Ocenenia - Robert Awards (Danish Film Awards) - 2005-2014
Národné ocenenia
- Slnko v sieti
- Academy Awards
- Independent Spirit Awards
- British Academy of Film and Television Arts (BAFTA)
- British Independent Film Awards (BIFA)
- European Film Awards
- César Awards
- Goya Awards
- German Film Awards
- Robert Awards (Danish Film Awards)
- Jussi Awards
- Český lev
- Polish Film Awards
- Hungarian Motion Picture Awards (Hungarian Film Awards)
- Filmfare Awards
- Guldbagge Awards
- Amanda Awards
- AACTA International Awards
- Hong Kong Film Awards
Filmové festivaly
- Cannes Film Festival
- Venice Film Festival
- Berlinale (Berlin International Film Festival)
- Toronto International Film Festival
- Tribeca Film Festival
- Sundance Film Festival
- Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary
- Zurich Film Festival
- San Sebastián International Film Festival
- Sitges Film Festival
- Shanghai International Film Festival
- Warsaw International Film Festival
- Miami Film Festival
- Montreal World Film Festival
- Hong Kong International Film Festival (HKIFF)
- Melbourne International Film Festival (MIFF)
- Tallinn Black Nights Film Festival
- Mezinárodní festival dokumentárních filmů Ji.hlava
- Zlín Film Festival
- FAMUfest
- Norwegian International Film Festival Haugesund
- Avoriaz International Fantastic Film Festival
Ocenenia kritiky
- Golden Globes
- Critics Choice Awards
- Florida Film Critics Circle Awards
- Los Angeles Film Critics Association Awards
- New York Film Critics Circle Awards
- Ceny české filmové kritiky
Žánrové (špeciálne ocenenia)
Anticeny
2014 - 31. Robert Awards
Nejlepší dánský film
Nejlepší režisér
Nejlepší herec v hlavní roli
Nejlepší herečka v hlavní roli
Nejlepší herec ve vedlejší roli
Nejlepší herečka ve vedlejší roli
Nejlepší dánský film
- Hon (Sisse Graum Jørgensen, Morten Kaufmann, Thomas Vinterberg)
- Žena v klietke (Peter Aalbæk Jensen, Mikkel Nørgaard, Louise Vesth)
- Smutek a radost (Thomas Heinesen, Nils Malmros)
- Severozápad (René Ezra, Michael Noer, Tomas Radoor)
- Sex, drogy a dane (Christoffer Boe, Tine Grew Pfeiffer, Caroline Schlüter)
Nejlepší režisér
- Thomas Vinterberg (Hon)
- Michael Noer (Severozápad)
- Nicolas Winding Refn (Len Boh odpúšťa)
- Mikkel Nørgaard (Žena v klietke)
- Nils Malmros (Smutek a radost)
Nejlepší herec v hlavní roli
- Mads Mikkelsen (Hon)
- Gustav Dyekjær Giese (Severozápad)
- Nikolaj Lie Kaas (Žena v klietke)
- Jakob Cedergren (Smutek a radost)
- Pilou Asbæk (Sex, drogy a dane)
Nejlepší herečka v hlavní roli
- Helle Fagralid (Smutek a radost)
- Kristin Scott Thomas (Len Boh odpúšťa)
- Sofie Gråbøl (V hodině rysa)
- Lene Maria Christensen (Severozápad)
- Sonja Richter (Žena v klietke)
Nejlepší herec ve vedlejší roli
- Nicolas Bro (Sex, drogy a dane)
- Nicolas Bro (Smutek a radost)
- Fares Fares (Žena v klietke)
- Oscar Dyekjær Giese (Severozápad)
- Thomas Bo Larsen (Hon)
Nejlepší herečka ve vedlejší roli
- Susse Wold (Hon)
- Anne Louise Hassing (Hon)
- Signe Egholm Olsen (V hodině rysa)
- Ida Dwinger (Smutek a radost)
- Trine Pallesen (Sex, drogy a dane)
Nejlepší scénář
- Tobias Lindholm, Thomas Vinterberg (Hon)
- Nikolaj Arcel (Žena v klietke)
- Nils Malmros, John Mogensen (Smutek a radost)
- Rasmus Heisterberg, Michael Noer (Severozápad)
- Christoffer Boe, Simon Pasternak (Sex, drogy a dane)
Nejlepší kamera
- Larry Smith (Len Boh odpúšťa)
- Charlotte Bruus Christensen (Hon)
- Magnus Nordenhof Jønck (Severozápad)
- Eric Kress (Žena v klietke)
- Manuel Alberto Claro (Sex, drogy a dane)
Nejlepší výprava
- Thomas Greve (Sex, drogy a dane)
- Torben Stig Nielsen (Hon)
- Trine Padmo (Severozápad)
- Rasmus Thjellesen (Žena v klietke)
- Beth Mickle (Len Boh odpúšťa)
Nejlepší kostýmy
- Manon Rasmussen (Sex, drogy a dane)
- Louize Nissen (Antboy)
- Stine Thaning (Žena v klietke)
- Manon Rasmussen (Hon)
- Anne-Dorte Fischer (Smutek a radost)
Nejlepší střih
- Janus Billeskov Jansen, Anne Østerud (Hon)
- Morten Egholm, Martin Schade (Žena v klietke)
- Birger Møller Jensen (Smutek a radost)
- Adam Nielsen (Severozápad)
- Peter Brandt (Sex, drogy a dane)
Nejlepší masky
- Thomas Foldberg, Morten Jacobsen (Sex, drogy a dane)
- Bjørg Serup (Antboy)
- Thomas Foldberg, Tina Helmark, Morten Jacobsen (Žena v klietke)
- Bjørg Serup (Hon)
- Kirsten Zäschke (Smutek a radost)
Nejlepší hudba
- Cliff Martinez (Len Boh odpúšťa)
- Peter Peter (Antboy)
- Patrik Andrén, Uno Helmersson, Johan Söderqvist (Žena v klietke)
- Nikolaj Egelund (Hon)
- Jonas Struck (Sex, drogy a dane)
Nejlepší zvuk
- Kristian Eidnes Andersen, Eddie Simonsen (Len Boh odpúšťa)
- Hans Møller (Žena v klietke)
- Kristian Eidnes Andersen, Thomas Jæger (Hon)
- Kasper Janus Rasmussen, Rasmus Winther Jensen (Severozápad)
- Morten Green (Sex, drogy a dane)
Nejlepší vizuální efekty
- Rikke Gjerløv Hansen, Hummer Højmark, Jeppe N. Christensen, Thomas Øhlenschlæger (Antboy)
- Jacob Clemmensen, Mads Hagbarth Damsbo, Sune Reinhardt, Bo Scheurer (Alle for to)
- Rikke Hovgaard Jørgensen, Ivan Kondrup Jensen, Jeppe N. Christensen (Žena v klietke)
- Hummer Højmark, Martin Madsen (Střelec)
- Jeppe Bingestam, Toke Blicher Møller (Sex, drogy a dane)
Nejlepší dětský/rodinný film
- Antboy (Birgitte Hald, Ask Hasselbalch, Eva Jakobsen, Lea Løbger)
- Soutěž (Marcella Linstad Dichmann, Martin Miehe-Renard, Henrik Møller-Sørensen)
- Olsen Banden på dybt vand (René Ezra, Jørgen Lerdam, Tomas Radoor)
- Otto er et næsehorn (Nina Crone, Kenneth Kainz, Erik Wilstrup)
- Severozápad (René Ezra, Michael Noer, Tomas Radoor)
Nejlepší dokumentární film
- Drømmen om en familie (Mette Heide, Mira Jargil)
- Případ Aj Wej-wej (Katrine A. Sahlstrøm, Andreas Johnsen)
- Pine Ridge (Katja Adomeit, Anna Eborn)
- Expedice na konec světa (Daniel Dencik, Michael Haslund-Christensen)
- Sepideh (Stefan Frost, Berit Madsen, Henrik Underbjerg)
Nejlepší krátký dokument
- Tal R: The Virgin (Daniel Dencik, Andreas Hjortdal)
- Drengelejren (Cathrine Marchen Asmussen, Sara Stockmann)
- Mamma är Gud (Maria Bäck, Julie Rix Petersen)
- Helgad vare denna plats (Carl Olsson, Julie Waltersdorph Hansen)
- Sne (Laurits Flensted-Jensen, Julie Friis Walenciak)
Nejlepší krátký film - fikce
- 2 dievčatá 1 koláč (Jens Dahl, Kamilla Hancke Rosado)
- 9 Meter (Tivi Magnusson, Anders Walter)
- Kapka zlata (Søren Fleng, Christophe Peladan)
- Exit Neverland (Chadi Abdul-Karim, Christian Bank Enevoldsen)
- Seksten en halv time (Malou Reymann, Line Sander Egede)
Nejlepší film - fikce/animace
- Weekendfar (Jacob Jarek, Ditte Milsted, Johan Stahl Winthereik)
- En maler (Hlynur Pálmason, Julie Walthersdorph)
- Spidse albuer, blødende knæ (Jakob Balslev, Julie Friis Walenciak, Karoline Lyngbye)
- Nomansland (Karsten Geisnæs, Peter Gibbons)
- Prozření (Kirstine Barfod, Thomas Daneskov)
Nejlepší dánský televizní seriál
- Vláda (Camilla Hammerich, Adam Price, Charlotte Sieling)
- Most (Morten Arnfred, Bo Ehrhardt, Henrik Georgsson, Anders Landström, Hans Rosenfeldt, Nikolaj Scherfig, Kathrine Windfeld)
