Ocenenia - César Awards - 2015-2024
Národné ocenenia
- Slnko v sieti
- Academy Awards
- Independent Spirit Awards
- British Academy of Film and Television Arts (BAFTA)
- British Independent Film Awards (BIFA)
- European Film Awards
- César Awards
- Goya Awards
- German Film Awards
- Robert Awards (Danish Film Awards)
- Jussi Awards
- Český lev
- Polish Film Awards
- Hungarian Motion Picture Awards (Hungarian Film Awards)
- Filmfare Awards
- Guldbagge Awards
- Amanda Awards
- AACTA International Awards
- Hong Kong Film Awards
Filmové festivaly
- Cannes Film Festival
- Venice Film Festival
- Berlinale (Berlin International Film Festival)
- Toronto International Film Festival
- Tribeca Film Festival
- Sundance Film Festival
- Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary
- Zurich Film Festival
- San Sebastián International Film Festival
- Sitges Film Festival
- Shanghai International Film Festival
- Warsaw International Film Festival
- Miami Film Festival
- Montreal World Film Festival
- Hong Kong International Film Festival (HKIFF)
- Melbourne International Film Festival (MIFF)
- Tallinn Black Nights Film Festival
- Mezinárodní festival dokumentárních filmů Ji.hlava
- Zlín Film Festival
- FAMUfest
- Norwegian International Film Festival Haugesund
- Avoriaz International Fantastic Film Festival
Ocenenia kritiky
- Golden Globes
- Critics Choice Awards
- Florida Film Critics Circle Awards
- Los Angeles Film Critics Association Awards
- New York Film Critics Circle Awards
- Ceny české filmové kritiky
Žánrové (špeciálne ocenenia)
Anticeny
2024 - 49th César Awards
Nejlepší film
Nejlepší režie
Nejlepší herec
Nejlepší herečka
Nejlepší vedlejší herec
Nejlepší vedlejší herečka
Nejlepší film
- Anatómia pádu (Justine Triet)
- Chien de la casse (Jean-Baptiste Durand)
- Je verrai toujours vos visages (Jeanne Herry)
- Prípad Goldman (Cédric Kahn)
- Říše zvířat (Thomas Cailley)
Nejlepší režie
- Justine Triet (Anatómia pádu)
- Catherine Breillat (L’Été dernier)
- Jeanne Herry (Je verrai toujours vos visages)
- Cédric Kahn (Prípad Goldman)
- Thomas Cailley (Říše zvířat)
Nejlepší herec
- Arieh Worthalter (Prípad Goldman)
- Romain Duris (Říše zvířat)
- Benjamin Lavernhe (L'Abbé Pierre - Une vie de combats)
- Melvil Poupaud (Len my dvaja)
- Raphaël Quenard (Yannick)
Nejlepší herečka
- Sandra Hüller (Anatómia pádu)
- Léa Drucker (L’Été dernier)
- Virginie Efira (Len my dvaja)
- Hafsia Herzi (Le Ravissement)
- Marion Cotillard (Little Girl Blue)
Nejlepší vedlejší herec
- Swann Arlaud (Anatómia pádu)
- Anthony Bajon (Chien de la casse)
- Arthur Harari (Prípad Goldman)
- Pio Marmaï (Yannick)
- Antoine Reinartz (Anatómia pádu)
Nejlepší vedlejší herečka
- Adèle Exarchopoulos (Je verrai toujours vos visages)
- Élodie Bouchez (Je verrai toujours vos visages)
- Leïla Bekhti (Je verrai toujours vos visages)
- Galatéa Bellugi (Chien de la casse)
- Miou-Miou (Je verrai toujours vos visages)
Nejslibnější herec
- Raphaël Quenard (Chien de la casse)
- Julien Frison (Le Théorème de Marguerite)
- Paul Kircher (Říše zvířat)
- Samuel Kircher (L’Été dernier)
- Milo Machado Graner (Anatómia pádu)
Nejslibnější herečka
- Ella Rumpf (Le Théorème de Marguerite)
- Céleste Brunnquell (La Fille de son père)
- Kim Higelin (Le Consentement)
- Suzanne Jouannet (Cesta k dokonalosti)
- Rebecca Marder (De grandes espérances)
Nejlepší původní scénář
- Arthur Harari, Justine Triet (Anatómia pádu)
- Jean-Baptiste Durand (Chien de la casse)
- Jeanne Herry (Je verrai toujours vos visages)
- Nathalie Hertzberg, Cédric Kahn (Prípad Goldman)
- Thomas Cailley, Pauline Munier (Říše zvířat)
Nejlepší adaptovaný scénář
- Audrey Diwan, Valérie Donzelli (Len my dvaja)
- Vanessa Filho (Le Consentement)
- Catherine Breillat (L’Été dernier)
Nejlepší hudba
- Andrea Laszlo De Simone (Říše zvířat)
- Gabriel Yared (Len my dvaja)
- Delphine Malaussena (Chien de la casse)
- Vitalic (Disco Boy)
- Guillaume Roussel (Traja mušketieri: D'Artagnan, Traja mušketieri: Milady)
Nejlepší zvuk
- Říše zvířat
- Anatómia pádu
- Je verrai toujours vos visages
- Prípad Goldman
- Traja mušketieri: D'Artagnan, Traja mušketieri: Milady
Nejlepší kamera
- David Cailley (Říše zvířat)
- Simon Beaufils (Anatómia pádu)
- Jonathan Ricquebourg (Umenie jesť a milovať)
- Patrick Ghiringhelli (Prípad Goldman)
- Nicolas Bolduc (Traja mušketieri: D'Artagnan, Traja mušketieri: Milady)
Nejlepší střih
- Anatómia pádu (Laurent Sénéchal)
- Little Girl Blue (Valérie Loiseleux)
- Je verrai toujours vos visages (Francis Vesin)
- Prípad Goldman (Yann Dedet)
- Říše zvířat (Lilian Corbeille)
Nejlepší kostýmy
- Říše zvířat (Ariane Daurat)
- Umenie jesť a milovať (Yên-Khê Tran Nu)
- Traja mušketieri: D'Artagnan, Traja mušketieri: Milady (Thierry Delettre)
- Jeanne du Barry - Kráľova milenka (Jürgen Doering)
- Mon crime (Pascaline Chavanne)
Nejlepší výprava
- Traja mušketieri: D'Artagnan, Traja mušketieri: Milady (Stéphane Taillasson)
- Jeanne du Barry - Kráľova milenka (Angelo Zamparutti)
- Umenie jesť a milovať (Toma Baqueni)
- Říše zvířat (Julia Lemaire)
- Anatómia pádu (Emmanuelle Duplay)
Nejlepší vizuální efekty
Nejlepší zahraniční film
- Povaha lásky (Monia Chokri)
- Pápežov zákon (Marco Bellocchio)
- Karaoke Blues (Aki Kaurismäki)
- Oppenheimer (Christopher Nolan)
- Dokonalé dni (Wim Wenders)
Nejlepší animovaný film
Nejlepší dokument
Nejlepší debut
Nejlepší krátkometrážní film
Nejlepší krátkometrážní animovaný film
Nejlepší krátkometrážní dokument
Čestný César
2023 - 48th César Awards
Nejlepší film
Nejlepší režie
Nejlepší herec
Nejlepší herečka
Nejlepší vedlejší herec
Nejlepší vedlejší herečka
Nejlepší film
- Noc 12. (Simon Arnal, Caroline Benjo, Barbara Letellier, Dominik Moll, Carole Scotta)
- Nevinný (Louis Garrel, Anne-Dominique Toussaint)
- En corps (Cédric Klapisch, Bruno Levy)
- Navždy mladí (Valeria Bruni Tedeschi, Alexandra Henochsberg, Patrick Sobelman)
- Pacifiction (Pierre-Olivier Bardet, Albert Serra)
Nejlepší režie
- Dominik Moll (Noc 12.)
- Albert Serra (Pacifiction)
- Cédric Jimenez (Novembre)
- Cédric Klapisch (En corps)
- Louis Garrel (Nevinný)
Nejlepší herec
- Benoît Magimel (Pacifiction)
- Denis Ménochet (Peter von Kant)
- Jean Dujardin (Novembre)
- Vincent Macaigne (Deník chvilkové známosti)
- Louis Garrel (Nevinný)
Nejlepší herečka
- Virginie Efira (Znovu vidieť Paríž)
- Adèle Exarchopoulos (Rien à foutre)
- Fanny Ardant (Mladí milenci)
- Laure Calamy (Na plný úvazek)
- Juliette Binoche (Dva světy)
Nejlepší vedlejší herec
- Bouli Lanners (Noc 12.)
