Batman

Akčný / Rodinný / Fantasy / Krimi
USA, (1966–1968), 49 h 59 min (Minutáž: 24–25 min)

Predloha:

Bob Kane (komiks), Bill Finger (komiks), Jerry Robinson (komiks) (viac)

Adam West, Burt Ward, Alan Napier, Neil Hamilton, Stafford Repp, Cesar Romero, William Dozier (rozprávač), Yvonne Craig, Burgess Meredith, Anne Baxter (viac)

mrclTV

Ach jaj, tento seriál nezostarol vôbec dobre. Vadí mi hlavne masívna štruktúrovanosť, každá časť je ako cez kopirák rovnaká...- skupinové bitky, lezenie po stene, hlúpe hádanky, "dáma v nesnázích", opakujúce sa repliky, či celé scénky, ale na druhej strane chytľavá zvučka, charizmatický Adam West a jeho nonšalantné podhadzovanie múdrych myšlienok.... a navyše to nie je až tak bláznivé ako film, čo je škoda. Prvá séria bola celkovo jednoducho povedané zlá, druhá séria sa zlepšila, viac som si ju užil (ubudlo náhodných absurdností, pridali sa pre zmenu interné vtipy a seriál mi prišiel "dospelejší", v rámci možností, navyše časti s Jokerom a Catwoman boli pravidelne z tých lepších....) Tretia séria už trochu varí z vody, nová vedľajšia postava a mierna zmena formátu veľa nepriniesli (a to ani nespomínam niektoré fakt divné časti - surferský duel, výlet do Londonia, či "orgovánový" nepriateľ, pričom vrchol ľadovca bola totálne absurdná 19.ta časť). Dávam 2*, dosť subjektívnych tentokrát, ide hlavne o nostalgické body. Je ťažké uveriť, že Batman a Star Trek vyšli v rovnakom roku, úplne iný filmársky prístup. Asi netreba dodávať, že Star Trek ma oslovil viac... ()

Ukko

Doteďka by mě zajímalo, jestli to tvůrci opravdu mysleli vážně, nicméně na originalitě a komediálnosti to nic nemění. I jako fanoušek Batmana musím doporučit. Nudit se rozhodně nebudete :))) Moje obzvláště oblíbená scéna je, když Batman s Robinem lezou po stěně do okna. Batmanovi komparz drží plášť aby visel směrem dolů, nicméně na chudáka Robina se vykašlali. ()

blondboss

Vidím, že šesťdesiate roky boli proste crazy, lebo takéto niečo sa nedá natočiť len tak. To proste musí prísť buď s nejakým pobláznením alebo nafetovaním. Tento seriál bol tak neskutočne trápne, gayovito a smiešne natočený, že je to až dobré. Počnúc legendárnou zvučkou každej časti "Batmaaaaaan" cez šablónovité otĺkanie všetkých zločincov kujúcich plány proti Batmanovi za zvukov a obrázkov ako SPLASH! BOOOM! UFFFF! či BIFF!!! končiac vyriešením každej smrteľnej situácie, v ktorej sa Batman a Robin ocitnú, sa tento seriál proste stal legendou, či už si každý povie, čo len chce. Adam West v podaní Batmana a jeho tesný kostým nehovoriac o Robinovi boli proste satiricky brutálny, čo pekne dopĺňal večne nervózny komisár Gordon. Od príchodu Batgirl navyše v poslednej sérii oživenie jednotlivých častí a ešte bizarnejšie situácie, ako napr. bitka v tme, či pod vodou a zakončené tým, ako Batman a Robin v kostýmoch a v plachte idú na masáž. To už bolo naozaj na poklonu tvorcom :) Tri hviezdičky dávam kvôli tomu, že ja uprednostňujem dramatickejšie podanie tejto komiksovej postavičky. 65 % ()

• Herec Burgess Meredith, který hrál padoucha Tučňáka, diváky zaujal zejména svým chrochtavým smíchem. Netušili však, že je to jen z nouze ctnost. V roli totiž musel kouřit, což mu jako odpůrci nikotinu dělalo potíže. Po každém potáhnutí se začal dusit a měl nutkání kašlat, což se snažil maskovat právě oním kuckavým smíchem. [Zdroj: Deník.cz] (Duoscop)
  • Batmobil zo seriálu bol vydražený za 4,2 milióna amerických dolárov. (Raccoon.city)
  • Role Tučňáka byla nabídnuta Spenceru Tracymu. Ten řekl, že klidně roli přijme, ale jen pokud mu bude dovoleno zabít Batmana (Adam West). (Zdroj: Cinema)

Koho by si rád zahrál Nicolas Cage?

Koho by si rád zahrál Nicolas Cage?

16.03.2022

Následující zpráva zřejmě zdivočí představivost mnoha filmových fanoušků, i když je třeba ji brát s velkou rezervou. Nicolas Cage v předchozích dnech zavítal do texaského Austinu na South by… (viac)