Cry_Wolf

• Slovensko Krutá hra (viac)
všetky plagáty

Spolužáci Owen, Dodger a Tom jsou členy místního Klubu lhářů. Jednoho dne je nedaleko školy nalezena zavražděná mladá žena. Partička kamarádů roznese fámu, že vrah, který si říká "VLK" se chystá znovu zaútočit. Situace se však zvrtne v okamžiku, kdy začnou mizet osoby, které předtím označili. Nikdo z nich neví, kde končí pravda a začíná lež. (oficiálny text distribútora)

-bad-mad-wolf-

Nejzajímavější je rozhodně zápletka: Banda studentů hraje svojí zvláštní hru "na vlka", při které jeden student lže a ostatní ho musí odhalit. Ve chvíli, kdy je poblíž školy nalezena zavražděná mladá žena, přichází trošku zvrácený nápad - co takhle rozehrát podobnou hru s celou školou? Vymyslíme si sériového vraha, pro kterého byla ona vražda pouze začátkem, a chystá se napadnout školu. Budeme posílat maily. Partička si svou "vražednou" hru opravdu rozehraje, ale brzy se začne zdát, že někdo si bere její pravidla do vlastních rukou. A co je horší, později to vypadá, že je tu někde skutečný psychopat. Dozvěděl se vrah ženy o hře, a rozhodl se dát jim důvod, nebrat zabíjení na lehkou váhu? Nebo se jen někdo rozhodl, že hru vztáhne i na své spoluhráče? Nebo je to úplně jinak? Možná to tak nevyznívá, ale daný námět mi přijde hodně ambiciózní. Dal by se na něm vybudovat velmi slušný mysteriózní thriller, kde si není jistý nikdo ničím a nikým. Tvůrci se bohužel rozhodli pro stokrát viděnou partu studentů, školní prostředí a moderní videoklipovitý styl, s tuctovými písničkami během oddechových scén a nejedním klišé. Naproti tomu se docela daří držet potenciál námětu nad vodou a stoprocentně jistý jsem si okolnostmi, postavami ani skutečnostmi až do konce nebyl. Škoda té unylosti, nevzrušivosti a nevýrazných postav, kvůli které mi bylo i celkem jedno, kde je pravda. Napětí citelně chybí. Jako plus bych paradoxně viděl ztvárnění smyšleného/nesmyšleného vraha, v podobě uvěřitelného chlápka v maskáčovém a lyžařské kukle, proč pořád hledat znetvořené magory nebo výstřední masky. V závěrečné desetiminutovce přijdou hned tři zvraty po sobě, a v tom je trochu kámen úrazu - kdyby zůstalo jen u toho prvního, který má co říct, přidal bych bod a byl skutečně spokojen. Další dva zvraty jsou totiž absolutně zbytečné a příliš nalepené na sebe, ačkoliv smysl mají. ---------- SPOILER ---------- Po prvním zvratu by totiž film nejenže nekončil happy endem, ale navíc by nechával hezké, byť neoriginální ponaučení, že hrát si se strachem, násilím a ještě k tomu porušovat pravidla hry se vážně nevyplácí. 5/10 ()

TomX2

Zo začiatku má film celkom pôsobivú atmosféru, no po pár minútach sa akosi vyparí fuč. Vo filme nás sprevádzajú absolútne nezaujímavé a nesympatické postavy, ktoré sa v každej chvíli chovajú veľmi iracionálne. Vrah bol nezaujímavý, chýbal mu ten správny šmrnc, maska bola nudná a svojím nepremysleným plánom sa neraz sám dostal do slepej uličky. Na druhú stranu som sa pri filme bavil, hudba sa mi páčila, herečky boli pekné a možno by som mu dal aj o hviezdu viac, no "nečakané" rozuzlenie na konci tomu dalo korunu. Podľa tých komentárov súdim, že som jediný, ktorý sa musel nad záverečným rozuzlením poškriabať po hlave a odčítal som ho v podstate už hneď? ()

Allien.9

Očekávání nulové, zážitek spíše nadprůměrný. Maskovaný zabiják pobíhající po areálu maloměstské univerzity s nožem v ruce sice není nic mimořádného, ale i tak funguje "Cry Wolf" mnohem lépe většina laciných horůrků. Nejedná se totiž o typickou teenage vyvražďovačku typu "Vřískot" (nic proti prvnímu "Vřískotu", chraň Bůh!), která má za cíl zajistit potenciálnímu divákovi dostatečně krvavá jatka, jedná se spíše o zajímavé spojení psychologie, strachu a fantazie... Výjimečně mě nedeptal ani dvojitý konec - nebyl totiž ani blbý, ani blbější, a to je co říct. "A i kdyby to byla pravda. Myslíš, že ti někdo uvěří?";-) ()

honajz2

BACHA! HOROR TO NENÍ! Film se tváří jako klasický teen slasher, jenže není. Místní klub lhářů roznese fámu o sériovém vrahovi, co údajně zabil mladou ženu. A fáma se chytí - jenže klub lhářů se pomalu stává obětmi této fámy... Víc o ději neprozradím, byl by to spoiler. Zajímavé postavy, film mě mystifikoval od začátku do konce. A nutno uznat, konec mě dost překvapil. Jinak souhlasím s Cervenakem, i já se filmu vyhýbal, ale nakonec jsem byl velice mile překvapen. Dal bych 3*, ale něco takového se jen tak nevidí, takže jednu hvězdičku rád přidám. ()

Hellblazer

No takže horor, no neviem možno slabý, veľmi slabý slasher. Scenárista sa zrejme držal toho, že čím viac dejových zvratov vymyslí tým to bude lepší film, čo by aj mohlo byť ale nejak to nefunguje, možno aj preto že dejové zvraty sú ľahko predvídateľné a postrádajú čo i len štipku originality. Chyba zrejme nastala už vo chvíli, keď sa rozhodlo o prístupnosti PG-13...hmmm...no trochu divné keď film ktorý sa vydáva za horor dostane rovnakú prístupnosť ako napríklad nový Harry Potter. Ďalším problémom je absencia akéhokoľvek humoru alebo zábavnosti. Čo dodať na záver? Snáď len to, že je to pekne nudné a je to akurát tak strata času. ()

• Jeff Wadlow dostal šancu natočiť svoj celovečerný debut po tom, čo v roku 2002 vyhral milión amerických dolárov na filmovom festivale Chrysler Million Dollar. (misterz)
  • Natáčení probíhalo na univerzitě v Richmondu. (Lajty)

Kick-Ass 2 dřív, než jste doufali

Kick-Ass 2 dřív, než jste doufali

11.05.2012

Tohle je docela překvapení. Jelikož má Matthew Vaughn spoustu práce ve světě marvelovských mutantů (natáčení sequelu X-Men: První třídy je naplánované na první polovinu příštího roku), s pokračováním… (viac)