- Rita (Lars Kaalund, Karoline Leth, Jesper Morthorst, Christian Torpe, Kathrine Windfeld)
Nejlepší minisérie
- Rytteriet (Rasmus Botoft, Martin Buch, Peter Harton, Thomas Hedemann Christensen)
- Kødkataloget (Rikke Frøbert, Erik Hansen, Asger Kjær, Tea Lindeburg, Rune Schjøtt)
- Pendlerkids (Nikolaj Peyk, Wadt Thomsen, Oliver Zahle)
- Sjit Happens (Peter Amelung, Kasper Birch, Mia Marie Borup, Nikolaj Feifer, Thomas Glud, Barbara Topsøe-Rothenborg)
- Tomgang (Rasmus Heide, Mick Øgendahl, Michael Pedersen)
Nejlepší herec v seriálu
- Kim Bodnia (Most)
- August Igor Svideniouk Egholm (Hemmeligheden)
- Carsten Bjørnlund (Rita)
- Lars Brygmann (Dicte)
- Søren Malling (Vláda)
Nejlepší herečka v seriálu
- Sofia Helin (Most)
- Birgitte Hjort Sørensen (Vláda)
- Iben Hjejle (Dicte)
- Lisa Dankyi-Appah Thomsen (Pendlerkids)
- Mille Dinesen (Rita)
Nejlepší vedlejší herec v seriálu
- Christian Tafdrup (Vláda)
- Lars Ranthe (Dicte)
- Dar Salim (Dicte)
- Rune Klan (Tomgang)
- Tommy Kenter (Rita)
Nejlepší vedlejší herečka v seriálu
- Camilla Bendix (Most)
- Lene Maria Christensen (Dicte)
- Rikke Louise Andersson (Kødkataloget)
- Lise Baastrup (Rita)
- Tina Gylling Mortensen (Tomgang)
Nejlepší neamerický film
- Život Adéle (Abdellatif Kechiche)
- Veľká nádhera (Paolo Sorrentino)
- Z hrdze a kosti (Jacques Audiard)
- Philomena (Stephen Frears)
- Rivali (Ron Howard)
Nejlepší americký film
- Gravitácia (Alfonso Cuarón)
- Kapitán Phillips: Prepadnutie lode Alabama (Paul Greengrass)
- Pred polnocou (Richard Linklater)
- Divoký Django (Quentin Tarantino)
- Terapia láskou (David O. Russell)
Divácká cena: Komedie
- Alle for to (Ronnie Fridthjof, Rasmus Heide, Elisabeth Victoria Poulsen)
- Antboy (Ask Hasselbalch, Eva Jakobsen)
- Africké dobrodružství (Martin Miehe-Renard, Michael Obel)
- Det grå guld (Michael Fleischer, Shaky González, Henrik Laier)
- Olsen Banden på dybt vand (René Ezra, Jørgen Lerdam, Tomas Radoor)
- Otto er et næsehorn (Nina Crone, Kenneth Kainz, Erik Wilstrup)
Divácká cena: Drama
- Hon (Sisse Graum Jørgensen, Morten Kaufmann, Thomas Vinterberg)
- V hodině rysa (Søren Kragh-Jacobsen, Lars Bredo Rahbek)
- Žena v klietke (Peter Aalbæk Jensen, Mikkel Nørgaard, Louise Vesth)
- Soutěž (Marcella Linstad Dichmann, Martin Miehe-Renard, Henrik Møller-Sørensen)
- Severozápad (René Ezra, Michael Noer, Tomas Radoor)
- Len Boh odpúšťa (Lene Børglum, Nicolas Winding Refn)
- Střelec (Annette K. Olesen, Åke Sandgren)
- Smutek a radost (Thomas Heinesen, Nils Malmros)
- Sex, drogy a dane (Christoffer Boe, Tine Grew Pfeiffer, Caroline Schlüter)
- Tarok (Anne-Grethe Bjarup Riis, Regner Grasten)
Čestná cena
2013 - 30. Robert Awards
Nejlepší dánský film
Nejlepší režisér
Nejlepší herec v hlavní roli
Nejlepší herečka v hlavní roli
Nejlepší herec ve vedlejší roli
Nejlepší herečka ve vedlejší roli
Nejlepší dánský film
- Únos (René Ezra, Tobias Lindholm, Tomas Radoor)
- Svadba medzi citrónmi (Susanne Bier, Sisse Graum Jørgensen, Vibeke Windeløv)
- Medvedík (Morten Kjems Hytten Juhl, Mads Matthiesen)
- Kráľovská aféra (Nikolaj Arcel, Meta Louise Foldager Sørensen, Sisse Graum Jørgensen, Louise Vesth)
- Nerada ruším (Thomas Gammeltoft, Henrik Ruben Genz)
Nejlepší režisér
- Nikolaj Arcel (Kráľovská aféra)
- Kaspar Munk (Navždy ty a já)
- Susanne Bier (Svadba medzi citrónmi)
- Lotte Svendsen (Max Trapný 3)
- Tobias Lindholm (Únos)
Nejlepší herec v hlavní roli
- Søren Malling (Únos)
- Mads Mikkelsen (Kráľovská aféra)
- Lars Mikkelsen (Viceværten)
- Jens Jørn Spottag (Tento život)
- Søren Sætter-Lassen (Marie Kroyer)
Nejlepší herečka v hlavní roli
- Bodil Jørgensen (Tento život)
- Trine Dyrholm (Svadba medzi citrónmi)
- Birgitte Hjort Sørensen (Marie Kroyer)
- Alicia Vikander (Kráľovská aféra)
- Sara Hjort Ditlevsen (Nerada ruším)
Nejlepší herec ve vedlejší roli
- Mikkel Boe Følsgaard (Kráľovská aféra)
- Lars Bom (Max Trapný 3)
- Bjarne Henriksen (Tento život)
- Nicolaj Kopernikus (Viceværten)
- Pilou Asbæk (Únos)
Nejlepší herečka ve vedlejší roli
- Trine Dyrholm (Kráľovská aféra)
- Emilie Claudius Kruse (Navždy ty a já)
- Molly Blixt Egelind (Svadba medzi citrónmi)
- Lotte Andersen (Nerada ruším)
- Stine Stengade (Nerada ruším)
Nejlepší scénář
- Tobias Lindholm (Únos)
- Anders Thomas Jensen (Svadba medzi citrónmi)
- Mette Agnete Horn, David Sandreuter, Lotte Svendsen (Max Trapný 3)
- Nikolaj Arcel, Rasmus Heisterberg (Kráľovská aféra)
- Marie Østerbye, Christian Torpe (Takmer dokonalý)
Nejlepší kamera
- Rasmus Videbæk (Kráľovská aféra)
- Magnus Nordenhof Jønck (Únos)
- Sebastian Blenkov (Nerada ruším)
- Dirk Brüel (Marie Kroyer)
- Søren Bay (Navždy ty a já)
Nejlepší výprava
- Niels Sejer (Kráľovská aféra)
- Peter Grant (Svadba medzi citrónmi)
- Jette Lehmann (Marie Kroyer)
- Thomas Greve (Únos)
- Mette Rio (Nerada ruším)
Nejlepší kostýmy
- Manon Rasmussen (Kráľovská aféra)
- Louise Hauberg Lohmann (Únos)
- Susie Bjørnvad (Nerada ruším)
- Manon Rasmussen (Marie Kroyer)
- Mette Lynggaard (Navždy ty a já)
Nejlepší střih
- Adam Nielsen (Únos)
- Pernille Bech Christensen, Morten Egholm (Svadba medzi citrónmi)
- Kasper Leick (Nerada ruším)
- Kasper Leick, Mikkel E.G. Nielsen (Kráľovská aféra)
- Marlene Billie Andreasen, Nanna Frank Møller (Navždy ty a já)
Nejlepší masky
- Ivo Strangmüller (Kráľovská aféra)
- Louise Hauberg Lohmann (Únos)
- Birgitte Lassen (Max Trapný 3)
- Soile Ludjoi (Nerada ruším)
- Tina Helmark, Dennis Knudsen (Marie Kroyer)
Nejlepší hudba
- Cyrille Aufort, Gabriel Yared (Kráľovská aféra)
- Hildur Guðnadóttir (Únos)
- Laurits Munch-Petersen, Peter Peter (Přes okraj)
- Pharfar (Max Trapný 3)
- Sara Savery (Navždy ty a já)
Nejlepší originální píseň
- Annika Aakjær, Halfdan E., Søren Siegumfeldt (Tarzan bábovka) - "Sangen om Gummi T - hvem ved hvad der er op og ned"
- Lotte Svendsen, Pharfar (Max Trapný 3) - "Videre"
- Nicolaj Rasted, Søren Rasted (Talenttyven) - "Jo-Ann"
Nejlepší zvuk
- Morten Green (Únos)
- Hans Christian Kock, Claus Lynge (Kráľovská aféra)
- Roar Skau Olsen (Nerada ruším)
- Matias Bülow la Cour, Rune Klausen (Max Trapný 3)
- Peter Albrechtsen (Navždy ty a já)
Nejlepší speciální efekty
- Rikke Hovgaard Jørgensen, Jeppe N. Christensen, Esben Syberg (Kráľovská aféra)
- Anders Hald, Jonas Severin Kristensen, Daniel Silwerfeldt, Tonni Zinck (Makak Marco)
- Martin Madsen (Tento život)
- Bo Scheurer (Přes okraj)
- Mads Hagbarth Damsbo, Søren Hjort, Sospeter Nganga (Max Trapný 3)
Nejlepší dětský/rodinný film
- Navždy ty a já (Kaspar Munk, Anders Toft Andersen)
- Velký závod (Christian Dyekjær, Anders Toft Andersen)
- Makak Marco (Thomas Borch Nielsen, Jan Rahbek)
- Tarzan bábovka (Nina Crone, Michael Hegner, Erik Wilstrup)
- Max Trapný 3 (Michael Bille Frandsen, Stefan Frost, Per Holst, Lotte Svendsen, Henrik Underbjerg)
Nejlepší dokumentární film
- Akt zabitia (Joshua Oppenheimer, Signe Byrge Sørensen)
- Identitetstyveriet (Carsten Holst, Max Kestner)
