USA, (2012–2020), 119 h 44 min (Minutáž: 41–44 min)

Stephen Amell, Katie Cassidy, David Ramsey, Emily Bett Rickards, Willa Holland, Paul Blackthorne, Colton Haynes, Grant Gustin, Celina Jade, John Barrowman (viac)

Spravedlnost nikdy nemine svůj cíl! V adaptaci komiksové předlohy z dílny DC Comics před dnešním divákem znovu ožívá další kultovní kontroverzní hrdina. Miliardář Oliver Queen se po pěti letech trosečnického života na opuštěném ostrově vrací domů do Starling City se záhadným posláním a nebývalou schopností zabíjet a jako lučištník v tmavé zbojnické kápi vyhlašuje válku zločinu. Je odhodlaný napravovat křivdy, které napáchal jeho otec a bránit město proti všem, kdo by mu chtěli škodit. Jeho tažení ale komplikují temná rodinná tajemství, netušené spojení nejlepšího přítele se zlem a žena, již miluje, ale kterou už kdysi zradil. Oliverova cesta z mučivé ostrovní izolace až k přízračnému městskému hrdinovi, to je velkolepé dobrodružství a doslova trefa do černého - ve 23 epizodách na 5 discích! (Magic Box)

Recenzie používateľa Caszidy k tomuto seriálu (39)

Věrnost je věc vrtkavá (2018) (S06E20)

Vždycky je fajn vidět Davida Nykla v roli Anatolyho. Oliver se tentokrát soustředil na snahu dostat bývalého pakhana zpátky na svou stranu tím, že mu ukáže, že Dragon neuznává něco jako čest. Za to ale Oliver zaplatil vysokou cenu. Tentokrát se tvůrci opravdu snažili a epizoda působila jako kompaktní celek. ()

Procesní listina č. 11-19-41-73 (2018) (S06E21)

Všichni máme určitě rádi návraty. A návrat v téhle epizodě musel potěšit snad všechny fanoušky Arrowerse. Jasně, Tommy Merlyn v podání Colina Donnella se vrátil už několikrát, ale tenhle návrat byl rozhodně nejefektnější a za mne rozhodně nejpovedenější a nejsmysluplnější. Jinak co se týče příběhu a děje, tak celá druhá polovina téhle sezóny podle mne působí až nechtěně trapně v té premise, že Dragon ovládá ve Star City úplně všechno. Znázornění, že jsou soudci, nebo jiné úřední osoby města zkorumpovaní/vydíraní se přece dá provést i jinak, než že celý policejní sbor poslouchá Diaze na slovo a ještě to v podstatě prohlašuje na veřejnosti. Tohle se tvůrcům prostě nepodařilo a už to půjde těžko napravit. Naštěstí nám zbývají už jen dvě epizody, které se snad budou soustředit spíše na boj. O tom, jak se postava se superschopnostmi bála x-epizod postavit běžnému člověku, s kterým častokrát očividně byla osamotě v intimních chvílích, kde je druhá postava neozbrojena, ani nemluvě.No nic, prostě Arrowerse, proč se vůbec rozčiluji. Přes to všechno je tahle epizoda solidní a v rámci žánru povedená. ()

To, co nás spojuje (2018) (S06E22)

Když odhlédnu od některých tradičně toporných dialogů a faktu, že kvalifikační předpoklad být šéfem největší zločinecké organizace v USA je zřejmě být naprostý idiot a zbabělec (alespoň podle ztvárnění zbylých 3 členů Quadrantu), tak to byla povedená předfinální epizoda. ()

Doživotí (2018) (S06E23)