- François Civil (En corps)
- Roschdy Zem (Nevinný)
- Micha Lescot (Navždy mladí)
- Pio Marmaï (En corps)
Nejlepší vedlejší herečka
- Noémie Merlant (Nevinný)
- Anaïs Demoustier (Novembre)
- Anouk Grinberg (Nevinný)
- Lyna Khoudri (Novembre)
- Judith Chemla (Šesté dítě)
Nejslibnější herec
- Bastien Bouillon (Noc 12.)
- Paul Kircher (Rozbitý svět)
- Stefan Crepon (Peter von Kant)
- Dimitri Doré (Bruno Reidal: Zápisky vraha)
- Aliocha Reinert (Petite nature)
Nejslibnější herečka
- Nadia Tereszkiewicz (Navždy mladí)
- Guslagie Malanda (Saint Omer)
- Mallory Wanecque (Ti nejhorší)
- Rebecca Marder (Une jeune fille qui va bien)
- Marion Barbeau (En corps)
Nejlepší původní scénář
- Louis Garrel, Naïla Guiguet, Tanguy Viel (Nevinný)
- Santiago Amigorena, Cédric Klapisch (En corps)
- Amrita David, Alice Diop, Marie N'Diaye (Saint Omer)
- Eric Gravel (Na plný úvazek)
- Valeria Bruni Tedeschi, Agnès de Sacy, Noémie Lvovsky (Navždy mladí)
Nejlepší adaptovaný scénář
- Gilles Marchand, Dominik Moll (Noc 12.)
- Michel Hazanavicius (Posledný strih)
- Jeanne Aptekman, Thierry de Peretti (Enquête sur un scandale d'état)
Nejlepší hudba
- Irène Drésel (Na plný úvazek)
- Alexandre Desplat (Posledný strih)
- Olivier Marguerit (Noc 12.)
- Grégoire Hetzel (Nevinný)
- Anton Sanko (Noční pasažieri)
- Joe Robinson, Marc Verdaguer (Pacifiction)
Nejlepší zvuk
- Noc 12. (François Maurel, Olivier Mortier, Luc Thomas)
- En corps (Cyril Holtz, Cyril Moisson, Nicolas Moreau)
- Nevinný (Laurent Benaïm, Olivier Guillaume, Alexis Meynet)
- Novembre (Cédric Deloche, Marc Doisne, Gwennolé Le Borgne, Alexis Place)
- Pacifiction (Benjamin Laurent, Jordi Ribas, Bruno Tarrière)
Nejlepší kamera
- Artur Tort (Pacifiction)
- Patrick Ghiringhelli (Noc 12.)
- Julien Poupard (Navždy mladí)
- Claire Mathon (Saint Omer)
- Alexis Kavyrchine (En corps)
Nejlepší střih
- Na plný úvazek (Mathilde Van de Moortel)
- En corps (Anne-Sophie Bion)
- Noc 12. (Laurent Rouan)
- Novembre (Laure Gardette)
- Nevinný (Pierre Deschamps)
Nejlepší kostýmy
- Simone - Le voyage du siècle (Gigi Lepage)
- Couleurs de L'incendie (Pierre-Jean Larroque)
- Než přijde pan Bojangles (Emmanuelle Youchnovski)
- Navždy mladí (Caroline de Vivaise)
- Nevinný (Corinne Bruand)
- Pacifiction (Praxedes de Vilallonga)
Nejlepší výprava
- Simone - Le voyage du siècle (Christian Marti)
- Couleurs de L'incendie (Sebastian Birchler)
- Noc 12. (Michel Barthélémy)
- Pacifiction (Sebastián Vogler)
- Navždy mladí (Emmanuelle Duplay)
Nejlepší vizuální efekty
- Notre-Dame v plamenech (Laurens Ehrmann)
- Fajčenie spôsobuje kašeľ (Sebastien Rame)
- Päť diablov (Guillaume Marien)
- Novembre (Mikael Tanguy)
- Pacifiction (Marco del Bianco)
Nejlepší zahraniční film
- Ako zvery (Rodrigo Sorogoyen)
- Blízko (Lukas Dhont)
- IÁ (Jerzy Skolimowski)
- Trojuholník smútku (Ruben Östlund)
- Chlapec z neba (Tarik Saleh)
Nejlepší animovaný film
- Moja afganská rodina (Ron Dyens, Michaela Pavlátová)
- Myška a medveď na cestách (Damien Brunner, Didier Brunner, Julien Chheng, Jean-Christophe Roger)
- Mikulášovy patálie: Jak to celé začalo (Amandine Fredon, Benjamin Massoubre, Aton Soumache)
Nejlepší dokument
- Návrat do Remeše (Fragmenty) (Marie-Ange Luciani, Jean-Gabriel Périot)
- Allons enfants (Thierry Demaizière, Romain Icard, Stéphanie Schorter, Alban Teurlai)
- Jane očami Charlotte (Mathieu Ageron, Maxime Delauney, Charlotte Gainsbourg, Romain Rousseau)
- Srdce duba (Barthélémy Fougea, Laurent Charbonnier, Michel Seydoux)
- Roky Super-8 (Annie Ernaux, David Ernaux-Briot, Philippe Martin, David Thion)
Nejlepší debut
- Saint Omer (Toufik Ayadi, Christophe Barral, Alice Diop)
- Bruno Reidal: Zápisky vraha (Roy Arida, Vincent Le Port, Thierry Lounas, Pierre-Emmanuel Urcun)
- Falcon Lake (Julien Deris, David Gauquié, Charlotte Le Bon, Jalil Lespert, Jean-Luc Ormières)
- Šesté dítě (Frédéric Brillion, Gilles Legrand, Léopold Legrand)
- Ti nejhorší (Lise Akoka, Marine Alaric, Romane Gueret, Frédéric Jouve)
Nejlepší krátkometrážní film
- Jednou odejdu (Amélie Bonnin, Bastien Daret, Arthur Goisset, Robin Robles)
- Správná slova (Adrian Moyse Dullin, Lucas Tothe)
- Les Vertueuses (Caroline Adrian, Anne Berjon, Stéphanie Halfon)
- Le Roi David (Emmanuel Chaumet, Lila Pinell)
Nejlepší krátkometrážní animovaný film
- Babkin sexuálny život (Olivier Catherin, Urska Djukic, Edwina Liard, Émilie Pigeard, Nidia Santiago)
- Černé slunce (Nicolas de Rosanbo, Marie Larrivé, Céline Vanlint)
- Maznanie (Benoît Ayraud, Margot Reumont)
Nejlepší krátkometrážní dokument
- Maria Schneider, 1983 (Martin Bertier, Helen Olive, Elisabeth Subrin)
- Churchill, Polar Bear Town (Annabelle Amoros, Clarisse Tupin)
- Poslouchej tlukot našich vzpomínek (Audrey Jean-Baptiste, Maxime Jean-Baptiste)
Čestný César
2022 - 47th César Awards
Nejlepší film
Nejlepší režie
Nejlepší herec
Nejlepší herečka
Nejlepší vedlejší herec
Nejlepší vedlejší herečka
Nejlepší film
- Stratené ilúzie (Olivier Delbosc, Sidonie Dumas, Xavier Giannoli)
- Annette (Leos Carax, Charles Gillibert)
- Severní Marseilles (Cédric Jimenez, Hugo Sélignac)
- Hlas lásky (Sidonie Dumas, Alice Girard, Valérie Lemercier, Édouard Weil)
- Udalosť (Audrey Diwan, Alice Girard, Édouard Weil)
- Onoda - 10 000 nocí v džungli (Nicolas Anthomé, Lionel Guedj, Arthur Harari)
- Bod zlomu (Catherine Corsini, Elisabeth Perez)
Nejlepší režie
- Leos Carax (Annette)
- Arthur Harari (Onoda - 10 000 nocí v džungli)
- Julia Ducournau (Titán)
- Audrey Diwan (Udalosť)
- Cédric Jimenez (Severní Marseilles)
- Valérie Lemercier (Hlas lásky)
- Xavier Giannoli (Stratené ilúzie)
Nejlepší herec
- Benoît Magimel (De son vivant)
- Adam Driver (Annette)
- Gilles Lellouche (Severní Marseilles)
- Damien Bonnard (Neúnavný)
- Pio Marmaï (Bod zlomu)
- Vincent Macaigne (Nočná šichta)
- Pierre Niney (Čierna skrinka: Skaza letu A800)
Nejlepší herečka
- Valérie Lemercier (Hlas lásky)
- Laure Calamy (Její cesta)
- Léa Seydoux (France)
