachta)
- Olivia Neergaard-Holm, Anders Skov (Hranica)
Nejlepší hudba
Nejlepší zvuk
Nejlepší výprava
- Ulrika von Vegesack (Môj vlastný mesiac)
- Emma Sofia Wahlberg (Balkan Noir)
- Linda Janson (Zrodila sa Astrid)
Nejlepší kostýmy
Nejlepší masky
Nejlepší vizuální efekty
Nejlepší dokument
Nejlepší krátkometrážní film
- Martyren (Ahmed Abdullahi)
- The Ambassador’s Wife (Theresa Traoré Dahlberg)
- Vi bara lyder (Erik Holmström, Fredrik Wenzel)
Nejlepší zahraniční film
Cena diváků
Cena za celoživotní přínos
2017 - 53rd Guldbagge Awards
Nejlepší film
Nejlepší režie
Nejlepší herec
Nejlepší herečka
Nejlepší vedlejší herec
Nejlepší vedlejší herečka
Nejlepší film
Nejlepší režie
- Ruben Östlund (Štvorec)
- Amanda Kernell (Sámska krv)
- Janus Metz (Borg/McEnroe)
- Tarik Saleh (Incident v hoteli Nile Hilton)
Nejlepší herec
- Fares Fares (Incident v hoteli Nile Hilton)
- Claes Bang (Štvorec)
- Reine Brynolfsson (Havrani)
- Sverrir Gudnason (Borg/McEnroe)
Nejlepší herečka
- Lene Cecilia Sparrok (Sámska krv)
- Evin Ahmad (Nepřestávej snít)
- Jennie Silfverhjelm (All Inclusive)
- Mia Skäringer (Solsidan)
Nejlepší vedlejší herec
- Stellan Skarsgård (Borg/McEnroe)
- Przemysław Sadowski (Země jahod)
- Shia LaBeouf (Borg/McEnroe)
- Yasser Ali Maher (Incident v hoteli Nile Hilton)
Nejlepší vedlejší herečka
- Julia Kijowska (Země jahod)
- Gizem Erdogan (Nepřestávej snít)
- Maria Heiskanen (Havrani)
- Mia Erika Sparrok (Sámska krv)
Nejlepší scénář
- Amanda Kernell (Sámska krv)
- Can Demirtas, Ivica Zubak (Deník darebáka)
- Jannike Åhlund, Kersti Grunditz, Maud Nycander (Citizen Schein)
- Ruben Östlund (Štvorec)
Nejlepší kamera
Nejlepší střih
- Anders Skov (Sámska krv)
- Kersti Grunditz (Citizen Schein)
- Per K. Kirkegaard, Per Sandholt (Borg/McEnroe)
Nejlepší hudba
- Peter Von Poehl (Havrani)
- Vladislav Delay, Jon Ekstrand, Carl-Johan Sevedag, Jonas Struck (Borg/McEnroe)
- Karl Frid, Pär Frid (Citizen Schein)
Nejlepší zvuk
- Fredrik Jonsäter (Incident v hoteli Nile Hilton)
- Mattias Eklund (Havrani)
- Brian Dyrby, Mira Falk (Silvana)
Nejlepší výprava
- Roger Rosenberg (Incident v hoteli Nile Hilton)
- Josefin Åsberg (Štvorec)
- Lina Nordqvist (Borg/McEnroe)
Nejlepší kostýmy
- Louize Nissen (Incident v hoteli Nile Hilton)
- Kicki Ilander (Borg/McEnroe)
- Sharare Hosseini, David Markfant (Para knas)
Nejlepší masky
- Petra Cabbe (Solsidan)
- Dorothea Wiedermann (Incident v hoteli Nile Hilton)
- Sara Klänge (All Inclusive)
Nejlepší vizuální efekty
Nejlepší dokument
- Silvana (Mika Gustafson, Olivia Kastebring, Christina Tsiobanelis)
- Brev till en seriemördare (Manal Masri)
- Himlens mörkrum (Nils Petter Löfstedt)
