Krstný otec III

• Česko Kmotr III (viac)

Starnúci Michael Corleone (Al Pacino) ďalej pevnou rukou ovláda svoje obchodné záujmy, usilovne sa však snaží odpútať od kriminálnej minulosti a svoje obchody zlegalizovať. Jeho záujem sa presunul k nehnuteľnostiam a bankám a stal sa z neho zbožný a voči cirkvi nesmierne štedrý človek, lebo priazeň Vatikánu, kde má niekoľko vysokopostavených priateľov, má v jeho premene na bezúhonného človeka zohrať rozhodujúcu úlohu. Minulosť však nie je možné vymazať...Film získal sedem nominácií na Oscara. (STV)

Reckon

Trojka si drží velice vysoký standart a v některých ohledech, aspoň teda pro mě, předhání jedničku, ale s Coppolovými filmy mám strašný problém a to je to, že se vždycky u jeho filmu nudím. (8/10) ()

svorad

Slabší než bravůrní dva předchozí díly. Navíc z celkového pohledu i trochu roztříštěné a už ne tak strhující. Ovšem Michaelovo přemítání o svém životě, předání moci mladší generaci a konečné vyústění naznačující Michaelovo přesvědčení o nesmyslnosti rodinného podniku i tak vyvyšuje film nad průměr. ()

Oblivion

Škoda, že si Coppola na Winonu přece jen nepočkal. Škoda, že Sofiino hraní bylo spíš ne-uvěřitelné než neuvěřitelné. Chyběl mi Duvall, Pacinovy sčesané vlasy a kouzlo doby. Stále se však jedná o nadprůměr a opera byla moc fajn. ()

Stružák

Film je výrazně slabší než pvní dva díly, nicméně tu atmosféru a kouzlo pořád má. Docela bych se obešel bez velice nesympatické a "nehrající" Sofie Coppoly a bezcharakterního George Hamiltona, který consigliorimu Robertu Duvallovi nesahá ani po kotníky. ()

bila.tecka

Závěrečná část trilogie sice vznikla až po 16 letech, nicméně nijak nevybočuje z vysokého standardu předchozích dvou dílů a logicky navazuje i díky obsazení stejnými herci. Pochopitelně vše stojí a padá na (výborném) Al Pacinovi, mnohem zajímavější je ovšem postava jeho výbušného synovce Vincenta v podání Andyho Garcii. Sekvence v divadle dokonale prezentuje Coppolův režisérský potenciál. Jeho dcera Sofia se naštěstí vydala na režisérskou dráhu, Winona Ryder mohla zazářit, škoda.. ()

Paity

Hodilo by se říci, kmotr je lotr. Ale trojka je prostě pochmurné zakončení skvělého díla, které zná každý filmový fanoušek. Al Pacino je prostě mafián každým coulem a tady tomu není jinak. Skvělé! ()

F.W.Colqhoun

Bylo ke vzestupu a pádu vhodné připojovat jako třetí dějství pokání? Jistě, ale jedině ve Vatikánu, kde se cosa nostra jeví jako nezkušený a idealistický novic. Přestože lze part III těžko odmáznout jako nastavovanou kaši, vykazuje na rozdíl od prvních dvou několik nedostatků, které nepřipouštějí zařadit jej kvalitativně po bok prvních dvou. Zatímco měl divák tenkrát pocit precizní promyšlenosi každé věty a scény, během první poloviny trojky jsem se neubránil pocitu určité nedotaženosti. Ze známých důvodů se škrtaly zásadní postavy, z nichž nejvíce schází Michaelův kontrapunkt Tom Hagen s tváří Roberta Duvalla, a řada dalších momentů zavání kompromisem. Za hlavní * a jsem trochu netrpělivej, až si vyleju zlost * označuji jednoznačně a nezpochybnitelně angažmá Sofie Coppoly do role Mary Corleone. Už po několika prvních scénách se mi v temné části formulovala otázka, kdo [jiný, když ne on] že to mohl Francisu Fordovi vložit do postele koňskou hlavu, aby se něčeho takového dopustil? Sofiin v tom nejhorším slova smyslu amatérský výkon, masitá huba plná koňských zubů a ze rtů zvících kabanosu nemizící nemístný ironický úšklebek devalvuje každou scénu, v níž se ocitá, a že jich není málo. Uváží-li, že se pro roli uvažovalo nad Winonou Ryder, chce se divákovi plakat. I když jsem nebyl nadšený ani z výkonu vyzdvihovaného Andy Garcii, s jeho patrnou bezradností ve společných scénách jsem soucítil. Jestliže má jeden hlavně v první polovině filmu pochybnosti, druhá patří mezi to nejlepší, co trilogie představila. Leccos se lepší přesunem děje na Siclii, počínaje scénou v opeře nadchází divácká extáze, jakou jsem již dlouho nezažil. A o příštích Vánocích Kmotr 1, 2, 3? ()