- Leïla Bekhti (Neúnavný)
- Valeria Bruni Tedeschi (Bod zlomu)
- Vicky Krieps (Serre-moi fort)
- Virginie Efira (Benedetta)
Nejlepší vedlejší herec
- Vincent Lacoste (Stratené ilúzie)
- François Civil (Severní Marseilles)
- Sylvain Marcel (Hlas lásky)
- Karim Leklou (Severní Marseilles)
- Xavier Dolan (Stratené ilúzie)
Nejlepší vedlejší herečka
- Aïssatou Diallo Sagna (Bod zlomu)
- Adèle Exarchopoulos (Mucha v kufri)
- Danielle Fichaud (Hlas lásky)
- Cécile de France (Stratené ilúzie)
- Jeanne Balibar (Stratené ilúzie)
Nejslibnější herec
- Benjamin Voisin (Stratené ilúzie)
- Makita Samba (Paríž, 13. obvod)
- Sandor Funtek (Supremes)
- Sami Outalbali (Příběh lásky a touhy)
- Thimotée Robart (Záznamy paměti)
Nejslibnější herečka
- Anamaria Vartolomei (Udalosť)
- Agathe Rousselle (Titán)
- Noée Abita (Slalom)
- Lucie Zhang (Paríž, 13. obvod)
- Salomé Dewaels (Stratené ilúzie)
Nejlepší původní scénář
- Arthur Harari, Vincent Poymiro (Onoda - 10 000 nocí v džungli)
- Leos Carax, Ron Mael, Russell Mael (Annette)
- Brigitte Buc, Valérie Lemercier (Hlas lásky)
- Catherine Corsini, Agnès Feuvre, Laurette Polmanss (Bod zlomu)
- Nicolas Bouvet-Levrard, Yann Gozlan, Simon Moutairou (Čierna skrinka: Skaza letu A800)
Nejlepší adaptovaný scénář
- Jacques Fieschi, Xavier Giannoli (Stratené ilúzie)
- Audrey Diwan, Marcia Romano (Udalosť)
- Jacques Audiard, Léa Mysius, Céline Sciamma (Paríž, 13. obvod)
- Yvan Attal, Yaël Langmann (Les Choses humaines)
- Mathieu Amalric (Serre-moi fort)
Nejlepší hudba
- Ron Mael, Russell Mael (Annette)
- Guillaume Roussel (Severní Marseilles)
- Nick Cave, Warren Ellis (Sněžný levhart)
- Erwan Castex (Paríž, 13. obvod)
- Philippe Rombi (Čierna skrinka: Skaza letu A800)
Nejlepší zvuk
- Annette (Katia Boutin, Maxence Dussère, Thomas Gauder, Paul Heymans, Erwan Kerzanet)
- Hlas lásky (Olivier Mauvezin, Edouard Morin, Arnaud Rolland, Daniel Sobrino)
- Záznamy paměti (Samuel Aïchoun, Pierre Bariaud, Mathieu Descamps)
- Stratené ilúzie (Didier Lozahic, François Musy, Renaud Musy)
- Čierna skrinka: Skaza letu A800 (Nicolas Bouvet-Levrard, Marc Doisne, Nicolas Provost)
Nejlepší kamera
- Christophe Beaucarne (Stratené ilúzie)
- Caroline Champetier (Annette)
- Tom Harari (Onoda - 10 000 nocí v džungli)
- Paul Guilhaume (Paríž, 13. obvod)
- Ruben Impens (Titán)
Nejlepší střih
- Annette (Nelly Quettier)
- Severní Marseilles (Simon Jacquet)
- Bod zlomu (Frédéric Baillehaiche)
- Stratené ilúzie (Cyril Nakache)
- Čierna skrinka: Skaza letu A800 (Valentin Feron)
Nejlepší kostýmy
- Stratené ilúzie (Pierre-Jean Larroque)
- Annette (Pascaline Chavanne)
- Delikatesa (Madeline Fontaine)
- Hlas lásky (Catherine Leterrier)
- Eiffel (Thierry Delettre)
Nejlepší výprava
- Stratené ilúzie (Riton Dupire-Clément)
- Annette (Florian Sanson)
- Delikatesa (Bertrand Seitz)
- Hlas lásky (Emmanuelle Duplay)
- Eiffel (Stéphane Taillasson)
Nejlepší vizuální efekty
- Annette (Guillaume Pondard)
- Titán (Martial Vallanchon)
- Eiffel (Olivier Cauwet)
- Hlas lásky (Sebastien Rame)
- Stratené ilúzie (Arnaud Fouquet, Julien Meesters)
Nejlepší zahraniční film
- Otec (Florian Zeller)
- Drive My Car (Rjúsuke Hamaguči)
- Kupé č. 6 (Juho Kuosmanen)
- Jen 6,5 (Saeed Roustayi)
- Paralelné matky (Pedro Almodóvar)
- Prvá krava (Kelly Reichardt)
- Najhorší človek na svete (Joachim Trier)
Nejlepší animovaný film
- Vrchol nebes (Damien Brunner, Didier Brunner, Patrick Imbert, Jean-Charles Ostoréro)
- Cez hranicu (Dora Benousilio, Luc Camilli, Florence Miailhe)
- Myši patria do neba (Jan Bubeníček, Denisa Grimmová, Jonathan Hazan, Alexandre Charlet)
Nejlepší dokument
- Sněžný levhart (Marie Amiguet, Laurent Baujard, Pierre-Emmanuel Fleurantin, Vincent Munier)
- Sami proti všetkým (Denis Carot, Flore Vasseur)
- Živočích (Thomas Bénet, Cyril Dion, Patrick Fournier, Patrice Lorton, Jean-Marie Michel, Guillaume Thouret)
- Indes galantes (Philippe Béziat, Philippe Martin, David Thion)
- Debout les femmes ! (Thibault Lhonneur, Gilles Perret, François Ruffin)
Nejlepší debut
- Záznamy paměti (Toufik Ayadi, Christophe Barral, Vincent Maël Cardona, Marc-Benoît Créancier)
- Gagarin (Julie Billy, Fanny Liatard, Carole Scotta, Jérémy Trouilh)
- Hejno kobylek (Manuel Chiche, Thierry Lounas, Just Philippot)
- Sněžný levhart (Marie Amiguet, Laurent Baujard, Pierre-Emmanuel Fleurantin, Vincent Munier)
- Slalom (Anne-Cécile Berthomeau, Charlène Favier, Edouard Mauriat)
Nejlepší krátkometrážní film
- Les Mauvais Garçons (Elie Girard, Lionel Massol, Pauline Seigland)
- Des gens bien (Alice Bloch-Robin, Maxime Roy)
- L'Âge tendre (Julien Gaspar-Oliveri, Hélène Metjaville)
- Le Départ (Saïd Hamich, Sophie Penson)
- Černošský voják (Violaine Barbaroux, Nicolas Blanc, Sarah Egry, Manuel Chiche, Jimmy Laporal-Trésor)
Nejlepší krátkometrážní animovaný film
- Folie douce, folie dure (Marine Laclotte, Christian Pfohl)
- Svět sám o sobě (Jérôme Barthélemy, Jean-Charles Finck, Daniel Sauvage, Sandrine Stoyanov)
- Vzácny (Perrine Capron, Marc Jousset, Paul Mas)
- Opuštěná místa (Geoffroy de Crécy, Nicolas Schmerkin)
Nejlepší krátkometrážní dokument
- Stanice Maalbeek (Ismaël Joffroy Chandoutis, Lionel Massol, Jules Reinartz, Pauline Seigland, Maxence Voiseux)
- America (Giacomo Abbruzzese, Sébastien Hussenot, Marie Savard de Laitre)
- The End of Kings (Rémi Brachet, Joséphine Mourlaque, Antoine Salomé)
- Les Antilopes (Quentin Brayer, Maxime Martinot)
Čestný César
2021 - 46th César Awards
Nejlepší film
Nejlepší režie
Nejlepší herec
Nejlepší herečka
Nejlepší vedlejší herec
Nejlepší vedlejší herečka
Nejlepší film
- Sbohem, blbci! (Catherine Bozorgan, Albert Dupontel)
- Adolescentes (Sébastien Lifshitz, Muriel Meynard)
- Môj somárik, milenec a ja (Laetitia Galitzine, Aurélie Rouvière, Caroline Vignal)
- Veci, ktoré vravíme, veci, ktoré robíme (Emmanuel Mouret, Frédéric Niedermayer)
- Leto 85 (Eric Altmayer, Nicolas Altmayer, François Ozon)
Nejlepší režie
- Albert Dupontel (Sbohem, blbci!)
