Triler Vražedná hra je pokračovaním filmovej série, ktorej predchádzali snímky Ako Pavúk a Zberateľ bozkov. Príbeh nás zavedie do čias, keď Alex Cross (Tyler Perry) pracuje ako detektív policajného oddelenia v Detroite spoločne so svojim dlhoročným priateľom Tommym Kaneom (Edward Burns) a detektívkou Monicou Asheovou (Rachel Nichols). Práve ona sa dostane do rúk sériového vraha  prezývaného Picasso (Matthew Fox). Avšak jeho hlavným cieľom je dostať priemyselného magnáta Gilesa Merciera (Jean Reno). Vrahove kroky sú nepredvídateľné. Cross sa pokúsi preniknúť do jeho násilníckej mysle, aby odhalil prekvapenie, ktoré si preňho nachystal tentokrát. (TV Markíza)

kaylin

"Alex Cross" mohl být dobrým filmem. Především proto, že má za sebou poměrně oblíbenou knižní sérii, na které by bylo možné vystavět i zajímavou filmovou sérii. Přiznám se, že doufám, že k tomu nedojde. "Alex Cross" není děsivě špatným filmem, ale to, co zde udělali s hlavní postavou, to je naprosto směšné. Hlavní postavou by měl být člověk, kterému fandíte, kterému věříte, který je určitým způsobem jiný, je na straně dobra, měl by mít nějaké schopnosti. Alespoň Alex Cross je popisován takovým způsobem, že by určité schopnosti mít měl. Pokud ano, nevím jaké. Jako psycholog ve mně mnoho důvěry nevzbuzuje, jeho geniální odhalení, kde se bude skrývat vrah, je naprosto nepodložené, pouze chce ukázat, že je Alex skutečně borec. V tu chvíli u mě film naprosto ztratil na váze. Jedná se o scénu, kdy se Matthew Fox připravuje na atentát ve vlaku. To je dobrá scéna. Matthew Fox v tomhle filmu předvádí skvělý výkon a byl jediným pozitivem. Zahrál prostě výborného magora. Jen je až moc velký magor, který nemá jedinou pozitivní vlastnost, což je prostě škoda. Je moc černý, není černobílý, nebo šedý. Takové jasné vymezení charakteru je škoda. Je to jen další cvok z mnoha, ale na těch pár chvil jsem si ho prostě užil a byl jediným důvodem, proč tenhle snímek sledovat. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2013/01/volte-me-sousedska-hlidka-universal.html ()

zbyshek

Přišlo mi to všechno jako nedotažené do konce... Prakticky nulový příběh, nudné dialogy a hlavně bídný hlavní hrdina. Nic proti Tyleru Perry, ale buď měl opravdu ten nejchytřejší mozek na světě, nebo řežisér trochu přestřelil. Tak či tak, jediný kladný bod podle mého je Matthew Fox. Myslím, že záporáka fanatika zahrál obstojně. Tím jak zhubl a vyholil se působil dobře, jako psychouš. ()

lennyd

Detektiv Alex Cross (Tyler Perry) je se svým týmem na stopě sadistického zabijáka (Matthew Fox). Ten se neohlíží napravo nalevo, a kromě svých cílů zabije také Crossovu kolegyni a také jeho manželku. Netuší, že tím si podepsal ortel smrti, protože Cross je pevně rozhodnut své blízké pomstít, ať to stojí co to stojí... Je mi naprosto jasné, jak tento film vznikl -- nejdříve to bylo celé napsané pro Stephena Seagala (alespoň kvalitativně tento film nikterak nevybočuje z kvalit jeho současné filmové tvorby). Ten měl ale zrovna rýmu, a tak bylo rychle třeba najít náhradníka - a aby se nalákali nějací další diváci, tak se hlavnímu hrdinovi dalo trochu známější jméno (Alex Cross - Morgan Freeman ve filmech Sběratel polibků a Jako pavouk). Nebo to možná bylo úplně jinak, ale je to docela fuk, protože tento film je stejně zábavný a stejně napínavý, jako ty Seagalovky. Jediné, proč by stálo za to tento film vidět je alespoň docela sympatický (resp. v rámci scénáře nesympatický) záporák v podání Matthewa Foxe. O zbytku hereckého obsazení bych se nerad šířil, neb bych musel mít nějakou poznámku o hereckém dně Jeana Rena a tak podobně... ()

korbitch22

Co to s váma do prdele je? Podle počátečních hodnocení místních "znalců" jsem čekal průser jako kráva, místo toho je pro mě Alex Cross dalším důkazem, že někteří lidi by neměli být zde na ČSFD, neměli by koukat na filmy a ono by bylo možná nejlepší, kdyby na ty bastardy jejich rodiče ani nikdy nezadělali.Cohenův nejlepší film od dob Rychle a Zběsile.Typická kriminálka ze starý školy, ze začátku jsem si musel zvykat na nesympatického Perryho, ale jakmile začal rozjíždět svoje vyšetřování do příběhu jsem se okamžitě vžil, po trochu nervózním začátku Cohen svižně režíruje parádní jízdu, s překvapivě skvělými hereckými výkony, Burns byl výbornej vždycky, Perry ohromně překvapil a musim smeknout nad famoózním sociopatem v podání vynikajícího Foxe.Příběh svižně ubíhá, vše dokresluje parádní soundtrack a některými imbecily zmiňovaný "trapný" finální souboj, byl ukázkou perfektní choreografie a po opravdu hodně dlouhé době skvělého vedení herců.Už jsem si zvyknul, že moc lidí tu filmům nerozumí, ale to už k tomu prostě patří, vy byste nepoznali kvalitní film, ani kdyby vám ho v pálili v Matrixu přímo do lebky.Moc jsem od toho neočekávál a díky vašim idiotským názorům jsem si užil jeden z nejlepších filmů tohodle roku a pro mě obrovské překvapení.Až bude film hodnotit víc lidí, pevně věřím že se dostane minimálně na 65%, tedy prosím každého, koho zdejší nuly odrazovali ať je neposlouchají, parádní žánrovka a já se u filmu už takhle dlouho hodně nebavil.Je to napínavé, akční, dramatické, svižně natočené, lahoda.80%. Mimochodem ten obsah je úplně debilní, pár fragmentů sedí, jinak je příběh úplně o něčem jiném. ()

PROCESOR

Já bych to za takovej průser, jako jiní nepovažoval. Myslím, že Fox se v roli zabijáka neztratil. Hodně urážek tady lítá k Perymu, který se vesměs smrskli na to, že je tlustý..( i já mam radši M. Freemana) , ale že bych ho za to nenáviděl.., jasně jeho dedukce jsou v některých momentech až úsměvné a nepřesvědčivé. Mě spíše zklamal J. Reno. ()

• Scénář byl původně založený na románu Jamese Pattersona „Cross“. Z marketingových důvodů byl název filmu změněn podle jiného Pattersonova díla "Já, Alex Cross". Scénář je však velmi volná adaptace a moc podobností mezi filmem a knihou nenajdeme. (josefklimes)
  • V knihách býva Alex Cross (Tyler Perry) vo Washingtone D.C., kým vo filme je obyvateľom Detroitu. (beso74)

Tyler Perry na stopě zločinu

Tyler Perry na stopě zločinu

21.03.2011

Na návrat policejního psychologa a vyšetřovatele Alexe Crossa, kterého ve filmech Sběratel polibků a Jako pavouk ztvárnil Morgan Freeman, jsme se těšili. V nové verzi si ho měl totiž zahrát Idris… (viac)