- Mercy Mercy - Adoptionens pris (Miriam Nørgaard, Katrine Riis Kjær, Sara Stockmann, Vibeke Windeløv)
Nejlepší krátký dokument
Nejlepší film - fikce/animace
- Sort kaffe & vinyl (Jesper Bernt, Richard Georg Engström)
- Turbo (Mads Damsbo, Andreas Thaulow)
- Waiting for Phil (Jeanette Nordahl, Nadja Nørgaard Kristensen)
Nejlepší krátký film - fikce/animace
Nejlepší dánský televizní seriál
- Vražda (Piv Bernth, Torleif Hoppe, Michael W. Horsten, Mikkel Serup, Søren Sveistrup)
- A-klassen (Morten BH, Mia Marie Borup, Parminder Singh)
- Naprostá nejistota (Poul Berg, Karina Dam, David C. H. Østerbøg)
- Lykke (Kasper Gaardsøe, Hanna Lundblad, Jesper W. Nielsen, Christian Rank, Stig Thorsboe)
- Rita (Lars Kaalund, Karoline Leth, Jesper Morthorst, Marie Østerbye, Christian Torpe)
Nejlepší herec v seriálu
- Nikolaj Lie Kaas (Vražda)
- Carsten Bjørnlund (Rita)
- Lars Brygmann (Lykke)
- Hannibal Harbo Rasmussen (Pendlerkids)
- Ole Boisen (A-klassen)
Nejlepší herečka v seriálu
- Sofie Gråbøl (Vražda)
- Amanda Rostgaard Phillipsen (Naprostá nejistota)
- Mille Hoffmeyer Lehfeldt (Lykke)
- Mille Dinesen (Rita)
Nejlepší vedlejší herec v seriálu
- Olaf Johannessen (Vražda)
- Martin Buch (Naprostá nejistota)
- Peter Gantzler (A-klassen)
- Nikolaj Groth (Rita)
- Rasmus Botoft (Lykke)
Nejlepší vedlejší herečka v seriálu
- Birthe Neumann (Vánoční hvězda)
- Sara Hjort Ditlevsen (Rita)
- Trine Pallesen (Vražda)
- Paprika Steen (Lykke)
Nejlepší zahraniční seriál
Nejlepší neamerický film
- Láska (Michael Haneke)
- Holy Motors (Leos Carax)
- Hanba (Steve McQueen)
- Chlapec na bicykli (Jean-Pierre Dardenne, Luc Dardenne)
- Umelec (Michel Hazanavicius)
Nejlepší americký film
- Argo: Nebezpečný útek (Ben Affleck)
- Hugo a jeho veľký objav (Martin Scorsese)
- Až vyjde mesiac (Wes Anderson)
- Martha Marcy May Marlene (Sean Durkin)
- Návrat Temného rytiera (Christopher Nolan)
Divácká cena: Dětský/rodinný film
Divácká cena: Komedie
Divácká cena: Drama
- Tento život (Anne-Grethe Bjarup Riis)
- Medvedík (Mads Matthiesen)
- Kráľovská aféra (Nikolaj Arcel)
- Únos (Tobias Lindholm)
- Nerada ruším (Henrik Ruben Genz)
- Přes okraj (Laurits Munch-Petersen)
Divácká cena: TV seriál
Čestná cena
2012 - 29. Robert Awards
Nejlepší dánský film
Nejlepší režisér
Nejlepší herec v hlavní roli
Nejlepší herečka v hlavní roli
Nejlepší herec ve vedlejší roli
Nejlepší herečka ve vedlejší roli
Nejlepší dánský film
- Melancholia (Meta Louise Foldager Sørensen, Louise Vesth, Lars von Trier)
- Dirch (Mikael Chr. Rieks, Martin Zandvliet)
- Rosa Morena (Carlos Augusto de Oliveira, Thomas Gammeltoft, Astrid Hytten, Hank Levine, Ivan Teixeira)
- Rodina (Pernille Fischer Christensen, Sisse Graum Jørgensen, Vinca Wiedemann)
- Superclásico (Signe Leick Jensen, Ole Christian Madsen, Lars Bredo Rahbek)
Nejlepší režisér
- Lars von Trier (Melancholia)
- Carlos Augusto de Oliveira (Rosa Morena)
- Ole Christian Madsen (Superclásico)
- Martin Zandvliet (Dirch)
- Pernille Fischer Christensen (Rodina)
Nejlepší herec v hlavní roli
- Nikolaj Lie Kaas (Dirch)
- Anders W. Berthelsen (Rosa Morena)
- Jesper Christensen (Rodina)
- Anders W. Berthelsen (Superclásico)
- Nicolas Bro (Bestie)
Nejlepší herečka v hlavní roli
- Kirsten Dunst (Melancholia)
- Bárbara Garcia (Rosa Morena)
- Frederikke Dahl Hansen (Odraz)
- Lene Maria Christensen (Rodina)
- Tuva Novotny (ID:A)
Nejlepší herec ve vedlejší roli
- Lars Ranthe (Dirch)
- Alexander Skarsgård (Melancholia)
- David Dencik (Rosa Morena)
- David Dencik (Pokoj 304)
- Pilou Asbæk (Rodina)
Nejlepší herečka ve vedlejší roli
- Charlotte Gainsbourg (Melancholia)
- Adriana Mascialino (Superclásico)
- Anne Sofie Espersen (Odraz)
- Anne Louise Hassing (Rodina)
- Line Kruse (Rodina)
Nejlepší scénář
- Lars von Trier (Melancholia)
- Anders Frithiof August, Martin Zandvliet (Dirch)
- Jens Dahl, Carlos Augusto de Oliveira, Morten Kirkskov (Rosa Morena)
- Kim Fupz Aakeson, Pernille Fischer Christensen (Rodina)
- Anders Frithiof August, Ole Christian Madsen (Superclásico)
Nejlepší kamera
- Manuel Alberto Claro (Melancholia)
- Jesper Tøffner (Dirch)
- András Nagy (Juan)
- Jakob Ihre (Rodina)
- Jørgen Johansson (Superclásico)
Nejlepší výprava
- Jette Lehmann (Melancholia)
- Charlotte Garnov, Peter Grant (Dirch)
- Steffen Aarfing (Juan)
- Rasmus Thjellesen (Rodina)
- Søren Schwarzberg (Superclásico)
Nejlepší kostýmy
- Stine Gudmundsen-Holmgreen (Dirch)
- Signe Sejlund (Rodina)
- Manon Rasmussen (Melancholia)
- Marie í Dali (Juan)
- Cássio Brasil (Rosa Morena)
Nejlepší střih
- Molly Malene Stensgaard (Melancholia)
- My Thordal (Bestie)
- Janus Billeskov Jansen, Anne Østerud (Rodina)
- Per Sandholt (Dirch)
- Bodil Kjærhauge (ID:A)
Nejlepší masky
- Lis Kasper Bang (Dirch)
- Thomas Foldberg, Morten Jacobsen, Anne Cathrine Sauerberg (Rodina)
- Louise Hauberg Lohmann (Juan)
- Linda Boije af Gennäs, Dennis Knudsen (Melancholia)
- Pernille Holm (Odraz)
Nejlepší hudba
- Sune Martin (Dirch)
- Nicklas Schmidt (Velikánský medvěd)
- Lulu Rouge (Odraz)
- Sebastian Öberg (Rodina)
- Frithjof Toksvig (Rosa Morena)
Nejlepší originální píseň
- Jeppe Kaas (Dirch) - "Lille frk. Himmelblå"
- Lulu Rouge (Odraz) - "In the Open"
- Jonas Struck (Superclásico) - "A esta invitación"
- Trond Clements, Mads Storm (Barbar Ronal) - "Barbarian Rhapsody"
Nejlepší zvuk
- Kristian Eidnes Andersen (Melancholia)
- Peter Schultz (Rodina)
- Hans Møller (Superclásico)
- Hans Møller (Juan)
- Johannes Elling Dam (Dirch)
Nejlepší speciální efekty
- Peter Hjorth, Hummer Højmark (Melancholia)
- Thomas Foldberg, Morten Jacobsen (Dirch)
- Søren Hvam, Johannes Sverrisson (ID:A)
- Christian Kitter, Martin Madsen, Martin Riello (Magi i luften)
- Dan Dirckinck-Holmfeld, David Ryberg Lessél (Superclásico)
Nejlepší dětský/rodinný film
- Odraz (Heidi Maria Faisst, Meta Louise Foldager Sørensen)
- Bora Bora (Stine Spang-Hansen, Fabian Wullenweber)
- Velikánský medvěd (Esben Toft Jacobsen, Petter Lindblad)
- Žabák Freddy (Nina Crone, Peter Dodd, Gert Fredholm, Erik Wilstrup)
- Barbar Ronal (Kresten Vestbjerg Andersen, Trine Heidegaard, Thorbjørn Christoffersen, Philip Einstein Lipski)
Nejlepší dokumentární film
- Veľvyslanec (Mads Brügger, Peter Engel, Carsten Holst)
- Svend (Sigrid Dyekjaer, Anne Wivel)
- 1/2 revoluce (Carsten Holst, Omar Shargawi)
- Závěť (Julie E. Pedersen, Christian Sønderby Jepsen)
Nejlepší krátký dokument
- Čas, který máme (Mira Jargil)
- Bedtime Stories from the Axis of Evil (Vibeke Bryld, Anna-Maria Kantarius)
- Mødet med min far Kasper Højhat (Lea Glob, Mikkel Jersin)
Nejlepší film - fikce/animace
- Min bror Karim (Asger Krøjer Kallesøe, Ditte Milsted)
- Tro, håb og sex (Emma Balcázar, Thomas Heinesen)
- Upstairs (Jesper Maintz Andersen, Ellen Riis)
Nejlepší krátký film - fikce/animace
- Dívka ve vodě (Patricia Drati, Tine Fischer, Woo Ming Jin, Jeppe Rønde, Edmund Yeo)
- At se sorg (Martin Winther)
- Bosporus (Charlie Gaugler, Martin Werner)
Nejlepší neamerický film
