Batman: Dead End

Akčný / Krimi / Fantasy / Krátkometrážny
USA, 2003, 8 min

Batman dostáva hlásenie. Joker uteká z väzenia. Batman nahadzuje oblek a vyráža do temných ulíc Gothamu. Jokera zastihne v uličke, ručne stručne mu dá najavo kam patrí. Späť do väzenia Arkham. V daždivej noci však súboj Batmana a Jokera preruší oveľa smrtonosnejší návštevník, ktorý toho moc nenahovorí ale koná. Jeho útoky sú rýchle a smrtiace...

BATMAN: DEAD END je krátky, amatérsky, hraný film od Sandy Collora, tvorcu špeciálnych efektov (PREDATOR 2, THE CROW, MEN IN BLACK a iné). (petero)

Hrabka

Hodně zajímavý kraťas s famózním obsazením legendárních postav. Batman... Joker... Vetřelec... Predátor... Mohlo to být možná trochu zajímavější a pestřejší, když už se do toho tvůrci pustili. Ale i tak je to fajnový souboj, který nepostrádá atmosféru, náboj a hlavně zmíněné superhrdiny a supermonstra. ()

Xeelee

Nádhera :-) Úžasnej vypointovanej Cross Over s tou správnou atmosférou. Superhrdinskej kraťas, kde vlastně nikdo nemá nadpřirozený schopnosti. Co se týká Predátora, tak prostě viděl Vetřelce, rvačku a lidi se zbraněmi, tak to šel omrknout. Superhrdinové to holt maj těžký. V manuálu nikde nemaj poznámku o tom, že Predátoři neloví neozbrojený lidi. Jen jsem nepochopil, proč by se ostatní Predátoři měli začít rvát s Batmanem. To by naprosto odporovalo jejich filosofii (nebo pravidlům lovu, chcete-li). Navíc za zmínku stojí dokonalá hudba, smíchaná z hlavních témat Batmana, Vetřelce a Predátora. | ► Batman: Dead End ()

Gemini

Jen oddaný až fanatický fanoušek dokáže udělat něco takového. Obzvlášť pokud je to filmařsky zdatný fanoušek;) Některé záběry jsou naprosto nedostižné, a to i přes batmanovský kostým ve stylu šedesátých let alias šedivé pyžamo. Batman: Dead End je crossover se vším všudy, navíc je pěkně temný a velice dobře využívá všechny rekvizity "předloh". Natočit takhle nadupaný celovečerák, můžeme zapomenout i na Tima Burtona. ()

Chipsonator

Na to že se jedná o fan film, je to více než dobré. Osobně musím říct že mi nikdy nepřišlo na mysl že by se jednou mohli utkat Batman, Predátor, Vetleřec a že by se do toho mohl zamotat i Joker. No a zrovna předchvílí jsem viděl že to někomu na mysl přišlo a že to rovnou i natočil. No a přestože to na papíře může znít jako slušný mišmaš, na plátně z toho je zábavná podívaná. Akce je dobrá, atmosféra taky stejně tak jako masky (možná až na Batmanovo "pyžamo") jsou velice obstojné a hudba z Predátora potěší. Jen škoda že tam nebylo více Vetřelce a že když mělo jít zrovna do tuhého, tak to sknočilo. Jinak tuhle řežbu bych hned bral jako celovečerňák. 75% PS: Z tohodle maléru se Batman už jen tak asi nevylízal. ()

Gilmour93

Ustup, Batmane! V pouličním fightu si to jde rozdat vyšší rasa! Alespoň do té doby, než jim naplácá slepeckou holí Daredevil.. Díky původní hudbě solidní atmosféra, fajnový kostým netopýřího muže z obrácené pneumatiky a dědečkových šedých podvlíkaček a vykřesané možné maximum z daného námětu i rozpočtu. ()

• V roce 2006 se amatérský snímek umístil na 10. místě žebříčku fan-filmů, které představují rozhodující zlom v dějinách filmu. (Terva)
  • Režisér, herec a milovník komiksů Kevin Smith prohlásil, že jde o nejlepší film o Batmanovi, který kdy viděl. (Terva)
  • Natáčení probíhalo v North Hollywood v Kalifornii. (Terva)