mzss1

[45%] Sotva v roce 2017 skončila s touto RE filmovou sérií Mila Jovovich, tak už vloni vznikl další film téhle známé ságy dle pc her, ale nedopadl moc dobře. Divím se, že jsem mu dal čistý průměr, ale co už. Co se týče téhle netflix série, tak to není o moc lepší a vlastně i snad trochu celkově horší. Ještě tak první 4 díly byly koukatelné, ale mělo to spoustu much. V druhé polovině série už mě to vůbec nebavilo a nudil jsem se až do konce. Technická stránka je slabá, ale sem tam jsou najdou přijatelné scénky se zombíky, ale tím dějem se to začalo nudně padat do kytek. Herecké obsazení na tom také není nejlíp, i když mi ústřední dvojice sester zpočátku bavila, ale zbytek herců už moc ne včetně nudného Weskera. Prolínání minulosti a přítomnosti bylo přehledné. Hudba – té jsem si nevšiml. No, neříkám, že to byl nějaký odpad, ale jsem dobrej, že jsem to dokoukal celé do konce. Nikomu to nedoporučuji, je to slabota. ()

Sabrewulf odpad!

Brak, který je nutno utopit v močůvce a ne, nemyslím primárně kvůli mizernému adaptování. Těch negativ je vážně hodně, něco jsem rozepsal v jednotlivých epizodách, tady to shrnu + nějaké nové postřehy po kompletním dokoukání. Začnu tím asi úplně nejhorším, ale předtím je důležité zmínit, že seriál má dost pitomý koncept stojící (a padající) na neustálém skákání z minulosti do budoucnosti každých 10 minut, což je neskutečně otravné (taktéž jedno z výrazných negativ). Ale k tomu hlavnímu: Ten seroš NEMÁ DĚJ A VŮBEC NIKAM NESMĚŘUJE, i když se nám v prvních dílech drze snaží lhát, že jo. Jistě, v různých epizodách jde o jakéž takéž zápletky, ale na výsledný celek seriálu to nemá absolutně žádný vliv. Uvedu jeden příklad, který právě v kontextu toho nikam neposouvajícího se obsahu vlastně ani není spoilerem, naopak vás ušetřím toho, aby jste nechali ze sebe dělat blbce, jako se to stalo mě. V lince z minulosti sledujeme dvě sestry, Billie a Jade a hned v prvním díle je Billie v laborce pokousaná zombie čoklem, zatímco v lince v budoucnosti je sice už jen Jade, ale my se dozvídáme, že Billie žije ("Hledá tě tvoje sestra"). Když k tomu připočtete, že se v dalších dílech v linkách z minulosti začíná stav Billie zhoršovat, vychází z toho spousta možností, jak s tím naložit. Já třeba čekal něco ve stylu, že by Billie postupně začala mutovat, tak by ji zavřeli v Umbrelle a zkoumali, ale ona by třeba nějak utekla a pak, v budoucnosti -tedy po několika letech - by se s ní Jade setkala a to už by byl dejme tomu z Billie nějaký mega "finální boss" a Jade by tak musela svoji sestru ve finálním souboji zabít. Byl by tam nějaký progres, mohlo by to být emotivní a chytlo by to jistý rukopis her. I když vás jistě napadne plno jiných a lepších variant, smolík. Ve výsledku se Billie vůbec nic nestane, v budoucnosti je z ní úplně normální člověk, žádné mutace, žádné nadpřirozené schopnosti, prostě veškeré šaškování kolem kousnutí, které se táhne celým serošem, bylo k hovnu! Vlastně to ukazuje, že komplet linka z minulosti byla jen na zaplácnutí stopáže. Umbrella v postapo světě furt někoho nahání, po všech střílí, aniž by k tomu měli nějaký důvod, celkově to všechno nedává žádný smysl. Dokonce se za celý seriál ani nedočkáme pořádného vysvětlení, jak konkrétně k apokalypse došlo, je tam jen malý náznak. A vůbec, když jsem si přehrál v hlavě komplet celý seroš, tak jsem se úplně zhrozil, jak moc je to mlácení prázdné slámy. /// No dál. Klasická woke propaganda, Jade ze všech skupin, které potkává, přežívá vždy jako jediná, multikulti manžela má doma jen jako chůvu v domácnosti, Netflixu je přednější, nacpat nám do chřtánu, že šéfka Umbrelly je lesba a žije s "manželkou", než aby nějak propracovali scénář. /// Casting je příšerný, většina hereček jsou nesympatické držky + ta pizda, co si namáčí obočí v dehtu (šéfka), přehrává, až je to bolestivé sledovat. /// Postavy se ve většině případů chovají jako degeni, téměř každý je tu sobec, lhář, arogantní, zlý. Snad jediná kladná postava seriálu je syn šéfky Umbrelly, ale to je zas takový extrém ve stylu submisivního slabocha, který se nechá hlavní hrdinkou jen využívat a slovně ponižovat. Teď mě napadl takový legrační paradox - Netflix si pod sebou podřezal větev, vlastně nám nechtěně předvedl, jak to dopadá, když chlapa vychovávají dvě lesby. Heh. /// Seriál má stejný brakový feeling Andersonových filmů s Milou (je to i stejně hloupoučké), první polovina může alespoň relativně zabavit akcí, ale ta druhá se rozbředne do VKV (velmi křehké vztahy). /// Seroš i přesto, že se má jednat o horor, úplně rezignuje na nějaké budování atmosféry nebo strachu, vůbec si nepohráli se scénami, je to šité horkou jehlou, jako by točili rovnou za chodu (viz scéna s pavoukem). /// Co se týče adaptování her, už jsem to psal u Uncharted, oni nechtějí adaptovat hru, vymyslí vlastní žblept a zalepí to známou značkou, aby na tom mohli parazitovat. Příkladem budiž smysl postrádající použití T-virusu, když tu má naprosto jinou funkci a tím pádem měl mít jiný název. Za zmínku stojí, že jakmile se nám tvůrci v jedné epizodě snaží zprostředkovat TOHO Weskera, jak ho známe, je to vážně smutný pohled, až mi bylo toho staršího pána líto, jak zrovna dvakrát ty pohyby nestíhá a vzhledově vypadal jak Blade v důchodu. Přitom Lance Reddick je sympaťák a skvěle by se hodil do světa RE jako sekundární charakter, který např. s Chrisem Redfieldem, nebo Claire Redfield utíká z města. /// Masky trapné, místo pomalu šourajících se zombií tu máme rychle běhající retardy s opičími neštovicemi. /// Abych to shrnul: Jade řekne o svém malém čoklovi, že dělá velká hovna. No... to Netflix taky. () (menej) (viac)

