Zombies: Deň-D prichádza

• Česko Zombies: Den-D přichází (viac)

Video film na motivy slavné předlohy George Romera vypráví příběh o smrtící (no, smrtící... jak se to vezme) nákaze, která se objevila v malém městečku. Armáda zablokovala všechny výjezdy z města za záminkou armádního cvičení. Nic netušící občané však začnou mít podezření, že tu není něco v pořádku. To pravé peklo propukne až se soumrakem... (jamesjimbo)

Schizeus

Z počátku jsem předpokládal, že se bude jednat o lacinou podívanou, na jejímž konci si budete vyčítat drahocenný čas, který na sledování vynaložili, ale v průběhu filmu jsem se dostal do děje a nechal se unést spolu s přeživšími, i když většina scén a "mini" zápletek byla naprosto čekaná. Docela mě překvapily masky, jimiž snímek disponuje a řekl bych, že to bude i nejsilnější stránka celé věci. Samozřejmě jen v případě, že opomeneme fakt, kterým není nic jiného, než Romerova původní předloha a spolupráce na snímku. Za sebe musím říct, že se mi film docela líbil a doporučuji jej všem, kteří zrovna přemýšlí, co s volným časem. Za mě 3*/5* (Youtube Full Movie Cz Sub www.youtube.com/watch?v=w6pAstc3pGI) ()

J*A*S*M

Tak tohle je fakt velkej průšvih. Zombíci tu umí nejenom běhat, ale i nadpřirozeně skákat, střílet z pušek, prolézat ventilací, popřípadě lézt po stěnách a stropech. Navíc vypadají opravdu ultra nestrašidelně a vydávají zvuky, které na tváři vyvolají pobavený úšklebek, namísto plánovaného vyděšeného. Gore je tu četné, nicméně strašně nepřesvědčivé, postavy se chovají jako naprostí kreténi a závěr tomu všemu už jenom nasadil korunu. Dvě hvězdičky jsou dostačující odměnou za to, že má ta kravina alespoň slušný spád, takže nenudí. ()

JASON_X

Mám rád béčkové horrory se zombiemi a docela se mi líbí Mena Suvari, ale tohle mě teda skoro vůbec nebavilo, odborně řečeno je to hrozná kravina. A čiší z toho bulharskost a amatérština. A nesnáším rozklepanou kameru. A zombie co běhají po stropě a po stěnách. Ale bylo tam i pár zajímavých nebo vtipných prvků - třeba Ving Rhames papající svoje očičko, nebo ochočený zombie-vegetarián. Celkově ale hrozná nuda, šup s tím do koše. ()

oLí

2.5/10 Já blbec jsem se docela těšil a doufal jsem, že si s tímhle Steve Miner poradí, vyždímá ze sebe maximum a vyrovná se IMHO nepříliš povedené Romerově ZEMI MRTVÝCH. O ději se zde nedá mluvit, žádné napětí na Vás film nepřenese, masakrování je chladný a nudný ( Miner si měl před natáčením zaplatit kurz u Slye ). Zombíci opět všemožně a nesmyslně upgradovaný a když lezou po stropě jako Spiderman nebo jsou vegetariány a pomáhaj lidem, z toho by se nejeden pochcal smíchy :) jiný příjemný emoce než občasnej záchvat chechtání nezažijete, na strach zapomeňte. Alespoň že Meně Suvari to sluší a je zde opět roztomiloučká. Ať na mě nikdo nechodí s tím, že za tenhle mizernej výsledek může malej rozpočet. Protože oba Minerovy PÁTKY TŘINÁCTÉHO dohromady nestály ani půlku co tohle a povedly se. ()

Tuxedo

Tak předně, veterán Miner vůbec nectí předlohu. Lidé zde neumírají, ale pouze se mění v nesmyslně se pohybující lidožravce, což je důsledek nějakého omylem spuštěného viru. Miner je bohužel navíc značně za zenitem, nedokáže vykřesat opravdovou atmosféru, ani předložit sympatické postavy (Mena Suvari v hl. roli je...bezkrevná). Výhodou je hodně krátká stopáž, díky níž to slušně uteče. To je však na remake klasiky v rukou zkušeného režiséra trochu málo. ()

• Rhodes (Ving Rhames) má ve filmu zbraň Beretta 92FS ráže 9x19 mm. (dc125)
  • Pri úteku z nemocnice používa Sarah (Mena Suvari) pištoľ M9, ktorý má kapacitu zásobníka 15 nábojov. Môžeme si všimnúť, že Sarah z neho vystrelí 23 krát bez toho, aby zbraň nabila. (ShortyIC)

Předělaný Romero podruhé

Předělaný Romero podruhé

13.07.2006

Když se nejaký ten čas zpátky začalo proslýchat, že jeden z pionýrů vyvražďovaček Steve Miner rozjíždí natáčení remaku Day of the Dead, mnozí fanoušci originálu byli skeptičtí. A budou asi i nadále,… (viac)