Nejlepší krátkometrážní film
- Moje bremeno (Niki Lindroth von Bahr)
- Nattbarn (Sanna Lenken)
- Studio 5 (Axel Danielson, Maximilien Van Aertryck)
Nejlepší zahraniční film
Nejlepší nováček
Cena diváků
Cena za celoživotní přínos
2016 - 52nd Guldbagge Awards
Nejlepší film
Nejlepší režie
Nejlepší herec
Nejlepší herečka
Nejlepší vedlejší herec
Nejlepší vedlejší herečka
Nejlepší film
- Obor (Maria Dahlin, Morten Kjems Hytten Juhl)
- Hundraettåringen som smet från notan och försvann (Malte Forssell)
- Moje teta v Sarajevu (China Åhlander)
- Křehká duše (David Herdies)
- Smetiarska helikoptéra (Andreas Emanuelsson)
Nejlepší režie
- Goran Kapetanovic (Moje teta v Sarajevu)
- Hanna Sköld (Babička tančí na stole)
- Felix Herngren, Måns Herngren (Hundraettåringen som smet från notan och försvann)
- Alexandra-Therese Keining (Chlapci)
Nejlepší herec
- Anders Mossling (Přístaviště)
- Jonathan Silén (Det moderna projektet)
- Lennart Jähkel (Babička tančí na stole)
- Milan Dragišić (Moje teta v Sarajevu)
Nejlepší herečka
- Maria Sundbom Lörelius (Dcera, matka a démoni)
- Karin Franz Körlof (Vážná hra)
- Tuva Jagell (Chlapci)
- Jessica Szoppe (Smetiarska helikoptéra)
Nejlepší vedlejší herec
- Michael Nyqvist (Vážná hra)
- Henrik Dorsin (Útěk do budoucnosti)
- Iwar Wiklander (Hundraettåringen som smet från notan och försvann)
- Johan Kylén (Obor)
Nejlepší vedlejší herečka
- Sadžida Šetic (Moje teta v Sarajevu)
- Liv Mjönes (Vážná hra)
- Ia Langhammer (Útěk do budoucnosti)
- Svetlana Rodina Ljungkvist (Hundraettåringen som smet från notan och försvann)
Nejlepší scénář
- Johannes Nyholm (Obor)
- Anders Sparring, Jan Vierth (Bajsfilmen - Dolores och Gunellens värld)
- China Åhlander, Goran Kapetanovic, Dragan Mitić (Moje teta v Sarajevu)
- Sara Nameth (Přístaviště)
Nejlepší kamera
- Ita Zbroniec-Zajt (Přístaviště)
- Ita Zbroniec-Zajt (Moje teta v Sarajevu)
- Anders Bohman (Smetiarska helikoptéra)
Nejlepší střih
- Therese Elfström, Tora Mårtens (Martha & Niki)
- Henrik Källberg (Hundraettåringen som smet från notan och försvann)
- Morten Højbjerg, Johannes Nyholm (Obor)
Nejlepší hudba
Nejlepší zvuk
Nejlepší výprava
- Liv Ask, Bengt Fröderberg (Útěk do budoucnosti)
- Anna Asp (Vážná hra)
- Mikael Varhelyi (Hundraettåringen som smet från notan och försvann)
Nejlepší kostýmy
- Kicki Ilander (Vážná hra)
- Jaana Fomin (Útěk do budoucnosti)
- Moa Li Lemhagen Schalin (Vzhůru do vesmíru!)
Nejlepší masky
Nejlepší vizuální efekty
- Felix Herngren, Måns Herngren (Hundraettåringen som smet från notan och försvann)
- Catti Edfeldt, Lena Hanno Clyne (Siv v říši snů)
- Petter Lennstrand (Vzhůru do vesmíru!)