- Kráľova reč (Tom Hooper)
- Turínsky kôň (Ágnes Hranitzky, Béla Tarr)
- Ďalší rok (Mike Leigh)
- O bohoch a luďoch (Xavier Beauvois)
- Rozchod Nadera a Simin (Asghar Farhadi)
Nejlepší americký film
- Drive (Nicolas Winding Refn)
- Zmrznutá kosť (Debra Granik)
- Tintinove dobrodružstvá (Steven Spielberg)
- Strom života (Terrence Malick)
- Čierna labuť (Darren Aronofsky)
Divácká cena
Čestná cena
2011 - 28. Robert Awards
Nejlepší dánský film
Nejlepší režisér
Nejlepší herec v hlavní roli
Pilou Asbæk
(R)Nejlepší herečka v hlavní roli
Nejlepší herec ve vedlejší roli
Nejlepší herečka ve vedlejší roli
Nejlepší dánský film
- R (René Ezra, Tobias Lindholm, Michael Noer, Tomas Radoor)
- Všechno bude fajn (Christoffer Boe, Tine Grew Pfeiffer)
- Bratrstvo (Nicolo Donato, Per Holst)
- Pravda o mužích (Nikolaj Arcel, Meta Louise Foldager Sørensen, Louise Vesth)
- Submarino (Morten Kaufmann, Thomas Vinterberg)
Nejlepší režisér
- Tobias Lindholm, Michael Noer (R)
- Nicolo Donato (Bratrstvo)
- Susanne Bier (Lepší svet)
- Nikolaj Arcel (Pravda o mužích)
- Thomas Vinterberg (Submarino)
Nejlepší herec v hlavní roli
- Pilou Asbæk (R)
- Jakob Cedergren (Submarino)
- Mads Mikkelsen (Vzkriesenie Valhaly)
- Jens Albinus (Všechno bude fajn)
- Mikael Persbrandt (Lepší svet)
Nejlepší herečka v hlavní roli
- Trine Dyrholm (Lepší svet)
- Annette Heick (Olsnův gang uklízí)
- Julie Brochorst Andersen (Drž mě pevně)
- Ellen Hillingsø (Experiment)
- Mille Hoffmeyer Lehfeldt (Milí lidé)
Nejlepší herec ve vedlejší roli
- Peter Plaugborg (Submarino)
- Amos Odhiambo (Ztracený v Africe)
- Gustav Fischer Kjærulff (Submarino)
- Kurt Ravn (Milí lidé)
- David Dencik (Bratrstvo)
Nejlepší herečka ve vedlejší roli
- Bodil Jørgensen (Milí lidé)
- Irene Kayeri (Ztracený v Africe)
- Patricia Schumann (Submarino)
- Rosalinde Mynster (Pravda o mužích)
- Tuva Novotny (Pravda o mužích)
Nejlepší scénář
- Tobias Lindholm, Michael Noer (R)
- Anders Thomas Jensen (Lepší svet)
- Tobias Lindholm, Thomas Vinterberg (Submarino)
- Nikolaj Arcel, Rasmus Heisterberg (Pravda o mužích)
- Roy Jacobsen, Nicolas Winding Refn (Vzkriesenie Valhaly)
Nejlepší kamera
- Magnus Nordenhof Jønck (R)
- Manuel Alberto Claro (Všechno bude fajn)
- Rasmus Videbæk (Pravda o mužích)
- Morten Søborg (Vzkriesenie Valhaly)
- Charlotte Bruus Christensen (Submarino)
Nejlepší výprava
- Torben Stig Nielsen (Submarino)
- Thomas Greve (Všechno bude fajn)
- Charlotte Bech (Milí lidé)
- Thomas Bremer (Pravda o mužích)
- Laurel Wear (Vzkriesenie Valhaly)
Nejlepší kostýmy
- Margrethe Rasmussen (Submarino)
- Manon Rasmussen (Pravda o mužích)
- Manon Rasmussen (Všechno bude fajn)
- Rikke Simonsen (Milí lidé)
- Gillian Horn (Vzkriesenie Valhaly)
Nejlepší střih
- Adam Nielsen (R)
- Mikkel E.G. Nielsen (Pravda o mužích)
- Peter Brandt (Všechno bude fajn)
- Valdís Óskarsdóttir, Andri Steinn (Submarino)
- Matthew Newman (Vzkriesenie Valhaly)
Nejlepší masky
- Niamh Morrison (Vzkriesenie Valhaly)
- Charlotte Laustsen (Všechno bude fajn)
- Charlotte Laustsen (Lepší svet)
- Bjørg Serup (Bratrstvo)
- Bjørg Serup (Submarino)
Nejlepší hudba
- Thomas Blachman, Kristian Eidnes Andersen (Submarino)
- Sylvain Chauveau (Všechno bude fajn)
- Simon Brenting, Jesper Mechlenburg (Bratrstvo)
- Mikael Simpson (Drž mě pevně)
- Peter Kyed, Peter Peter (Vzkriesenie Valhaly)
Nejlepší originální píseň
- Agnes Obel (Submarino) - "Riverside"
- Simon Brenting, Nicolo Donato, Claus Hempler, Jesper Mechlenburg (Bratrstvo) - "Dust"
- Mikael Simpson (Drž mě pevně) - "Inden du falder i søvn"
- Rasmus Olsen (Pravda o mužích) - "Like a Leaf"
- Kristian Leth, Pernille Rosendahl, Fridolin T. S. Nordsø (Ztracený v Africe) - "Secret Life"
Nejlepší zvuk
- Morten Green (R)
- Anne Jensen, Eddie Simonsen (Lepší svet)
- Hans Christian Kock, Claus Lynge (Pravda o mužích)
- Kristian Eidnes Andersen (Submarino)
- Douglas MacDougall (Vzkriesenie Valhaly)
Nejlepší speciální efekty
- Thomas Foldberg, Morten Jacobsen (R)
- Emma Engberg, Ernst Krogtoft, Thomas Stenderup (Všechno bude fajn)
- Hummer Højmark, Daniel Parker (Lepší svet)
- Jeppe N. Christensen (Pravda o mužích)
- Thomas Foldberg, Morten Jacobsen (Milí lidé)
Nejlepší dětský/rodinný film
- Drž mě pevně (Kaspar Munk, Anders Toft Andersen)
- Karla a Jonas (Charlotte Sachs Bostrup, Thomas Heinesen)
- Můj nejlepší nepřítel (Elise H. Lund, Oliver Ussing, Vibeke Vogel)
- Ztracený v Africe (Karoline Leth, Vibeke Muasya, Vibeke Windeløv)
- Olsnův gang uklízí (Jørgen Lerdam, Tomas Radoor)
Nejlepší dokumentární film
- Armadillo (Ronnie Fridthjof, Janus Metz, Sara Stockmann)
- Skvelý život (Sigrid Dyekjaer, Eva Mulvad)
- Tommy (Peter Bech, Sami Saif)
Nejlepší krátký dokument
Nejlepší film - fikce/animace
- Limboland (Carsten Holst, Jeremy Weller)
- Tady bydlí Jensen (Birgitte Skov, Martin Strange-Hansen)
- Mejm kámošům (Behrouz Bigdeli, Joanna Mikołajczyk)
Nejlepší krátký film - fikce/animace
- Dva kamarádi (Jacob Jarek, Paw Charlie Ravn)
- Bellum (David B. Sørensen)
- Peaceforce (Peter Gornstein)
Nejlepší neamerický film
- Škola života (Lone Scherfig)
- Biela stuha (Michael Haneke)
- Nanič chlapec (Sam Taylor-Johnson)
- Fish Tank (Andrea Arnold)
- Prorok (Jacques Audiard)
Nejlepší americký film
- Počiatok (Christopher Nolan)
- Single Man (Tom Ford)
- Lietam v tom (Jason Reitman)
- Sociálna sieť (David Fincher)
- Precious (Lee Daniels)
Divácká cena
Čestná cena
2010 - 27. Robert Awards
Nejlepší dánský film
Nejlepší režisér
Nejlepší herec v hlavní roli
Nejlepší herečka v hlavní roli
Nejlepší herec ve vedlejší roli
Nejlepší herečka ve vedlejší roli
Nejlepší dánský film
- Antikrist (Meta Louise Foldager Sørensen, Lars von Trier)
- Potlesk (Mikael Chr. Rieks, Martin Zandvliet)
- Zbav nás od zlého (Ole Bornedal, Michael Obel)
- Raněné srdce (Thomas Heinesen, Nils Malmros)
- Veteráni (René Ezra, Tomas Radoor, Nikolaj Steen)
Nejlepší režisér
- Lars von Trier (Antikrist)
- Hella Joof (Spi, děťátko, spi)
- Ole Bornedal (Zbav nás od zlého)
- Nils Malmros (Raněné srdce)
- Rumle Hammerich (Lovec mozků)
Nejlepší herec v hlavní roli
- Lars Mikkelsen (Lovec mozků)
- Cyron Melville (Láska a zběsilost)
- Thomas Ernst (Raněné srdce)
- Willem Dafoe (Antikrist)
- Kristian Halken (Veteráni)
Nejlepší herečka v hlavní roli
- Paprika Steen (Potlesk)
- Charlotte Gainsbourg (Antikrist)
- Birgitte Hjort Sørensen (Ved verdens ende)
- Simone Tang (Raněné srdce)
- Stephanie León (Spi, děťátko, spi)
Nejlepší herec ve vedlejší roli
- Henning Moritzen (Lovec mozků)
- Jens Andersen (Zbav nás od zlého)
- Robert Hansen (Veteráni)
- Søren Pilmark (Raněné srdce)
- Marcus Christensen (Himlen falder)
Nejlepší herečka ve vedlejší roli
- Pernille Vallentin (Zbav nás od zlého)
- Charlotte Munck (Lovec mozků)
- Ida Dwinger (Raněné srdce)
- Ellen Hillingsø (Karla a Katrine)
- Malou Reymann (Spi, děťátko, spi)
Nejlepší scénář
- Lars von Trier (Antikrist)
- Ole Bornedal (Zbav nás od zlého)
- Nils Malmros, John Mogensen (Raněné srdce)
