Když Batman (Adam West) a Robin (Burt Ward) dostanou zprávu, že se komodor Schmidlapp (Reginald Denny) ocitl na palubě své jachty v nebezpečí, ihned se vydávají na záchrannou misi. Netuší, že je to dokonalá léčka zosnovaná čtveřicí nejmocnějších padouchů všech dob, jež touží po konečné porážce slavné dvojice! Zloduchové jsou vyzbrojeni vynálezem, který dokáže člověka vysušit na prášek, a chystají se ovládnout svět! Využije dvojice v pláštích svou nespornou odvahu a dokonalý arzenál technických vymožeností, aby Kočičí ženu (Lee Meriwether) zbavila drápků, zmrazila Tučňáka (Burgess Meredith), trumfl a Jokera (Cesar Romero) a zmátla Hádankáře (Frank Gorshin) dřív, než bude pozdě? (Bontonfilm)

BigDeal

Je to sranda a funguje to aj ako naivný komixový film pre deti (z 60. rokov samozrejme), ale na môj vkus to bolo hrozne dlhé. Skrátiť na 75 minút a bolo by to ideálne. Nič to však nemení na tom, že každá tretia scéna môže byť označená za kultovú- žralok, bomba, lúštenie hádanok,... 70% ()

ADIO45

Když se Batman konečně vypravil na velké plátno, měl už za sebou zbrusu nový a úspěšný seriál. Do podvědomí celé Ameriky se ale nezapsal v 60.letech jako drsný mstitel: jeho dobrodružství byla pastelově pestrobarevná, bezostyšně pitomá a plná úderných citoslovcí typu ,,BOOM!" vepsaných přímo do obrazu. Nemluvě o absurdních pomůckách, jaké by nevymyslel snad ani Bondovský Q: je třeba libo ,,protižraločí batrepelent"? ()

PKD

Diamant. Dnes jsou filmy o superhrdinech buď, temné, přehláškované (ano Whedone, dívám se na tebe) směšné nebo nudné. Toto není ani jedno. A udělátko typu- batžraločí batrepelent, nemá snad obdoby! A krásná Lee Meriwether (maskující se zde jako ruská novinářka, jejíž úchvatný přízvuk příznivci dabingu nikdy neusliší) v roli zastupující Catwoman , která se později objeví v jednom z nejlepších TOS dílů. ()

Meteorista

V dnešní době je skloňována předpona bio-; v tomto filmu je to bat-. Bral jsem to jako parodii/komedii na Batmana, takže jsem to bral s rezervou; a nebylo to zase tak špatné. Co ale špatné bylo, je dabing, který byl do uší bijící. Někdy postavy mluvily spisovně, jindy se snažily o nespisovnost, snad aby se přiblížily komediálnímu nádechu. Překousnul bych to, nebýt konce. Tam totiž zazní z Batmanových úst věta "Použijem SVÉ bat-lana.". Chybka se vloudí všude, ale tohohle by si tvorba dabingu měla všimnout. ()

Němi

Dnes, po Temném rytíři, je pro většinu lidí nepředstavitelné, že Batman byl kdysi divnej týpek v pyžamu s malým klukem vedle sebe, bojoval proti padouchům s inteligencí, že by neukradli ani rohlík v sámožce a vlastnil psychedelický nádech rozměrů, že by za něj Denis Hopper během Apokalypsy upsal život ďáblu... Já to viděl, a pořád je to pro mě nepředstavitelné. Holy drugs! ()

• Na konci filmu jeden z delagátů paroduje chování Nikity Chruščova na valném shromáždění OSN v roce 1960. (Caelos)
  • Píseň "Plaisir D'Amour", kterou zpívá zpěvačka ve scéně v kabaretu, není uvedena v závěrečných titulcích. (Caelos)

Zemřel představitel Batmana Adam West

Zemřel představitel Batmana Adam West

11.06.2017

Pro většinu Čechů je prvním Batmanem Michael Keaton, v Americe ale všichni vyrůstali na seriálu z 60. let, v němž si Bruce Waynea zahrál Adam West. Washingtonský rodák se díky napůl parodické show,… (viac)