- Maïwenn (ADN)
- François Ozon (Leto 85)
- Sébastien Lifshitz (Adolescentes)
- Emmanuel Mouret (Veci, ktoré vravíme, veci, ktoré robíme)
Nejlepší herec
- Sami Bouajila (Syn)
- Jonathan Cohen (Nadměrná velikost)
- Albert Dupontel (Sbohem, blbci!)
- Lambert Wilson (De Gaulle)
- Niels Schneider (Veci, ktoré vravíme, veci, ktoré robíme)
Nejlepší herečka
- Laure Calamy (Môj somárik, milenec a ja)
- Virginie Efira (Sbohem, blbci!)
- Martine Chevallier (Taková láska)
- Barbara Sukowa (Taková láska)
- Camélia Jordana (Veci, ktoré vravíme, veci, ktoré robíme)
Nejlepší vedlejší herec
- Nicolas Marié (Sbohem, blbci!)
- Edouard Baer (Ako byť dobrou ženou)
- Louis Garrel (ADN)
- Benjamin Lavernhe (Môj somárik, milenec a ja)
- Vincent Macaigne (Veci, ktoré vravíme, veci, ktoré robíme)
Nejlepší vedlejší herečka
- Émilie Dequenne (Veci, ktoré vravíme, veci, ktoré robíme)
- Fanny Ardant (ADN)
- Valeria Bruni Tedeschi (Leto 85)
- Noémie Lvovsky (Ako byť dobrou ženou)
- Yolande Moreau (Ako byť dobrou ženou)
Nejslibnější herec
- Jean-Pascal Zadi (Na černo)
- Guang Huo (Noční jízda)
- Félix Lefebvre (Leto 85)
- Benjamin Voisin (Leto 85)
- Alexandre Wetter (Miss)
Nejslibnější herečka
- Fathia Youssouf Abdillahi (Kočičky)
- Melissa Guers (La Fille au bracelet)
- India Hair (Poissonsexe)
- Julia Piaton (Veci, ktoré vravíme, veci, ktoré robíme)
- Camille Rutherford (Felicità)
Nejlepší původní scénář
- Albert Dupontel (Sbohem, blbci!)
- Caroline Vignal (Môj somárik, milenec a ja)
- Emmanuel Mouret (Veci, ktoré vravíme, veci, ktoré robíme)
- Malysone Bovorasmy, Filippo Meneghetti (Taková láska)
- Benoît Delépine, Gustave Kervern (Delete History)
Nejlepší adaptovaný scénář
- Stéphane Demoustier (La Fille au bracelet)
- Hannelore Cayre, Jean-Paul Salomé (Kmotra)
- Olivier Assayas (Kubánská spojka)
- François Ozon (Leto 85)
- Eric Barbier (Malá krajina)
Nejlepší hudba
- Erwan Castex (Noční jízda)
- Christophe Julien (Sbohem, blbci!)
- Stephen Warbeck (ADN)
- Mateï Bratescot (Môj somárik, milenec a ja)
- Jean-Benoît Dunckel (Leto 85)
Nejlepší zvuk
- Adolescentes (Yolande Decarsin, Jeanne Delplancq, Olivier Goinard, Fanny Martin)
- Sbohem, blbci! (Gurwal Coïc-Gallas, Cyril Holtz, Jean Minondo)
- Môj somárik, milenec a ja (Fred Demolder, Jean-Paul Hurier, Guillaume Valeix)
- Veci, ktoré vravíme, veci, ktoré robíme (Maxime Gavaudan, Jean-Paul Hurier, François Méreu)
- Leto 85 (Jean-Paul Hurier, Julien Roig, Brigitte Taillandier)
Nejlepší kamera
- Alexis Kavyrchine (Sbohem, blbci!)
- Paul Guilhaume, Antoine Parouty (Adolescentes)
- Simon Beaufils (Môj somárik, milenec a ja)
- Laurent Desmet (Veci, ktoré vravíme, veci, ktoré robíme)
- Hichame Alaouie (Leto 85)
Nejlepší střih
- Adolescentes (Tina Baz)
- Sbohem, blbci! (Christophe Pinel)
- Môj somárik, milenec a ja (Annette Dutertre)
- Veci, ktoré vravíme, veci, ktoré robíme (Martial Salomon)
- Leto 85 (Laure Gardette)
Nejlepší kostýmy
- Ako byť dobrou ženou (Madeline Fontaine)
- Sbohem, blbci! (Mimi Lempicka)
- Veci, ktoré vravíme, veci, ktoré robíme (Hélène Davoudian)
- De Gaulle (Sergio Ballo, Anaïs Romand)
- Leto 85 (Pascaline Chavanne)
Nejlepší výprava
- Sbohem, blbci! (Carlos Conti)
- Ako byť dobrou ženou (Thierry François)
- Veci, ktoré vravíme, veci, ktoré robíme (David Faivre)
- De Gaulle (Nicolas de Boiscuillé)
- Leto 85 (Benoît Barouh)
Nejlepší zahraniční film
- Chľast (Thomas Vinterberg)
- 1917 (Sam Mendes)
- Corpus Christi (Jan Komasa)
- Dark Waters (Todd Haynes)
- Srpnová madona (Jonás Trueba)
Nejlepší animovaný film
Nejlepší dokument
- Adolescentes (Sébastien Lifshitz)
- La Cravate (Etienne Chaillou, Mathias Théry)
- Cyrille, agriculteur, 30 ans, 20 vaches, du lait, du beurre, des dettes (Rodolphe Marconi)
- Histoire d'un Regard (Mariana Otero)
- Un pays qui se tient sage (David Dufresne)
Nejlepší debut
- Taková láska (Filippo Meneghetti)
- Garçon chiffon (Nicolas Maury)
- Kočičky (Maïmouna Doucouré)
- Na černo (Jean-Pascal Zadi)
- Všude dobře, doma nevím (Manele Labidi)
Nejlepší krátkometrážní film
- So What If the Goats Die (Sofia Alaoui)
- L'Aventure atomique (Loïc Barché)
- Propuštěný (Josza Anjembe)
- Je serai parmi les amandiers (Marie Le Floc'h)
- Loučení (Mathilde Profit)
Nejlepší krátkometrážní animovaný film
- Medvedia hodina (Agnès Patron)
- Bach-Hông (Elsa Duhamel)
- Veľké putovanie malej sovy (Julien Bisaro)
- La Tête dans les orties (Paul Cabon)
Čestný César
Výroční César
- Josiane Balasko, Michel Blanc, Christian Clavier, Marie-Anne Chazel, Gérard Jugnot, Thierry Lhermitte, Bruno Moynot (Le Splendid)
César středoškolských studentů
- Sbohem, blbci! (Catherine Bozorgan, Albert Dupontel)
- Adolescentes (Sébastien Lifshitz, Muriel Meynard)
- Môj somárik, milenec a ja (Laetitia Galitzine, Aurélie Rouvière, Caroline Vignal)
- Veci, ktoré vravíme, veci, ktoré robíme (Emmanuel Mouret, Frédéric Niedermayer)
- Leto 85 (Eric Altmayer, Nicolas Altmayer, François Ozon)
2020 - 45th César Awards
Nejlepší film
Nejlepší režie
Nejlepší herec
Nejlepší herečka
Nejlepší vedlejší herec
Nejlepší vedlejší herečka
Nejlepší film
- Bedári
- Zažiť to znovu
- Z milosti božej
- Výnimoční
- Dôstojník a špión
- Portrét ženy v plameňoch
- Zľutovanie
Nejlepší režie
- Roman Polański (Dôstojník a špión)
- Nicolas Bedos (Zažiť to znovu)
- François Ozon (Z milosti božej)
- Olivier Nakache, Eric Toledano (Výnimoční)
- Ladj Ly (Bedári)
- Céline Sciamma (Portrét ženy v plameňoch)
- Arnaud Desplechin (Zľutovanie)
Nejlepší herec
- Roschdy Zem (Zľutovanie)
- Daniel Auteuil (Zažiť to znovu)
- Damien Bonnard (Bedári)
- Vincent Cassel (Výnimoční)
