Smallville

USA / Kanada, (2001–2011), 154 h 46 min (Minutáž: 40–84 min)

Réžia:

D.J. Caruso, Rick Rosenthal, Greg Beeman, Michael W. Watkins (viac)

Predloha:

Jerry Siegel (komiks), Joe Shuster (komiks), Bill Finger (komiks) (viac)

Tom Welling, Kristin Kreuk, Michael Rosenbaum, Allison Mack, Eric Johnson, Annette O'Toole, Erica Durance, Shawn Ashmore, John Schneider, Justin Hartley (viac)

Jednoho dne postihne zapadlé městečko Smallville neštěstí, déšť meteoritů změní život spoustě lidí. Syn bohatého a bezohledného Lionella Luthora, Lex, je ozářen a přijde o vlasy, malá Lana Langová ztratí oba rodiče a bezdětní a po dítěti marně toužící manželé Kentovi naleznou uprostřed kukuřičného pole malého chlapečka. Adoptují ho, přičemž už tuší, že malý Clark nepochází z této planety. Střihem se dostáváme o 12 let později, kde dospívající Clark překvapuje své okolí i sám sebe svými neobvyklými schopnostmi - svou rychlostí a silou. Začíná si uvědomovat, že je jiný, a rodiče mu odhalí tajemství jeho příchodu. Při autonehodě se seznámí s Lexem Luthorem, zachrání mu život a mezi oběma muži vzniká přátelství. Mezitím se v místní nemocnici probouzí z komatu Jeremy, hoch, který byl rovněž postižen ozářením v kukuřičném poli, když jej předtím jeho spolužáci připoutali ke kůlu jako tzv. strašáka roku. Mstí se svým bývalým kamarádům, dostává je do komatu elektrickými výboji. Jeho běsnění dokáže zastavit jen superman Kent Clark. (oficiálny text distribútora)

Tony.cs

Já si myslím, že seriál o Supermanovi, který postupně poznává své schopnosti a učí se s nimi zacházet, byl dobrou volbou. Všichni tam jsou krásní a dokonalí, efekty na seriál velice slušné a děj mě taky dokázal chytit. Dokud to nezačali natahovat jak trenýrky. Abych citoval Sheldona z TBBT: "Čekal jsem deset let, abych viděl muže, o kterém se ví, že létá, letět." ()

cariada

Dost nevypovídají hodnocení tady, když kouknu na imbd, tak tam je hodnocení o 23% větší. Nechápu tak velký rozdíl. Seriál není vůbec špatný ba naopak je to velice příjemná podívaná na mládí Clarka a dalších postav. Na tak dlouhý seriál si to neustále dokázalo udržet dobrou kvalitu a v podstatě jí pořád zvyšovat. Postavy povedené až na Clarkovu mámu to mohli vybrat lepší herečku. ()

Djkoma

Mládí supermana nebylo viditelně, tak jednoduché, jak si mnozí mysleli. Jen fakt, že Superman zná Lexe Luthora už od mládí mi trochu nesedí a přijde mi jako snaha dostat do "začátků" velkého idolu známé jméno. V pozdějších sezonách je to cítit i na jiných postavách, protože Clark Cant v podstatě potká všechny své "zlé kamarády"... Návaznost na filmy(+televizní seriál) je pak trochu problematická, ale na druhou stranu je tu komiks, který za oceánem má pravděpodobně obrovskou skupinu fanoušků, která je hlavním cílem tvůrců. ()

Fiftis

Seriál o mladom Supermanovi, ktorý rozpráva o tom, ako vyrastal, chodil do školy, spoznával svoje schopnosti a priateľov. I keď filmom o Supermanovi sa Smallville nikdy nevyrovná, je to béčkový seriál s obyčajnými zápletkami, ktoré v piatej alebo šiestej sérií začnú nudiť. No a od šiestej série sa to všetko tak zamiešalo, až som si nakoniec povedal, že už nemá cenu sa na to ďalej pozerať. Je to škoda ... seriál to mohol byť dobrý, keby to yenkeeovia z Hollywoodu nepreháňali. Je to ale zaujímavý seriál. ()

Reiniš

Jeden z těch seriálů, na které jsem v mladším věku rád koukal a dnes spíš koukám, že se to ještě točí. Mě Smallville přestal bavit někde okolo páté sezóny, kdy naivita tvůrců začala dosahovat kritické hranice a wtf momentů bylo čím dál víc. Tom Welling je sympaťák a do role Supermana se tipově přesně hodí (možná víc než Brandon Routh nebo Dean Cain) a Kristin Kreuk je neuvěřitelná kočka, škoda že si tvůrci příliš nevěděli s její postavou rady (a to hlavně po nástupu Lois Lane v protivném podání Ericy Durance). Díky několika povedeným prvním dílům, skvělému vizuálu a příjemným hercům mi na mladého Supermana zůstanou hezké vzpomínky. A někdo mi prosím jednou napište, jak to celé skončilo. ()

Galéria (3 367)

• Odznaky metropoliskej polície majú podobný tvar päťuholníka, aký má Supermanov znak. (challik)
  • Koncept seriálu Smallville byl společností Warner Bros. představen jako reinterpretace Supermanovy mytologie od jejího počátku. Poté začaly spory o autorská práva kvůli komiksu "Superboy" od Jerryho Siegela, který také představoval mladého Supermana. Problém byl především kvůli názvu Smallville. (Lex Luthor)
  • Vila Luthorů se objevuje také v seriálu Arrow (od r. 2012) coby dům Olivera Queena (Stephen Amell). (ČSFD)

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno

28.06.2023

Addamsova rodina se vrátí

Addamsova rodina se vrátí

23.10.2020

Slavný režisér Tim Burton si poprvé v kariéře vyzkouší televizní tvorbu. A nevybral si k tomu žádný jiný projekt než kultovní Addamsovu rodinu. Nová verze seriálu z roku 1964, jenž se následně dočkal… (viac)

Hvězdy Smallville míří do Arrowverse

Hvězdy Smallville míří do Arrowverse

22.09.2019

Seriálový Smallville byl ve své době tak trochu napřed co se práce s komiksovými předlohami týče. Od té doby, co však stanice CW rozjela svůj vlastní komiksový vesmír Arrowverse, čítající seriály… (viac)