Ocenenia - Miami Film Festival - 2015-2024
Národné ocenenia
- Slnko v sieti
- Academy Awards
- Independent Spirit Awards
- British Academy of Film and Television Arts (BAFTA)
- British Independent Film Awards (BIFA)
- European Film Awards
- César Awards
- Goya Awards
- German Film Awards
- Robert Awards (Danish Film Awards)
- Jussi Awards
- Český lev
- Polish Film Awards
- Hungarian Motion Picture Awards (Hungarian Film Awards)
- Filmfare Awards
- Guldbagge Awards
- Amanda Awards
- AACTA International Awards
- Hong Kong Film Awards
Filmové festivaly
- Cannes Film Festival
- Venice Film Festival
- Berlinale (Berlin International Film Festival)
- Toronto International Film Festival
- Tribeca Film Festival
- Sundance Film Festival
- Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary
- Zurich Film Festival
- San Sebastián International Film Festival
- Sitges Film Festival
- Shanghai International Film Festival
- Warsaw International Film Festival
- Miami Film Festival
- Montreal World Film Festival
- Hong Kong International Film Festival (HKIFF)
- Melbourne International Film Festival (MIFF)
- Tallinn Black Nights Film Festival
- Mezinárodní festival dokumentárních filmů Ji.hlava
- Zlín Film Festival
- FAMUfest
- Norwegian International Film Festival Haugesund
- Avoriaz International Fantastic Film Festival
Ocenenia kritiky
- Golden Globes
- Critics Choice Awards
- Florida Film Critics Circle Awards
- Los Angeles Film Critics Association Awards
- New York Film Critics Circle Awards
- Ceny české filmové kritiky
Žánrové (špeciálne ocenenia)
Anticeny
2024 - 41st Annual Miami Film Festival
Cena Knight Marimbas
Cena Knight Made in MIA pro celovečerní film
Cena Knight za dokumentární počin
Cena diváků pro celovečerní film
Cena Knight Marimbas
- Los Frikis (Tyler Nilson, Mike Schwartz)
- Ezra (Tony Goldwyn)
- A Normal Family (Jin-ho Heo)
- Dni šťastia (Chloé Robichaud)
- Cerrar los ojos (Víctor Erice)
- Dear Jassi (Tarsem Singh)
- Ghostlight (Kelly O'Sullivan, Alex Thompson)
- Joika (James Napier Robertson)
- Sing Sing (Greg Kwedar)
- Hors-saison (Stéphane Brizé)
- Puan (María Alché, Benjamín Naishtat)
- Živá voda (Jaione Camborda)
- Que nadie duerma (Antonio Méndez Esparza)
- Syn (Astrid Rondero, Fernanda Valadez)
- We Grown Now (Minhal Baig)
- La sombra del sol (Miguel A. Ferrer)
- Vuelve a la vida (Alfredo Hueck, Luis Carlos Hueck)
Cena Knight Made in MIA pro celovečerní film
- Mountains (Monica Sorelle)
- A Communist Brainwashed My Daughter (Daniel Lago)
- Buscando a Coque (Teresa Bellón, César F. Calvillo)
- Mumble: Fate of A Lost Icon (Frankie Midnight)
- Naked Ambition (Dennis Scholl, Kareem Tabsch)
- Resident Orca (Sarah Sharkey Pearce, Simon Schneider)
- Puffing Iron (Chris Rodriguez, Grant Rosado)
Cena Knight Made in MIA pro krátký film
Cena Knight za dokumentární počin
- Daughters (Angela Patton, Natalie Rae)
- Black Box Diaries (Shiori Itō)
- The Contestant (Clair Titley)
- En la caliente: Tales of a Reggaeton Warrior (Fabien Pisani)
