Kruté oči hor 2

• Česko Kruté oči hor (viac)

V hrůzném pokračování klasického hororu se vracejí všemi milovaní zmutovaní kanibalové z pouště. Osm let po původním masakru, jehož se v roce 1977 stala obětí obyvatel jeskyně středostavovská rodina, vedou traumatizovaní pozůstalí tým drsných motorkářů autobusem zpět do divočiny. Když se však vůz porouchá, je na cestovatelích, aby si zachránili život. Z hor se totiž znovu vynořují hladové bestie (vedené strašidelným plešounem Michaelem Berrymanem) a chtějí večeři! V režii mistra hororu Wese Cravena (Vřískot, Noční můra v Elm Street) se v tomto brutálním krváku vrací několik šokujících záběrů z původního filmu (včetně dnes legendární vzpomínky psa) a hrozivá hudba Harryho Manfrediniho (Pátek třináctého). Ještě zvrácenější, ještě odpornější a ještě šílenější – to jsou KRUTÉ OČI HOR! (oficiálny text distribútora)

Goldbeater

Po skvělé jedničce přichází slabší dvojka, která ale z původního poselství nenese už zhola nic a obrací se jen na násilí a brutalitu. Kupodivu jí to celkem vychází a není to tak nesoudružné, jak se může zdát. Vlastně se jen film propadl daleko hlouběji do béčkového žánru. Michael Berryman se vrací, i když je tak trochu ve stínu svého strýčka. Ostatní postavy jsou méně zajímavé, k dokonalosti jim toho hodně chybí - hlavně kvůli opravdu nelogickému chování v některých scénách. ()

iamek

Po mizerném prvním dílu jsem čekal ješte větší průser, ale dvojka je příjemná a já osobně jsem se bavil. Kruté oči hor je klasický nalinkovaný slasher ze vším všudy jako například dementní hlavní hrdinové, kozy a překvapivě došel benzín v době kdy to nejméně potřebujete. Jsem rád, že byl natočený remake, protože mě bavil více a díky němu jsem se dostal k původní verzi. ()

eraserhead666

A tak tradice osmdesátých let. Když jsme na to koukali a byla tam ta scéna se sprchou, žena říkala, ty vole, to jsem viděla jako puboška a byli jsme z toho strašně vydřená. Dneska jsme se tomu sice občas trošku zasmáli, ale i tak je to na svou dobu docela v pohodě film se vším co k tomu patří - nelogické scény, nelogicky se chovající postavy a tak. ()

tron

„Vedľa. Netrafil.“ Prvému Cravenovmu dielu dávam 80% predovšetkým za zásluhy: je to jeden z prvých hixploitation, čo je jeden z mojich najobľúbenejších hororových pod-žánrov). Ale toto pokračovanie je fakt mimo. Postavy: nesympatickí zakomplexovaní frajeri na motorkách s malými pinďúrmi, slepé panny ustráchane „cítiace prievan“ a Afroameričania, ktorí v amerických hororoch slúžia len na jedno (ak nie sú Candyman). Výprava: pár chatrčí a skaly. Občas (VEĽMI občas) to relatívne chytí dych (gore, vlčiak), ale inak snímka krajne zostarla (pritom napr. VYSLOBODENIE nie, takže sa nedá operovať vetou „všetky filmy časom zostarnú“. Niektoré sú nadčasové.). Postavy po miliónty krát kráčajú nocou a pýtajú sa „Je tam niekto?“, pritom dobre vedia, že miesto je zamorené zmutovanými kanibalmi. Nechutnú korunku Wesovmu ukážkovo zbytočnému hlúpemu filmu nasadzuje ale až nestrašidelné Zlo – žiadne parádne masky, ako v remake Alexandrea Ajau, len škaredí chlapi v kožuchoch, ktorí nielenže vedia rozprávať, ale dokonca majú zmysel pre humor a jazdia na motorkách. Fakt hnus. ()

obitus

Leta, ktera ubehla mezi prvnim a druhym dilem, jsou hlavne v prvni polovine sakra znat. Misto pomerne pestre slozene rodiny nastupuje particka teenageru, kteri jsou, az na to ze jeden je slepy a jeden par jsou negri, uplne stejni. Holt osmdeasta leta. Osobne nechapu, proc se Craven po uspechu NOES poustel zrovna do pokracovani Kopcu. Rozpocet vystacil evidentne pouze na zapujceni autobusu a tri motorek a tak si uzijeme mnoha minut vzpominek na prvni dil. Vzpomina kluk co prezil, holka co prezila, pes co prezil....Jo, jo ten vsemocny pes z prvniho dilu se vraci a je jeste vic ve forme. Bohuzel se to same neda rict o Plutovi, ten je tentokrat zcela zastinen svym novym pribuznym. Abych ale jen nepomlouval, neni to ani zdaleka tak spatne, jak se na prvni pohled zda. Ke konci atmosfera pekne houstne a nektere sceny se slepou divkou v doupeti kanibalu jsou vynikajici. Celkove asi stejna zabava jako prvni dil. ()