Vyléčení

• Írsko The Cured (viac)

Zombíci, dříve pojídající lidské maso, jsou vyléčeni, ale jejich začleňování zpátky do společnosti nevítají všichni s otevřenou náručí. Musejí se potýkat s postavením vyvrženců a s důsledky hrůzných činů, které coby "živí mrtví" spáchali. Co se stane, když se "živí mrtví" vrátí zpátky do života? V zemi pustošené po mnoho let virem, který nakažené měnil v zombíky pojídající lidské maso, se konečně podaří najít vhodnou léčbu a započne proces opětovného začleňování přeživších zpátky do společnosti. Mezi ně patří i Senan (Sam Keeley), mladík pronásledovaný hrůznými činy, které coby nakažený napáchal. Vrací se do rodiny své ovdovělé švagrové (Ellen Pageová), aby se pokusil začít nový život. Je však společnost připravená odpustit lidem jako je on? Nebo svět opět rozpoltí strach a předsudky? Snímek "Vyléčení", který prostřednictvím provokativních paralel poukazuje na problémy dnešní společnosti, vypráví chytrý, děsivý a hluboce lidský příběh o vině a vykoupení. (Cinemax)

Kaylar

Integrace vyléčených zombies do zdravé společnosti je zajímavě znějícím tématem pro film, ale... Pro fanoušky hororů film nic moc nepřináší, neb o horor se opravdu nejedná. Spíše jde o takové sociální drama s aspekty, které nutí zapřemýšlet. A samozřejmě s postavami, které jsou pro sociální drama, řekněme, trochu netradiční. Dojmy mám však i tak rozpačité. ()

yrwen

Konečně zombie film, který k tomuto zombie fenoménu přistupuje zcela jinak. Nevím jestli je to originální přístup, ale ještě jsem neslyšel o zombících, které by se podařilo vyléčit a vyléčené vracet zpět do společnosti. Celý snímek je ponurý a dosti úzkostlivý, ale pohrává si se zajímavými myšlenkami a nutí člověka vytvořit si svůj názor na nejednoznačnou situaci. Přeživší se potkávají s vyléčenými a i když vědí, že zombie nejednali z vlastní vůle, tak je nedokážou vidět jinak než jako vrahy a hrozbu, což je sice špatné, ale pochopitelné a logické. Jsme svědky setkání vyléčeného, který sežral svoji matku, se svým otcem, který přes svůj hněv a žal nedokáže svého syna přijmout, a aby toho nebylo pro vyléčené málo, tak si pamatují vše co jako zombie spáchali. Film pojednávající o segregaci a diskriminaci vyléčených, které u nich vedou k hněvu a zoufalství. Postupem času si tak uvědomují, že si daleko více rozumí se zombie, kteří na ně neútočí a pokládají vyléčené za své. ()