Jako finále šesté série určitě povedené, neboť ta celkově dost kolísala. Bohužel tvůrci nevyužili jedinečnou šanci a neměli dost odvahy seriál tímto ukončit jako celek. Stačilo dotáhnout několik linek ale přitom ponechat hlavní kostru a nápad posledního dílu a skvělé a hlavně důstojné završení celého seriálu by bylo hotové. Jinak závěrečný souboj Olivera s Diazem mi přišel trochu uspěchaný, což je určitě škoda. Příběhová linka Quentina byla završena podle očekávání a jeho konec byl logicky využit k zřejmě definitivnímu přerodu Black Siren. Bohužel Paul Blackthorne bude v seriálu rozhodně chybět, jelikož už v něm vlastně nezůstává žádná aspoň trochu věkově starší postava, což rozmanitosti určitě opět nepřidá. ()

Řádný proces (2018) (S07E06)

Je něco ještě spoiler, když je to od počátku tak přehnaně do očí bijící, že to musí docvaknout každému? Nuže pro jistotu - SPOILER ALERT - konečně se částečně ukázalo, že to ubohé "neviňátko", které v base neustále dolézá za Oliverem,ve skutečnosti bude "criminal mastermind". Už se těším na pokračování téhle linky. Osobně očekávám nějakou spolupráci a Diazem - KONEC SPOILERU. Jinak celkově povedený díl, jen čím dál víc nejsem přesvědčený o flash forwardech, které z hlediska vizuálu vypadají neuvěřitelně lacině (a to mluvíme o CW seriálu, což už samo o něčem vypovídá). ()

Vykoupení z věznice Slabside (2018) (S07E07)

Což o to, epizoda by to byla v pravdě skvělá - plno víceméně kvalitní akce, hlášek, pravděpodobně zrození nebezpečné zrůdy pro pokračování příběhu, badass Michael Jai White (dejte mu vlastní seriál!), jenže co je všechno tohle platné, když to tvůrci naprosto shodí tak neuvěřitelnými logickými lapsy, že je to i na CWerse zcela přes čáru (ano mám na mysli ten geniální nápad nechat Diaze "prostřílet" se do vězení bez jakýchkoliv potíží a vůbec přijít do vězení, když v jiných případech nám tvůrci tak rádi servírují hi-tech nesmysly o real-time rozpoznávacích kamerách na každém kroku a podobně; o x-hodinovém zpoždění/nahlášení vzpoury ve věznici už ani nemluvím). ()

Jmenuju se Emiko Queenová (2019) (S07E10)

Uff, Arrow nikdy nebyl zrovna přehlídkou oscarových hereckých výkonů, nicméně to co předvedl v tomhle díle Stephen Amell a jakým "drsňáckým" způsobem tvůrci představili a zřejmě instruovali herečku pro roli Emiko, tak to je skutečně už příliš silné kafe. ()

Hříchy minulosti (2019) (S07E11)

Poměrně solidní "výplňová" epizoda. Obzvlášť pasáž s "virtuální realitou/halucinací" Diaze se podařila (fanoušci Curtise asi měli lehce nahnáno). ()

Smaragdový lučištník (2019) (S07E12)

Když tvůrci oznámili záměr, jakým způsobem chtějí zpracovat 150. epizodu, tak mě přiznám se lehce jímala hrůza, nicméně výsledek dopadl nad očekávání dobře. Jeden z opravdu povedených dílů sedmé řady a to i díky četným cameím. ()

Zabiják ze Star City (2019) (S07E13)

Epizoda veskrze průměrná, s hodně béčkovou variací na horory/thrillery o sériových vrazích. Má však jedno nepopiratelné pozitivum a to, že jsme se snad na delší dobu zbavili otravné příběhové linky s oliverovým synem Williamem (ale očividně nás čeká jiná tipuji stejně otravně zpracovaná) . Jinak co se týče flashforwardů, tak ty čím dál více působí svou kvalitou jako špatný vtip (a to mluvíme o "kvalitě v rámci žánru"!). Trochu škoda odchodu Curtise, když už nic jiného, byl to v podstatě takový módní guru seriálu a člověk tak mohl trochu načerpat inspiraci do reálného života (doporučuji jeho IG profil). ()

Bratři a sestry (2019) (S07E14)