SpaceOdyseus

Treti kmotr rozhodne nedela ostudu svym predchudcum a kvalitativne se jim smele vyrovnava. Coppolovi se podarilo zakonceni opulentni mafianske sagy natocit v duchu svych predchudcu ale aniz by se opakoval. Co se vsak opakuje je herecky koncert, uchvatna kamera, presna rezie a pribeh, u ktereho se na konci ani nedycha. Finale v opere je jedna z nejlepe vygradovanych scen vsech dob. ()

Blondsky

První hodina byla úžasná, pak mi to přišlo, no řekněme jako to slabší z prvních dvou dílů. Nýbrž finálních 40 minut v dokonale nasmímané opeře mě přesvědčilo, že slovo excelence, je synonymem se sérií Kmotra. Ano, je to nejslabší díl, ale furt extrémně dobrý. ()

pjotr76

Mno osobně si myslím, že trojka této skvělé trilogie, přece jenom ztrácí tempo a výrazně pokulhává vůči ostatním dílům. Jsou tam trochu nepochopitelné změny charakterů některých postav, děj je příliš komplikovaný, nemá ten tah na branku co oba předchozí díly, trochu mi unikal význam některých postav a tak se mi velmi špatně ujasňovali ty vatikánské pletichy. Zlý typ velmi dobře zamaskován do podoby hodného/senilního starce byl přesvědčivý v podání Eliho Wallacha, ostatně co bychom čekali od představitele geniálního gangstera ze Sedmi statečných... Myslím, že Al Pacino se vizuálně dost změnil od roku 76 a tak už mu prostě ta role nesedla tak jako předtím, řekl bych, že o dost lépe zahrál coby mladý, mladého kmotra, než jako starší, kmotra starého - při plném respektu k jeho vynikající výkonu i v tomto dílu, ale prostě si nasadil v sedmdesátých letech laťku hodně vysoko. Na druhou stranu Andy García byl asi jediný možný nástupce a to, že byl pro tu roli vybrán svědčí o genialitě Coppoly. Mimochodem, myslím si, že jeho dcera zase tak špatně nehrála, IMHO, ale řekl bych, že jí to jde líp za kamerou než před ní (viz. Ztraceno v překladu). Trochu mi neseděl herec obsazený do role Corleoneho syna, ale neměl na děj podstatný vliv, tak jsem to neřešil. Přesto je Kmotr 3 pořád filmem světové třídy a tvoří neoddělitelnou část celé trilogie. Však velmi bych se bál jakéhokoli dalšího pokračování, ale snad se o něm ani neuvažuje. ()

Daae

Po shlédnutí třetí části Kmotra mě popadla deprese a já nevěděla, jak se jí zbavit. Snažila jsem se tedy vypovídat kamarádce a povyprávět jí konec Michaela Corleoneho. Jenže uprostřed toho vyprávění jsem se rozbrečela a posmrkala celý kapesník. Takhle mě ten film sebral. Ve trojce se Michael hroutí a podle mě si nezasloužil takový konec, který mu byl dopřán. Starý, osamocený, nemocný ... Jak odčinit ty hrozné činy, které napáchal? Nijak. Všechny se mu vrátí v hrozné míře. Druhá část je podle mě nejlepší z trilogie, ale kdyby Kmotr III. byl samostatným filmem, stejně by si zasloužil 5 hvězd. Po trojce se nebudu moct dívat na první dva díly (hlavně na Michaela) stejně jako předtím. ()

Ezekiel1

Excelentní zakončení mafiánské ságy rodiny Corlenů. Al Pacino si troufnu tvrdit předvádí z celé trilogie svůj nejvyzrálejší a nejlepší výkon. I přes třetí pokráčování si film nečekaně udržuje vysoký standart. Velmi důstojné zakončení! ()

