Legendy zítřka

• USA Legends of Tomorrow (viac)
USA, (2016–2022), 77 h 8 min (Minutáž: 41–44 min)

Victor Garber, Arthur Darvill, Brandon Routh, Dominic Purcell, Wentworth Miller, Caity Lotz, Ciara Renée, Franz Drameh, Falk Hentschel, Casper Crump (viac)

Tajemný „pán času“ z budoucnosti dá dohromady nesourodou skupinu superhrdinů a padouchů, aby zachránili svět před mocným zlem. (Netflix)

HArna

Docela velký propadák, alespoň pro mě. Myslím, že cílovka jsou teenageri, protože si nedokážu představit, že na to kouká někdo starší, kdo má zkušenosti z daleko lepšími seríály. Já absolutně neznám DC a po tomto seriálu už asi ani nechci. Je to stále stejný kýč a docela nuda. Témata se neustále opakují, navíc mě ani jeden z hrdinů není sympatický. Co je horší, jako milovník záporáků musím bohužel konstatovat, že hlavní záporák ve mě budí spíše smích než hrůzu. 20% ()

Kothy

Tak tohle je vážně pecka! Přesně tak jsem si to představoval. DC má svou první seriálovou týmovku. Přestože tento seriál nemá žádnou předlohu. Kvůli budoucí hrozbě ze strany Vandala Savage se Rip Hunter rozhodne dát dohromady tým hrdinů. Vybere si právě těchto 8 a postav vydává se s nimi na dobrodružství napříč časem s cílem porazit Vandala. Postupně nás seriál zavede do různých období. Ať už to jsou 50., 70. nebo 80. léta, divoký západ, nebo postapokalyptická budoucnost 21. a 22. století. Některé epizody se odehrávají i ve vesmíru. Ne všichni hrdinové se ale dožijí konce seriálu. Cestování časem si ale vybírá svou daň... Bohužel je kvalita jednotlivých dílů dost kolísavá. Spoiler: V další sérii naši posádku opustí několik členů a stávají se z nich strážci času. Novými protivníky se pro ně stává Legie zkázy tvořená: Malcolmem Merlyen, Damienem Darhkem, Eobardem Thawnem a Leonardem Snartem. Ti se snaží získat Kopí osudu a přepsat tak samotnou realitu. Je tedy na Legendách, aby jim v tom zabránily. Líbí se mi provázanost se seriály Arrow a Flash. 3. série je strašná, končím... "Jdeme ven na jeden mizerný drink a vy se nějak dostanete do potyčky s Boba Fettem." :D ()

Lorge

Jeden z nejlepších "popkornových-superhrdinských" seriálů současnosti. Zatímco Supergirl a její bratříčci Arrow a Flash se poslední dobou berou čím dál tím vážněji, řeší osudová dramata a vztahové problémy, Legendy také řeší osudová dramata a vztahové problémy. Ale narozdíl od výše zmíněných kolegů to dělají s nadhledem a pořádnou dávkou komiksového humoru a akce, což Arrowovi vždycky chybělo a Flash o to přišel. Legendy mají švih, tým složený ze zajímavých postav a hromadu akce. Skvělým tahem je "sesbírávání" postav z jiných sérii, viz Constantinovy návštěvy (vraťte mu už kurva jeho seriál), hostování Hawkgirl a nyní nový přírůstek v podobě Wallyho Westa (ups, spoiler). A hlavně Damien Dhark v podání skvělého Neala McDonougha je konečně pořádný komiksový záporák, který je nejen správně šílený, brutální a nevypočitatelný, ale (opět) nebere se vůbec vážně a je vtipný. Jeho kofrontace s Legendami, kdy se s nimi bavý, jako se starými známými jsou svým podivným způsobem... milé. Rozhodně je to skvělá změna po "osudovém" Savitarovi, či po ledovém Ra´s Al Ghulovi. Yeah, Damien Dhark for fuckin´ president!!! ()

venalce

Ne, prostě mě to nepřesvědčilo. Tradiční hon na záporáka ještě beru, ale všechny postavy mi přijdou krutě nesympatické a jednotlivé epizody prostě jen naplňují očekávaná klišé. Celé to na mě působí uměle a ani Arthur Darvill jako Time Master to nezachrání. Pilot mě navnadil čekat něco víc, ale prvotní nadšení rychle opadlo. Radši zůstanu u Flashe, ten tu tolik potřebnou jiskru má, tohle je bez přidané hodnoty. ()

phoenixer

Nechápu jak se na to lidi můžou dívat. Proč se na to sakra vlastně dívám i já? Tuhle otázku jsem si kladl snad každej díl po pilotu. Jeden paradox přebíjí druhý. Kolikrát jsem měl chuť hlavní hrdiny koupnout do sedinky, páč tak špatný dialogy a vtipy neměl ani Novotný! Při posledních dílech jsem seriál vnímal už spíše jako parodii. Efekty a herci jsou jediné plus, které v tom vidím, bohužel. ()

Galéria (1 379)

• Mick v epizodě připravuje „Ants on a Log“ – jedná se o řapíkatý celer potřený arašídovým máslem a pokladený rozinkami. (motejl01)
  • Hlavní postava prvních dvou sérií Rip Hunter (Arthur Darvill) se poprvé objevil v komiksu „Showcase“ číslo 20 v roce 1959. Sara Lance (Caity Lotz) se neobjevila poprvé komiksu, ale v pilotní epizodě seriálu Arrow z roku 2012. Postava Leonarda Snarta (Wentworth Miller) se poprvé objevila v komiksu „Showcase“ číslo 8 z roku 1957. Firestorm(jedna z hlavních postav) se poprvé objevil v komiksu The Firestorm the nuclear man číslo 1 z roku 1978. (JG9)
  • Když si Chronos (Dominic Purcell) nasazuje svůj oblek, tak v prvním záběru má obě rukavice, v druhém má jen jednu a pak zase obě. (Domaneni)

DC přivede nového superhrdinu

DC přivede nového superhrdinu

18.03.2021

Studio Warner Bros a DC Films oznámili, že začínají pracovat na adaptaci komiksu Hourman. Prozatím existují tři verze této postavy, první byl chemik Rex Tyler, který vytvořil drogu zvanou Miraclo,… (viac)

Legendární hlas Batmana nasadí kápi

Legendární hlas Batmana nasadí kápi

06.08.2019

Kevin Conroy (Batman Beyond, Liga spravedlivých: Zánik), herec a dabér, který namluvil postavu Batmana ve většině jeho animovaných dobrodružstvích, konečně dostane příležitost zahrát si postavu v… (viac)

Živí mrtví nejpirátěnějším seriálem roku

Živí mrtví nejpirátěnějším seriálem roku

02.01.2019

DC spustilo streamovací službu

DC spustilo streamovací službu

16.09.2018

DC Entertainment ve spolupráci s Warner Bros. Digital Networks tento víkend spustilo svoji dlouho očekávanou streamovací službu DC Universe. Ta stojí 7,99 dolarů na měsíc a poskytuje přístup k… (viac)