Spolužáci ze střední jsou už rok mrtví. Julie Jamesová (Jennifer Love Hewittová), která jako zázrakem přežila vražedné běsnění rybáře, je pronásledována přízraky a paranoidním strachem. Dokonce se rozešla se svým přítelem Rayem. Aby přišla na jiné myšlenky a dala si dohromady oprávněně rozházenou psychiku, přijímá nabídku své spolužačky z vysoké školy Karly, aby společně s přáteli strávili víkend na Bahamách. Nikdo z nich neví, že v tropickém ráji právě začíná sezóna hurikánů. Nikdo z nich netuší, že ani tady nebude mít Julie chvilku klidu. Venku se začíná zvedat vítr, je nejvyšší čas na první efektně brutální vraždu. Tajemství loňského léta není zapomenuto a Julie dostává brzy druhou šanci zemřít... (oficiálny text distribútora)

Xmilden

Další léto = další tajemství. Druhý díl se podařilo obsadit ještě lépe než jedničku. Jeffrey Combs je přímo lahůdkový. Bohužel scénaristův mozek si vzal zřejmě na čas dovolenou a taky to podle toho vypadá. Vřeštění střídá rozepnuté blůzky, takže divák se více soustředí na vnady Jennifer Love Hewittové než na cokoliv jiného. Ono ale tady toho zajímavého k vidění vlastně ani více není. Konečný účet: 8 mrtvých. 30% ()

lioncel

krásná, štíhlá, vyvinutá Jennifer Love Hewitt v sexy nátělníku, případně v opalovačkách, nebo jen tak v košilce .. to máme automaticky ***** .. jenže tady je mezi tím spousta zbytečností, které hvězdičky ubírají .. např., když vás chce někdo vysvobodit ze solárka, kde se vás někdo moc zlý snaží usmažit – co kdyby ho nejdříve vypnul a teprve pak vás tahal ven .. apod. .. já normálně tyhle blbosti nesleduji, nebo je odpouštím, ale nesmí to zas tak řvát a mlátit do očí jako tady, ale jinak .. jak už jsem naznačil .. opravdu, na tu kočičku je krásný pohled … ()

novoten

Brazílie, voodoo kartáček, solárko. Když je z relativně děsivého vraha trapný rutinér, z vedlejších postav nesnesitelná individua a nejzákladnější logika si vezme dovolenou, je z fajn slasheru šmahem nesledovatelný a velesměšný brak, který předchozímu příjemnému dílu jen zbytečně kazí jméno. Bez sympaticky houževnatého Freddieho Prinze by se jednalo o naprosté dno. ()

misstake odpad!

Zatímco první díl si ode mě vysloužil ještě jednu hvězdičku, druhý díl už si nezaslouží ani tu. Nejnudnější horor, co jsem kdy viděl. Jediný komu bych tu smrt přál, jsou američtí šablonovití tvůrci teenagerovských vyvražďovaček, nebo kdyby alespoň ztratili svoje šablony a vymysleli nějaké překvapení. ()

Gavin87 odpad!

...ale jako parodie to není špatné. Začínající filmaři by se mohli na této sračce poučit, čemu se vyhnout. Všechny rádoby napínavé scény jsou prvoplánové, dávno profláknuté a nudné, přičemž spíše loudí na tváři úsměv, než-li strnulost strachem. Docela mě ale příjemně překvapilo, že v závěrečné scéně, kdy Julie do vraha vyprázdnila celý zásobník, tento po následném pádu do hrobu ještě neotevřel oči. Sázel jsem se, že tak učiní... ()

• Podstatná část děje se má odehrávat na Bahamách, ale když Julie a ostatní jedou lodí na ostrov, vidíme v pozadí kopce a hory. Bahamy mají malou nadmořskou výšku a tvoří je vesměs rozlehlé pláže. Film se natáčel ve státě Jalisco, což je jeden z 31 státu Mexika. (Stocki)
  • Keď sa Titus (Jack Black) vynorí z vody, v rukách drží marihuanovú cigaretu, následne ju zapáli a fajčí. To je ale nemožné, lebo cigareta musí byť logicky celá premočená. (tXtX)
  • Natáčeno od 27.dubna do 3.července 1998. (Stocki)