Nelson a Sara spolu uzavřou dohodu: stráví spolu jeden měsíc a poté se rozejdou. Žádná očekávání, žádný nátlak, žádná pouta. Sara tak žije už delší dobu, má pro to své důvody...jediné, s čím nepočítá, je láska... (oficiálny text distribútora)

Terzeus

Prvotný dojem bol značne lepší než ten druhotný. Bohužiaľ je ale druhotný značne vyzretejší a objektívnejší. Režisér O´Connor sa tak húževnate snaží zapôsobiť osvedčenými žánrovými metódami až mu to funguje. Ale celé je to tak strojené, že napriek emotívnemu záveru a pointe nejde skočiť na lep. Miestami až rozprávková logika (odísť v pyžame z domu akoby sa nechumelilo) po dôkladnom zvážení skôr vyzýva k úsmevu ako vážnosti. Po premyslení už scenár pôsobí ako samým sebou vykalkulovaný kaleidoskop známych fráz a nútených twistov. Napriek týmto nedostatkom je obdivuhodné, že celé to drží pevne, najmä kvôli výborne zvládnutému duu Reeves/Theronová. Po zamyslení tiež vyvstávajú na povrch isté ozvláštňujúce režijné a príbehové faktory (snaha meniť život až za hranicu obťažovania, gay rodinka), ktoré Sweet November držia v hladine žánrového nadpriemeru. Pre milovníkov romantiky sa to na prvý pohľad bude zdať skvelé ale pri pozornejšom nadhľade pri tomto snímku vyvstáva príliš veľa bežnosti zakrytej malými zvláštnosťami a takisto veľa emocionálneho patosu, ktorý sám o sebe nie je zlý ak by nebol od diváka umelo vynútený. Tiež sa tu trochu prestrelila dĺžka. Jadro celej dvojhodinovky dosť pokrivkáva s nastoleným tempom a vyvrcholenie samotné je naťahované. Osobne by som udelil 75% ale v rámci objektívnosti klesnem na zaslúžených 60%. Je to príjemná nadpriemerná žánrovka. ()

Karush

Hoci herci boli veľmi presvedčiví a zvládli všetko, čo bolo od nich očakávané, napriek tomu tento film spadá do kategórie zabudnuteľných a filmov postačujúcich na jedno pozretie. Nie príliš výrazný a zaujímavý začiatok, miestami až príliš presladený príbeh, nedôveryhodné dialógy a od prvého momentu odhadnuteľná pointa filmu, ale čo môžem pozdvihnúť je hudba, ktorá do filmu perfektne zapadla a záver, ktorý veľmi pekne dotiahol inak nie príliš originálny film. Podobné filmy: A Walk to Remember, Keith ()

Slarque

Takhle pitomě vykonstruovaný příběh už jsem dlouho neviděl. Už od začátku jsem si říkal, že tohle snad nemůžou myslet vážně. Dokud byla Charlize střelená a Keanu suchar, bylo to ještě celkem v pohodě. Ale jak klopýtali přes jednotlivé scénáristické překážky, přestával jsem jim věřit. Tudíž pro mě byl nakonec nejlepší Jason Isaacs. Tenhle doják na mně zkrátka nefungoval. ()

zzuzi

Neberu nikomu jeho názor, i když se liší od toho mého. Možná je to tím, že sem prostě romantik, ale tento příběh ukazuje pocity člověka, který ví, že umírá a přesto objeví někoho kdo s ním chce sdílet i jeho poslední chvilky... Nikdo asi nemůžeme vědět co se v mysli umírajícího člověka odehrává, ale toto je velice realisticky, emotivně a přesto nenásilně ukázána jedna z možností... navíc s dávkou humoru. Je to film který buď zaujme a nebo vůbec........ ()

peetriss

Hrátky se žánry po jihokorejsku: začíná to jako komedie, pokračuje sladkou romancí, aby to v závěru zvážnělo v slzopudnou tragédii. Jihokorejci v tom však umí chodit lépe. Hlavním ternem je chemicky fungující dvojice Keanu Reeves a Charlize Theron, kteří pod taktovkou schopného režiséra Pata O'Connora, více či méně úspěšně zápolí se scénářem působícím uměle vykalkulovaným dojmem. Přesto námět samotný je natolik nábojný, že určité stopy ve mně Listopadová romance zanechala. ()