- Rumle Hammerich (Lovec mozků)
- Nikolaj Steen (Veteráni)
Nejlepší kamera
- Anthony Dod Mantle (Antikrist)
- Dan Laustsen (Zbav nás od zlého)
- Lars Reinholdt (Himlen falder)
- Dan Laustsen (Lovec mozků)
- Jan Weincke (Raněné srdce)
Nejlepší výprava
- Søren Krag Sørensen, Finn Richardt (Raněné srdce)
- Karl Júlíusson (Antikrist)
- Lars Nielsen (Přes ulici, pod vodou)
- Anders Engelbrecht (Zbav nás od zlého)
- Michelle Sotheren (Ved verdens ende)
Nejlepší kostýmy
- Anne-Dorte Fischer (Raněné srdce)
- Ole Kofoed (Zbav nás od zlého)
- Louize Nissen (Veteráni)
- Susie Bjørnvad, Anne Mette Juul (Spi, děťátko, spi)
- Frauke Firl (Antikrist)
Nejlepší střih
- Anders Refn (Antikrist)
- Camilla Skousen, Henrik Vincent Thiesen (Lovec mozků)
- Mikkel E.G. Nielsen (Přes ulici, pod vodou)
- Morten Højbjerg (Láska a zběsilost)
- Birger Møller Jensen (Raněné srdce)
Nejlepší masky
- Karina Aase, Malin Birch-Jensen (Raněné srdce)
- Hue Lan Van Duc (Antikrist)
- Lis Kasper Bang (Spi, děťátko, spi)
- Louise Hauberg Lohmann (Zbav nás od zlého)
- Natalie Dowell, Shane Thomas (Ved verdens ende)
Nejlepší hudba
- Tina Dickow (Veteráni)
- Jean-Paul Wall (Útěk)
- Gunner Møller Pedersen (Raněné srdce)
- Halfdan E. (Himlen falder)
- Dale Cornelius (Ved verdens ende)
Nejlepší originální píseň
- Tina Dickow (Veteráni) - "Rebel Song"
- Quadron (Spi, děťátko, spi) - "Slippin"
- Maria Montell (Ved verdens ende) - "Bang Bang Boogie"
- Simon & Malou - "No Time for Love"
Nejlepší zvuk
- Kristian Eidnes Andersen (Antikrist)
- Kristian Eidnes Andersen (Útěk)
- Nino Jacobsen (Zbav nás od zlého)
- Morten Groth Brandt, Rasmus Winther Jensen (Lovec mozků)
- Michael Dela, Jan Juhler (Raněné srdce)
Nejlepší speciální efekty
- Ota Bareš, Peter Hjorth (Antikrist)
- Daniel French, David Ryberg Lessél, Martin Wehding (Julefrokosten)
- Thomas Dyg (Superbrácha)
- Steen Lyders Hansen, Andreas Rostock (Búrka)
- Thomas Dyg, Alexander Marthin, Julian Summers (Ved verdens ende)
Nejlepší dětský/rodinný film
- Superbrácha (Birger Larsen, Åke Sandgren)
- Karla a Katrine (Charlotte Sachs Bostrup, Thomas Heinesen)
- Spi, děťátko, spi (Thomas Gammeltoft, Hella Joof)
- Búrka (Giacomo Campeotto, Jennifer Green Kingston, Henrik Møller-Sørensen)
- Kletba vikingské čarodějky (Mie Andreasen, Mogens Hagedorn, Lea Løbger)
Nejlepší dokumentární film
- Armadillo (Kasper Torsting)
- Fra Haifa til Nørrebro (Carsten Holst, Omar Shargawi)
- Drømme i København (Max Kestner, Henrik Veileborg)
- Stages - filmen om bandet Dúné (Stine Boe Jensen, Uffe Truust)
Nejlepší krátký dokument
- Ønskebørn (Jesper Morthorst, Birgitte Stærmose)
- Nobody Passes Perfectly (Saskia Bisp, Elise H. Lund, Vibeke Vogel)
- Vedle sebe (Jesper Jack, Christian Sønderby Jepsen)
Nejlepší film - fikce/animace
- Bobby (Julie Bille, Jesper Morthorst)
- Får (Frederikke Aspöck, Jesper Morthorst)
- Træneren (Carsten Holst, Lars Kristian Mikkelsen)
Nejlepší krátký film - fikce/animace
- Megaheavy (Fenar Ahmad, Thomas Yong)
- Lars og Peter (Katja Adomeit, Daniel Borgman)
- Musen (Mia Marie Borup, Pil Maria Gunnarsson)
Nejlepší neamerický film
- Milionár z chatrče (Danny Boyle)
- Medzi stenami (Laurent Cantet)
- Muž na laně (James Marsh)
- Průvodce (Jódžiró Takita)
- Predčítač (Stephen Daldry)
Nejlepší americký film
- Hore (Pete Docter)
- Seriózny muž (Ethan Coen, Joel Coen)
- Nehanební bastardi (Quentin Tarantino)
- Núdzový východ (Sam Mendes)
- Milk (Gus Van Sant)
Divácká cena
Čestná cena
2009 - 26. Robert Awards
Nejlepší dánský film
Nejlepší režisér
Nejlepší herec v hlavní roli
Nejlepší herečka v hlavní roli
Nejlepší herec ve vedlejší roli
Nejlepší herečka ve vedlejší roli
Nejlepší dánský film
- Ukrutne šťastní (Tina Dalhoff, Thomas Gammeltoft, Henrik Ruben Genz)
- Lille soldat (Annette K. Olesen, Ib Tardini)
- Plamen a Citron (Ole Christian Madsen, Lars Bredo Rahbek)
- Ten, koho se bojíš (Sisse Graum Jørgensen, Kristian Levring)
- Oddělené světy (Thomas Heinesen, Niels Arden Oplev)
Nejlepší režisér
- Henrik Ruben Genz (Ukrutne šťastní)
- Annette K. Olesen (Lille soldat)
- Niels Arden Oplev (Oddělené světy)
- Kristian Levring (Ten, koho se bojíš)
- Ole Christian Madsen (Plamen a Citron)
Nejlepší herec v hlavní roli
- Jakob Cedergren (Ukrutne šťastní)
- Anders W. Berthelsen (Čo nikto nevie)
- Thure Lindhardt (Plamen a Citron)
- Carsten Bjørnlund (Jízdenka do Korsoru)
- Ulrich Thomsen (Ten, koho se bojíš)
Nejlepší herečka v hlavní roli
- Lene Maria Christensen (Ukrutne šťastní)
- Julie R. Ølgaard (Dig og mig)
- Rosalinde Mynster (Oddělené světy)
- Paprika Steen (Ten, koho se bojíš)
- Trine Dyrholm (Lille soldat)
Nejlepší herec ve vedlejší roli
- Jens Jørn Spottag (Oddělené světy)
- Lars Brygmann (Ukrutne šťastní)
- Mads Mikkelsen (Plamen a Citron)
- Henrik Prip (Dig og mig)
- Mick Øgendahl (Blå mænd)
Nejlepší herečka ve vedlejší roli
- Sarah Boberg (Oddělené světy)
- Emma Sehested Høeg (Ten, koho se bojíš)
- Lorna Brown (Lille soldat)
- Laura Christensen (Dig og mig)
- Stine Stengade (Plamen a Citron)
Nejlepší scénář
- Henrik Ruben Genz, Dunja Gry Jensen (Ukrutne šťastní)
- Anders Thomas Jensen, Kristian Levring (Ten, koho se bojíš)
- Nikolaj Arcel, Rasmus Heisterberg (Cesta na Saturn)
- Lars Kristian Andersen, Ole Christian Madsen (Plamen a Citron)
- Steen Bille, Niels Arden Oplev (Oddělené světy)
Nejlepší kamera
- Jørgen Johansson (Ukrutne šťastní)
- Morten Søborg (Čo nikto nevie)
- Jens Schlosser (Ten, koho se bojíš)
- Aske Foss (Jdi v pokoji, Džamile)
- Jørgen Johansson (Plamen a Citron)
Nejlepší výprava
- Jette Lehmann (Plamen a Citron)
- Thomas Bremer (Jdi v pokoji, Džamile)
- Niels Sejer (Ukrutne šťastní)
- Knirke Madelung (Max trapný)
- Søren Skjær (Oddělené světy)
Nejlepší kostýmy
- Manon Rasmussen (Plamen a Citron)
- Suzanne von Bornemann (Blå mænd)
- Susie Bjørnvad (Ukrutne šťastní)
- Helle Nielsen (Ten, koho se bojíš)
- Louize Nissen (Oddělené světy)
Nejlepší střih
- Anne Østerud (Oddělené světy)
- Pernille Bech Christensen (Ten, koho se bojíš)
- Janus Billeskov Jansen, Anne Østerud (Čo nikto nevie)
- Søren B. Ebbe (Plamen a Citron)
- Kasper Leick (Ukrutne šťastní)
Nejlepší masky
- Jens Bartram, Sabine Schumann (Plamen a Citron)
- Kamilla Bjerglind (Čo nikto nevie)
- Kamilla Bjerglind (Lille soldat)
- Kamilla Bjerglind (Oddělené světy)
- Soile Ludjoi (Ukrutne šťastní)
Nejlepší hudba
- Jeppe Kaas (Uchazeč)
- Jacob Groth (Oddělené světy)
- Kåre Bjerkø, Anders Trentemøller (Čo nikto nevie)
- Kåre Bjerkø (Ukrutne šťastní)
- Karsten Fundal (Plamen a Citron)
Nejlepší originální píseň
- Kira Skov (Ukrutne šťastní) - "Riders of the freeway"
- Jesper Dahl (Blå mænd) - "Lev livet"
- Pharfar (Max trapný) - "Almindelig"
- Thomas Buttenschøn (Frode og alle de andre rødder) - "Frode og alle de andre rødder"
- Camille Jones (Oddělené světy) - "Someday"
Nejlepší zvuk
- Hans Møller (Plamen a Citron)
- Hans Christian Kock, Claus Lynge (Čo nikto nevie)
- Mick Raaschou (Ten, koho se bojíš)
- Mick Raaschou, Rasmus Winther Jensen (Lille soldat)