- Jean Dujardin (Dôstojník a špión)
- Reda Kateb (Výnimoční)
- Melvil Poupaud (Z milosti božej)
Nejlepší herečka
- Anaïs Demoustier (Alice a starosta)
- Eva Green (Proxima)
- Adèle Haenel (Portrét ženy v plameňoch)
- Noémie Merlant (Portrét ženy v plameňoch)
- Doria Tillier (Zažiť to znovu)
- Karin Viard (Dokonalá chůva)
- Chiara Mastroianni (Pokoj 212)
Nejlepší vedlejší herec
- Swann Arlaud (Z milosti božej)
- Grégory Gadebois (Dôstojník a špión)
- Louis Garrel (Dôstojník a špión)
- Benjamin Lavernhe (Láska na druhý pohľad)
- Denis Ménochet (Z milosti božej)
Nejlepší vedlejší herečka
- Fanny Ardant (Zažiť to znovu)
- Josiane Balasko (Z milosti božej)
- Laure Calamy (Pouze zvěř)
- Sara Forestier (Zľutovanie)
- Hélène Vincent (Výnimoční)
Nejslibnější herec
- Alexis Manenti (Bedári)
- Anthony Bajon (Ve jménu půdy)
- Benjamin Lesieur (Výnimoční)
- Liam Pierron (Život ve škole)
- Djibril Zonga (Bedári)
Nejslibnější herečka
- Lyna Khoudri (Papicha)
- Luàna Bajrami (Portrét ženy v plameňoch)
- Céleste Brunnquell (Oslněni)
- Nina Meurisse (Camille)
- Mame Bineta Sane (Atlantique)
Nejlepší původní scénář
- Nicolas Bedos (Zažiť to znovu)
- François Ozon (Z milosti božej)
- Olivier Nakache, Eric Toledano (Výnimoční)
- Ladj Ly (Bedári)
- Céline Sciamma (Portrét ženy v plameňoch)
Nejlepší adaptovaný scénář
- Robert Harris, Roman Polański (Dôstojník a špión)
- Costa-Gavras (Dospeláci v miestnosti)
- Jérémy Clapin, Guillaume Laurant (Kde je moje tělo?)
- Arnaud Desplechin, Léa Mysius (Zľutovanie)
- Gilles Marchand, Dominik Moll (Pouze zvěř)
Nejlepší hudba
- Dan Levy (Kde je moje tělo?)
- Fatima Al Qadiri (Atlantique)
- Alexandre Desplat (Dôstojník a špión)
- Kim Chapiron (Bedári)
- Grégoire Hetzel (Zľutovanie)
Nejlepší zvuk
Nejlepší kamera
- Claire Mathon (Portrét ženy v plameňoch)
- Nicolas Bolduc (Zažiť to znovu)
- Paweł Edelman (Dôstojník a špión)
- Julien Poupard (Bedári)
- Irina Lubtchansky (Zľutovanie)
Nejlepší střih
- Bedári (Flora Volpelière)
- Z milosti božej (Laure Gardette)
- Dôstojník a špión (Hervé de Luze)
- Zažiť to znovu (Anny Danché, Florent Vassault)
- Výnimoční (Dorian Rigal-Ansous)
Nejlepší kostýmy
- Dôstojník a špión (Pascaline Chavanne)
- Zažiť to znovu (Emmanuelle Youchnovski)
- Edmond (Thierry Delettre)
- Johanka (Alexandra Charles)
- Portrét ženy v plameňoch (Dorothée Guiraud)
Nejlepší výprava
- Zažiť to znovu (Stéphane Rozenbaum)
- Vlčie volanie (Benoît Barouh)
- Edmond (Franck Schwarz)
- Dôstojník a špión (Jean Rabasse)
- Portrét ženy v plameňoch (Thomas Grézaud)
Nejlepší zahraniční film
- Parazit (Džun-ho Pong)
- Bolesť a sláva (Pedro Almodóvar)
- Mladý Ahmed (Jean-Pierre Dardenne, Luc Dardenne)
- Joker (Todd Phillips)
- Lola (Laurent Micheli)
- Vtedy v Hollywoode (Quentin Tarantino)
- Prvý zradca (Marco Bellocchio)
Nejlepší animovaný film
- Kde je moje tělo? (Jérémy Clapin)
- Slavná invaze medvědů na Sicílii (Lorenzo Mattotti)
- Kábulské vlaštovky (Zabou Breitman, Eléa Gobbé-Mévellec)
Nejlepší dokument
- M (Yolande Zauberman)
- 68, mon père et les clous (Samuel Bigiaoui)
- Pohoří snů (Patricio Guzmán)
- Lourdes (Thierry Demaizière, Alban Teurlai)
- Wonder Boy, Olivier Rousteing, né sous X (Anissa Bonnefont)
Nejlepší debut
- Papicha (Mounia Meddour)
- Atlantique (Mati Diop)
- Ve jménu půdy (Edouard Bergeon)
- Vlčie volanie (Abel Lanzac)
- Bedári (Ladj Ly)
Nejlepší krátkometrážní film
- O chlup (Lauriane Escaffre, Yvonnick Muller)
- Ahmedova píseň (Foued Mansour)
- Chien bleu (Fanny Liatard)
- FC Nefta (Yves Piat)
- Beautiful Loser (Maxime Roy)
Nejlepší krátkometrážní animovaný film
- La Nuit des sacs plastiques (Gabriel Harel)
- Aký skvelý koláč! (Emma De Swaef, Marc Roels)
- Skočím si po cigarety (Osman Cerfon)
- Make it Soul (Jean-Charles Mbotti Malolo)
Divácký César
2019 - 44th César Awards
Nejlepší film
Nejlepší režie
Nejlepší herečka
Nejlepší vedlejší herec
Nejlepší vedlejší herečka
Nejlepší film
Nejlepší režie
- Jacques Audiard (Bratia Sistersovci)
- Emmanuel Finkiel (Bolest)
- Pierre Salvadori (Potížista)
- Gilles Lellouche (Do plaviek!)
- Alex Lutz (Guy)
- Xavier Legrand (Striedavá starostlivosť)
- Jeanne Herry (V dobrých rukou)
Nejlepší herec
- Alex Lutz (Guy)
- Edouard Baer (Madam J)
- Romain Duris (Náš boj)
- Vincent Lacoste (Amanda)
- Gilles Lellouche (V dobrých rukou)
- Pio Marmaï (Potížista)
- Denis Ménochet (Striedavá starostlivosť)
Nejlepší herečka
- Léa Drucker (Striedavá starostlivosť)
- Élodie Bouchez (V dobrých rukou)
- Cécile de France (Madam J)
- Virginie Efira (Un amour impossible)
- Adèle Haenel (Potížista)
- Sandrine Kiberlain (V dobrých rukou)
- Mélanie Thierry (Bolest)
Nejlepší vedlejší herec
- Philippe Katerine (Do plaviek!)
- Jean-Hugues Anglade (Do plaviek!)
- Damien Bonnard (Potížista)
- Clovis Cornillac (Lechtání)
- Denis Podalydès (Anjel zľutovania)
Nejlepší vedlejší herečka
- Karin Viard (Lechtání)
- Isabelle Adjani (Svět je tvůj)
- Leïla Bekhti (Do plaviek!)
- Virginie Efira (Do plaviek!)
- Audrey Tautou (Potížista)
Nejslibnější herec
- Dylan Robert (Šeherezáda)
- Anthony Bajon (Modlitba)
- Thomas Gioria (Striedavá starostlivosť)
- William Lebghil (Première année)
- Karim Leklou (Svět je tvůj)
Nejslibnější herečka
- Kenza Fortas (Šeherezáda)
- Ophélie Bau (Mektoub, má láska - Canto Uno)
- Galatéa Bellugi (Zjavenie)
- Jehnny Beth (Un amour impossible)
- Lily-Rose Depp (Verní neverní)
Nejlepší původní scénář
- Xavier Legrand (Striedavá starostlivosť)
- Benoît Graffin, Benjamin Charbit, Pierre Salvadori (Potížista)
- Ahmed Hamidi, Julien Lambroschini, Gilles Lellouche (Do plaviek!)
