Vyléčení

• Írsko The Cured (viac)

Zombíci, dříve pojídající lidské maso, jsou vyléčeni, ale jejich začleňování zpátky do společnosti nevítají všichni s otevřenou náručí. Musejí se potýkat s postavením vyvrženců a s důsledky hrůzných činů, které coby "živí mrtví" spáchali. Co se stane, když se "živí mrtví" vrátí zpátky do života? V zemi pustošené po mnoho let virem, který nakažené měnil v zombíky pojídající lidské maso, se konečně podaří najít vhodnou léčbu a započne proces opětovného začleňování přeživších zpátky do společnosti. Mezi ně patří i Senan (Sam Keeley), mladík pronásledovaný hrůznými činy, které coby nakažený napáchal. Vrací se do rodiny své ovdovělé švagrové (Ellen Pageová), aby se pokusil začít nový život. Je však společnost připravená odpustit lidem jako je on? Nebo svět opět rozpoltí strach a předsudky? Snímek "Vyléčení", který prostřednictvím provokativních paralel poukazuje na problémy dnešní společnosti, vypráví chytrý, děsivý a hluboce lidský příběh o vině a vykoupení. (Cinemax)

Forsberg11

Nemám absolútne žiadny dôvod dávať viac ako 2*. Nápad to bol na zombie žáner pomerne zaujímavý a aj originálny, no samotné spracovanie je bohužiaľ veľmi slabé. Dej postráda akúkoľvek zmysluplnú zápletku, gradáciu, atmosfeéu, alebo čo i len štipku napätia. Mimoriadne sterilná záležitosť vyplnená z veľkej časti len nudnou vatou. Dialógy o ničom, herci o ničom, slabé gore a minimálna režisérska invencia. Radšej to obísť... 30 %!! ()

HArna

Seriozní film se zombíky. No námět je dobrý, vyléčený zombie se vracejí zpět do společnosti. Je to ale celý utahaný a to kam to směřuje nebo na co se film zaměřuje mě nebaví. Je to slabý. Ellen Page je hodně dobrá, ale všichni ostatní mě moc netáhly. 50% ()

mosnak

Film, který měl obrovský potenciál. Super nápad o tom jak by to mohlo vypadat po zombie apokalypse. Bohužel Irové z tohoto tématu nedokázali vymačknout maximum. I tak jde o zdařilý nápad za 53% ()

JM87

Not bad. V dnešní době si vybrat nějakej dobrej film už moc nejde, protože jste všchno viděli. Takže co máme tady? Trošku evropské atmosféry z 28 dní po té, rodinný kecičky po konci apokalypsy a vyléčení přeživších a vlastně furt ty kecičky. A na tom to celý stát asi nemůže. Ale blbost to rozhodně není. Se scrollováním na mobilu jsem to zvládl. ()

Hernycztek

Přinést, v dnešní době, něco nového do zombie subžánru je prakticky nemožné, přesto se debutujícímu režisérovi povedlo převést na plátno originální počin, který nám ukazuje život po vyléčení. Tohle téma, v podstatě, narazilo na problematiku rasismu, která je, bohužel, i v jednadvacátém století, stále, aktuální, jelikož reakce ,,normálních" lidí na vyléčené, jsou v tomto filmu obdobné, jako v našem světě reakce idiotů, na občany jiné barvy pleti, případně národnosti. Pokud se však budeme bavit čistě o filmu, tak je to podprůměrná záležitost, která vás svým pomalým tempem uspí. Po herecké stránce stojí za zmínku maximálně hollywoodská herečka Ellen Page, jinak je obsazení silně nezajímavé. Atmosféra je absolutně nulová a o napětí nemůže být vůbec řeč. Maskérská práce také nepatří k tomu nejlepšímu, co nám doposud filmový svět nabídl, gore je jedna velká tragédie a samotný příběh nemá žádnou pointu, která by někam směřovala, nedejbože gradovala. - The Cured je tak maximálně sociálním dramatem, které o horor ani zdaleka nezavadilo a kdo nechcete ztratit téměř dvě hodiny drahocenného času, tak od toho dejte ruce pryč, protože se vůbec o nic nepřipravíte. ()

figliar

The Cured nie je žiadny horor, ale skôr dráma o tom, aké problémy majú ,,vyliečení" so zaradeným do spoločnosti. Tento film naráža na skutočné aktuálne problémy súčasnosti, ale to podanie a zaobalenie do zombie žánru, ktorý vôbec neobľubujem, mi nesmierne prekážalo. Radšej by som si pozrel 30 minútový dokument. ()

vox_populi

zaujímavá psychologicko-sociálna dráma, ktorej hlavnou myšlienkou je aktuálnosť a dôležitosť segregácie...žiadne začlenenie sa odlišných jedincov do spoločnosti sa nekoná, naopak - neprispôsobiví asociáli (v tomto prípade vyliečení zombíci) spoločnosť bytostne ohrozujú...ako sa vraví na Slovensku: nebude zo psa slanina, ani z vlka baranina :-D ...vzhľadom na nedostatočné stvárnenie tak kvalitného potenciálu - tri hviezdy ()

Brooks

Námet má potenciál, ale spracovanie je polovičaté, nenachádza súlad medzi drámou a hororom. Myšlienkovú rovinu rozvíja nádejne, ale do cieľa ju nedotiahne, radšej uprednostní zombie masaker. Škoda. Ale bolo fajn opäť po dlhej dobe vidieť Ellen Page. ()

Pitryx odpad!