- Roar Skau Olsen (Ukrutne šťastní)
Nejlepší speciální efekty
- Thomas Busk, Jonas Drehn, Hummer Højmark (Plamen a Citron)
- Jeppe N. Christensen, Bill Shearman, Martin Wehding (Blå mænd)
- Thomas Dyg (Uchazeč)
- Thomas Dyg (Ztracený poklad templářských rytířů III)
- Jonas Drehn, Stig Günther (Čo nikto nevie)
Nejlepší dětský/rodinný film
- Max trapný (Per Holst, Lotte Svendsen)
- Dážďovky hľadajú SuperStar (Nina Crone, Thomas Borch Nielsen)
- Frode og alle de andre rødder (Tivi Magnusson, Christian Potalivo, Tomas Radoor, Johanne Stryhn Felding, Bubber)
Nejlepší dokumentární film
- Barmský videožurnál (Lise Lense-Møller, Anders Østergaard)
- En feminin dreng (Helle Faber, Nanna Frank Møller, Mette Heide)
Nejlepší film - fikce/animace
- En forelskelse (Peter Reichhardt, Christian Tafdrup, Leila Vestgaard)
- Panser (Roni Ezra, Lars Valentin)
- Pusling (Thomas Heinesen, Christina Rosendahl)
Nejlepší krátký film - fikce/animace
- Cathrine (Jonas Bagger, Mads Matthiesen)
- 501 (Jesper Maintz Andersen, Ellen Riis)
- Frederikke (Heidi Maria Faisst, Meta Louise Foldager Sørensen)
Nejlepší neamerický film
- Věčné okamžiky Marie Larssonové (Jan Troell)
- Daleko od ní (Sarah Polley)
- Ty, ktorý žiješ (Roy Andersson)
- Gomora (Matteo Garrone)
- Sirotinec (J.A. Bayona)
- Once (John Carney)
Nejlepší americký film
- Táto krajina nie je pre starých (Ethan Coen, Joel Coen)
- Čierna krv (Paul Thomas Anderson)
- Temný rytier (Christopher Nolan)
- Juno: Nezrelá na dieťa (Jason Reitman)
- Wall-E (Andrew Stanton)
- Vicky Cristina Barcelona (Woody Allen)
Divácká cena
Čestná cena
2008 - 25. Robert Awards
Nejlepší dánský film
Nejlepší režisér
Nejlepší herec v hlavní roli
Nejlepší herečka v hlavní roli
Nejlepší herec ve vedlejší roli
Nejlepší herečka ve vedlejší roli
Nejlepší dánský film
- Umenie plakať (Peter Schønau Fog, Thomas Stenderup)
- Daisy Diamond (Jonas Frederiksen, Simon Staho)
- Bílá noc (Jannik Johansen, Morten Kaufmann, Birgitte Skov)
- Ekko (Sarita Christensen, Anders Morgenthaler)
- Tak trochu jiná love story (Ole Bornedal, Michael Obel)
Nejlepší režisér
- Peter Schønau Fog (Umenie plakať)
- Anders Morgenthaler (Ekko)
- Nikolaj Arcel (Ostrov stratených duší)
- Ole Bornedal (Tak trochu jiná love story)
- Simon Staho (Daisy Diamond)
Nejlepší herec v hlavní roli
- Lars Brygmann (Bílá noc)
- Anders W. Berthelsen (Tak trochu jiná love story)
- Kim Bodnia (Ekko)
- David Dencik (Láska navzdory)
- Søren Pilmark (Jak se zbavit těch ostatních)
Nejlepší herečka v hlavní roli
- Noomi Rapace (Daisy Diamond)
- Bodil Jørgensen (Doma je doma)
- Julie Kolbeck (Umenie plakať)
- Paprika Steen (Učitelka)
- Rikke Louise Andersson (Bílá noc)
Nejlepší herec ve vedlejší roli
- Jesper Asholt (Umenie plakať)
- Morten Grunwald (Bílá noc)
- Ulrich Thomsen (Učitelka)
- Kristian Halken (Karlin svět)
- Nikolaj Lie Kaas (Tak trochu jiná love story)
Nejlepší herečka ve vedlejší roli
- Hanne Hedelund (Umenie plakať)
- Charlotte Fich (Tak trochu jiná love story)
- Karen-Lise Mynster (Láska navzdory)
- Ellen Hillingsø (Karlin svět)
- Trine Dyrholm (Daisy Diamond)
Nejlepší scénář
- Bo Hr. Hansen (Umenie plakať)
- Peter Asmussen, Simon Staho (Daisy Diamond)
- Anders Thomas Jensen, Jannik Johansen (Bílá noc)
- Mette Heeno, Anders Morgenthaler (Ekko)
- Ole Bornedal (Tak trochu jiná love story)
Nejlepší kamera
- Dan Laustsen (Tak trochu jiná love story)
- Rasmus Videbæk (Ostrov stratených duší)
- Kasper Tuxen (Ekko)
- Harald Gunnar Paalgard (Umenie plakať)
- Dan Laustsen (Učitelka)
Nejlepší výprava
- Niels Sejer (Ostrov stratených duší)
- Charlotte Bech (Bílá noc)
- Søren Gam (Mladá léta Erika Nietzscheho)
- Søren Krag Sørensen (Umenie plakať)
- Marie í Dali, Rie Lykke (Učitelka)
Nejlepší kostýmy
- Margrethe Rasmussen (Umenie plakať)
- Maria Gyllenhoff (Cecilie)
- Ole Kofoed (Učitelka)
- Marie Flyckt (Ostrov stratených duší)
Nejlepší střih
- Anders Villadsen (Tak trochu jiná love story)
- Janus Billeskov Jansen, Morten Højbjerg (Daisy Diamond)
- Theis Schmidt (Ekko)
- Mikkel E.G. Nielsen (Ostrov stratených duší)
- Thomas Krag (Učitelka)
Nejlepší masky
- Kamilla Bjerglind (Ostrov stratených duší)
- Kamilla Egenfelt (Daisy Diamond)
- Elisabeth Bukkehave (Tak trochu jiná love story)
- Henrik Steen (Ekko)
- Elisabeth Bukkehave (Učitelka)
Nejlepší hudba
- Karsten Fundal (Umenie plakať)
- Trond Bjerknæs (Cecilie)
- Henrik Lindstrand (Ekko)
- Jane Antonia Cornish (Ostrov stratených duší)
- Jeppe Kaas (Karlin svět)
Nejlepší originální píseň
- Elisabeth Gjerluff Nielsen (Karlin svět) - "Lille Svale"
- Láska navzdory - "You Can't Say No Forever"
- Sanne Graulund (Jak se zbavit těch ostatních) - "Let's Get Rid Of The Others"
- Kim Larsen (Ledsaget udgang) - "Jeg er en af de få, der er mange af"
- Kira Skov (Cecilie) - "Hand Of Faith"
Nejlepší zvuk
- Hans Christian Kock, Claus Lynge (Ostrov stratených duší)
- Gregers Kjar, Bjørn Vidø (Cecilie)
- Nino Jacobsen (Tak trochu jiná love story)
- Kasper Janus Rasmussen, Rasmus Winther Jensen (Ekko)
- Nino Jacobsen (Učitelka)
Nejlepší speciální efekty
- Hummer Højmark, Jeppe N. Christensen (Ostrov stratených duší)
- Thomas Dyg (Cecilie)
- Hummer Højmark, Michael Holm (Černá madona)
- Thomas Foldberg, Michael Holm, Morten Jacobsen (Pokoj 205)
- Daniel Silwerfeldt (Učitelka)
Nejlepší dětský/rodinný film
- Ostrov stratených duší (Nikolaj Arcel, Meta Louise Foldager Sørensen, Sarita Christensen)
- Jungledyret Hugo: Fræk, flabet og fri (Per Holst, Jørgen Lerdam, Flemming Quist Møller, Irene Sparre Hjorthøj)
- Karlin svět (Charlotte Sachs Bostrup, Thomas Heinesen, Mikael Chr. Rieks)
- Ztracený poklad templářských rytířů 2 (Mie Andreasen, Giacomo Campeotto, Tivi Magnusson)
- Učitelka (Ole Bornedal, Michael Obel)
Nejlepší dokumentární film
- Miloševič na súde (Mette Heide, Michael Christoffersen)
- Fra Thailand til Thy (Janus Metz, Sine Plambech)
Nejlepší krátký dokument
Nejlepší film - fikce/animace
Nejlepší krátký film - fikce/animace
Divácká cena
2007 - 24. Robert Awards
Nejlepší dánský film
Nejlepší režisér
Nejlepší herec v hlavní roli
Nejlepší herečka v hlavní roli
Nejlepší herec ve vedlejší roli
Nejlepší herečka ve vedlejší roli
Nejlepší dánský film
- Jednou budem dál (Sisse Graum Jørgensen, Niels Arden Oplev)
- Telenovela (Pernille Fischer Christensen, Lars Bredo Rahbek)
- Offscreen (Christoffer Boe, Tine Grew Pfeiffer)
- Po svadbe (Susanne Bier, Sisse Graum Jørgensen)
- Princess (Sarita Christensen, Anders Morgenthaler)
- Setkání v Praze (Morten Kaufmann, Ole Christian Madsen)
Nejlepší režisér
- Niels Arden Oplev (Jednou budem dál)
- Anders Morgenthaler (Princess)
- Christian E. Christiansen (Drsný holky)
- Christoffer Boe (Offscreen)
- Pernille Fischer Christensen (Telenovela)
- Ole Christian Madsen (Setkání v Praze)
Nejlepší herec v hlavní roli
- David Dencik (Telenovela)
- Janus Dissing Rathke (Jednou budem dál)
- Mads Mikkelsen (Setkání v Praze)
- Jens Albinus (Kto je tu riaditeľ?)
