Batman: Maska fantóma

• Česko Batman a fantom (viac)

Batman bojuje proti temnému přízraku, aby očistil své jméno. Když jsou v městečku Gotham systematicky likvidováni nejobávanější lupiči, všichni se bojí toho nejhoršího: že za to může křižácký rytíř oděný pláštěnkou. Nocí se plíží temný násilník - fantom s komplikovaným vztahem k Batmanově minulosti. Podaří se skutečnému Batmanovi vyhnout se policiii, zajmout přízrak, sejmout jeho masku a očistit své jméno? (HBO Europe)

Hellboy

Výborný příběh s neustálými skoky do minulosti, které objasňují Batmanův vznik a jeho lásku k Andree Beaumont, spolehlivě zabaví i přes dnes už poněkud zastaralou animaci. Film také oplývá skutečně komiksovou atmosférou, což hodně oceňuju. Příběh není moc originální, ale to přece nevadí ne? Mně teda ne:) Jeden z nejlepších animovaných komiksových filmů. ()

Caszidy

Velice povedený animák. Jelikož je z roku 1993, tak je poznat evidentní grafická inspirace burtonovými hranými Batmany. Snímek má v podstatě všechny atributy, které by měl komiksový film o Batmanovi mít. Vyčnívá především naprosto skvělý Joker, řada flashbacků a překvapivě i plno satiricky úsměvných hlášek(těmi nás zásobují hlavně Alfréd a Joker). Jedinou výtku bych měl k fyzice, jež v některých scénách jakoby přestává fungovat, aby pomohla Batmanovi z naprosto bezvýchodné situace(viz. Joker odlétá pomocí "jet-packu" a Batman ho dostihne i na komiks nereálně rychlým výstupem na obří sochu atd.). ()

filmmovier

Paráda, krásný Batmaní animák s naprosto skvělou a místy dost temnou atmosférou, fascinujícím novým záporákem jménem Fantom, nějakou tou novou láskou pro Bruce Wayna, která možná je a možná není záporačka, skvělý příběh, dost psychologický a ke konci také skvěle a nijak přehnaně akční, vynikající dabing a hlavně neskutečně fantastická dvojice - velký pan J (pro naprosté pitomce Joker) a jeho dabér, Jan Přeučil, který k němu přímo geniálně padnul a který si ho navíc ještě neskutečně užil. Kresba klasická devadesátková, ale to je právě ta, která se mi strašně líbí a která navíc v tomhle animáku ještě upevňuje už tak skvělou atmosféru. Za mě rozhodně všechny palce nahoru, v rámci Bat animáků rozhodně jeden z těch nejlepších, což je pravděpodobně dáno i rokem vzniku. Doporučuju, fakt pecka, chtělo by to někde odvysílat, rozhodně by to nebyla žádná tragédie. 85%. ()

Vesman

Můj první animovaný Batman, pokud nepočítám pár dílů seriálu před pár lety, atmosféra je správně temná a skutečně se podobá prvním dvoum filmům, příběh o maskovaném mstiteli není nijak originální, ale budiž, celý film se odehrává ve dvou rovinách, v současnosti a ve vzpomínkách hlavních postav, které osvětlují jejich konání, abych to zkrátil, film se mi docela líbil, ale celé to správné "batmanovské" pojetí mi prostě nějak nesedne, nejspíš jsem černá ovce. ()

corpsy

Celovečerná porcia ( pre mňa ) najlepšieho animovaného seriálu 90. rokov sa vydarila...tak ako samotný zdroj. Dark Deco štýl bol vo svojej dobe prevratný už v spomínanej sérii a prevratne sa s ním narába aj tu. A čo je naozaj hutným motívom kvalít tohto snímku, je jeho dospelácke poňatie, doslova ignorujúce mladistvých divákov vo svojich témach a motívoch. ()

• Původně se mělo jednat o závěrečný film animovaného seriálu Batman. (liquido26)
  • Počítačově vytvořená verze Gotham City, která se objeví v úvodních titulcích, měla být původně použita i v seriálu. Záměrem bylo vytvořit "virtuální scénu", která by nahradila ručně malovaná pozadí, čímž by se výrazně zrychlila produkce seriálu. Nikdy k tomu však nedošlo. (liquido26)
  • Snímek měl být původně uveden rovnou na video, avšak studio Warner Bros. se rozhodlo poslat jej do kin a rozpočet navýšit na 6 milionů amerických dolarů, nicméně zanedbaná reklamní kampaň způsobila, že film v pokladnách kin pohořel a vydělal pouhých 5,8 milionů dolarů – snímek se zaplatil až z prodejů na video. (fiLLthe3DD)