- Ibelin (Benjamin Ree)
- Lady Like (Luke Willis)
- Landrián (Ernesto Daranas)
- Maya and the Wave (Stephanie Johnes)
- Merchant Ivory (Stephen Soucy)
- Resident Orca (Sarah Sharkey Pearce, Simon Schneider)
- Skywalkers: A Love Story (Maria Bukhonina, Jeff Zimbalist)
- Stories from the Lighthouse (Deborah Dickson)
- Story & Pictures By (Joanna Rudnick)
- Tell Them You Love Me (Nick August-Perna)
- What's Next? (Taylor Taglianetti)
- Women of Iran (Nima Soofi)
Cena pro krátký dokument
Cena Reel South Short
Cena Jordana Resslera pro debut
- In the Summers (Alessandra Lacorraza)
- Všechno to ticho (Diego del Río)
- Babes (Pamela Adlon)
- Lo carga el diablo (Guillermo Polo)
- Výlet (Una Gunjak)
- Holky jsou v pohodě (Itsaso Arana)
- Girls Will Be Girls (Shuchi Talati)
- Good Bad Things (Shane D. Stanger)
- Humanist Vampire Seeking Consenting Suicidal Person (Ariane Louis-Seize)
- Hypnóza (Ernst De Geer)
- La Suprema (Felipe Holguín)
- Los tonos mayores (Ingrid Pokropek)
- Gli oceani sono i veri continenti (Tommaso Santambrogio)
- The Queen of My Dreams (Fawzia Mirza)
- Agua salá (Steven Morales Pineda)
- Lluvia (Rodrigo García Sáiz)
- Sariri (Laura Donoso)
- Seguridad (Tamara Segura)
- Sesterstvo (Nora el Hourch)
- La mujer salvaje (Alán González)
- Vera y el placer de los otros (Federico Actis, Romina Tamburello)
Cena Cinemaslam studentských filmů
Cena festivalu pro mezinárodní krátký film
Cena diváků pro celovečerní film
Cena diváků pro krátký film
Cena diváků pro dokumentární film
Cena Precious Gem
Cena Variety Creative Vanguard
Cena Variety Virtuoso
2023 - 40th Annual Miami Film Festival
Cena Knight Marimbas
Cena Knight Made in MIA pro celovečerní film
Cena Knight Made in MIA pro celovečerní film
Cena Knight za dokumentární počin
Cena kritiky Reneho Rodrigueze
Cena diváků pro celovečerní film
Cena Knight Marimbas
- Ako zvery (Rodrigo Sorogoyen)
- Jak odpálit ropovod (Daniel Goldhaber)
- Riceboy Sleeps (Anthony Shim)
- Kúsok môjho srdca (Dana Nechushtan)
- Sanctuary (Zachary Wigon)
- Valeria Mithatenet (Michal Vinik)
- Vicenta B. (Carlos Lechuga)
Cena Knight Made in MIA pro celovečerní film
Cena Knight Made in MIA pro krátký film
Cena Knight za dokumentární počin
- El caso Padilla (Pavel Giroud)
- A Bunch of Amateurs (Kim Hopkins)
- Kite Zo A: Leave the Bones (Kaveh Nabatian)
- Little Richard: Som všetkým (Lisa Cortes)
- Stephen Curry: Podceňovaný (Peter Nicks)
- Večná pamäť (Maite Alberdi)
- Navždy Judy Blume (Davina Pardo, Leah Wolchok)
- Pianoforte (Jakub Piątek)
- The Disappearance of Shere Hite (Nicole Newnham)
Cena kritiky Reneho Rodrigueze
Cena Jordana Resslera pro debut
- Mám rád filmy (Chandler Levack)
- Alle wollen geliebt werden (Katharina Woll)
- Blue Jean (Georgia Oakley)
- Aristoteles a Dante odhalují záhady vesmíru (Aitch Alberto)
- Carmen (Benjamin Millepied)
- Dřevěné uhlí (Carolina Markowicz)
- La corriente (Ibiza Blue) (Ainara Landon, Jesús Lloveras)
- Dcera vzteku (Laura Baumeister de Montis)