Zase jen další ze stupidit, kdy se psychologický nesmysl ukrývá pod hlavičkou hororu. Sáhodlouhé debaty, a nikde nic. Co mne nejvíce iritovalo, byl řev nemocného vždy, když už jsem začal usínat. Ne, ve filmu se nedělo nic, co by jej řvát nutilo, prostě se mu to jen zdálo, takže to bylo vždy nečekané. Do toho ještě „umělci“ šoupli semo tamo retrospektivu a katastrofa byla hotová. ()

jkpj22

Tenhle film by dopadl mnohem lépe, kdyby se jednalo o klasickou zombie akčňárnu... ale protože z toho udělali jakési téměř rodinné drama o návratu vyléčených nakažených do společnosti, je to extrémně nudné a nezajímavé. To, že se pak začne něco konečně dít na tom moc ale nemění. Jedna hvězda za Ellen Page, kterou mám...ehm...moc rád. Druhá hvězda za konec. ()

J.Mayen

Zatím jsem v druhé půlce filmu někde kolem 1 hod. stopáže, ale film mě opravdu nepřesvědčuje o nějakých svých kvalitách ba naopak jedná se o příšernou nudu, kterou nahrazuju občasným hraním na tabletu protože todle je nějak pod divákovu úroveň. Nudné a dlouhé dialogy, debilní příběh, masky žádné, herci takový divný depresivní a scénářem to rozhodně nebude. Jediný na co jsem se ve filmu těšil, byly reklamy a konec.Tohle není něco po čem by hororový fanoušek prahnul. Špatnej výběr. ()

Saxos

Bacha na to. Když začnete dýchat, jak pes v létě, je to v háji. Nakažení, vyléčení, imunní, mrtví, živí, nenakažení, 25 %, 68 %, nevím kolik ještě dalších procent a pro koho vlastně. Pro zombíkofily moc měkké a ukecané, pro drama nezáživné a taky ukecané a ani psychofil by radostí do výšky neskákal. Herecky neznámé irské ksichtíky. Hudba tak do reportáže TV Noha o spatření podivného tvora v Kunratickém lesoparku. Hororový průměr, natož špička určitě ohrožena není. Hvězdu zachránilo několikaminutové úspěšné vypuštění zombíků zpět mezi lid. ()

Little_Sawy

Pomalá drámatická zombárna která ukazuje na to, jako by to dopadlo, kdyby lidé co byli kousnuti nakaženýma, zase byli lidé. Námĕt zajímavý, určitĕ by se z toho dalo ale udělat více ménĕ akčnejší a né nudnĕjší horor. Ale I tak zajímavé, se rozhodnout dát milosť jednému z těch stvůr toužíci po lidském masíčku dát druhou šanci a adoptovat si jej a nechať ať bydlí s váma. Já bych mu jeho vlastným mozgem vymalovala svůj obyvák. Konec byl trocha předvídatelnej ale i tak celkem pohoda. ()

MATTcz

Ve filmu je znázorněno, jak by asi vypadalo kdyby se zombie dali vyléčit, a začali by opět žít jako normální lidé, v tom je ale jeden háček. Jsou tady nenakažení občané, kteří s tímto procesem nesouhlasí. Pro mě velmi očekávaný snímek jen díky herečky Ellen Page. Ale musím říct, že mě tento snímek mírně zklamal, protože jsem od něho čekal daleko více. Příběh je sice zajímavý, ale u filmu jsem se chvilkami nudil, nejvíce se to rozjelo až k samotnému konci, kdy jsme konečně pořádně viděli infikované jak vypadali, jak se chovali apod. mimochodem vypadali výborně. Ale to je tak všechno co se mi na filmu líbilo. Když nepočítám herecké výkony samotné Ellen a Sama Keeleyho, kterého jsem neznal až do této doby. Pro mě je tento film veliký průměr. A kdybych se náhodou na tento film podíval ještě někdy znovu, tak se budu asi hodně nutit abych se na to podíval zpětně. Doporučuji, abyste se na to podívali sami, a napsali svůj názor na tento snímek. ()

Dalajlada

Velmi dobrý námět. Jen je škoda závěru, který byl dosti zmatený. A nebýt několika docela zásadních poserů ve scénáři, tak jsme tu měli naprosto skvělý film. Není to žádná strhující zombie akčňárna, ale vesměs poklidné rozjímání. Paralela se současnou migrační situací je do očí bijící a snaží se nám podat pohled těch, kdo jsou pro i proti. A pravda, proč se to celé sere je prostější, než si myslíme. Hezký film, dobrý nápad, škoda toho zpracování. ()