Star Wars: Příběhy z Impéria

• USA Star Wars: Tales of the Empire

Pomstychtivá mladá žena a bývalý Jedi procházejí nelítostným Galaktickým impériem v různých obdobích a jejich rozdílná rozhodnutí určují jejich osudy v rychle se měnící galaxii. (JasonCZ)

DJ_bart

Velká škoda té krátké stopáže a nenaplněného potenciálu, poněvadž linka Morgan Elsbeth nebyla nijak moc poutavá a kdyby nevznikla, nikomu by to zcela upřímně nevadilo – pravý opak však paradoxně platí o druhé polovině, která se zaměřuje na zrod sithských inkvizitorů. Jelikož, co univerzum Star Wars nyní potřebuje je nový směr, který Tales of the Empire mohl zacelit – ale bohužel to neudělal. Příběhy Impéria, sithů a temné strany síly jsou totiž něco, po čem fandové touží odjakživa, a je nesmírná škoda, že Tales of the Empire nenabízí takřka nic, co by pravého fanouška Star Wars zaujalo, nebo vyloženě nadchlo a šlo mu vstříc. Být to plnohodnotný seriál ve stylu Clone Wars, anebo alespoň antologie ve stylu Visions, šlo by o fantastickou televizní podívanou, protože na rozmezí cca 10 minut prostě nejde odvyprávět poutavý, koherentní a funkční příběh s vlastní mytologií. Jde tak o zklamání, který jen potvrzuje, že Disneyho myšáci a kravaťáci zkrátka nevědí, co si s univerzem Hvězdných válek počít. Inu, Dave Filloni svoje tvůrčí vize pravděpodobně vyčerpal.... VERDIKT: 6,5 tie fighter stíhaček z 10 ()

Kothy

Disney nás překvapilo tímhle nečekaným pokračováním Jedi Tales. zaměřuje se tedy na jiné postavy během pádu Republiky. První tři epizody jsou o příběhu cesty čarodějnice Morgany. Další tři jsou o inkvizitorce Barris. Její cesta je mnohem zajímavější. Nakonec se temné síly zřekne. Díly jsou hodně krátké, což je někdy dobře a někdy na škodu. "Zahoď svou zbraň." ()

Colby Sawyer

To je už fakt doblba, zas úplně zbytečný a nesmyslný projekt. Ultra krátké, nic neříkající a zcela zbytečné. Stejně jako u Jedi série, tak i tady je potenciál. Mohli jsme mít šest  25timinutových dílů o Dookuovi a teď o Barris, místo toho máme dalšího kočkopsa. Nechápu, jaká je motivace? Něco udělejte ať lidi nezapomenou, že SW existuje? Kde jsou sakra tvůrci Clone Wars? Snad další animovaná věc už bude mít hlavu a patu, nebo adaptujte komiksy pls. Ty jsou prý dost povedený. ()

M.i.k.e

Filoni je sice mnohými považován za někoho kdo do budoucna spasí Star Wars, ale tady těžce nevyužil potenciál. Příběhů které by se věnovaly čistě temné straně a nechaly trochu nahlédnout pod pokličku impéria zase tolik není a minimálně ta část s inkvizitory ukazuje že jde o divácky hodně vděčnou látku. Jenže jak už sem zmínil na začátku, potenciál dát divákům trochu něco jiného tu zůstal po hříchu nevyužit a kraťoučká stopáž jednotlivých epizod to jen podtrhuje…60% ()

Chen

V první řadě jsem rád, že dostávají prostor i vedlejší postavy. Proto jsem měl raději klasický kreslené Klonové války, které pracovaly s tou samou myšlenkou na rozdíl od počítačově animovaných Klonových válek. Co se týče Příběhů Impéria, tak jsou sice limitovány krátkou stopáží a počítají s tím, že divák zná slušnou řádku dalších projektů z universa Star Wars, ale pokud do téhle skupiny patříte, pak si prostě musíte tuhle sympaticky temnou podívanou užít. Mimochodem, vizuály jsou skvělé. ()

