Tajné sesterstvo

• Česko Spolek nemilosrdných (viac)

Pětice vysokoškolaček tvoří tajné sesterstvo, které musí držet pohromadě navzdory všem překážkám. Toto pouto je podrobeno těžkému testu, když po divoké párty zemře jedna z nich. Raději, než přiznat se policii a pohřbít si vlastní budoucnost, rozhodnou se dívky zahladit zločin a ukrýt zkrvavené tělo. Léta poklidně plynou a kamarádky pomalu končí studium na univerzitě. Na rozlučkové oslavě se však ukáže, že někdo ví o jejich strašlivém tajemství a hodlá se mstít. Je snad mrtvá dívka pořád naživu?

Napínavá teenagerovská vyvražďovačka Sesterstvo nemilosrdných je remakem klasického hororu Dům milosrdných sester z roku 1983. Jeho důležitost v rámci žánru dokazuje i fakt, že byl vybrán na První filmovou přehlídku Quentina Tarantina v Austinu v roce 1996. (oficiálny text distribútora)

ivan bohatyr

Ty holky sou fakt třída jak natáhaly ty bečky s pivem v podpatcích, ale to jen na okraj, tak mě to zaujalo, když bečka má přes 50kg asi tolik co ony. Slabší horor místy nezáživný, když se konečně objevilo nějaké vzrušení a napětí, tak se situace zase uklidnila na delší dobu. Od hororu bych čekal, že se budu aspoň trochu bát, tady vůbec. Normální vraždící kolotoč, snad by to i místy dávalo smysl, kdyby zemřeli jen ti, co to zavinili. Až mi to připomělo telenovelu, když sem na konci vůbec nevěděl čí kluk je které, ským ji podvedl, jestli je ještě živej a pod. ()

tom88

Obyčajná, bezduchá, americká zlátanina a klišé, ktoré je opozerané a nemá čo ponúknuť. Úvod máličko navnadil a naznačil, že film nebude úplne k ničomu, divák tak čaká a čaká a zrazu nič. Nudný stred filmu, dianie ide mimo a záver taktiež. Vrah, vraždy, krv a to je tak všetko. Technické prevedenie je ledva priemerné a obsahom hlboko pod priemer. Nuda s nudnými postavami a hercami respektíve herečkami, ktoré za veľa nestoja. 40% ()

Spooner

Další blbý teenagerský horror, který má snad nejdebilnější příběh vůbec. To by ještě nebylo na škodu, kdyby v tom bylo aspoň pár originálních momentů. Ani ty se ale nekonají a celé je to tak neinveční a bere se to smrtelně vážně, že se tomu člověk vážně musí smát. Horor se tak aspoň dostal do kategorie "tak blbý až je to vtipný", takže díky tomu jsem se vlastně nenudil a celkem to i příjemně uteklo. Bez chlastu nebo příjemného kolektivu ovšem nebrat. ()

Sysel_CZ odpad!

U některých věcí by mě ani nenapadlo, že jdou natočit, a od hvězdičky k odpadu to chtělo jen jednu bábu s brokovnicí. Nicméně tímto připíjím na nejdementnější a nejmíň strašidelný slasher všech dob, ve kterém snad nenajdete jedinou věc, nad kterou od začátku do konce aspoň jednou nezůstane rozum stát. ()

JASON_X

Snažil jsem se najít důvod pro třetí hvězdu, ale žádný mě nenapadl. A to jsou přitom "vyvražďovačky" jedním z mých nejoblíbenějších filmových žánrů. Bylo to nudné, hloupé a se skákající kamerou, na což jsem alergický. Nejvíc bych tomuto filmu vyčetl totální bezduchost. Kdyby z něho aspoň trochu sálalo nadšení a láska tvůrců k béčkovému žánru... Ale byl naprosto sterilní a duchoprázdný, stejně jako i skoro všechny filmové postavy, mezi které bych s rozkoší hodil tříštivý granát. Jestli jsou americké školy plné takovýchto povrchních blbů a blbek, naprosto chápu, že jednou za čas někomu normálnímu hrábne v palici a přijde do třídy s kvérem. Za zmínku stojí jen Leah Pipes v roli Jessicy (ona i její postava byly velmi dobré) a Margo Harshman (Chugs), která mi xichtíkem i projevem trochu připomínala Bridget Fondovou. ()

• Při scéně, kdy Cassidy (Briana Evigan) spadne do šachty, je na zdi vytesáno: "Théta Pí musí zemřít"; ale v traileru je napsáno: "Jste na řadě." (Honza95)
  • Dívčí kolej se v tomto filmu jmenuje Rosman, což je příjmení producenta tohoto filmu. (Pumiiix)