Závěrečná kapitola nejkrvavější filmové lázně 90.let? Právě tak je označováno třetí pokračování úspěšné hororové série Vřískot v režii Wese Cravena. Ti co viděli obě předchozí části vědí, co se začne dít, když se na scéně objeví maska umrlce, pod níž se skrývá brutální vrah. Staronová hrdinka vyprávění Sidney Prescottová si změnila jméno, usadila se v horském domě v Monterey a pracuje z domova na lince ženského krizového centra. Děsivé události, které prožila na vlastní kůži, však inspirovaly hollywoodské filmaře natolik, že podle nich připravují natáčení hororu. A to je chvíle, kdy znovu začne řádit nebezpečný zabiják, který používá stejné rekvizity - hrůzu budící masku, kostým a měnič hlasu... (oficiálny text distribútora)

dopita

Na předchozí dva díly to samozřejmě nemá, ale pořád je to na poli teenagerské vyvražďovačky nadprůměr. I když ty dějový rošády na konci filmu mě trochu štvaly. Ale i tak jsem se bavil docela dobře. ()

danielosbourne

Tenhle díl mě mile překvapil...jako celek to nebyl zas až tak dechberoucí, ale jako díl doplňující serii naprosto dokonalý...Konec je naprosto perfektní...Konečně se setkáváme s naprosto ostřílenou a neohroženou Sidney. "Bože přestaň s tím kňučením a zab mě, tyhle kecy už sem slyšela"... Dokonalé zakončení serie. ()

F.W.Colqhoun

Jeden by čekal nastavovanou vyvražďovačku. Místo toho jde o Jay & mlčenlivý Bob vrací úder s důrazem na horor. Série podobně jako Smithovy emise koketovala s proplétáním vcelku pitomé storky komentářem k žánru, ve třetím dílu "trilogie" Craven tento vedlejší prvek učinil ústředním a zpětně hodnoceno * protože jako gymplák jsem svého času v kině potěšen nebyl * to byl rozumný krok. Když se zvůle stále nových a nových zabijáků v munchovských maskách začíná stávat i v rámci žánru nevěrohodná, je odklon ke komedii logický a efektivní. Všichni [i se všemi cameo-roličkami jich fakt není málo] mrkají do kamery, div si neodřou bulvy do krve, postavy zavražděné posledně z-mrtvých-vstávají prostřednictvím videonahrávek, na Hollywoodu nezůstane jedna nit suchá, zrcadlení filmu a filmu natáčeného ve filmu je se všemi těmi margináliemi k popukání. Neberete-li slashery moc vážně, možná byste nakonec mohli považovat třetí Vřískot za dosud nejlepší ze série. Ale upřímně - ani tak nic moc. ()

pjotr76 odpad!

Ufff, děkuju, tak moc zbytečný film jsem už dlouho neviděl. Velmi prosím "U.S. filmaře a zejména producenty, aby příště radši ty peníze co do těchto nesmyslů vkládají radši spláchli do záchodu, když už je nechtějí dát na humanitární účely. ()

Prochy38

Už se nám z Vřískotu stalo tak trochu laciné béčko. Hlavní postava v podobě N. Campbell se moc neukázala, až ke konci. Zápletka prakticky rozluštit nešla, ale není to kriminálka od A. Christie, takže v poho. Jen už je to prostě, no pořád to samé. Další nějaký vrah, zase jde po Sidney a po cestě zabijí, co mu zavazí. ** pouze za ty kouzelné teorie o filmech, které provází celou trilogii, to je fakt zajímavé. Ale upřímně trapné mi naopak přijde tradičné zakončení (pokus o lekačku), kdy vrah projeví svou nesmrtelnost. Blbost, úplná. ()

jurasino

Perfektní pokračování, série se stále drží na stejné úrovni a prostě mě to baví, kouká se na to dobře, prostě oddychový devadesátkový slasher s trochou komedie a tak. Wes Craven to prostě umí. ()