PanZahadnyCZ

Výborná hudba, ale co jinak s tím? Samozřejmě jsem rád, že vůbec nějaký dárek k May the 4th vznikl, ale takovýto dárek je ze strany samotné SW značky poněkud rozpačitý výkop... podobně jako dobrá polovina letošních 25th Anniversary oslavných LEGO setů... ()

Motinski

Tales of the Jedi ma bavilo viac. Lepšie pracovalo s Fanservisom aj postavami. Morgan Elsbeth ma nezaujímala vôbec (pred pozretim) a ajkeď som z prvých troch epizód nebol nadšený, nedopadlo to úplne najhoršie. Oveľa viac som ale čakal dianie zo zákulisia Impéria. Barriss Offee je postava na ktorú som tak trochu zabudol že existuje ale jej časti zachránili celkový dojem. Animácia je pekná, krátka stopáž možno paradoxne na škodu a pocit plnohodnotného zážitku sa kvôli tomu neprejaví. Ako sympatická návšteva Star Wars minipríbehov ale obstojné, jednoduché a rýchlo ubiehajúce. 6/10 ()

fabecc1222

Oproti Rytířům Jedi mi tato směs kraťasů příjde cca o level horší. Trochu zavádející je i samotný název, protože o Impérium jako takové minimálně v polovině dílů vůbec nejde. Díly se soutředí na dvě hlavní protagonistky, Morgan, známou z Mandaloriana a hlavně Ahsoky, a také Barris, na jejíž návrat jsem já čekal mnoho let. U Morgan jsou bohužel epizody čistě výplň a jde jen o to, aby byla Morgan dostána do pozice, ve které jsme jí poprvé viděli v Mandovi. U Barris zas náplně dílů nemají vlivem délky možnost vyniknout, je vidět, že její potenciál byl určitě větší, ale v rámcí krátkých dílů se vše řeší strašlivě rychle. ()

TwoFace

— My anger gives me strength, and it is that strength that I offer the Empire. — I když o Impériu vlastně ani moc není, nabízí tato minisérie, stejně jako předchozí Tales of the Jedi, pohled do minulosti a osudu dvou známých postav a poodkrývá některé zajímavé detaily z jejich života. V rámci krátké stopáže nelze čekat žádný komplikovaný děj, tyto malé střípky z předaleké galaxie mě ale baví. I když si myslím, že se daly vybrat mnohem vhodnější a zajímavější postavy. Svět Star Wars je bohatý na postavy a příběhy a série Tales of tak má obrovský potenciál. Myslím, že Disney by ho mělo pořádně využít, rozšířit dosavadní dvě minisérie a soustředit se na více různých, třeba i málo známých postav ze všech období Star Wars, od Staré Republiky až po Reyin nový řád Jedi. Dovedu si představit třeba podobný náhled do života nájemných lovců nebo řadových vojáků Impéria a povstalců. Animace je vážně fantastická! ()

Ahsoka

Nebolo to zlé ako insight do života Baris a Morgan, ale ani nie som taká nadšená ako pri predchodcovi Tales of the Jedi. Rozdiel spočíva v tom, že TOTJ prednostne dopĺňal chybajúce puzzle, kdežto TOTE viac nadpája ako dopĺňa (zrejme na polepenie nepolepiteľného v budúcnosti). Najzaujímavejšia epizóda bola č.4, konečne sa bližšie stretávame s inkvizítormi, čo ma ale mrzí, že sme im venovali iba jednu epizódku. Úprimne ten prerod charakteru Baris proste nemal šťavu a Morganine tri epizódy sa dali zhrnúť aj do jednej. Neviem, prečo sa príbehy týchto dvoch postáv tak zbytočne "znásilňovali" na 6 epizód. A prečo keď došli nápady, sme proste nepridali niekoho tretieho. ()