Nejlepší dokument
Nejlepší krátkometrážní film
Nejlepší zahraniční film
Zlaté žezlo
Nejlepší nováček
Cena diváků
- Hundraettåringen som smet från notan och försvann
- Morran & Tobias - Som en skänk från ovan
- Bamse och häxans dotter
Cena za celoživotní přínos
2015 - 51st Guldbagge Awards
Nejlepší film
Nejlepší režie
Nejlepší herec
Nejlepší herečka
Nejlepší vedlejší herec
Nejlepší vedlejší herečka
Nejlepší film
- Tu a potom (Madeleine Ekman, Mariusz Włodarski)
- Muž menom Ove (Annica Bellander, Nicklas Wikström Nicastro)
- Moje malá sestra (Annika Rogell)
Nejlepší režie
Nejlepší herec
Nejlepší herečka
- Malin Levanon (Čest mezi zloději)
- Shima Niavarani (She's Wild Again Tonight)
- Félice Jankell (Unga Sophie Bell)
Nejlepší vedlejší herec
Nejlepší vedlejší herečka
Nejlepší scénář
Nejlepší kamera
Nejlepší střih
- Kristofer Nordin (Čest mezi zloději)
- Hanna Lejonqvist (Moje malá sestra)
- Anders Teigen (My Life My Lesson)
Nejlepší hudba
Nejlepší zvuk
Nejlepší výprava
- Kajsa Severin (Čest mezi zloději)
- Ulrika Fredriksson (Podle pravidel)
- Matilda Afzelius (Kyselé Vánoce)
Nejlepší kostýmy
Nejlepší masky
Nejlepší vizuální efekty
Nejlepší dokument
- Detence (Shaon Chakraborty, Anna Persson)
- Každá tvář má jméno (Magnus Gertten)
- Ingrid Bergmanová - zpověď (Stig Björkman)
Nejlepší krátkometrážní film
Nejlepší zahraniční film
Zlaté žezlo
- Členové Dětské filmové školy: Linda Sternö, Kalle Boman, Martin Sjögren a Klara Björk.
Nejlepší nováček
Cena diváků
Cena za celoživotní přínos
2014 - 50th Guldbagge Awards
Nejlepší film
Nejlepší režie
Nejlepší herec
Nejlepší herečka
Nejlepší vedlejší herec
Nejlepší vedlejší herečka
Nejlepší film
- Vyššia moc (Philippe Bober, Erik Hemmendorff, Marie Kjellson)
- Holub sedel na konári a premýšľal o živote (Pernilla Sandström)
- Gentlemen (Johannes Åhlund, Fredrik Heinig, Mattias Nohrborg, Gabija Siurbytė)
Nejlepší režie
- Ruben Östlund (Vyššia moc)
- Mikael Marcimain (Gentlemen)
- Roy Andersson (Holub sedel na konári a premýšľal o živote)
Nejlepší herec
Nejlepší herečka
Nejlepší vedlejší herec
Nejlepší vedlejší herečka
Nejlepší scénář
- Ruben Östlund (Vyššia moc)
- Ester Martin Bergsmark, Eli Levén (Niečo sa musí zlomiť)
- Klas Östergren (Gentlemen)
Nejlepší kamera
Nejlepší střih
- Ruben Östlund, Jacob Secher Schulsinger (Vyššia moc)
- Alexandra Strauss (Holub sedel na konári a premýšľal o živote)
- Kristofer Nordin (Gentlemen)
Nejlepší hudba
- Mattias Bärjed, Jonas Kullhammar (Gentlemen)
- Erik Enocksson (Tichý křik)
- Hani Jazzar, Gorm Sundberg (Holub sedel na konári a premýšľal o živote)
Nejlepší zvuk
Nejlepší výprava
- Ulf Jonsson, Nicklas Nilsson, Sandra Parment, Isabel Sjöstrand, Julia Tegström (Holub sedel na konári a premýšľal o živote)
- Linda Janson (Gentlemen)
- Pelle Magnestam (Tjuvarnas jul: Trollkarlens dotter)
Nejlepší kostýmy
- Cilla Rörby (Gentlemen)
- Julia Tegström (Holub sedel na konári a premýšľal o živote)
- Kicki Ilander (Tjuvarnas jul: Trollkarlens dotter)
Nejlepší masky
Nejlepší dokument
- O násilí (Göran Olsson)
- Lgh+bil+allt jag har och äger (Clara Bodén)
- Ute på landet (Anders Jedenfors)
Nejlepší krátkometrážní film
Nejlepší zahraniční film
- Dva dni, jedna noc (Jean-Pierre Dardenne, Luc Dardenne)
- Chlapčenstvo (Richard Linklater)
- Ida (Paweł Pawlikowski)
Zlaté žezlo
- Rose-Marie Strand
Cena diváků
- Micke & Veronica (Staffan Lindberg)
- Anderssonovci na horách (Gustaf Åkerblom)
- Bamse och tjuvstaden (Christian Ryltenius)