- Někde v Queensu (Ray Romano)
- Bezpečné miesto (Juraj Lerotić)
Cena Alacran pro filmovou hudbu
Cena Cinemaslam studentských filmů
Cena festivalu pro mezinárodní krátký film
Cena Goya Quick Bites pro krátký film
Cena diváků pro celovečerní film
Cena diváků pro krátký film
Cena Art of Light
2022 - 39th Annual Miami Film Festival
Cena Knight Marimbas
Cena Knight za dokumentární počin
Cena kritiky Reneho Rodrigueze
Cena diváků pro celovečerní film
Cena Knight Marimbas
- Freda (Gessica Geneus)
- Bedna (Lorenzo Vigas)
- Kráva, která zpívala píseň budoucnosti (Francisca Alegría)
- Drunken Birds (Ivan Grbovic)
- Neptune Frost (Anisia Uzeyman, Saul Williams)
- Medúza (Anita Rocha da Silveira)
- Džungle duší (Lorenz Merz)
- Tres (Juanjo Giménez Peña)
Cena Knight Made in MIA pro krátký film
Cena Knight za dokumentární počin
- South Beach Shark Club (Robert Requejo Ramos)
- 2nd Chance (Ramin Bahrani)
- Neznalí míru (Noah DeBonis, Laura Angel Rengifo)
- InHospitable (Sandra C. Alvarez)
- Mija (Isabel Castro)
- Keep the Cameras Rolling: The Pedro Zamora Way (William T. Horner, Stacey Woelfel)
- La guerra Civil (Eva Longoria)
- Outta the Muck (Ira McKinley, Bhawin Suchak)
- The Art of Making It (Kelcey Edwards)
- The Business of Birth Control (Abby Epstein)
Cena pro krátký dokument
Cena kritiky Reneho Rodrigueze
Cena Jordana Resslera pro debut
- Jsi jako já (Dina Amer)
- Amparo (Simón Mesa Soto)
- Hrobníkova žena (Khadar Ayderus Ahmed)
- Candela (Andrés Farías)
- Inmersión (Nico Postiglione)
- Zamilovaná Anaïs (Charline Bourgeois-Tacquet)
- Ono (Hanna Bergholm)
- Profesorka (Mariama Diallo)
Cena Alacran pro filmovou hudbu
Cena Cinemaslam studentských filmů
Cena festivalu pro mezinárodní krátký film
Cena WarnerMedia pro latinskoamerický celovečerní film
- Carajita (Ulises Porra, Silvina Schnicer)
- Amalgama (Carlos Cuarón)
- El club del paro (David Marqués)
- Estación catorce (Diana Cardozo)
- Mediterráneo (Marcel Barrena)
- Dossier de ausencias (Rolando Díaz)
- Plaza Catedral (Abner Benaim)
- Petržel (José María Cabral)
Cena WarnerMedia OneFifty pro latinsko americký krátký film
Cena Oolite Arts MFF za plakátový design
- Petržel (Nate Biller)
Cena Oolite Arts MFF za trailer
Cena diváků pro celovečerní film
Cena diváků pro krátký film
Cena Art of Light
Cena Precious Gem
Cena Precious Gem Icon
2021 - 38th Annual Miami Film Festival
Cena Knight Marimbas
Cena Knight Made in MIA pro celovečerní film
Cena Knight za dokumentární počin
Cena kritiky Reneho Rodrigueze
Cena diváků pro celovečerní film
Cena Knight Marimbas
- Quo vadis, Aida? (Jasmila Žbanić)
- Avijatrik (Subhrajit Mitra)
- El perro que no calla (Ana Katz)
- 1991 (Sergio Ramírez)
- Hotel Coppelia (José María Cabral)
- Školní poklad (Majid Majidi)
- Nejlepší rodina (Javier Fuentes-León)
Cena Knight Made in MIA pro celovečerní film
Cena Knight Made in MIA pro krátký film
Cena Knight za dokumentární počin
Cena pro krátký film
- The Present (Farah Nabulsi)
- Els que callen (Albert Folk)
