Vojna svetov

• Česko Válka světů (viac)
USA, 2005, 116 min

Scenárista David Koepp sa inšpiroval slávnym románom H. G Wellsa, ktorého témou je invázia Marťanov na planétu Zem. Jeho príbeh však presunul z konca 19. storočia do horúcej súčasnosti. Robotníka Raya Ferriera (Tom Cruise) trápia problémy v rodine, ktorej členovia si prestávajú rozumieť. Ray sa stane svedkom zvláštnej udalosti, ktorá navždy zmení životy ich všetkých. Akýsi ohromný vojnový stroj na troch nohách sa vynorí z hĺbky zeme a skôr, ako ktokoľvek stihne zareagovať, začne spaľovať všetko vo svojom dosahu. Normálny deň sa náhle zmení na najhroznejší zážitok ich života... (TV Markíza)

Jevablo

Něco se nepovedlo. Asi ve scénáři. Možná to byl záměr, v každém případě skončit film v momentě, kdy skutečně začlo o něco jít, je trochu zvláštní. Až při závěrečných titulcích si uvědomíte, co mělo být hlavní myšlenkou snímku, a to je trochu pozdě. OK, je to pěkně zpracované, celkem napínavé, ale proč se to na začátku tak rozjede a na závěr vyprchá? Proč se hlavní problém, ve filmu vytyčený, vyřeší v podstatě sám? Proč se většina filmu odehrává ve sklepě? Spíš už asi podruhé nekoukatelné. ()

spawn866

Totální blbost, ten příběh nedává ani smysl! Mimozemšťani přilétli na naši Zemi ještě než se na ní vyvinul život a zanechali zde na Zemi své robotické potvory, aby se pak po příklad.: 4 miliardách let vrátili na zem, lidé je pak nakonec zničili, ale proč vůbec odlétali pryč ze Země když tu byli poprvé? Nikdo by jim přece nestál v cestě, takže jaký byl účel té jejich nevýtané návštěvi? Žádný, protože to prostě nedává smysl, aby někdo přiletěl např. pro suroviny, zanechal na místě nějaké bojové stroje a pak se rozhodli že zase odletí, proč by chtěli odlétat, když zde mohli zůstat a využít naplno celou planetu Zemi a nikdo by jim neodporoval, takže ten příběh je totálně nesmyslnej, kdyby si tak dali práci a víc přemýšleli, hlavně že do toho vkládají tolik milionů Dolarů... ()

Sorna

Spilbergův rukopis se pozná - nebudu tu vypisovat, co vše se mi líbilo, protože se mi líbilo úplně všechno. Při tomto filmu zažijete nepopsatelný pocit, neboť je vše velmi reálně pojaté. Proč by se to, co se děje v tomto filmu, opravdu nemohlo stát? ()

montel

Po prapodivné bouři, která postihla snad celý svět, se ze země vynoří obrovité stroje, které začnou zabíjet lidi. Armáda proti těmto nepřátelům nasadí všechen svůj arzenál, ale stroje odolávají. Jedním z lidí, kteří se chtějí zachránit je Ray Ferrie (Tom Cruise), který ze všeho nejvíc touží zachránit sebe a své dvě děti...Poslední Válka světů mě tedy pořádně překvapila. Atmosféra parádně hustá a napětí se dá doslova krájet. To se zase Spielberg jednou pořádně předvedl. 75% ()

Spike86

Dobrá vizuální stránka a kamera s některými zajímavými záběry nestačí. Je to hezký, ale nudí to a to dost. Postrádám zde nějaký zajímavější děj, občas to bylo scénáristicky dost slabé. Hudba chvílemi nebyla špatná a Tom Cruise ze sebe občas dokázal dostat i nějakou tu emoci. 50% ()