Průměrná epizoda, kterou zachraňuje pouze její cliffhanger konec. ()

Výcvik (2019) (S07E15)

Těžce vycpávací epizoda, flash forwardy jsou pak už úplně k smíchu. Po solidní první půlce sedmé série ve vězení, to bohužel tvůrci totálně potápí, plácají se v tom a očividně neví, kam vlastně dál. Ještě, že už reálně ohlásili zrušení seriálu a omezení osmé řady jen na 10 dílů (zřejmě úmrtí Olivera v plánovaném crossoveru Crisis on infinite Earths), tak snad seriál nějak důstojně uzavřou. ()

Star City 2040 (2019) (S07E16) odpad!

Flash forwardy jsou největší zlo a průšvih téhle série. A když se na ně zaměří celá epizoda v kombinaci s příběhovou linkou Felicity, tak to pomalu ani nemá smysl komentovat. Chvílemi mi bylo herců skoro líto, jaké hovadiny musí recitovat a v jak zoufale laciném prostředí hrát a to líčení/make-up pro "zestárnutí"? To snad i někde v ochotnickém divadle by si dali více záležet a docílili realističtějšího efektu. Na druhou stranu ono to jejich herectví z velké míry vlastně taky stojí za starou bačkoru, takže se to nějak vzájemně doplňuje. Je smutné, kam za sedm sezón tenhle seriál klesnul. ()

Dědictví (2019) (S07E17)

Uff, tak po příšernosti v podobě předchozí epizody jsme byli tentokrát ušetřeni trapnohumorných flashforwardů, jenže tvůrci nám to vrátili měrou vrchovatou v podobě zprznění samotného prvního dílu celého seriálu prostřednictvím flashbacku s hereckým dřevem zn. Emiko. Tím, že kvůli Emiko ze seriálu vzniká ještě větší bramboračka, než předtím (a to ani předtím to nebyla žádná sláva) scénáristé definitivně potvrzují, že už opravdu neví kudy kam - ano další supertajná, supermýtická skupina superpadouchů v podobě 9th Circle, to nám v seriálu opravdu chybělo. ()

Ztracený Kanár (2019) (S07E18)

Epizodní návrat Sary Lance je fajn pomrknutí po dobách, kdy seriál ještě nebyl nesourodou směsí nastavované kaše a příběhově logických lapsů. Sice je tahle epizoda čistě "výplňová", nicméně vyloženě neškodí a dá se přežít, což je samozřejmě i tak zoufale málo, co se kvality týče. Trochu jsem čekal, že Laurel v2.0 autoři využijí k nějaké hrdinské smrti v závěru této řady (když už se jim to nepovedlo při první smrti této postavy - vlastně jsem nikdy pořádně nepochopil, proč Katie Cassidy odcházela, jen aby se v zápětí zase vrátila), ale to po této epizodě očividně padá. ()

Spartan (2019) (S07E19)

Ok, generál je "sympoš" a celá tahle Spartanova linka, byť zoufale předvídatelná, byla příjemným zpestřením jinak nepříliš záživné epizody. Nepřímo jsme se taky dozvěděli, jak se "big brother" Archer dostane do špatných rukou v budoucnu (opět zoufale laciné flashforwardy ještě ozvláštněné tím hereckým peklem v podání Kathrine McNamarra v roli Mii Smoke). ()

Doznání (2019) (S07E20)

Vcelku solidní epizoda, hlavně co se týče výstavby kostry příběhu. Byť je samozřejmě trochu úsměvné, že po x-letech a stovkách zabitých, nebo zmrzačených noname generických žoldáků, securiťáků, ale i policistů, se najednou strašně řeší smrt dvou hlídačů, kteří se nijak neliší od té kupy mrtvol, kterou už za sebou Oliver a jeho tým zanechal. ()

Živoucí důkaz (2019) (S07E21)