viperDavid

No jo otevřený konec, přesně to co nemám rád. Ale s ostatními sledujícími nesouhlasím, protože já samozvaný profesor zobíkologie říkám, že seriál je podařený, sympatický a dobře zahraný. Jo říkejte si Hardyové a LIVINGDEADové co chcete, jakmile nehraje Mila Jojovič tak je zle co? Těším se na další serii. Na druhou stranu "I am not ok with this" jsem se jí taky nedočkal. ()

ramislav

Podle mě se tento seroš natáčel pod jiným názvem a úplně jiným fylozofickým příběhem, ale v post produkci si uvědomili, že vyrobili totální slepenec všech covidových zapařených hoven. No, tak někdo velkej a chytrej změnil název na Resident Evil, aby fanoušci mohli stříkat blahem. Nic proti černejm bratrům, ale ČERNEJ WESKER? PROBOHA PROČ? Vydržel jsem celý první díl a konec. To se opravdu nedalo :) Navíc mě začínají úplně vysírat těma sračkama s LGBT tematikou. Furt ty sračky lítaj ze všech stran... Hele, 10% za Černýho Weskera. ()

jhr

Naprosto nehorázná nuda s otřesným scénářem. Netflix neumí točit adaptace známých knižních nebo herních titulů. Místo toho, aby se pokusil o věrnou adaptaci původních her, vyhodil oknem peníze na nesmyslný seriál, který s předlohou nemá nic společného. To co udělali s Weskerem je nepochopitelné. Ta postava je velice špatně napsaná a se svým předobrazem nemá nic společného. Všechny charaktery jsou na tom podobně. Není zde jediná zajímavá postava a casting se také nepovedl. Ella Balinska se sice snaží, ale její postava je nudná a hrozně napsaná, takže nemá co hrát a jen se trápí. Na celém obsazení je vidět, že pro tvůrce bylo důležitější naplnit rasové kvóty než obsadit skutečně dobré herce. Děj se více soustředí na woke agendu než na kvalitní příběh, a na něco takového u seriálu pod názvem Resident Evil nikdo není zvědaví. Netflix se opravdu nemůže divit, že mu ubývají předplatitelé, když je schopen vypustit do světa něco podobného. ()

• V epizodě můžeme zhlédnout záznam s názvem „Lisa“. Jedná se o postavu Lisy Trevor, dceru architekta George Trevora, který postavil Spencerovo sídlo v Arklayských horách, v jehož útrobách Lisa žila. Byla unesena a podrobena výzkumu virů T, G a NE-α. Záznam označený jako RC-1998 je datovaný k 24. 3. 1998, tedy přesně čtyři měsíce předtím, co tým Alpha objevil sídlo. (ScarFace_V8)
  • William Birkin byl jeden z hlavních vědců a virologů pracující pro Umbrella Corp. Spolu s Albertem Weskerem (Lance Reddick) stál za vývojem T-viru, a objevil G-virus, jež ho později sám proměnil na monstrum. (NiWi)