- Anaïs Deban, Alex Lutz, Thibault Ségouin (Guy)
- Jeanne Herry (V dobrých rukou)
Nejlepší adaptovaný scénář
- Andréa Bescond, Eric Métayer (Lechtání)
- Emmanuel Finkiel (Bolest)
- Jacques Audiard, Thomas Bidegain (Bratia Sistersovci)
- Emmanuel Mouret (Madam J)
- Catherine Corsini, Laurette Polmanss (Un amour impossible)
Nejlepší hudba
- Vincent Blanchard, Romain Greffe (Guy)
- Anton Sanko (Amanda)
- Camille Bazbaz (Potížista)
- Alexandre Desplat (Bratia Sistersovci)
- Pascal Sangla (V dobrých rukou)
- Grégoire Hetzel (Un amour impossible)
Nejlepší zvuk
Nejlepší kamera
- Benoît Debie (Bratia Sistersovci)
- Alexis Kavyrchine (Bolest)
- Laurent Tangy (Do plaviek!)
- Nathalie Durand (Striedavá starostlivosť)
- Laurent Desmet (Madam J)
Nejlepší střih
- Striedavá starostlivosť (Yorgos Lamprinos)
- Lechtání (Valérie Deseine)
- Potížista (Isabelle Devinck)
- Bratia Sistersovci (Juliette Welfling)
- Do plaviek! (Simon Jacquet)
Nejlepší kostýmy
- Madam J (Pierre-Jean Larroque)
- Bolest (Sergio Ballo, Anaïs Romand)
- Vládca Paríža (Pierre-Yves Gayraud)
- Bratia Sistersovci (Milena Canonero)
- Jedna krajina, jeden kráľ (Anaïs Romand)
Nejlepší zahraniční film
- Zlodeji (Hirokazu Kore'eda)
- Tri billboardy kúsok za Ebbingom (Martin McDonagh)
- Kafarnaum (Nadine Labaki)
- Studená vojna (Paweł Pawlikowski)
- Dievča (Lukas Dhont)
- Hannah (Andrea Pallaoro)
- Náš boj (Guillaume Senez)
Nejlepší animovaný film
Nejlepší dokument
Nejlepší debut
2018 - 43rd César Awards
Nejlepší film
Nejlepší režie
Nejlepší herec
Nejlepší herečka
Nejlepší vedlejší herec
Nejlepší vedlejší herečka
Nejlepší film
Nejlepší režie
- Albert Dupontel (Dovidenia tam hore)
- Robin Campillo (120 tepov za minútu)
- Mathieu Amalric (Barbara)
- Julia Ducournau (Raw)
- Hubert Charuel (Chovatel)
- Michel Hazanavicius (Obávaný)
- Olivier Nakache, Eric Toledano (Kým nás svadba nerozdelí)
Nejlepší herec
- Swann Arlaud (Chovatel)
- Reda Kateb (Django)
- Albert Dupontel (Dovidenia tam hore)
- Daniel Auteuil (Zaujatí)
- Guillaume Canet (Rock'n Roll)
- Louis Garrel (Obávaný)
- Jean-Pierre Bacri (Kým nás svadba nerozdelí)
Nejlepší herečka
- Jeanne Balibar (Barbara)
- Juliette Binoche (Vnútorné slnko)
- Emmanuelle Devos (Číslo jedna)
- Marina Foïs (Lekcia)
- Charlotte Gainsbourg (Prísľub úsvitu)
- Karin Viard (Žárlivá ženská)
- Doria Tillier (Pan a paní Adelmanovi)
Nejlepší vedlejší herec
- Antoine Reinartz (120 tepov za minútu)
- Niels Arestrup (Dovidenia tam hore)
- Laurent Lafitte (Dovidenia tam hore)
- Gilles Lellouche (Kým nás svadba nerozdelí)
- Vincent Macaigne (Kým nás svadba nerozdelí)
Nejlepší vedlejší herečka
- Sara Giraudeau (Chovatel)
- Laure Calamy (Ava)
- Anaïs Demoustier (La Villa)
- Adèle Haenel (120 tepov za minútu)
- Mélanie Thierry (Dovidenia tam hore)
Nejslibnější herec
- Nahuel Pérez Biscayart (120 tepov za minútu)
- Benjamin Lavernhe (Kým nás svadba nerozdelí)
- Finnegan Oldfield (Marvin)
- Pablo Pauly (Pacienti)
- Arnaud Valois (120 tepov za minútu)
Nejslibnější herečka
- Camélia Jordana (Zaujatí)
- Iris Bry (Strážkyne)
- Laetitia Dosch (Paula)
- Eye Haïdara (Kým nás svadba nerozdelí)
- Garance Marillier (Raw)
Nejlepší původní scénář
- Robin Campillo (120 tepov za minútu)
- Mathieu Amalric, Philippe Di Folco (Barbara)
- Julia Ducournau (Raw)
- Hubert Charuel, Claude Le Pape (Chovatel)
- Olivier Nakache, Eric Toledano (Kým nás svadba nerozdelí)
Nejlepší adaptovaný scénář
- Albert Dupontel, Pierre Lemaitre (Dovidenia tam hore)
- Xavier Beauvois, Marie-Julie Maille, Frédérique Moreau (Strážkyne)
- Fadette Drouard, Grand Corps Malade (Pacienti)
- Eric Barbier, Marie Eynard (Prísľub úsvitu)
- Michel Hazanavicius (Obávaný)
Nejlepší hudba
- Arnaud Rebotini (120 tepov za minútu)
- Christophe Julien (Dovidenia tam hore)
- Jim Williams (Raw)
- MYD (Chovatel)
- Matthieu Chedid (Visages, villages)
Nejlepší zvuk
Nejlepší kamera
- Vincent Mathias (Dovidenia tam hore)
- Jeanne Lapoirie (120 tepov za minútu)
- Christophe Beaucarne (Barbara)
- Caroline Champetier (Strážkyne)
- Guillaume Schiffman (Obávaný)
Nejlepší střih
- 120 tepov za minútu (Robin Campillo)
- Dovidenia tam hore (Christophe Pinel)
- Barbara (François Gédigier)
- Chovatel (Lilian Corbeille, Julie Lena, Gregóire Pontécaille)
- Kým nás svadba nerozdelí (Dorian Rigal-Ansous)
Nejlepší kostýmy
Nejlepší výprava
Nejlepší zahraniční film
- Bez lásky (Andrej Zvjagincev)
- Incident v hoteli Nile Hilton (Tarik Saleh)
- Dunkirk (Christopher Nolan)
- L'Échange des princesses (Marc Dugain)
- La La Land (Damien Chazelle)
- Svadba (Stephan Streker)
- Štvorec (Ruben Östlund)
Nejlepší animovaný film
- Veľký zlý lišiak a iné príhody (Patrick Imbert, Benjamin Renner)
- Sahara (Pierre Coré)
- Zombilénium (Arthur de Pins, Alexis Ducord)
Nejlepší dokument
- Nie som tvoj černoch (Raoul Peck)
- 12 dní (Raymond Depardon)
- À voix haute : La force de la parole (Stéphane de Freitas, Ladj Ly)
- Carré 35 (Eric Caravaca)
- Visages, villages (Agnès Varda, JR)
Nejlepší debut
- Chovatel (Hubert Charuel)
- Raw (Julia Ducournau)
- Paula (Léonor Serraille)
- Pan a paní Adelmanovi (Nicolas Bedos)
- Pacienti (Mehdi Idir, Grand Corps Malade)
Nejlepší krátkometrážní film
Nejlepší krátkometrážní animovaný film
- Děda mrož (Lucrèce Andreae)
- Le Futur sera chauve (Paul Cabon)
- Ať je Pluto znovu planetou (Marie Amachoukeli-Barsacq, Vladimir Mavounia-Kouka)
- Polnočná záhrada (Benoît Chieux)
Čestný César
Divácký César
2017 - 42nd César Awards
Nejlepší film
Nejlepší režie
Nejlepší herec
Nejlepší herečka
Nejlepší vedlejší herec
Nejlepší vedlejší herečka
Nejlepší film
Nejlepší režie
- Xavier Dolan (Je to len koniec sveta)
- Houda Benyamina (Božské)
- Paul Verhoeven (Elle)
- François Ozon (Frantz)
- Anne Fontaine (Agnus dei)
- Bruno Dumont (Ospalá zátoka)
- Nicole Garcia (Kamene bolesti)
Nejlepší herec
- Gaspard Ulliel (Je to len koniec sveta)
- François Cluzet (Venkovský lékař)
- Pierre Deladonchamps (Janův syn)
- Nicolas Duvauchelle (Slušný člověk)