Vždycky je fajn vidět Colina Donnela při návratu do seriálu, i když tady to nebylo až tak plnohodnotně využité, horší na epizodě bylo už x-té opakování prolézání a prohledávání stále stejných generických továrních hal a papundeklovo polystyrenových sutin a kamenů. Chápu, že seriál má omezený rozpočet a že se nedá pokaždé natáčet v exteriérech (i když ty kanadské lesy z každého druhého seriálu mi už taky lezou pěkně krkem), ale ta lacinost by z toho nemusela až tak křičet. ()

Zachránili jste město (2019) (S07E22)

Co napsat k finále sedmé řady, která začala tak nadějně a jejíž druhá polovina byla tak zoufalá? Ani finále bohužel až na světlé výjimky příliš nevylepšilo dojem, takže snad jen zbývá smutné konstatování "uff ještě 10 epizod v osmé, poslední řadě a tvůrci ukončí tuhle agónii". Pouze doufám, že těch posledních 10 dílů bude stát za to a trochu vylepší závěrečné resumé seriálu, který začinal tak nadějně a stala se z něj typicky nastavovaná kaše. Mírným optimismem mě naplňuje fakt, že Emily Bett Rickards v roli Felicity skončila již teď, takže budeme v posledních 10 epizodách ušetřeni Olicity momentů, které v podstatě zničily celý seriál. Jinak konkrétněji k závěrečné epizodě: tvůrci se do ní snažili nacpat vše co šlo a výsledek tomu odpovídá, bohužel převážně v negativním slova smyslu. Vrátilo se plno postav, do toho bylo třeba uzavřít i ty hrůzostrašné flashforwardy a rozloučit se s Emily/Felicity. Dopadlo to tak, že třeba Katie Cassidy měla asi tak dvě scény v nichž se objevila. Rozhodně mě potěšil Michael Jay White v roli Bena Turnera, tuhle postavu měli využívat už dřív a v daleko větší míře. Naopak klasicky Kate McNamarra alias Mia a Sea Shimooka alisa Emiko - stejné chyby, stejné známky, respektive nejenže by se tyhle dvě katastrofální herecká dřeva s přesně třemi výrazy tváře v repertoáru neuchytily ani v Tak jde čas vedle Dr. Drakea Remoraye v podání Joyeho Tribbianiho, ale pomalu by to nestačilo ani na nějaké soft erotické filmy, tohle byly opravdu těžké castingové přešlapy. Jelikož bylo třeba půlku epizody věnovat rozloučení s Emily/Felicity, tak samozřejmě vypořádání s Emiko a 9th Circle působilo strašně uspěchaně a spočívalo v další nijak nezáživné generické bitce hromady komparzistů s Arrow týmem. O flashforwardech se radši nebudu ani zmiňovat. Abych nekončil vyloženě negativně - opravdu jsem zvědavý a mám mírně optimistická očekávání k závěrečné osmé sérii (jakkoliv směšně lacině opět vypadal Monitorův kostým). ()

Nejstahovanější seriály za rok 2020

Nejstahovanější seriály za rok 2020

06.01.2021

Green Lantern dostane seriál

Green Lantern dostane seriál

30.10.2019

Chystaná služba HBO Max odhalila svůj budoucí obsah a mezi novinkami se teď čerstvě objevil taky připravovaný projekt od DC, hraný Green Lantern. Seriál povede producent Greg Berlanti, který… (viac)

Hvězdy Smallville míří do Arrowverse

Hvězdy Smallville míří do Arrowverse

22.09.2019

Seriálový Smallville byl ve své době tak trochu napřed co se práce s komiksovými předlohami týče. Od té doby, co však stanice CW rozjela svůj vlastní komiksový vesmír Arrowverse, čítající seriály… (viac)

Legendární hlas Batmana nasadí kápi

Legendární hlas Batmana nasadí kápi

06.08.2019

Kevin Conroy (Batman Beyond, Liga spravedlivých: Zánik), herec a dabér, který namluvil postavu Batmana ve většině jeho animovaných dobrodružstvích, konečně dostane příležitost zahrát si postavu v… (viac)