clump

Krásně temná atmosferická lahůdka. Tonálně perfektní. Tenhle poetičtější a hloubavější styl se ke Star Wars, aspoň v mých očích, hodí nejvíc. Respektive ve mě vyvolává nejsilnější emoce a zážitky. Kratší stopáž kupodivu nevede k pocitu uspěchanosti. Spolu s Tales of the Jedi asi nejefektivněj vyprávěný příběhy z předaleký galaxie. Pravda, díly o hraběti Dookovi byly ještě o fous silnější, ale i tak vynikající a svoje. Poznámka pod čarou: Konečně bych taky chtěl něco víc vědět o režisérech jednotlivých epizod. Protože od finále Klonových válek přes zmíněný Tales of the Jedi a Vadnou várku až po tady Příběhy z Impéria nám tu vyrostlo několik tvůrců, který by si vedle Filoniho a spol. taky zasloužili trochu pozornosti. Jmenovitě zejména Nathaniel Villanueva a Saul Ruiz mají na svědomí jedny z vrcholů veškerých Star Wars a přitom o nich skoro nic nevíme. ()

Kopi1

Sice sympatická, ale krátká a rychle zapomenutelná série z Impéria. Příběhy moc šťávu nemají a 13 min stopáž dílů tomu nepomáhá. Čekal jsem hlavně nějaké výraznější postavy se silnějším příběhem. Takhle průměr. ()

DaweForeman

Stejně jako byly kratičké příběhy rytířů Jedi, tak tu máme na stejném principu i příběhy z Impéria. Opět to má krátkou stopáž a slouží to jako vyplnění postranních příběhů, kdy to tak nějak uspokojuje otázky těch diváků, kterým hlavou probíhá otázka - odkud se vzala daná postava, co se s ní stalo potom atp. Tenhle počin se dá rozdělit na dvě části, kdy v prvních třech dílech máme postavu Morgan Elsbeth (objevila se už v druhé sérii Mandaloriana a pak hlavně v sérii Ahsoka) - odkud pochází, jak se seznámila s Thrawnem a skončila tam, kde je v Mandalorianovi, a pak v druhých třech dílech máme postavu Barriss Offee (objevila se v animovaných Klonových válkách) - co se s ní stalo po jejím odsouzení a co se s ní dělo dále po rozkazu 66. ()

darthvader77

Po dlouhé době Star Wars content, který jsem byl schopný shlédnout, což vzhledem ke stavu Lucasfilmu je celkem úspěch. Grievous potěšil, že jeho vyobrazení je na úrovni 2003, Morgan Elsabeth je podobný problém jako Black Widow bylo by hezké kdyby její příběh byl vyprávěn pár let zpátky, ale užil jsem. Baris Ofee a ukázka jejího pádu a vzestupu bylo též nádherné a Jason Isaac zpátky v roli inkvizitora pomůže zapomenout na tu sračku z Kenobiho. Solidní tím, že to je zkratkovité tak to má ale výhodu, že to pomůže událostem narozdíl od Bad Batch odehrát se přirozeně napříč roky a animace byla vynikající. Celkově Star Wars paradoxně nejlépe funguje, když jde plně do temnoty a to se tady ukázalo. ()

soviczka

Škoda té krátké stopáže, která z celé série dělá jen takový teaser. Také nemuseli první tři epizody promrhat na nezajímavou, ufňukanou Morgan :( ()

Gig

Já tyhle “kraťasy” ze světs SW mám moc rád. Už první sezóna nebo-li přesněji Tales of Jedi mě přesvědčila, že se jedná o slušný počin, který je dospělý, ač animovaný, má punc seriálu Klonových válek, ač jemněji kratši, ale zato údernější. Přál bych si víc takových sezón a dílů, které svou kvalitou strči do kapsy poslední trilogii i hrané seriály. Přeji si toho víc, ale kvalita hold převíší kvantitu. Ale budu doufat v další sezóny. ()

GejmronCZ

Myslím, že nejsem jediný, kterému připadala Morgan malinko utahaná a Barriss naopak uspěchaná. Chtělo to alespoň ještě jeden díl a lépe procítit a natáhnout její vývoj. Chtělo to i více prostoru pro inkvizitory, počínaje tím jak sakra ta borka přežila. Nicméně Thrawn mě dostane jako vždy. Ten jeho charakter je prostě o tolik jinej než všech ostatních a tak zapamatovatelnej. Nemusí působit jako hajzl nebo někdo, koho je třeba se bát. Stačí se chovat a mluvit jako on a ten respekt má okamžitě. ()