- Bojím se zapomenout tvou tvář (Sameh Alaa)
- Gramercy (Pat Heywood, Jamil McGinnis)
- Kapaemahu (Dean Hamer, Joe Wilson, Hinaleimoana Wong-Kalu)
- Pizza Party (Tessa Hope Slovis)
- Tacet (Maria Paula Arboleda)
- Under the Heavens (Gustavo Milan)
Cena kritiky Reneho Rodrigueze
Cena Jordana Resslera pro debut
- Lorelei (Sabrina Doyle)
- A Nuvem Rosa (Iuli Gerbase)
- Bridges (Maria Corina Ramirez)
- Pole vlčích makov (Eugen Jebeleanu)
- Jablká (Christos Nikou)
- The Saint of the Impossible (Marc Raymond Wilkins)
- Sin La Habana (Kaveh Nabatian)
Cena Alacran pro filmovou hudbu
Cena WarnerMedia pro latinskoamerický celovečerní film
Cena WarnerMedia OneFifty pro latinsko americký krátký film
Cena Oolite Arts MFF za plakátový design
Cena Oolite Arts MFF za trailer
Cena diváků pro celovečerní film
Cena diváků pro krátký film
Cena Impact
Cena Art of Light
- Aldis Hodge (Noc v Miami…)
- Joshua James Richards (Krajina Nomádov)
- Andra Day (The United States vs. Billie Holiday)
Cena Precious Gem
Cena Precious Gem Master
Cena Precious Gem Icon
2020 - 37th Annual Miami Film Festival
Cena Knight Marimbas
Cena Knight Made in MIA pro celovečerní film
Cena Knight za dokumentární počin
Cena kritiky Reneho Rodrigueze
Cena diváků pro celovečerní film
Cena Knight Marimbas
- La Llorona (Jayro Bustamante)
- Aadhaar (Suman Ghosh)
- Alelí (Leticia Jorge)
- And the Birds Rained Down (Louise Archambault)
- Všude dobře, doma nevím (Manele Labidi)
- Detention (John Hsu)
- Dolly, Kitty a zářící hvězdy (Alankrita Shrivastava)
- Eduardo e Mônica (René Sampaio)
- Příliv (Verónica Chen)
- Ema (Pablo Larraín)
- Pacificado (Paxton Winters)
- Lara (Jan-Ole Gerster)
- Portrét ženy v plameňoch (Céline Sciamma)
- Proxima (Alice Winocour)
- Hnutí odporu (Jonathan Jakubowicz)
- Synchronic (Justin Benson, Aaron Moorhead)
- Kým sa skončí vojna (Alejandro Amenábar)
- Invisibles (Gracia Querejeta)
- Los sonámbulos (Paula Hernández)
Cena Knight Made in MIA pro celovečerní film
- When Liberty Burns (Dudley Alexis)
- Chateau Vato (Tom Musca)
- Marcus (J.R. Poli)
- List(e)n (Juliana Tafur)
- Reefa (Jessica Kavana Dornbusch)
- Mucho Mucho Amor: Legendární Walter Mercado (Cristina Costantini, Kareem Tabsch)
- The Last Rafter (Carlos Rafael Betancourt, Oscar Ernesto Ortega)
- Us Kids (Kim A. Snyder)
Cena Knight Made in MIA pro krátký film
- T (Keisha Rae Witherspoon)
- Third Trinity (Yara Travieso)
- The Woman Under The Tree (Karishma Kohli)
- Mango Season (Carmen Pelaez)
Cena Knight za dokumentární počin
- The Fight (Eli B. Despres, Josh Kriegman, Elyse Steinberg)
- Bakosó: AfroBeats of Cuba (Eli Jacobs-Fantauzzi)
- Boys State (Amanda McBaine, Jesse Moss)
- 30 for 30 - Be Water (Bao Nguyen)
- Kripl kemp: Revoluce na kolečkách (James Lebrecht, Nicole Newnham)
- Free Color (Alberto Arvelo Mendoza)
- Juan (Adrián Geyer)
- A Media Voz (Heidi Hassan, Patricia Pérez Fernández)
- Lifeline / Clyfford Still (Dennis Scholl)
- List(e)n (Juliana Tafur)