- Mads Mikkelsen (Po svadbe)
- Nicolas Bro (Offscreen)
Nejlepší herečka v hlavní roli
- Trine Dyrholm (Telenovela)
- Anne-Grethe Bjarup Riis (Jednou budem dál)
- Laura Bro (Čistá srdce)
- Laura Christensen (Drsný holky)
- Lene Maria Christensen (Fidibus)
- Sidse Babett Knudsen (Po svadbe)
Nejlepší herec ve vedlejší roli
- Bent Mejding (Jednou budem dál)
- Anders W. Berthelsen (Jednou budem dál)
- Frank Thiel (Telenovela)
- Nikolaj Lie Kaas (Nebezpečně výbušná trhavina)
- Rolf Lassgård (Po svadbe)
- Peter Gantzler (Kto je tu riaditeľ?)
Nejlepší herečka ve vedlejší roli
- Stephanie León (Drsný holky)
- Stine Fischer Christensen (Po svadbe)
- Lisbet Dahl (Čistá srdce)
- Elsebeth Steentoft (Telenovela)
- Trine Dyrholm (Offscreen)
- Sarah Juel Werner (Jednou budem dál)
Nejlepší scénář
- Steen Bille, Niels Arden Oplev (Jednou budem dál)
- Kim Fupz Aakeson, Pernille Fischer Christensen (Telenovela)
- Christoffer Boe, Knud Romer Jørgensen (Offscreen)
- Anders Thomas Jensen (Po svadbe)
- Lars von Trier (Kto je tu riaditeľ?)
- Kim Fupz Aakeson (Čistá srdce)
Nejlepší kamera
- Jørgen Johansson (Setkání v Praze)
- Lars Vestergaard (Jednou budem dál)
- Erik Molberg Hansen (Telenovela)
- Morten Søborg (Po svadbe)
- Sebastian Blenkov (Čistá srdce)
- Sebastian Winterø (Trojitá výzva)
Nejlepší výprava
- Peter de Neergaard (Der var engang en dreng)
- Søren Skjær (Jednou budem dál)
- Jette Lehmann (Setkání v Praze)
- Rasmus Thjellesen (Telenovela)
- Peter Grant (Čistá srdce)
- Charlotte Bech (Ztracený poklad templářských rytířů)
Nejlepší kostýmy
- Manon Rasmussen (Jednou budem dál)
- Helle Nielsen (Der var engang en dreng)
- Signe Sejlund (Telenovela)
- Manon Rasmussen (Po svadbe)
- Markéta Procházková, Margrethe Rasmussen (Setkání v Praze)
- Jane Whittaker (Čistá srdce)
Nejlepší střih
- Søren B. Ebbe (Jednou budem dál)
- Åsa Mossberg (Telenovela)
- Peter Brandt (Offscreen)
- Søren B. Ebbe (Setkání v Praze)
- Pernille Bech Christensen, Morten Højbjerg (Po svadbe)
- Nicolaj Monberg (Čistá srdce)
Nejlepší masky
- Anne Cathrine Sauerberg (Telenovela)
- Anne Cathrine Sauerberg (Der var engang en dreng)
- Charlotte Laustsen (Po svadbe)
- Suzanne Jansen, Kirsten Zäschke (Jednou budem dál)
- Rikke Simonsen (Drsný holky)
- Henrik Steen (Trojitá výzva)
Nejlepší hudba
- Jeppe Kaas, Mikael Simpson (Čistá srdce)
- Poul Halberg (Der var engang en dreng)
- Magnus Jarlbo (Telenovela)
- Mads Brauer, Casper Clausen (Princess)
- Jacob Groth (Škaredé káčatko a ja)
- Jacob Groth (Jednou budem dál)
Nejlepší originální píseň
- Anders W. Berthelsen, Poul Halberg, Steen Rasmussen, Michael Wikke (Der var engang en dreng) - "Jeg vil have en baby"
- Thomas Dybdahl (Telenovela) - "Damn Heart"
- Tobias Trier (Čistá srdce) - "Ingen Slipper Fri"
- Gotthard (Škaredé káčatko a ja) - "You Gotta Give"
- Mikkel Maltha (Drsný holky) - "So hard to tell"
- Saqib Hassan, Natasja Saad (Fidibus) - "Op med hov'det"
Nejlepší zvuk
- Hans Møller (Setkání v Praze)
- Peter Schultz (Jednou budem dál)
- Rune Palving (Telenovela)
- Kristian Eidnes Andersen, Eddie Simonsen (Po svadbe)
- Roar Skau Olsen (Čistá srdce)
- Kasper Janus Rasmussen (Princess)
Nejlepší speciální efekty
- Thomas Dyg (Ztracený poklad templářských rytířů)
- Simon Lytting, Søren Tomas, Niels Valentin Dal (1:1)
- Morten Jacobsen, Hans-Peter Ludvigsen (Jednou budem dál)
- Søren Tomas, Niels Valentin Dal (Der var engang en dreng)
- Per Kapper (Drsný holky)
Nejlepší dětský/rodinný film
- Trojitá výzva (Thomas Heinesen, Christina Rosendahl)
- Der var engang en dreng (Mette Nelund, Steen Rasmussen, Michael Wikke)
- Drsný holky (Christian E. Christiansen, Louise Vesth)
- Ztracený poklad templářských rytířů (Mie Andreasen, Kasper Barfoed, Tivi Magnusson)
- Škaredé káčatko a ja (Michael Hegner, Karsten Kiilerich, Anders Mastrup)
Nejlepší dokumentární film
- Menneskenes land - min film om Grønland (Vibeke Vogel, Anne Wivel)
- Gasolin' (Jakob Kirstein Høgel, Anders Østergaard, Helle W. Remfeldt)
- Kláštor (Sigrid Dyekjaer, Pernille Rose Grønkjær)
Nejlepší krátký dokument
Nejlepší film - fikce/animace
- Liv (Heidi Maria Faisst, Meta Louise Foldager Sørensen)
- Blodsøstre (Louise Friedberg, Jesper Morthorst, Lottie Terp Jakobsen)
- Forsvunden (Sonny Lahey, Kaspar Munk)
Nejlepší krátký film - fikce/animace
Nejlepší neamerický film
- Životy tých druhých (Florian Henckel von Donnersmarck)
- Utajený (Michael Haneke)
- Kráľovná (Stephen Frears)
- Tsotsi (Gavin Hood)
- Volver (Pedro Almodóvar)
Nejlepší americký film
2006 - 23. Robert Awards
Nejlepší dánský film
Nejlepší herec v hlavní roli
Nejlepší herečka v hlavní roli
Nejlepší herec ve vedlejší roli
Nejlepší herečka ve vedlejší roli
Nejlepší dánský film
- Adamove jablká (Mie Andreasen, Anders Thomas Jensen, Tivi Magnusson)
- Mouchy na zdi (Thomas Heinesen, Åke Sandgren)
- Outsider (Dagur Kári, Birgitte Skov)
- Manderlay (Lars von Trier, Vibeke Windeløv)
- Zabití (Per Fly, Ib Tardini)
Nejlepší režisér
- Per Fly (Zabití)
- Anders Thomas Jensen (Adamove jablká)
- Lars von Trier (Manderlay)
- Christoffer Boe (Allegro)
- Åke Sandgren (Mouchy na zdi)
Nejlepší herec v hlavní roli
- Troels Lyby (Obvinený)
- Bjarne Henriksen (Číňan)
- Nikolaj Lie Kaas (Morke)
- Jesper Christensen (Zabití)
- Ulrich Thomsen (Adamove jablká)
Nejlepší herečka v hlavní roli
- Sofie Gråbøl (Obvinený)
- Birthe Neumann (Král slunce)
- Lene Maria Christensen (Store planer!)
