Závěrečná kapitola nejkrvavější filmové lázně 90.let? Právě tak je označováno třetí pokračování úspěšné hororové série Vřískot v režii Wese Cravena. Ti co viděli obě předchozí části vědí, co se začne dít, když se na scéně objeví maska umrlce, pod níž se skrývá brutální vrah. Staronová hrdinka vyprávění Sidney Prescottová si změnila jméno, usadila se v horském domě v Monterey a pracuje z domova na lince ženského krizového centra. Děsivé události, které prožila na vlastní kůži, však inspirovaly hollywoodské filmaře natolik, že podle nich připravují natáčení hororu. A to je chvíle, kdy znovu začne řádit nebezpečný zabiják, který používá stejné rekvizity - hrůzu budící masku, kostým a měnič hlasu... (oficiálny text distribútora)

tXtX

Tu je jednoznačne cítiť, že Williamson nepriložil ruku k dielu (tento raz len produkoval). Nové postavy nie sú až tak zaujímavé a absentujú aj typické hlášky, odkazy na všemožné horory či hrátky s divákom. Celkovo sa to uberá pomerne vážnejším a serióznejším tónom a tak k tomu treba aj pristupovať. Starí známi už niesu školáci. Dej sa posúva mimo školských priestorov priamo do Hollywoodu, kde sa natáča už druhé pokračovanie fiktívneho filmu kopírujúceho ich životné udalosti - STAB (premiéra v dvojke, akože od Roberta Rodrigueza). Sympatické cameo dostal Lance "Bishop" Henriksen aj Carrie Fisher (ohovárajúca samú seba). O niečo slabšie než neprekonateľné prvé dve časti, no stále zábavné. 75% ()

Ardath

Sice jde o nejslabší Vřískot, ale stále dobré pokračování. Zdá se mi, že tento díl je diváky zbytečně podhodnocen. Wes Craven se pouští do silné hollywoodské satiry a horor jde tentokrát spíš stranou. ()

SNCIS

Hlášky: Dwight "Dewey" Riley: "Volal jí náš vrah." Detektiv Mark Kincaid: "Cože? Kdy?" Gale Weathersová: "Co říkal?" Sydney Prescottová: "Znáte to: Co je novýho Sydney, jak se máš a jak chceš umřít..." / Dwight "Dewey" Riley: "Dej pozor, Syd. Randy říkal, že vrah je nadčlověk." Sydney Prescottová: "Jo, ale tohle nebyl nadčlověk, Dewey, tohle nebyl vůbec člověk." / Ztroskotaná bývalá herečka: "To jsem měla hrát Leiu. Chyběl mi kousek. Kdo jí dostal? Ta co spala s Georgem Lucasem." - Nejslabší díl celé série Scream - 80%. ()

RodUsher

Ehren Kruger zabil cellou sérii, resp. Bob Weinstein, který na poslední chvíli vyšoupl Kevina Williamsona. Film nedrží moc pohromadě, vedlejší postavy jsou otravné a člověk se celou dobu jen těší, až to schytají. Vraždy jsou nezajímavé a nudné, Gale a Dewey neutáhnou většinu filmu, Sidney se objeví až v druhé půlce. Nápad s její matkou je už hodně přes čáru (i když je fakt, že zrovna tohle dokázal Wes Craven natočit tak, že jsem byl napjatý k prasknutí). Nejlepší scéna: úvodní sekvence s Cottonem Wearym. ()

gggggg

Vreskot 3 je najslabšia časť série a najhoršie možné ukončenie plánovanej trilógie. Malo to síce niečo do seba, no bolo toho málo a ten správny náboj zostal na konci Vreskotu 2. Tvorcovia sa to snažili oživiť nejakými novinkami, ale konečný efekt sa nedostavil. Osobne mi nesadlo prostredie filmového štúdia a ani postavy. Aj keď záver aspoň trochu nadchol či prekvapil, celý film to už zachrániť nemohlo. ()

jirikzaboj

Za mě  zábavnější, než díl druhý. Změna prostředí tomu pomohla a je úsměvné vidět tolik karikaturních hollywoodských postaviček na jednom místě. Více Gale a Deweyho tak potěšilo, oproti Neve. Nicméně je to tak parodické, až se vtip téměř vytratil a tvůrci jen kopou sami okolo sebe. ()

Kelinej

Tři hvězdy málo, čtyři moc. Film už nefunguje jako horor, ale jako komedie, ba parodie s lekačkama, a taky jako satira zaměřená na Hollywood, média, popkulturu. Dospěli i herci (a stali se slavnými), takže je film zákonitě jinde než jednička. Ale Wes Craven má vše pod kontrolou, jeho kšeft s Miramaxem - trojka Vřískotu za Hudbu mého srdce - vyšel. ()