- Los Ultimos Frikis (Nicholas Brennan)
- Maurice Hines: Bring Them Back (John Carluccio)
- Mucho Mucho Amor: Legendární Walter Mercado (Cristina Costantini, Kareem Tabsch)
- Paper Children (Alexandra Codina)
- Tenkrát ve Venezuele (Anabel Rodriguez Rios)
- Revolution Rent (Victor Patrick Alvarez, Andres Senor)
- River City Drumbeat (Anne Flatté, Marlon Johnson)
- Ako v nebi (Lance Oppenheim)
- Spaceship Earth (Matt Wolf)
- Time (Garrett Bradley)
- Tajný agent (Maite Alberdi)
- Us Kids (Kim A. Snyder)
- Vitajte v Čečensku (David France)
- When Liberty Burns (Dudley Alexis)
Cena pro krátký film
Cena kritiky Reneho Rodrigueze
Cena Jordana Resslera pro debut
- Ella es Cristina (Gonzalo Maza)
- 90 Minutos (Aeden O'Connor)
- Catching Up (Bill Crossland)
- Una madre (Diógenes Cuevas)
- @buelos (Santiago Requejo)
- Život podle lajků (Mélanie Charbonneau)
- Lina de Lima (Maria Paz Gonzalez)
- Instinkt (Halina Reijn)
- Dobré úmysly (Ana García Blaya)
- Marcus (J.R. Poli)
- Naše matky (Cesar Diaz)
- Nevinnost (Lucía Alemany)
- Železný most (Monika Jordan-Młodzianowska)
- The Last Rafter (Carlos Rafael Betancourt, Oscar Ernesto Ortega)
- Mano de obra (David Zonana)
- Zoros Solo (Martin Busker)
Cena soutěže HBO latinskoamerických filmů
- Vlci (Samuel Kishi)
- Una madre (Diógenes Cuevas)
- Eduardo e Mônica (René Sampaio)
- Příliv (Verónica Chen)
- Lina de Lima (Maria Paz Gonzalez)
- La Llorona (Jayro Bustamante)
- Naše matky (Cesar Diaz)
- Pod širým nebem (Benito Zambrano)
- De la noche a la mañana (Manuel Ferrari)
- Pacificado (Paxton Winters)
- Nevinnost (Lucía Alemany)
- Invisibles (Gracia Querejeta)
- Ella es Cristina (Gonzalo Maza)
- Mano de obra (David Zonana)
- Los sonámbulos (Paula Hernández)
Cena soutěže HBO latinskoamerických krátkých filmů
Cena Alacran pro filmovou hudbu
Cena Zeno Mountain
- Kripl kemp: Revoluce na kolečkách (James Lebrecht, Nicole Newnham)
- Catching Up (Bill Crossland)
- Endure the Suck (Isaac Mead-Long)
- Una madre (Diógenes Cuevas)
Cena Oolite Arts MFF za plakátový design
- Ema (Daniel González Sánchez)
Cena Oolite Arts MFF za trailer
- Ema (Hands Up Paris)
Cena diváků pro celovečerní film
Cena diváků pro krátký film
Cena Precious Gem
2019 - 36th Annual Miami Film Festival
Velká cena poroty soutěže Knight
Cena Knight Made in MIA pro celovečerní film
Cena Knight za dokumentární počin
Cena kritiky Reneho Rodrigueze
Cena diváků pro celovečerní film
Velká cena poroty soutěže Knight
- Stěhovaví ptáci (Cristina Gallego, Ciro Guerra)
- En affære (Henrik Martin Dahlsbakken)
- 303 (Hans Weingartner)
- Popel je bílý jak sníh (Zhangke Jia)
- Vzplanutie (Chang-dong Lee)
- Kup mi pistoli (Julio Hernández Cordón)
- Drahý synu (Mohamed Ben Attia)
- Boží láska (Gabriel Mascaro)
- Dogman (Matteo Garrone)
- Cesta do Florianópolisu (Ana Katz)
- Une jeunesse dorée (Eva Ionesco)
- Cascos Indomables (Neto Villalobos)
- Las niñas bien (Alejandra Marquez Abella)
- Juanita (Leticia Tonos)
- My Daughter Yoshiko (Brian Blum)
- Notti magiche (Paolo Virzì)
