Osm unesených žen. Všechny jsou krásné, mají talent a hrozí jim smrtelné nebezpečí. Tři už byly brutálně zavražděny, ostatní může ještě zachránit detektiv Alex Cross, s pomocí lékařky Kate McTiernanové. Jí jediné se totiž podařilo maskovanému psychopatovi, který si říká Casanova, uniknout. Mezi unesenými dívkami je také Alexova neteř Naomi a čas utíká. V sázce je úplně vše, protože "sběratel" je mimořádně nebezpečný protivník. (oficiálny text distribútora)

Kaka

Vlna "Se7en" byla opravdu mohutná a ještě několik let po ní se tvůrci pokoušeli (povětšinou marně) svést se na její popularitě. Nejinak je tomu i v případě průměrného Garyho Fledera a jeho ještě průměrněji zpracovaného příběhu o brutálním vrahovi a vězniteli žen Casanovovi. Psychologie nic moc, herci předvádějí svůj detektivní standart a za povšimnutí stojí snad jen Ashley Judd ve své první velkoprodukci a scéna kdy nabourá do akvárka. Zbytek je nechutně klišoidní, rádoby šokující podívaná, která nám jasně říká kdo je vrah a kdo jen figurka. Skutečně nepovedená sonda do praktik masového killera, která diváka odradí svou průměrností, stejně jako neschopností strhnout. ()

dobytek

Už to tady napsalo v komentářích několik lidí přede mnou, ale taky to napíšu. Nevim, jak film vypadá v originálním znění, ale v případě českýho dabingu je problém, že podle hlasu hned na začátku odhalíte, kdo je ten hlavní záporák. Ale i když identitu záporáka znáte, tak stejně film v sobě nějaký to tajemno a napětí má. Navíc ho táhne tradičně skvělej Morgan Freeman. Byl jsem zvědavej na mladičkou Menu Suvari, ale ta se tu mihne pouze v nějakym rozmazanym flashbacku během úvodních titulků. 75% ()

charge

Mustr (pod)průměrnýho a ničím překvapujícího thrilleru tahající z úspěchu Mlčení jehňátek, Sedm apod., což jak tak koukám nepřipomíná jen mně. Jelikož zde neni skoro žádný napětí a mysterium, nebo vyloženě legendární scéna, která by se vtiskla do paměti, divák si snímek jen stěží pustí opětovně. Stejně tak příběh plytkej ani nemluvě, vraždy, únosy, nezvěstný studentky (což má zajisté na svědomí nejspíš nějakej vrahoun - trýznitel) a vzornej vyšetřovatel - zde doktor forenzní psychologie - teda na rok 97 vážně originální. Vše přímočarý, kopírákový postavy a těch pár nejasných zádrhelů v příběhu to o moc nevylepší. ()

Dudek

Přesto že mám tenhle typ kriminálek velmi rád, Sběratel polibků je velmi slaboučký. Špetku vlivu na to má fakt, že příběh nevybočuje ze žánrových kolejí a nemá čím překvapit. Pominu-li nezajímavé postavy, slaboučký scénář, unylou režii zaráží hlavně jakákoli možnost přát si osvobození žen z příšerného prostředí podzemního areálu. Pokud srovnám se špičkou žánru (Mlčení jehňátek) nemá Sběratel polibků šanci na výhru byť v jedné jediné složce. ()

sud

Na začátku devadesátých let rozpoutalo Mlčení jehňátek boom temných krimithrillerů, ve kterých se vyšetřuje řádění vyšinutých sériových vrahů. Napříč dekádou (i poté, ale už ne v takové míře) vzniklo spoustu žánrových souputníků různých kvalit. Sběratel polibků patří určitě k tomu výrazně lepšímu, především díky uvěřitelnému scénáři a hereckému obsazení v čele s výborným Morganem Freemanem. 85%. ()

• Policajné auto v Severnej Karolíne má červené blikajúce svetlo. Na juhu majú však všetky policajné autá modré blikajúce svetlá. (Arsenal83)
  • Stadion, nad kterým proletí kamera se tváří jako Durham v Severní Karolině, ve skutečnosti jde ale o stadion Chapel Hill v New Yorku. (don corleone)

Statham a Franco ve Slyově akčním thrilleru

Statham a Franco ve Slyově akčním thrilleru

03.08.2012

Jason Statham versus James Franco? To je podivuhodná kombinace, přesto s ní počítejte. Už v září začne v New Orleansu natáčení drsné akční střílečky Homefront. Film vzniká podle románu vietnamského… (viac)

Tyler Perry na stopě zločinu

Tyler Perry na stopě zločinu

21.03.2011

Na návrat policejního psychologa a vyšetřovatele Alexe Crossa, kterého ve filmech Sběratel polibků a Jako pavouk ztvárnil Morgan Freeman, jsme se těšili. V nové verzi si ho měl totiž zahrát Idris… (viac)

Alex Cross se vrátí

Alex Cross se vrátí

23.08.2010

Že si postavu s tímto jménem nedokážete hned zařadit? Nápověda: Morgan Freeman. Ano, Cross je agent FBI a prvotřídní psycholog, kterého si pamatujeme z thrillerů Sběratel polibků a Jako pavouk.… (viac)