- Bryce Dallas Howard (Manderlay)
- Trine Dyrholm (Mouchy na zdi)
Nejlepší herec ve vedlejší roli
- Thure Lindhardt (Síla Severu)
- Kurt Ravn (Mouchy na zdi)
- Michael Moritzen (Zabití)
- Mads Mikkelsen (Adamove jablká)
- Nicolas Bro (Outsider)
Nejlepší herečka ve vedlejší roli
- Charlotte Fich (Zabití)
- Kirsten Lehfeldt (Král slunce)
- Bodil Jørgensen (Outsider)
- Pernilla August (Zabití)
- Tuva Novotny (Bang Bang Orangutang)
Nejlepší scénář
- Anders Thomas Jensen (Adamove jablká)
- Åke Sandgren (Mouchy na zdi)
- Dagur Kári, Rune Schjøtt (Outsider)
- Lars von Trier (Manderlay)
- Per Fly, Kim Leona, Mogens Rukov, Dorte Warnøe Høgh (Zabití)
Nejlepší kamera
- Manuel Alberto Claro (Allegro)
- Erik Molberg Hansen (Mouchy na zdi)
- Rasmus Videbæk (Morke)
- Anthony Dod Mantle (Manderlay)
- Harald Gunnar Paalgard (Zabití)
Nejlepší výprava
- Jette Lehmann (Síla Severu)
- Nikolaj Danielsen (Allegro)
- Karl Júlíusson (Môj miláčik ráže 6,65)
- Peter Grant (Manderlay)
- Søren Gam (Zabití)
Nejlepší kostýmy
- Manon Rasmussen (Mladý Andersen)
- Manon Rasmussen (Manderlay)
- Helle Nielsen (Síla Severu)
- Annie Périer (Môj miláčik ráže 6,65)
- Louize Nissen (Zabití)
Nejlepší střih
- Kasper Leick (Mouchy na zdi)
- Peter Brandt (Allegro)
- Daniel Dencik (Outsider)
- Per K. Kirkegaard (Obvinený)
- Morten Giese (Zabití)
Nejlepší masky
- Kamilla Bjerglind (Síla Severu)
- Louise Hauberg Lohmann (Adamove jablká)
- Lis Kasper Bang (Morke)
- Lis Kasper Bang (Číňan)
- Charlotte Laustsen, Anne Cathrine Sauerberg (Mladý Andersen)
Nejlepší hudba
- Halfdan E. (Zabití)
- Kåre Bjerkø (Mouchy na zdi)
- Antony Genn (Morke)
- Benjamin Wallfisch (Môj miláčik ráže 6,65)
- Slowblow (Outsider)
Nejlepší originální píseň
- The Raveonettes (Síla Severu) The Raveonettes - "Please You"
- Søren Itenov (Nynne) - "Det du gør"
- Maria Montell (Král slunce) - "Nightbird"
- Jacob Arild Binzer, Claus Hempler, Nikolaj Steen (Store planer!) - "Blood In My Veins"
- Blue Foundation, Tobias Wilner (Zabití) - "This Is Goodbye"
Nejlepší zvuk
- Hans Møller (Síla Severu)
- Kristian Eidnes Andersen, Per Streit (Manderlay)
- Hans Christian Kock, Claus Lynge (Nynne)
- Richard Davey (Morke)
- Hans Møller, Mick Raaschou (Zabití)
Nejlepší speciální efekty
- Peter Hjorth, Hummer Højmark, Lars Kolding Andersen (Adamove jablká)
- Martin de Thurah, Peter Hartwig (Allegro)
- Peter Hjorth (Manderlay)
- Hummer Højmark, Lars Kolding Andersen, Søren Tomas (Síla Severu)
- Thomas Dyg (Nynne)
Nejlepší dětský/rodinný film
- Strings (Anders Rønnow-Klarlund)
- Šampioni (Martin Hagbjer, Søren Juul Petersen)
- Oskar a Josefína (Tomas Hostrup-Larsen, Carsten Myllerup, Rasmus Thorsen)
Nejlepší dokumentární film
- Ondskabens anatomi (Janne Giese, Ove Nyholm)
- Kan man dø i himlen (Lise Lense-Møller, Erlend E. Mo)
- Min fars sind (Vibe Mogensen, Vibeke Vogel, Anne Wivel)
Nejlepší krátký dokument
Nejlepší krátký film - fikce/animace
- Lille Lise (Benjamin Holmsteen, Rasmus Kastberg)
- Min far er bokser (Morten Giese, Stine Spang-Hansen)
- Røde ører (Karsten Madsen, Fredrik Vogel)
Nejlepší neamerický film
- Pád Tretej ríše (Oliver Hirschbiegel)
- 2046 (Kar-wai Wong)
- Hotel Rwanda (Terry George)
- Jar, leto, jeseň, zima... a jar (Ki-duk Kim)
- Dve tváre Very Drake (Mike Leigh)
Nejlepší americký film
- Bokovka (Alexander Payne)
- Crash (Paul Haggis)
- Million Dollar Baby (Clint Eastwood)
- Hľadanie Krajiny - Nekrajiny (Marc Forster)
- Zlomené kvety (Jim Jarmusch)
Čestná cena
2005 - 22. Robert Awards
Nejlepší dánský film
Nejlepší režisér
Nejlepší herec v hlavní roli
Nejlepší herečka v hlavní roli
Nejlepší herec ve vedlejší roli
Nejlepší herečka ve vedlejší roli
Nejlepší dánský film
- Královská hra (Nikolaj Arcel, Meta Louise Foldager Sørensen)
- Dag och natt (Anne Katrine Andersen, Jonas Frederiksen, Simon Staho)
- Nechajte maličkých... (Thomas Heinesen, Paprika Steen)
- Do tvých rukou (Annette K. Olesen, Ib Tardini)
- Dealer II (Henrik Danstrup, Nicolas Winding Refn)
Nejlepší režisér
- Nikolaj Arcel (Královská hra)
- Annette K. Olesen (Do tvých rukou)
- Paprika Steen (Nechajte maličkých...)
- Nicolas Winding Refn (Dealer II)
- Simon Staho (Dag och natt)
Nejlepší herec v hlavní roli
- Mads Mikkelsen (Dealer II)
- Frits Helmuth (Villa paranoia)
- Mikael Persbrandt (Dag och natt)
- Mikael Birkkjær (Nechajte maličkých...)
- Ulrich Thomsen (Bratři)
Nejlepší herečka v hlavní roli
- Sofie Gråbøl (Nechajte maličkých...)
- Ann Eleonora Jørgensen (Do tvých rukou)
- Laura Drasbæk (Familien Gregersen)
- Lena Endre (Dag och natt)
- Sonja Richter (Villa paranoia)
Nejlepší herec ve vedlejší roli
- Søren Pilmark (Královská hra)
- Bent Mejding (Bratři)
- Leif Sylvester (Dealer II)
- Nicolaj Kopernikus (Do tvých rukou)
- Nikolaj Lie Kaas (Bratři)
Nejlepší herečka ve vedlejší roli
- Trine Dyrholm (Do tvých rukou)
- Ditte Gråbøl (Oh Happy Day)
- Pernilla August (Dag och natt)
- Laura Christensen (Nechajte maličkých...)
- Sonja Richter (Do tvých rukou)
Nejlepší původní scénář
- Anders Thomas Jensen (Bratři)
- Peter Asmussen, Simon Staho (Dag och natt)
- Kim Fupz Aakeson, Annette K. Olesen (Do tvých rukou)
- Kim Fupz Aakeson (Nechajte maličkých...)
- Nicolas Winding Refn (Dealer II)
Nejlepší adaptovaný scénář
- Nikolaj Arcel, Rasmus Heisterberg (Královská hra)
- Mette Heeno (Fakír)
- Mette Heeno (Terkel má problém)
Nejlepší kamera
- Rasmus Videbæk (Královská hra)
- Eric Kress (Fakír)
- Erik Zappon (Nechajte maličkých...)
- Dirk Brüel (Familien Gregersen)
- Morten Søborg (Dealer II)
Nejlepší výprava
- Niels Sejer (Královská hra)
- Peter de Neergaard (Fakír)
- Peter Grant (Nechajte maličkých...)
- Rasmus Thjellesen (Dealer II)
- Erik Clausen, Thorkil Slebsager (Villa paranoia)
Nejlepší kostýmy
- Helle Nielsen (Královská hra)
- Stine Gudmundsen-Holmgreen (Nechajte maličkých...)
- Manon Rasmussen (Oh Happy Day)
- Jane Whittaker (Dealer II)
- Jane Haagensen (Villa paranoia)
Nejlepší střih
- Mikkel E.G. Nielsen (Královská hra)
- Pernille Bech Christensen, Adam Nielsen (Bratři)
- Molly Malene Stensgaard (Do tvých rukou)
- Mogens Hagedorn (Fakír)
- Janus Billeskov Jansen, Anne Østerud (Dealer II)
Nejlepší masky
- Louise Hauberg Lohmann, Morten Jacobsen (Fakír)
- Kamilla Bjerglind (Královská hra)
- Louise Bruun (Dealer II)
- Lis Kasper Bang (Oh Happy Day)
- Naja Jensen (Villa paranoia)
Nejlepší hudba
- Bo Rasmussen (Terkel má problém)
- Joachim Holbek (Dag och natt)
- Rick Astley (Oh Happy Day)
- Henrik Munch, Flemming Nordkrog (Královská hra)
- Peter Peter (Dealer II)
Nejlepší originální píseň
- Anders Matthesen (Terkel má problém) - "Paranoia"
- Andrew Strong (Bratři) - "When I'm Coming Home"
- Kaya Brüel, Janne Britt Hansen (Cirkeline og verdens mindste superhelt) - "Pruttesangen"
- Nina Persson (Nechajte maličkých...) - "Losing My Religion"
- Wayne Hernandez (Oh Happy Day) - "Love Will Shine"
Nejlepší zvuk
- Carl Aage Hansen (Terkel má problém)
- Niels Arild (Cirkeline og verdens mindste superhelt)
- Tim Alban (Oh Happy Day)
- Peter Albrechtsen (Dag och natt)
- Jens Bønding (Dealer II)
Nejlepší speciální efekty
- Thomas Borch Nielsen, Daniel Silwerfeldt (Fakír)
- Søren Buus, Peter Hjorth, Hans-Peter Ludvigsen (Bratři)
- Lars Kolding Andersen, Lasse Spang Olsen, Martin Spang Olsen (Vymahači)
Nejlepší dětský/rodinný film
- Terkel má problém (Kresten Vestbjerg Andersen, Stefan Fjeldmark, Trine Heidegaard, Thomas Heinesen, Thorbjørn Christoffersen)
- Cirkeline og verdens mindste superhelt (Marie Bro, Jannik Hastrup)
- Fakír (Mie Andreasen, Peter Flinth, Tivi Magnusson)
Nejlepší dokumentární film
Nejlepší krátký dokument
Nejlepší krátký příběh
Nejlepší neamerický film
- Zlo (Mikael Håfström)
- Proti múru (Fatih Akin)
- Motocyklové denníky (Walter Salles)
- Mária, milosti plná (Joshua Marston)
- Môj život bezo mňa (Isabel Coixet)
Nejlepší americký film
- Stratené v preklade (Sofia Coppola)
- 21 gramov (Alejandro González Iñárritu)
- Večný svit nepoškvrnenej mysle (Michel Gondry)
- Monštrum (Patty Jenkins)
- Fahrenheit 9/11 (Michael Moore)