- Dvojité životy (Olivier Assayas)
- Stín (Yimou Zhang)
- Acusada (Gonzalo Tobal)
- Nejkrásnější pár (Sven Taddicken)
- The Nightingale (Jennifer Kent)
- Promítač (José María Cabral)
- Potížista (Pierre Salvadori)
- Chvenie (Jayro Bustamante)
Cena Knight Made in MIA pro celovečerní film
- Pahokee (Patrick Bresnan, Ivete Lucas)
- A Name Without a Place (Kenny Riches)
- Off the Rails (Damian Fitzsimmons)
- Magic City Hustle (Billy Corben)
- La gran Madre (Dave LaMattina, Chad N. Walker)
Cena Knight Made in MIA pro krátký film
Cena Knight za dokumentární počin
- Magic City Hustle (Billy Corben)
- Ask Dr. Ruth (Ryan White)
- Aretha Franklin: Amazing Grace (Alan Elliott)
- 16 Bars (Sam Bathrick)
- Botero (Don Millar)
- Thunder: Na stope pytliakom (Mark Benjamin, Marc Levin)
- Eliades Ochoa: From Cuba To The World (Cynthia Biestek, Ruben Gomez)
- Errol Flynn's Ghost: Hollywood in Havana (Gaspar González)
- Zápisky šílené fanynky (Jessica Leski)
- Kenbe Fem: A Haitian Story of Survival Unity & Strength (Mark Goodnow)
- Coming Home: Colombia (Eric Narciandi)
- La gran Madre (Dave LaMattina, Chad N. Walker)
- Los reyes (Ivan Osnovikoff, Bettina Perut)
- Last Street (Amanda Sans)
- Miles Davis - Zrod cool-jazzu (Stanley Nelson)
- Pahokee (Patrick Bresnan, Ivete Lucas)
- Najväčšia malá farma (John Chester)
- Mlčení těch druhých (Robert Bahar, Almudena Carracedo)
- Tíha vody (Michael Brown)
- Tak pravila Pauline Kael (Rob Garver)
- This Changes Everything (Tom Donahue)
- Toni Morrison: The Pieces I Am (Timothy Greenfield-Sanders)
Cena pro krátký film
Cena kritiky Reneho Rodrigueze
Cena Jordana Resslera pro debut
- Socrates (Alexandre Moratto)
- Dead Pigs (Cathy Yan)
- Chuskit (Priya Ramasubban)
- Diamantino (Gabriel Abrantes, Daniel Schmidt)
- Město podivínů (Zach Lipovsky, Adam Stein)
- Is That You? (Rudy Riverón Sánchez)
- Jazmines en Lídice (Rubén Sierra Salles)
- Viaje al cuarto de una madre (Celia Rico Clavellino)
- Nina (Maria Winther Olsen)
- Les Routes en février (Katherine Jerkovic)
- El viaje extraordinario de Celeste García (Arturo Infante)
- Ženci (Etienne Kallos)
Cena soutěže HBO latinskoamerických filmů
- Světlušky (Bani Khoshnoudi)
- Aire (Arturo Castro Godoy)
- Kup mi pistoli (Julio Hernández Cordón)
- Buñuel v želvím labyrintu (Salvador Simó)
- Boží láska (Gabriel Mascaro)
- Šampióni (Javier Fesser)
- Cesta do Florianópolisu (Ana Katz)
- Domingo (Fellipe Barbosa, Clara Linhart)
- Cascos Indomables (Neto Villalobos)
- José (Li Cheng)
- Juanita (Leticia Tonos)
- Las niñas bien (Alejandra Marquez Abella)
- Perro Bomba (Juan Cáceres)
- Acusada (Gonzalo Tobal)
- Rudá (Benjamín Naishtat)
- El mejor verano de mi vida (Dani de la Orden)
- Promítač (José María Cabral)
- Esto no es Berlín (Hari Sama)
- Yuli (Icíar Bollaín)
- Chvenie (Jayro Bustamante)
- Niña errante (Rubén Mendoza)
Cena soutěže HBO latinskoamerických krátkých filmů
Cena Alacran pro filmovou hudbu
Cena Zeno Mountain
Cena Cinemaslam pro nejlepšího režiséra
