Aquaman a stratené kráľovstvo

• Česko Aquaman a ztracené království (viac)

Black Manta, stále poháňaný potrebou pomstiť smrť svojho otca, sa nezastaví pred ničím, aby Aquamana raz a navždy porazil. Tentoraz Black Manta ovláda silu mýtického Čierneho trojzubca, ktorý uchováva starodávnu a zákernú silu. Aby ho porazil, Aquaman sa obráti na netradičného spojenca - svojho uväzneného brata Orma, bývalého kráľa Atlantídy. (Continental film)

novoten

Na prvním dobrodružství z podmořského světa Atlantidy a dalších říší jsem si v kině bez přehánění ujel. Čerpal jsem z něj dobrou náladu celé dny, vzpomínal jsem na všechny hlášky a kombinaci s nápaditou akcí považoval za překvapení celé sezóny. Tenhle svět si proto zasloužil těžit okamžitě a čekat na neustále odkládané pokračování bylo trochu smutné, ale ještě víc zlověstné. Zprávy o problémovém natáčení a přepisování scénáře se nakonec projevily, protože tohle pravá dvojka není, tohle je jen opatrně dopovězený původní koncept. Vzhledem k tomu, že film hodně často připomíná akční videohru (myšleno nejen ve zlém, ale rozhodně i v dobrém), hodí se příměr k očekávání plnokrevné dvojky a místo toho v rukách veřejnosti přistane horkou jehlou šitý datadisk. Protože ve Ztraceném království se ztratil ten původní poctivě dobrodružný duch vyprávění, který, ať se zrovna vrtnul kam chtěl, dokázal nalákat do všech lokací a ke všem postavám. Dnes se jen dokončují linky z prvního dílu a žádné překvapení tu nečeká. Zčásti to není špatná volba, protože vztah Arthura s Ormem pro mě vždy tvořil hlavní (melo)dramatickou linku, ve které se sice okatě kopíruje předobraz Thora s Lokim od konkurence z Marvelu, ale proč spravovat něco, co funguje. Bohužel záporákem do party je Manta, prototyp charakteru, který je zlý, protože je zlý, křižuje sedmero moří těžkotonážní ponorkou a občas terorizuje svoji posádku. Nálada bezhlavého, téměř osmdesátkově vibrujícího vyprávění tak v tomto případě nenávratně mizí. Mrzí mě, že se Momoa s postavou, která se mu chvályhodně upravila na míru, loučí takhle polovičatě, ale díky Poseidonovi za to, že má smutně krácená série alespoň nějaký smysluplný a relativně uspokojivý konec. ()

darkrobyk

Dobrodružný příběh v comicsových barvách - je to přece podle comicsů, ne - a střet dobra a zla. Čekat něco více by bylo bláhové. Skoro lituji, že jsem vynechal kino, páč moře je skvělé, jako vždy... Nejsympatičtější postavou pro mě je kupodivu Orm, tou nejméně pak Aquaman. Jeho nafoukanost je tak odporná, že jsem mu až přál, aby zůstal pod balvanem, a nedivil se závěrečnému gestu Black Manty. Mimochodem rasismus, kdy hlavní padouch je černej a jeho pravá ruka Asiatka, jak vidno, nikdo neřeší...a černý trojzubec, černé království, tak OK, černá je fajn. Takový hezký mix Star Wars, Pána prstenů, Jurského parku a dobrodružných filmů z džungle posledních let. Velmi zábavné byly zmutované kobylky a obří květy. Škoda, že džungle neskrývala ještě více překvapení. A samozřejmě jistá vizuální i akční recyklace předchozího dílu. Bavilo mě to a rychle uteklo, byť si za krátko moc pamatovat nebudu. Ale tohle je hlavně spotřební zboží na oddech, což já občas rád. ()

Trevor

Zohľadním recenzie dvoch naj užívateľov a urobím z toho mix - vidieť toto v kine musel musel zážitok, vidieť to s odstupom času nebolo úplne že trápenie a miestami to bolo vtipné ale tá neodmysliteľná ekologická stopa to trošku pokazila, suma sumárum - film na ktorý fanúšikovia v kine budú spomínať vo veľmi dobrom...ale iba vďaka (d)efektom...príbeh a zvyšok neoslní, možno tak výber piesní, v konečnom zúčtovaní objektívnych 60% na čsfd...bohužiaľ, zázrak sa nekonal. ()

dO_od

// Neškodná zábava pro masy, která se sice nemůže rovnat zlatému standardu komiksových filmů (a vlastně ani jedničce), ale ve srovnání s většinou těch letošních to byl takřka balzám na velmi ztrápenou duši. Lepší hlášky, míň doslovnosti a delší setrvání v té hororové/lovecraftovské oceánské mytologii, a byl bych skoro i nadšený. Takhle mě to v první půlce namlsalo, jenom abych se později u bizarně sestříhané buddy komedie s Momou a Wilsonem maličko nudil. 6/10 a je dobře, že si teď DC dá rok a půl pauzu. 2025 bude dobrej, věřím. ()

bourec

Nejsem nijak obeznámen s trably při natáčení dvojky Aqumana. Jednička se mi nijak ukrutně nelíbila, a vyzdvihoval jsem u ní spíš scény ze souše. Těch v dvojce moc není. Můžu určitě pochválit výpravu, protože ten podmořskej svět je fakt hodně povedenej. Jinak ovšem znovu jen průměrná, a neškodná zábava na nedělní odpoledne. Neurazí, ale ani nenadchne. 50%. ()

• Poslední film z DC Extended Universe, na kterém se podílel výkonný producent Walter Hamada po svém odchodu z DC Films v roce 2022. (Johnny.ARN)
  • Ve scéně, kde Arthur (Jason Momoa) a Orm (Patrick Wilson) utíkají džunglí před kobilkama, lze Orma spatřit, jak běží ve známé běžící pozici z anime Naruto (od r. 2002) zvané „Naruto run“, s rukama nataženýma za záda s narážkou, že takto běží, protože neumí běhat. (sh3riff)

Jak to vypadá s budoucností Aquamana?

Jak to vypadá s budoucností Aquamana?

17.12.2023

Už za pár dnů do kin po celém světě vstoupí nejnovější snímek studia Warner Bros. a pokračování miliardového hitu Aquaman z roku 2018, komiksovka Aquaman a ztracené království. Film režiséra Jamese… (viac)

Nicholas Hoult je příští Lex Luthor

Nicholas Hoult je příští Lex Luthor

21.11.2023

Když to nejde přes Batmana, musel Nicholas Hoult (Šílený Max: Zběsilá cesta, Menu) vzít zavděk Lexem Luthorem. Britský herec byl totiž jedním z favoritů na Reevesova netopýřího superhrdinu, jehož… (viac)

Gadot a spol. v DC oficiálně skončili

Gadot a spol. v DC oficiálně skončili

10.10.2023

Po měsících mlžení a kontradikcí ze strany Jamese Gunna, nového lodivoda filmového DC univerza, server Variety konečně může potvrdit, že se hlavní herecké hvězdy Gal Gadot, Jason Momoa a Ezra Miller… (viac)