Neviditeľné zlo

• Česko Neviditelné zlo (viac)

Skupinka mladých delikventů dostane za úkol vyklidit obrovský starý hotel Blackwell. V té chvíli ještě netuší, kdo se v něm skrývá... Seznamte se s Jacobem Goodnightem. (oficiálny text distribútora)

Trevor

Klasická mäsiarčina v inom prostredí, v ktorom je tentokrát hlavnou zápornou postavou chlapík s hákom na dlhej reťazi. Ako obvykle na začiatku môžete tipovať ktorá postava kedy, prípadne ako umrie a kto nakoniec prežije. Tisickrát opakované a iba mierne pozmenené klišé o prísnej kresťanskej výchove (nikdy nie je zabijak moslim,hinduista,jehovista či budhista, ktovie prečo ) ktoré vedie záporného hrdinu k tomu, že sa z neho stane maniak nás po primerane dlhom čase privedie ku klasickému koncu. Mimochodom asi najslabšia scéna filmu, ten pád bol prehnaný zo všetkých scén asi najviac Alebo to priklincovanie mamky? Alebo...nuž, bolo ich viac. No na druhej strane presne preto majú tieto horory svoje čaro. Ku trom hviezdičkám prispeli prestrihy k čiernobielym spomienkam na páchateľove detstvo, ktoré ho trochu oživili a od zvyšku béčkových hororov trochu odlíšili.55% od užívateľov odráža jeho kvalitu. ()

Big Bear

Tohle další horor z té široké rodiny vyvražďovaček. Rodiny vskutku obří, kde se však všichni příbuzní podobají jako vejce vejci. Tu a tam se někdo vyvýší vyší brutalitou, více lekačkami či nějakou hezkou herečkou, ale to je tak vše. Pravidla tohoto žánru jsou daná. Nějaká skupinka někam jede, na něco nebo někoho tam narazí a to něco nebo někdo je postupně likviduje. Buď nakonec nějaký šťastlivec přežije a ono monstrum zneškodní, nebo ne a pak jsou tu otevřené konce pro druhý, třetí, čtvrtý a někdy i pátý díl. A tak nic nového od takového díla skoro čekat nejde. Důležité jsou však lokace, kde se onen tuctový příběh vypráví. A v tomto filmu je právě ono místo samotné jeho hlavní devizou. Alspoň u mne. Hotel Blacwell naštěstí nebyl léta adaptován a tak, když v roce 1971 vyhořel, bylo veškeré vybavení i vnitřní dekorace původní. Milovníci art deca ihned s gustem obhlédnou všechny ty detaily vstupní haly, lustrů, výtahu i samotného vybavení pokojů. Nevím, zda tvůrci natáčeli film v nějakém skutečně vyhořelém hotelu z meziválečného období či se jednalo o kulisy. Pokud ano, byly dokonalé a já velmi oceňuji ty, kteří se tím takto zabývali. Ději jsem věnoval pozornost pravda menší, tam se jednalo o naprostou tuctovku zralou sotva na dvě hvězdy. přihlížím ale k originálnímu prostředí. Dávám tedy za tři naostřené háky. * * * ()

Hellblazer

WTF? Ďalší wrestler sa rozhodol zabodovať na filmovom plátne? Niekto má asi riadne blbý zmysel pre humor. Tisíckrát prevarený príbeh o tom ako rodičia utláčali svoje dieťa a z neho sa stalo vraždiace monštrum, podaný v tej najprimitívnejšej podobe. No jasne, veď to vyzerá neskutočne cool, špinavé prostredie alá Saw a partia mladých debilov určite priláka plno teenedžerov, čo na tom, že je to celé neskutočné blbé, logika si zrejme zobrala dovolenku a režisér by sa mal radšej vrátiť k pornu, ktoré mu dúfam išlo lepšie. Na druhej strane škoda, že nám Gregory neukázal čo to zo svojho umenia aj v tomto filme, aspoň na niečo by som sa mohol pozerať... ()

Smok

Partička dementne sa správajúcich mladých väzňov (!), ktorí vyzerajú kompletne nastylovaní, akoby zišli z predvádzacieho móla ide upratovať starý hotel. Stráži ich pritom jeden (!) jednoruký (!) dozorca. Samozrejme, že si potom s nimi zašpásuje Glen "Drobátko" Jacobs. Jedna hviezda za jeho zberateľskú vášeň :), ostatok veľmi slabý. ()

kaylin

„Neviditelné zlo“ je v podstatě průměrnou vyvražďovačkou, ale líbí se mi, jak jsou zde pojaty triky, které jsou prostě výborné. Alespoň za to si zaslouží trochu si lepší hodnocení, než jen průměrné. Navíc zde dostanete přesně to, co od slasheru očekáváte. Spousta zabíjení, celkem dobrý zabiják, alespoň rámcový příběh a napětí, které zde rozhodně nechybí. Některé scény jsou přitažené za vlasy, ale to se dá kousnout. ()

• V jedné z prvních verzích scénáře neměl Jacob Goodnight (Glenn Jacobs) oční víčka. (Polgedney)
  • Natáčení filmu probíhalo ve Warner Roadshow Studios (nyní Village Roadshow Studios) v australském městě Gold Coast nacházející se na jihovýchodě státu Queensland. Natáčelo se 32 dní. (noelcoward73)