Cena Cinemaslam pro nejlepšího herce
Soutěž krátkých filmů IMDbPro
Cena diváků pro celovečerní film
Cena diváků pro krátký film
Cena Precious Gem
2018 - 35th Annual Miami Film Festival
Velká cena poroty soutěže Knight
Cena Knight za dokumentární počin
Cena Knight za dokumentární počin
Cena Knight za dokumentární počin
Cena kritiky Reneho Rodrigueze
Cena diváků pro celovečerní film
Velká cena poroty soutěže Knight
- Naše dítě (Diego Lerman)
- Abriline dcéry (Michel Franco)
- Otra historia del mundo (Guillermo Casanova)
- Las leyes de la termodinámica (Mateo Gil)
- Sergio a Sergej (Ernesto Daranas)
- Time Share (Sebastian Hofmann)
- El aviso (Daniel Calparsoro)
Velká cena poroty soutěže Knight pro nejlepší režii
Velká cena poroty soutěže Knight pro nejlepší herecký výkon
Cena Knight za dokumentární počin
- Amigo Skate, Cuba (Vanesa Wilkey-Escobar)
- When the Beat Drops (Jamal Sims)
- Liyana (Aaron Kopp, Amanda Kopp)
- 6 Weeks to Mother's Day (Marvin Blunte)
- Above the Drowning Sea (Rene Balcer, Nicola Zavaglia)
- Believer (Don Argott)
- Foreign Land (Shlomi Eldar)
- In Search of Voodoo: Roots to Heaven (Djimon Hounsou)
- Los viejos (Rosana Matecki)
- Spousta dětí, opice a zámek (Gustavo Salmerón)
- Love Means Zero (Jason Kohn)
- Nuyorican Básquet (Ricardo Olivero Lora, Julio César Torres)
- RBG (Julie Cohen, Betsy West)
- Náš nový prezident (Maxim Pozdorovkin)
- The Foreigner's Home (Rian Brown, Geoff Pingree)
- The Rest I Make Up (Michelle Memran)
- Won't You Be My Neighbor? (Morgan Neville)
- Traja blízki neznámi (Tim Wardle)
Cena kritiky Reneho Rodrigueze
Cena Jordana A. Resslera za scénář
- Xavier Legrand (Striedavá starostlivosť)
- Michael Pearce (Stvůra)
- Cory Bowles (Černej polda)
- Christian Papierniak (Izzy Gets the F*ck Across Town)
- Molly McGlynn (Mary Goes Round)
- Lucien Bourjeily (Ghada El Eid)
- Ziyang Zhou (Old Beast)
- Ana Urushadze (Hrozná matka)
- Sonja Kröner (Zahrada)
- Hlynur Pálmason (Zimní bratři)
- Taylor Allen, Andrew Logan (Chappaquiddick)
Cena soutěže HBO latinskoamerických filmů
Cena Cinemaslam pro nejlepšího režiséra
Soutěž krátkých filmů IMDbPro
- Madre (Rodrigo Sorogoyen)
- Topiaci sa človek (Mahdi Fleifel)
- Broken Hill (Peter Drew)
- Emmy (Hannah Cheesman)
- Práca (na zvláštny úväzok) (Gilles Cuvelier)
- Mi Dulcinea (Max Barbakow)
Cena diváků pro celovečerní film
Cena diváků pro krátký film
Cena Precious Gem
Cena Precious Gem Marquee
Cena Precious Gem Master
Cena Precious Gem Icon
2017 - 34th Annual Miami Film Festival
Velká cena poroty soutěže Knight
Cena Knight za dokumentární počin
Cena kritiky Reneho Rodrigueze
Cena diváků pro celovečerní film
Velká cena poroty soutěže Knight
- Rodinný život (Cristián Jiménez, Alicia Scherson)
- Cargo (Kareem Mortimer)
- El pampero (Matías Lucchesi)
- Je to len koniec sveta (Xavier Dolan)
- Que Dios nos perdone (Rodrigo Sorogoyen)
- No culpes al karma de lo que te pasa por gilipollas (María Ripoll)
- Santa & Andres (Carlos Lechuga)
