Resident Evil: Zatracení

• Japonsko Biohazard: Damnation (viac)

Zvláštní americký agent Leon S. Kennedy proniká do malé východoevropské země, aby tu ověřil zvěsti, že místní vláda využívá ve válce bio-organické zbraně. Jen chvíli po překročení hranice ale dostává rozkaz k návratu zpět. Leon s odhodláním odhalit pravdu ignoruje nařízení a vstupuje do válečné zóny, aby ukončil řetězec tragédií způsobených bio-organickými zbraněmi. (oficiálny text distribútora)

HiddenDragon

Japonsti herni scenariste proste neumi napsat film tak, aby ne-Japonci prisel normalni. Fakt ne. Scenar je misty doslova sra.ka, zvlaste pro neznalce herni serie (jako jsem ja), kterou tento CGI film, podobne jako predchozi film "Degeneration" (2008) rozviji (mezi 5. a 6. dilem hry). Sice je to asi sequel, ale krome spolecne postavy, Leona, nijak na puvodni film nenavazuje. Virus je opet na cernem trhu a nekdo se ho snazi zneuzit, tentokrat v jedne z postsovetskych republik. Akorat se o nem mluvi rovnou jako o B.O.W., neboli bioorganickych zbranich. Jak napadite. Do hry by to uslo, jako film je to opet strasne podivne vypravene, zkratkovite. Je znat ten "levelovy" zpusob razeni scen. Meni se lokace, Leon se dostava odnekud nekam a divak podobne jako v "Retribution" (2012) s M. Jovovich vubec nechape, jak ta Plaga funguje. Kdo je herni serii netknuty, bude opravdu tapat, jak ze je to ovladani priserek zarizeno. Proste jedna z postav si cosi pichne, podrizena priserka ma v sobe asi toho parazita....nevim, proste hadam. V pribehu to dobre podano neni a to je chyba. O to horsi je, ze v bonusech na BRD je strucny lore o kazdem typu prisery, vc. Ganados, o kterych ve filmu neni jedina veta!, i kdyz je jich v nem plno. Proc tento lore nezakomponovali do filmu, je mi zahadou. Nejvetsi sranda je, ze z bonusu na disku take pochopite, ze se film odehrava na Slovensku :D (vzhledem k tomu, ze je tam nyni - 2019 - prezidentkou zena, nabira to zcela jiny rozmer :-D ) Ale chapu, ze je to snimek hlavne pro fandy hry, kterym spoustu veci nemusi film nic vysvetlovat. Technicky je to kvalitni, proti "Degeneration" jsou animace i textury o par radu vys. Kamera pouziva ruznych netradicnich uhlu a triku, ktere jsou opet znamy spise z her, nez z hranych filmu, ale neni to na skodu, nektere sceny tak pusobi opravdu cool a strasidelne. Kdyby si na ty dialogy plne patosu a nelogicnosti najali aspon nekoho lepsiho, mozna ze i ten podivny pribeh by vyznel lip. [P.S. jinak bych opet doporucil CZ dabing, i kdyz jsou ty hlasy nic moc, protoze titulky jsou zprasene jeste vic - ostudne odfakly bluray; ale ze se divim, proste ceska prace] ()

SOLOM.

Capcom rozhodně nezahálí a to jak co se herní série Resident Evil týče, tak i té animované (Biohazard). Po krátkometrážním snímku Biohazard 4D: Executer (2000) který vše odstartoval, přišel na řadu Biohazard: Degeneration (2008). No a v době kdy si diváci velice oblíbili 3D (a nejen animaci) přišli s dalším volným příběhem, v němž hraje důležitou roli jedna z postav herní série – Leon S. Kennedy. Toho až do Resident Evil: Retribution (Odplata) režisér filmové série Paul W.S. Anderson přehlížel. On se stejně moc herní předlohy nedržel, takže si z toho těžkou hlavu rozhodně nedělal. Japonci našeho hrdinu tentokrát vrhnou do občanské války ve fiktivní zemi, kdy se povstalci označení vládou za teroristy snaží bojovat za svobodu i za pomocí hrozivé biologické zbraně. Jenže ani vláda nemá čisté svědomí a Leon brzy pochopí, že stojí uprostřed biologické hrozby obrovských rozměrů, špinavé politiky a bláznivé ideologie. Nebýt jeho výcviku, pověstného štěstí a shody náhod, byl by z toho tentokrát rozhodně se zdravou kůží nevyvázl.Nechybí v něm slušná atmosféra, akční pasáže ani vygradované finále. Dojde i na city a ukáže se, že i z nepřátel se můžou stát přátelé v boji o přežití. 50% ()

VanTom

Tak konečně výrazně povedený filmový Resident Evil! Expozice je ovšem značně zdlouhavá a chvilku trvá, než se najede na (decentně hororovou a videoherně přepálenou) akční kolej, stejně tak zápletka působí zbytečně složitě a překombinovaně, mocenské a politické čachry ve fiktivní postsovětské republice nejsou zajímavé a působí jen jako okrajová epizodka k hlavní dějové linii (kterou si musíme zahrát jinde). Nicméně jde o graficky vynikající záležitost (výrazně propracovanější než předešlý RE: Degeneration od stejného studia) a hlavně naprosto věrnou videoherní předloze; vždy po skončení rozhovoru jsem měl tendenci natáhnout se pro gamepad. :-) ()

Gonzi

Doporučuju - nutnost pro lidi, co znaj ty hry a obecně je to něco, co bych rád viděl v kině jako "film podle hry". Převedení herních realit a navázání na filmové hodnoty je tam prostě skvělé... Jasně, z pohledů filmů to není žádné terno, ale zároveň to funguje a odsýpá a třeba posledního filmového residenta to naprosto zadupává do země. Čímž chci hlavně říct, že kdyby někdo udělal naprosto totéž, akorát by ten děj stavěl zručněji, více dramaticky apod, tak by to byl prostě nadupaný blockbuster. ()

honajz

Animace skutečně jak z počítačových her dejme tomu před 10 lety, efekty pro případné 3D, časté záběry z pohledu první osoby, to vše mi dávalo spíše dojem vložených animovaných scén během hraní hry, ale ne filmu. Ten těžce propracovaný děj, jak se hrdina musí dostat z bodu A do bodu B mi už u posledních filmů Resident Evila začíná lézt krkem. A že by to mělo nějaké noirové kvality, na to raději ani nemyslete, kdo tohle tvrdí, v životě noirový film neviděl. Závěr je pak už dokonce i nechtěně směšný. ()

• Druhý celovečerní CGI – obraz zcela generovaný počítačem – film „Skrytého zla“, jehož děj se odehrává před událostmi ve hře Biohazard 6 (2012) pro PS3. (Perth)
  • Parazit Las Plagas, zde nazývaný jako Plaga, který se ve filmu objevuje, pochází ze čtvrtého a pátého dílu stejnojmenné videohry. (JackBurda)
  • Ve filmu lze najít hned několik odkazů na původní herní sérii „Resident Evil“. V bonusové misi druhého dílu herní série se poprvé objevil obr Mr. X, který ve filmu pronásleduje Leona a Buddyho. Scéna prvního setkání Leona a Ady Wong je více než podobné jejich shledání ve 4. díle původní hry, a to včetně Leonovy závěrečné narážky na ženy. U Leona je pak možné zaznamenat, že nosí stejnou obuv jako Chris Redfield ze hry „Resident Evil 5“. (VooDoo:*)