- Fabrice Luchini (Ospalá zátoka)
- Pierre Niney (Frantz)
- Omar Sy (Monsieur Chocolat)
Nejlepší herečka
- Isabelle Huppert (Elle)
- Judith Chemla (Příběh jednoho života)
- Marion Cotillard (Kamene bolesti)
- Virginie Efira (Viktorie)
- Marina Foïs (Irréprochable)
- Sidse Babett Knudsen (150 miligramov)
- Soko (Tanečnica)
Nejlepší vedlejší herec
- James Thiérrée (Monsieur Chocolat)
- Gabriel Arcand (Janův syn)
- Vincent Cassel (Je to len koniec sveta)
- Vincent Lacoste (Viktorie)
- Laurent Lafitte (Elle)
- Melvil Poupaud (Viktorie)
Nejlepší vedlejší herečka
- Déborah Lukumuena (Božské)
- Nathalie Baye (Je to len koniec sveta)
- Valeria Bruni Tedeschi (Ospalá zátoka)
- Anne Consigny (Elle)
- Mélanie Thierry (Tanečnica)
Nejslibnější herec
- Niels Schneider (Černý diamant)
- Jonas Bloquet (Elle)
- Damien Bonnard (Stáť pevne)
- Corentin Fila (Mať sedemnásť)
- Kacey Mottet Klein (Mať sedemnásť)
Nejslibnější herečka
- Oulaya Amamra (Božské)
- Paula Beer (Frantz)
- Lily-Rose Depp (Tanečnica)
- Noémie Merlant (Le Ciel attendra)
- Ospalá zátoka Raph
Nejlepší původní scénář
- Sólveig Anspach, Jean-Luc Gaget (Vodní efekt)
- Houda Benyamina, Romain Compingt, Malik Rumeau (Božské)
- Pascal Bonitzer, Anne Fontaine, Sabrina B. Karine, Alice Vial (Agnus dei)
- Bruno Dumont (Ospalá zátoka)
- Justine Triet (Viktorie)
Nejlepší adaptovaný scénář
- Céline Sciamma (Ja ako Tekvička)
- David Birke (Elle)
- Emmanuelle Bercot, Séverine Bosschem (150 miligramov)
- François Ozon (Frantz)
- Jacques Fieschi, Nicole Garcia (Kamene bolesti)
- Katell Quillévéré, Gilles Taurand (Život za život)
Nejlepší hudba
- Ibrahim Maalouf (Dans les forêts de Sibérie)
- Gabriel Yared (Monsieur Chocolat)
- Anne Dudley (Elle)
- Philippe Rombi (Frantz)
- Sophie Hunger (Ja ako Tekvička)
Nejlepší zvuk
Nejlepší kamera
- Pascal Marti (Frantz)
- Stéphane Fontaine (Elle)
- Caroline Champetier (Agnus dei)
- Guillaume Deffontaines (Ospalá zátoka)
- Christophe Beaucarne (Kamene bolesti)
Nejlepší střih
Nejlepší kostýmy
Nejlepší výprava
Nejlepší zahraniční film
- Ja, Daniel Blake (Ken Loach)
- Aquarius (Kleber Mendonça Filho)
- Skúška dospelosti (Cristian Mungiu)
- Neznáme dievča (Jean-Pierre Dardenne, Luc Dardenne)
- Je to len koniec sveta (Xavier Dolan)
- Miesto pri mori (Kenneth Lonergan)
- Toni Erdmann (Maren Ade)
Nejlepší animovaný film
- Ten, který má dvě duše (Fabrice Luang-Vija) Krátkometrážní film.
- Ja ako Tekvička (Claude Barras) Dlouhý film.
- Ledová káva (Stéphanie Lansaque, François Leroy) Krátkometrážní film.
- Periféria (David Coquard-Dassault) Krátkometrážní film.
- Animovaný žurnál (Donato Sansone) Krátkometrážní film.
- Dievča bez rúk (Sébastien Laudenbach) Dlouhý film.
- Červená korytnačka (Michaël Dudok de Wit) Dlouhý film.
Nejlepší dokument
- Merci patron ! (François Ruffin)
- Dernières nouvelles du cosmos (Julie Bertuccelli)
- Oheň na mori (Gianfranco Rosi)
- Swagger (Olivier Babinet)
- Putovanie francúzskym filmom (Bertrand Tavernier)
Nejlepší debut
- Božské (Houda Benyamina)
- Cigarettes et chocolat chaud (Sophie Reine)
- Tanečnica (Stéphanie Di Giusto)
- Černý diamant (Arthur Harari)
- Poblouzněný Vincent (Julien Rappeneau)
Nejlepší krátkometrážní film
- Maman(s) (Maïmouna Doucouré)
- Vers la tendresse (Alice Diop)
- Après Suzanne (Félix Moati)
- Au bruit des clochettes (Chabname Zariab)
- Chasse Royale (Lise Akoka, Romane Gueret)
Čestný César
2016 - 41st César Awards
Nejlepší film
Nejlepší režie
Nejlepší herec
Nejlepší herečka
Nejlepší vedlejší herec
Nejlepší vedlejší herečka
Nejlepší film
Nejlepší režie
- Arnaud Desplechin (Tri spomienky)
- Jacques Audiard (Dheepan)
- Stéphane Brizé (Zákon trhu)
- Xavier Giannoli (Marguerite)
- Maïwenn (Môj kráľ)
- Deniz Gamze Ergüven (Mustang)
- Emmanuelle Bercot (Hlavu hore)
Nejlepší herec
- Vincent Lindon (Zákon trhu)
- Jean-Pierre Bacri (La Vie très privée de Monsieur Sim)
- Vincent Cassel (Môj kráľ)
- François Damiens (Kovboji)
- Gérard Depardieu (Valley of Love)
- Jesuthasan Antonythasan (Dheepan)
- Fabrice Luchini (Talár)
Nejlepší herečka
- Catherine Frot (Marguerite)
- Loubna Abidar (Zin li fik)
- Emmanuelle Bercot (Môj kráľ)
- Cécile de France (Leto)
- Catherine Deneuve (Hlavu hore)
- Isabelle Huppert (Valley of Love)
- Soria Zeroual (Fatima)
Nejlepší vedlejší herec
- Benoît Magimel (Hlavu hore)
- Michel Fau (Marguerite)
- Louis Garrel (Môj kráľ)
- André Marcon (Marguerite)
- Vincent Rottiers (Dheepan)
Nejlepší vedlejší herečka
- Sidse Babett Knudsen (Talár)
- Sara Forestier (Hlavu hore)
- Agnès Jaoui (Sladký útěk)
- Noémie Lvovsky (Leto)
- Karin Viard (21 nuits avec Pattie)
Nejslibnější herec
- Rod Paradot (Hlavu hore)
- Swann Arlaud (Anarchisti)
- Quentin Dolmaire (Tri spomienky)
- Félix Moati (Vše o těch třech)
- Finnegan Oldfield (Kovboji)
Nejslibnější herečka
- Zita Hanrot (Fatima)
- Camille Cottin (Uletená Parížanka)
- Sara Giraudeau (Les Bêtises)
- Diane Rouxel (Hlavu hore)
- Lou Roy-Lecollinet (Tri spomienky)
Nejlepší původní scénář
- Deniz Gamze Ergüven, Alice Winocour (Mustang)
- Jacques Audiard, Thomas Bidegain, Noé Debré (Dheepan)
- Xavier Giannoli (Marguerite)
- Emmanuelle Bercot, Marcia Romano (Hlavu hore)
- Arnaud Desplechin, Julie Peyr (Tri spomienky)
Nejlepší adaptovaný scénář
- Philippe Faucon (Fatima)
- David Oelhoffen, Frédéric Tellier (Prípad SK1)
- Samuel Benchetrit (Panelový svět)
- Stéphane Cabel, Vincent Garenq (Aféra Clearstream)
- Benoît Jacquot, Hélène Zimmer (Denník komornej)
Nejlepší hudba
- Warren Ellis (Mustang)
- Raphaël Haroche (Kovboji)
- Ennio Morricone (V máji si rob, čo chceš)
- Stephen Warbeck (Môj kráľ)
- Grégoire Hetzel (Tri spomienky)
Nejlepší zvuk
Nejlepší kamera
- Christophe Offenstein (Valley of Love)
- Éponine Momenceau (Dheepan)
- Glynn Speeckaert (Marguerite)
- David Chizallet (Mustang)
- Irina Lubtchansky (Tri spomienky)
Nejlepší střih
Nejlepší kostýmy
Nejlepší výprava
Nejlepší zahraniční film
Nejlepší animovaný film
- Nedeľný obed (Céline Devaux) Krátkometrážní film.