Filatov

Válka světů je přehlídka vizuálních efektů, aneb koukejte se všichni dobře, co všechno už umíme udělat za triky. Tom Cruise je po celou dobu filmu stejně jako lidstvo samo v těžce pasivní a nevěřícný situaci a aby taky ne. Je to hodně dobrý film, ale jde prostě o popcornovou zábavu a víc než vizuální orgasmus Válka světů nenabídne. Hlubší myšlenky nehledejte. Nicméně sledovací scénu ve sklepě budu mít ještě dlouho před očima :-)) ()

Andy.222

Původně jsem tomu dal tři hvězdy, ale po několikerém zkouknutí musím přece jen přidat jednu navíc. Ta atmosféra je úžasná a design tripodů je prostě na jedničku. ()

Natar

Jako fanda sci-fi musím říct, že je to víc než důstojné zpracování předlohy. Hollywoodské filmové manýry v podobě uměle vybuzených emocí se tady projevili minimálně – snad jen v závěru vystrčili růžky trochu víc. Scénáři, režii, ani trikům není co vytknout. Dokonce i Tomík Krujzů, ač není mým oblíbeným hercem, působil vcelku věrohodně. Nebýt toho, že film (a sama předloha) má pro mě neuspokojivě nepochopitelný konec, na který moje IQ prostě nestačí – dal bych hvězdiček 5. ()

Renulka7

Asi zatím nejlepší sci-fi. Cruise sem si tam nejdřív nějak nedovedla představit v takovém filmu, ale sedlo mu to. Super efekty a zvuk. ()

Peenugirl

Prekvapivo dobrý Cruise, keďže u mňa nepatrí medzi špičku... Efekty vierohodné až miestami dychberúce. Neskutočne bavilo v kategórii sci-fi 75% ()

luky31

Tento film sa Spielbergovi podaril. Bavil som sa od začiatku po koniec. Zahrané to je skvelo efekty sú geniálne napr. ničenie mosta alebo scéna s loďou. Jediné čo mi vadilo bol koniec. Zrazu mimozemšťania začali umierať. Divné ale inak nemám čo vytknúť. Bravoo. ()

pirate

Nápad i zpracování skvělé, avšak na Spielberga kupodivu méně efektivní, velkolepé a poměrně dost nevýrazně a náhle ukončené, tím myslím žádné strhující finále, jak bývá u tohoto režiséra zvykem a prosté vymření mimozemšťanu. Samozřejmě jsem byl spokojen, ačkoli jsem čekal větší války a film velmi často napínal a ty efekty byly také působivé, jen opět na Spielberga docela "lehké". Ovšem s klidem tomu dám tři a půl hvězdy = 70%. ()

Timy68

Steven Spielberg to s mimozemšťany umí. Toma Cruise zrovna dvakrát nemusim, ale v tomhle filmu jsem mu uplně věřila, že je to Ray a ne Tom. Všichni hlavní hrdinové do toho dali všechno co mohli a když se k jejich výkonům přidá parádní sci-fi námět (včetně vypracované grafiky), dějově nabytý, napínavý a zajímavý scénář... Není co dodat. Jeden z mála filmů, na které se můžu dívat dokola a nikdy mě to neomrzí. * * * * * ()

Nový film Spielberga možná našel hlavní hvězdu

Nový film Spielberga možná našel hlavní hvězdu

15.06.2024

Chystaný nový film oblíbeného režiséra Stevena Spielberga (E.T. - Mimozemšťan, Blízká setkání třetího druhu) možná našel hlavní hvězdu. Kolem stěžejní role v dosud nepojmenovaném snímku totiž podle… (viac)

Steven Spielberg se chce vrátit k mimozemšťanům

Steven Spielberg se chce vrátit k mimozemšťanům

19.04.2024

Parazit Davida Koeppa našel režiséra

Parazit Davida Koeppa našel režiséra

24.04.2020

David Koepp je nejen filmový scenárista stojící za snímky jako Válka světů, Jurský park, či Mission: Impossible, je totiž zároveň i úspěšným spisovatelem. Jeho nejnovější knížku, v originálním názvu… (viac)