Lékařský verdikt je neúprosný. Mladému Benovi zbývají poslední týdny, možná dny života. Za jak krátkou dobu si je možné splnit všechny sny?
K tomu, aby se váš život změnil k nepoznání, stačí jediná věta. Nemusí být dlouhá, nemusí ani zaznít dramatickým tónem. A přesto svým obsahem udeří jako střela a roztříští vás na tisíc kousků. Kousků, které už asi nikdy nepůjdou složit zpět. Ale při dostatku osobní statečnosti a síly z nich může vzniknout něco nového. Sympatický mladík Ben v podání Joshuy Jacksona, známého ze seriálu Hranice nemožného, si přesně takovou větu nyní vyslechl. A byla zdrcující. Lékaři mu právě oznámili, že má neléčitelnou formu rakoviny, minimální šanci přežít a v podstatě posledních pár týdnů na to, aby se mohl těšit ze světa. A Benova reakce? Zděšení, beznaděj a hlavně touha konečně změnit vše, co tak dlouho odkládal. Usedlou kariéru učitele a budoucího manžela mění za motorku, se kterou se vydává napříč Kanadou, aby dohnal vše, dokud má ještě čas. A na této cestě potkává lidi i své sny, díky nimž konečně pochopí, jak moc je život vzácné a ochrany hodné zboží. I díky vynikajícímu soundtracku a čarokrásné kanadské přírodě, kde se tato posmutnělá roadmovie odehrává, lze snímek režiséra Michaela McGowana označit za jeden z nejpůsobivějších a nejpřekvapivějších žánrových filmů roku 2008. (oficiálny text distribútora)

Ještěřák

Líbivý nízkorozpočťák z rodiny EASY RIDER, JUNO nebo INTO THE WILD. Tedy výborný. Někdy je těch flashbacků a příbuzenských oplejtaček (no jo, umírá, já vim) až moc, naopak styl vyprávění mi seděl a že si JJ vystačí s jedním psím pohledem, to mi taky nevadilo. Intermezza typu prsatá rančerka nebo kačeří Stanley Cup jsou strašně zajímavý. A vůbec, Kanada je nelidsky krásná země a tenhle film by měly místo keců promítat všechny kanadský cestovky, pokud u nás teda nějaký operují. _____ Drobné zamyšlení mimo mísu: EASY RIDER je sice strašně starej a roztahanej film, ale koncept "motorka + muzika + tragédie + volnost + drogy" (OK, ty v ONE WEEK absentují), který v podstatě vymyslel, bude fungovat ještě tak 100 let. ()

jorgus

mam rad road movie..zacatek vypadal slibne, jeste k tomu ta malickost s rakovinou..tak proc ne..:)bohuzel prvnich par dni na cdeste bylo fajn ale pak celkem to bylo porad stejne a hlavne me trosku unikala myslenka co chtel reziser rict..resp jeho podani..posledni pul hodina byla nudnejsi a nudnejsi a rozuzleni snimku..no mohlo to napravit ale nenapravilo..:( ()

DavidS.

Bezvýchodná diagnóza, nadhled, vtipný až ironický vypraveč, pohodová folková hudba a jeden výlet krajinou Kanady i vlastního vnitřního světa... Jeden z těch typů filmů, které jsou sladkobolné a s jistým půvabem se dotýkají těch nejsmutnějších věcí, aby nás uvrhly do lehce přemýšlivé a melancholické nálady, ale nikoliv do deprese... A to je jeden z důvodů, proč tato vyprávění máme tak rádi... One Week má všechny vnější znaky takových příběhů, ale bohužel je obsahově prázdnější, chybí mu opravdu silné okamžiky i větší vývoj událostí ...Zejména vztah Bena a Samathy jsem vnímal nepříliš přesvědčivě... Joshua Jackson ušel od Dawsonova světa opravdu kus cesty :) ()

castor

Sympatická (i s ohledem na ústřední téma) road movie, která dávkuje životní pravdy zase trochu jinak a po svém. Američané (v tomhle případě Kanaďané) holt podobné filmy potřebují, trošku na sílu roubované průpovídky vypravěče nakonec nevadí a Joshua Jackson se do kanadských scenérií taky dokáže dívat slušně zasněně. Při dosud nepoznaném verdiktu vymění stávající život učitele a budoucího ženáče za motorku a vydá se kamkoliv bez jasného cíle, jen aby oddálil nechtěnou roli pacienta. Utíká to s ním moc dobře.. Výborně melancholický soundtrack!! ()

Hellboy

Film o chlápkovi, co umírá a tak se rozhodne konečně poznat život a je to děsně dojemný a proto to má 82%?! Hodně mi vadil vypravěč, nejhorší bylo, když jsem pochopil, že tam bude celý film, nejen v úvodu. Takové křečovité rádoby-zajímavé průpovídky, které mi připomínaly Amélii, až na to, že postrádaly tu lehkost a kouzlo. Nevím přesně, co měl film v divákovi navodit, (carpe diem?) protože ačkoliv je myšlenka strašně moc zajímavá, tak se divák stejně jen většinu času dívá na Joshuu, kterak brázdí (krásnou) Kanadskou krajinu a nic se neděje. Občas teda pronese nějaké moudro, občas zavolá snoubence, potkává náhodné lidi, dává se s nimi do řeči a díky tomu přehodnocuje svůj dosavadní přístup k životu - jenže to už tu bylo tolikrát! A toto zpracování není ničím výjimečné. Mně osobně to ke spokojenosti nestačí, takže zdejší vysoké hodnocení se vzalo zde? Ten námět je skutečně dojemný (leč bídně nevyužitý), občas tam jsou povedené momenty (k vidění i jinde), režie je perfektní, jenže.. je to šíleně předvídatelné, vlastně úplně obyčejné. Když na začátku řekne, že po celý život nezpívá, protože mu učitelka ve 4. třídě řekla, že má strašný hlas, tak bylo hned jasné, že si zazpívá....atd, takto je to se vším. Je tedy pravda, že je to pořád tak o třídu lepší, než Bucket list / Než si pro nás přijde, kterému jsem ale taky dal 3***. Co teď s tím?:) PS: A nedá mi to nevzpomenout na snímek Chaos Theory, ve kterém na motorce jezdil mnohem sympatičtější Ryan Reyonlds. Nic proti Joshuovi Jacksonovi, kterého vůbec neznám, ale nějak mi nesedne. Navíc motocykl Norton 1973 není ani tak pěknej:) Jinak filmy samozřejmě nemají nic společného. ()

• Ben (Joshua Jackson) ve filmu jezdi na motorce 1973 Norton 850 Commando. (Baffer)
  • Celosvětová premiéra proběhla 8. září 2008 na Mezinárodním filmovém festivalu v Torontu. (ČSFD)
  • Hokejista, kterého Ben potkává na kluzišti, hraje za tým Anaheim Ducks. Ten byl tak pojmenován po filmu Šampióni (1992), což byl jeden z prvních filmů, ve kterém Joshua Jackson hrál. (Fugas.cz)