- Malý princ (Mark Osborne) Dlouhý film.
- La Nuit américaine d'Angélique (Joris Clerté, Pierre-Emmanuel Lyet) Krátkometrážní film.
- V tvojich rukách (Marie-Christine Courtès) Krátkometrážní film.
- Tigres à la queue leu leu (Benoît Chieux) Krátkometrážní film.
- Adama (Simon Rouby) Dlouhý film.
- Avril a podivuhodný svět (Christian Desmares, Franck Ekinci) Dlouhý film.
Nejlepší dokument
- Zítra (Cyril Dion, Mélanie Laurent)
- Perleťový gombík (Patricio Guzmán)
- Cavanna, jusqu’à l’ultime seconde, j’écrirai (Denis Robert, Nina Robert)
- Chybějící obraz (Rithy Panh)
- Nemecká mládež (Jean-Gabriel Périot)
Nejlepší debut
- Mustang (Deniz Gamze Ergüven)
- Prípad SK1 (Frédéric Tellier)
- Kovboji (Thomas Bidegain)
- Ani nebo, ani zem (Clément Cogitore)
- My tři, nebo nikdo (Kheiron)
Nejlepší krátkometrážní film
- Zadní ulička (Cécile Ducrocq)
- Le Dernier des céfrans (Pierre-Emmanuel Urcun)
- Essaie de mourir jeune (Morgan Simon)
- Guy Moquet (Demis Herenger)
- Mon héros (Sylvain Desclous)
Čestný César
2015 - 40th César Awards
Nejlepší film
Nejlepší režie
Nejlepší herec
Nejlepší herečka
Nejlepší vedlejší herec
Nejlepší vedlejší herečka
Nejlepší film
- Timbuktu
- Láska na prvý boj
- Chlapci z Východu
- Rodinka Bélierovcov
- Hippocrate
- Saint Laurent
- Sils Maria
Nejlepší režie
- Abderrahmane Sissako (Timbuktu)
- Céline Sciamma (Dievčenská banda)
- Thomas Cailley (Láska na prvý boj)
- Robin Campillo (Chlapci z Východu)
- Thomas Lilti (Hippocrate)
- Bertrand Bonello (Saint Laurent)
- Olivier Assayas (Sils Maria)
Nejlepší herec
- Pierre Niney (Yves Saint Laurent)
- Niels Arestrup (Diplomacia)
- Guillaume Canet (Příště budu mířit na srdce)
- François Damiens (Rodinka Bélierovcov)
- Romain Duris (Nová priateľka)
- Vincent Lacoste (Hippocrate)
- Gaspard Ulliel (Saint Laurent)
Nejlepší herečka
- Adèle Haenel (Láska na prvý boj)
- Juliette Binoche (Sils Maria)
- Marion Cotillard (Dva dni, jedna noc)
- Catherine Deneuve (Vo dvore)
- Émilie Dequenne (Nejsi můj typ)
- Sandrine Kiberlain (Elle l'adore)
- Karin Viard (Rodinka Bélierovcov)
Nejlepší vedlejší herec
- Reda Kateb (Hippocrate)
- Eric Elmosnino (Rodinka Bélierovcov)
- Guillaume Gallienne (Yves Saint Laurent)
- Louis Garrel (Saint Laurent)
- Jérémie Renier (Saint Laurent)
Nejlepší vedlejší herečka
- Kristen Stewart (Sils Maria)
- Marianne Denicourt (Hippocrate)
- Claude Gensac (Lulu sama sebou)
- Izïa Higelin (Samba)
- Charlotte Le Bon (Yves Saint Laurent)
Nejslibnější herec
- Kevin Azaïs (Láska na prvý boj)
- Ahmed Dramé (Dědicové)
- Kirill Emelyanov (Chlapci z Východu)
- Pierre Rochefort (Un beau dimanche)
- Marc Zinga (Qu'Allah bénisse la France)
Nejslibnější herečka
- Louane Emera (Rodinka Bélierovcov)
- Lou de Laâge (Dýchaj)
- Joséphine Japy (Dýchaj)
- Ariane Labed (Fidelio, Alicina odysea)
- Karidja Touré (Dievčenská banda)
Nejlepší původní scénář
- Abderrahmane Sissako, Kessen Tall (Timbuktu)
- Thomas Cailley, Claude Le Pape (Láska na prvý boj)
- Victoria Bedos, Thomas Bidegain, Stanislas Carré de Malberg, Eric Lartigau (Rodinka Bélierovcov)
- Pierre Chosson, Baya Kasmi, Julien Lilti, Thomas Lilti (Hippocrate)
- Olivier Assayas (Sils Maria)
Nejlepší adaptovaný scénář
- Cyril Gély, Volker Schlöndorff (Diplomacia)
- Mathieu Amalric, Stéphanie Cléau (Modrý pokoj)
- Sólveig Anspach, Jean-Luc Gaget (Lulu sama sebou)
- Lucas Belvaux (Nejsi můj typ)
- Cédric Anger (Příště budu mířit na srdce)
Nejlepší hudba
- Amin Bouhafa (Timbuktu)
- Jean-Baptiste de Laubier (Dievčenská banda)
- Béatrice Thiriet (Vtáci a ľudia)
- Philippe Deshaies, Lionel Flairs, Benoit Rault (Láska na prvý boj)
- Ibrahim Maalouf (Yves Saint Laurent)
Nejlepší zvuk
Nejlepší kamera
- Sofian El Fani (Timbuktu)
- Christophe Beaucarne (Kráska a zviera)
- Josée Deshaies (Saint Laurent)
- Yorick Le Saux (Sils Maria)
- Thomas Hardmeier (Yves Saint Laurent)
Nejlepší střih
Nejlepší kostýmy
Nejlepší výprava
Nejlepší zahraniční film
Nejlepší animovaný film
- Chrobáčikovia: Údolie stratených mravčekov (Hélène Giraud, Thomas Szabo) Dlouhý film.
- Les Petits Cailloux (Chloé Mazlo) Krátkometrážní film.
- Pieseň mora (Tomm Moore) Dlouhý film.
- Jack a mechanické srdce (Stéphane Berla, Mathias Malzieu) Dlouhý film.
- Bang bang! (Julien Bisaro) Krátkometrážní film.
- Panika v městečku - vánoční poleno (Stéphane Aubier, Vincent Patar) Krátkometrážní film.
- Anatole a jeho pánvička (Eric Montchaud) Krátkometrážní film.
Nejlepší dokument
- Soľ zeme (Juliano Ribeiro Salgado, Wim Wenders)
- Karikaturisti: Pešiaci demokracie (Stéphanie Valloatto)
- Les Chèvres de ma mère (Sophie Audier)
- Babylon v lavicích (Julie Bertuccelli)
- National Gallery (Frederick Wiseman)
Nejlepší debut
- Láska na prvý boj (Thomas Cailley)
- Elle l'adore (Jeanne Herry)
- Fidelio, Alicina odysea (Lucie Borleteau)
- Party Girl (Marie Amachoukeli-Barsacq, Claire Burger, Samuel Theis)
- Qu'Allah bénisse la France (Abd Al Malik)
Nejlepší krátkometrážní film
- Žena z Ria (Emma Luchini, Nicolas Rey)
- Aissa (Clément Tréhin-Lalanne)
- Inupiluk+Le film que nous tournerons au Groenland (Sébastien Betbeder)
- Les Jours d'avant (Karim Moussaoui)
- Kam odložím svou cudnost (Sébastien Bailly)
- La Virée à Paname (Carine May, Hakim Zouhani)