- Účel světí prostředky (Sebastián Cordero)
- Muž tisíce tváří (Alberto Rodríguez)
- La caja vacía (Claudia Sainte-Luce)
- Noc, kdy moje matka zabila mého otce (Inés París)
- Neznáme dievča (Jean-Pierre Dardenne, Luc Dardenne)
- Zipi & Zape a ostrov El Capitan (Oskar Santos)
Velká cena poroty soutěže Knight pro nejlepší režii
Velká cena poroty soutěže Knight pro nejlepší herecký výkon
Cena Knight za dokumentární počin
- Take My Nose... Please (Joan Kron)
- Un cine En Concreto (Luz Ruciello)
- Bending the Arc: Zdraví pro všechny (Kief Davidson, Pedro Kos)
- Občanka Jane: Bitva o město (Matt Tyrnauer)
- Čínský sen (David Borenstein)
- Embargo (Jeri Rice)
- Mr. Chibbs (Jill Campbell)
- Nobody Speak: Trials of the Free Press (Brian Knappenberger)
- Restless Creature: Wendy Whelan (Linda Saffire, Adam Schlesinger)
- Veinte Anos (Alice de Andrade)
- Los niños (Maite Alberdi)
Cena pro krátký film
- The Head Vanishes (Franck Dion)
- La Femme et le TGV (Timo von Gunten)
- The Brindis (David Ferraro Jericoh)
- Spark (Juan Martinez Vera)
Cena kritiky Reneho Rodrigueze
Cena Jordana A. Resslera za scénář
- Tomás Alzamora (La mentirita Blanca)
- Xander Robin (Are We Not Cats)
- Jorge Thielen Armand (La soledad)
- Nicholas Schutt (Chronicky metropolitní)
- Daouda Coulibaly (Wùlu)
Cena soutěže HBO latinskoamerických filmů
- Mária a tí ostatní (Nely Reguera)
- El amparo (Rober Calzadilla)
- El Inca (Ignacio Castillo Cottin)
- La soledad (Jorge Thielen Armand)
- Účel světí prostředky (Sebastián Cordero)
- Carpinteros (José María Cabral)
- Zipi & Zape a ostrov El Capitan (Oskar Santos)
Cena Zeno Mountain
Cena diváků pro celovečerní film
Cena diváků pro krátký film
Cena Precious Gem
- Bárbara Lennie
- Rossy de Palma
- Silvia Rios Fortun
2016 - 33rd Annual Miami Film Festival
Velká cena poroty soutěže Knight
Cena Knight za dokumentární počin
Cena diváků pro celovečerní film
Cena diváků pro celovečerní film
Velká cena poroty soutěže Knight
- Dheepan (Jacques Audiard)
- Chronic (Michel Franco)
- Il nome del figlio (Francesca Archibugi)
- Tisíchlavá beštia (Rodrigo Plá)
- Felices 140 (Gracia Querejeta)
- Te prometo anarquía (Julio Hernández Cordón)
- Okouzlující muž (Ariel Rotter)
- I hory mohou odejít (Zhangke Jia)
- Veľa kriku pre nič (Alejandro Fernández Almendras)
- Ein Atem (Christian Zübert)
- Píseň západu slunce (Terence Davies)
- Paulina (Santiago Mitre)
- El acompañante (Pavel Giroud)
- Homár (Yorgos Lanthimos)
- El apóstata (Federico Veiroj)
- Truman (Cesc Gay)
- La memoria del agua (Matías Bize)
Velká cena poroty soutěže Knight pro nejlepší režii
Velká cena poroty soutěže Knight pro nejlepší herecký výkon
Cena Knight za dokumentární počin
- Queen of Thursdays (Orlando Rojas)
- Gloria Vanderbilt a Anderson Cooper: Rodinná historie (Liz Garbus)
- Trapped (Dawn Porter)
- Argentina (Carlos Saura)
Cena pro krátký film
- L'Homme de ma vie (Mélanie Delloye)
- Un tour de cheville (Guillaume Levil)
- Party Girl (Roma Zachemba)
- Najmia (Cristhian Andrews)