Paldiny

Craven si chcel sériu postrážiť a nepustil réžiu do iných rúk. Lenže ani on nedokázal udržať úroveň inak priemerného prvého dielu. Zápletkou sa opakuje po Novej nočnej more, keďže sa tretí Vreskot odohráva na filmovom place, kde vezme osud hercov pod svoj ďalší psychopat. Samozrejme deti Woodsboro pri tom nemôžu chýbať. Ako to pri pokračovaniach býva zvykom aj tu sa spomína a tiež prekrúca minulosť. Už i tak prekombinovanému deju hrá na strunu nová technika frajera v čiernom, regulátor hlasu. Lenže jeho hry sú predvídateľné, úmrtia stále rovnaké a miestami ľahko komické. Po väčšinu času je film veľká zívačka a najpozerateľnejšie pasáže patria tým v ateliéroch. Aspoň, že sa tam dej usadí na dlhšie ako len pár minút a ja som nezaspal. ()

MkSallam

Stejné jako dvojka, jen trochu zábavnější. Scénář je peklo, které balancuje mezi komedií, hororem a parodií. Nefunguje ani jedno a hodně to tomu škodí. Finále mohlo být zábavné, ale namísto toho ho zbytečně zabíjí kruté nelogičnosti, imbecilní chování postav a závěrečné odhalení, které je tak lame, že si ho tvůrci musí připravit hned několika podvody na divákovi. Malé plusové body za to, že se Sidney konečně chová adekvátně situaci a že se jako jediná ve finále chová relativně logicky. P.S: Scéna se zrcadly. Dewey je retard? ()

Esgalnor

Za mě stoprocentně nejhorší díl série, kdy jsem měl problém to dokoukat a ani povedený závěr to nezachránil. Postavy otravné a neoriginální, vykrádá to samo sebe, občas tu je fajn nápad, ale celkově to je hloupé, se špatnými herci, kdy výjimky stejně zařvou a prostě nuda. První díl je sice nejstarší, ale i v dnešní době nejzajímavější s nejlepší atmosférou. ()

Oxymoron

No, je to prostě třetí díl a to by na vysvětlenou mohlo stačit. Vřískot 3 totiž už přestává být horor a stává se komedií. A to, že spíš než o pěkné uzavření strašidelnické trilogie šlo tvůrcům (nebo alespoň producentům) hlavně o otevření pěněženek, je tu cítit na každém kroku. ()

chalp

Na to, že je to tretí diel tak to je celkom podarené, ale množstvo logických chýb mi bráni vo vyššom hodnotení...škoda, trademark aký vreskot má sa dal využiť oveľa zmysluplnejšie. ()

Tunri

Tak jo, taky tři hvězdičky, nemůžu si pomoct, ale kde je jeden z dílů horší, druhý je lepší a naopak. Tady se mi líbilo to prostředí Hollywoodu. A nejvíc jsem se těšila na scény s Courteney Cox. Aspoň že ta Sidney už nesla trochu následky přechozího života a taky se poučila. Jinak už mi přišla otravná. ()

JK-Stinger

Ou, tak tohle se nevyvedlo úplně podle představ. Samoparodie Hollywoodu sice má svoje kouzlo, ale tak nějak se vytratil ten záživný duch série. Po celkem povedené dvojce jsem docela zklamaný. ()

Hernycztek

Tak tohle ne. Nečekané zklamání a po předešlých dvou dílech naprostý propad dolů. Jediné plus je snad jen stejná trojice hlavních postav, kdy mě mrzelo hned úvodní zabití silného charakteru z předešlého dílu. Ghostface se tu skoro nevyskytuje, na vraždy musíme čekat až do druhé poloviny opět zdlouhavé stopáže a jak jsem si u dvojky stěžoval, že ubylo na explicitnosti, tak tady už není vidět vůbec nic. Scénář je také o několik stupňů horší a postavy se většinou chovají jako idioti. Zklamal mě i motiv a identita vraha skrývajícího se pod maskou, ale nějaké plusové body to nahnalo u stále vhodné hudby a hororových zvuků. V součtu to v mém žebříčku hodnocení stačí na slabší průměr, ale už to není nic, na co bych rád vzpomínal. ()

Cartmof

Od Vřískotu 3 jsem neměl velká očekávání. Přece jenom je to takové to milkování značky, které Hollywood praktikuje dodnes. Ale stejně mi přijde, že mě film nějak zklamal. Čekal jsem už odpadový pokračování a dá se říct, že to jsem taky dostal. Mám stále takové rozpolcené pocity. Na jednu stranu jsem čekal víc, ale na druhou jsem dostal to, co jsem věděl, že dostanu. Jinak se jedná o, co se Vřískotu týče, klasiku. Máme tu vraha v ikonické masce, film si dělá srandu sám ze sebe atd. . Kdybych to neviděl, asi mi to nijak vadit nebude. ()