TheDude

Budu další zezástupu, který vidí trojku jako "bolístku" celé trilogie.Ovšem Kmotr je stále Kmotr, a poslední díl dovršuje asi nejvydařenější trilogii v dějinách filmu.Napatlaný Pacino mi sice nevoní, ale stále silný zážitek. ()

quelhar

Tenhle film je rozhodně víc než jen pokračování dvou legend. Je tak trochu neprávem opomíjený, nejspíš proto, že vznikl dlouhou dobu po původních dvou filmech. Je to samozřejmě jiný film než jeho dva předchůdci, ale není to na škodu. Naopak, tento netrpí některými neduhy úvodních dvou částí, jako například přehnanou rozvleklostí. A v čem byly původní dva díly vynikající, v tom se jim vyrovná. I zde jsou k vidění vynikající herecké výkony, především se mi líbil Andy Garcia jako Vincenzo. ()

Wishkah

Nevím jak komu to přišlo, ale Al Pacino a jeho MIchael Corleone jakoby s věkem zráli. Z Michaela diky opět zcela vynikajícímu Al Pacinovi přímo srší charisma a respekt a díky vráskám mu přibyla i jakási aura nebezpečí a smrti i přesto, že vlastně celý film mu čtete z očí touhu po odpuštění za jeho hříchy. Film se dočkal taky několika hereckých posil, zejména v Andy Garciovi se doslova probudil duch bratrů Sonnyho a Michaela Corleonových z prvního filmu. Skvěle se v něm snoubí Michaelův hluboký pohled a uhlazenost se Sonnyho prchlivostí a brutalitou. Další posilou je pro mě důstojný Eli Wallach a Joe Mantegna. Naopak oslabením je neobyčejně toporná a špatná Sofia Coppola. Viditelně zdědila talent jen po otci a ne po celé rodině, protože ačkoli režisérka je to vyjímečná, herečka je to míň než průměrná ()

MadChick

Třetí díl jsem shlédl se 14ti denním odstupem proti jeho předchůdcům a myslím, že jsem udělal dobře. Celá první půle se veze v poměrně poklidném ( avšak rozhodně ne v nudném ) duchu a my se pomalu dozvídáme kam pokročili životy našich oblíbených postav z dílů předešlích. Druhá půle začíná být trochu více akční a vše vrcholí v poslední půlhodině, kdy nebude moci od plátna/obrazovky odtrhnout oči. Z herců mě, krom staré sestavy, velice potěšil Andy Garcia s jeho velice charismaticky podaným Vincentem. Proti druhému dílu vidím plus v kratší stopáži, protože ta byla podle mého trochu přetažená, zde vše plyne přirozeně a těch 160minut Vám velice příjemně uteče. 90% Když shrnu moji oblíbenost jednotlivých dílů: 1) Kmotr I. 2) Kmotr III. 3) Kmotr II. ()

ThomasL

Opět nelze skoro nic vytknout. Akorát mě moc nepotěšil ten hnusný paradox na závěr, kdy se Michael svého mafiánského života nadobro zbavil a předal žezlo dál, že mu zabili dceru. Nedivím se nominaci na Oscara pro Andyho Garciu, protže svou roli Vincenza Corleoneho zahrál naprosto skvěle. ()

Lionheart

Rozhodně nejslabší díl. První půlka mě dost zklamala, ale zato v závěru to byl opět skvělý první Kmotr . Úžasný mladý don Andy Garcia a potěšil mě taky Eli Wallach. Ani Malá Fifi Coppola nebyla špatná. V rámci trilogie nic moc, ale stále je to dechberoucí dílo. ()

Dočkáme se čtvrtého Kmotra?

Dočkáme se čtvrtého Kmotra?

05.12.2020

Přestože to zní neuvěřitelně, studio Paramount Pictures se podle všeho nebrání pokračování legendární mafiánské trilogie Kmotr. Ano, čtete správně. Zpráva přichází jen pár dní před premiérou nové… (viac)

Třetí Kmotr se dočká nové verze

Třetí Kmotr se dočká nové verze

04.09.2020

Studio Paramount se rozhodlo vydat nejen obnovenou, ale také kompletně přestříhanou verzi třetího Kmotra režiséra Francise Forda Coppoly. Cílem je umožnit tvůrcům dosáhnout své původní vize pro závěr… (viac)