Vřískejte, dokud můžete. Pokračování slavného filmového hororu je opět tady a nikdo neví, kdo je vrah. Studentka Neve Campbell je cílem nepolapitelného zabijáka. Jeho počínání se nápadně podobá vraždám, ke kterým došlo před dvěma lety. Woodsborské peklo opět začíná. (oficiálny text distribútora)

TV spot

JohnnyD

Až na tretí krát som druhý Vreskot docenil. Pravdaže všetko je tu o triedu horšie, nové postavy a ich predstavitelia (azda s výnimkou Sarah Michelle Gellar, ktorá tu má maličkú rolu) sú len odvarom z jednotky, ale dialógy sú brilantné, popkultúrny (a spoločenský) presah šľape, réžia je dravá a meta-línia s filmom Stab je brilantná (vrcholom filmu je dozaista úvod v kine). Výraznou slabinou je línia s divadlom, jednak je absurdné, žeby Sidney hrala takúto rolu, po druhé vedie to k nevábnemu finále v divadelných kulisách. Odhalenie je síce fajn, je tam aj jeden dobrý dialóg ale opäť nič oproti nervydrásajúcej slapstick comedy z jednotky. ()

choze

Kvalitní sequel od identického tvůrčího týmu, který už si uvědoměle nestřílí jen z žánrových pravidel a klišé, ale i ze sequelů a sebe sama a stejně jako o rok starší CABLE GUY se dotýká fenoménu medializovaných soudních procesů. Stále mu nechybí nápady a vtip (nemohou chybět narážky na kolegy Courtney Cox z "PŘÁTEL"), Dewey je k sežrání, Gale sexy a Randy hláškuje, ale moment překvapení se vytratil a místy už je to to fakt přes míru (jasně, finále). ()

Fiftis

Nie som veľkým fanúšikom tejto série. V druhej polovici deväťdesiatych rokov prišla staronová móda tzv. krvavých hororov. Séria Vreskot medzi ne patrí. Tvorcovia to iste tak nezamýšľali, ale už druhý diel som pomaly musel považovať za paródiu. Dopredu možno ľahko odhadnúť, čo sa stane. Druhý diel je ako skoro väčšina pokračovaní slabší, než jeho predchodca, ale ak ste zvedavý na pokračovanie jednotky, tak pri pozeraní tohto filmu zase od nudy neumriete. ()

Shakers

Ak pristúpite na hru režiséra a scenáristu, je to skutočne sranda. Dvojka ma byť lepšia a väčšia, spomína sa to aj vo filme a aj keď nie je lepšia, svojím scenárom je zábavná. Zabijak síce mizne veľa krát ako duch, ale to mi až tak nevadí.  Atmosféra a hororové scény vydarené a znova napínavé. Herecké obsadenie je späť a keďže sa už poznajú, je s nimi väčšia sranda (aspoň s môjho uhla pohľadu). Kopec odkazov na známe filmy opäť nechýba (Terminátor, Votrelci a Timothy Olyphant, ktorému s Camerona stojí). A znova nechýbajú ani pravidla zabíjania, či pravidla druhého filmu - pokračovania. Indície kto je vrah sú trošku odhadnuteľne, ale to iba na pol skladačky, pretože Kevin Williamson vo finále znova vytiahne eso s rukáva. 85% - 4* ()

NinadeL

#2 Scream. Jeden z mých nejoblíbenějších kino zážitků 90. let. Tehdy jsem pravidelně chodila do horažďovického kina Otava a v Praze do nově zrenkonstruovaného bývalého kina Moskva v Ládví. A napsala jsem taky recenzi do školního časopisu. Vřískot 2 má v sobě všechno, co začínající aktivní divák ocení. Film ve filmu (Vřískot / Ostří), popkulturní odkazy pomalu v každém dialogu, humor, napětí, hodně atypickou romanci a zkarikované vysokoškolské prostředí. Hostovat se tu nebála Tori Spelling, výborně graduje vzájemné špičkování mezi Arquettovými (pokračují i odkazy na Přátelé), cituje se tu Top Gun i Upír Nosferatu. Jenom škoda, že ta skutečná filmověda nikdy nebyla tak zábavná, jako když na hodiny chodil Randy. ()

• Počet mrtvých: 10. (rador)

Zemřel herec David Warner

Zemřel herec David Warner