Závěrečná kapitola nejkrvavější filmové lázně 90.let? Právě tak je označováno třetí pokračování úspěšné hororové série Vřískot v režii Wese Cravena. Ti co viděli obě předchozí části vědí, co se začne dít, když se na scéně objeví maska umrlce, pod níž se skrývá brutální vrah. Staronová hrdinka vyprávění Sidney Prescottová si změnila jméno, usadila se v horském domě v Monterey a pracuje z domova na lince ženského krizového centra. Děsivé události, které prožila na vlastní kůži, však inspirovaly hollywoodské filmaře natolik, že podle nich připravují natáčení hororu. A to je chvíle, kdy znovu začne řádit nebezpečný zabiják, který používá stejné rekvizity - hrůzu budící masku, kostým a měnič hlasu... (oficiálny text distribútora)

SOLOM.

Uběhli tři roky a Craven se vytasil s dalším dílem Scream. Tentokrát napsal scénář Ehren Kruger a bylo to poznat. Tato série se opět blíže přiblížila hranici odpadních vod, od které jí zachránili opět jen herecké výkony již osvědčených herců. Nestačil jsem zírat kamže se to poděla ona původní myšlenka oživit slashery a přivést tento subžánr opět na vrchol. Cravena to zřejmě už nebavilo doma se starou a tak se rozhodl pořádně „vyjebat“ s nažhaveným divákem. Natočení o filmu ve filmu by ještě nemuselo být špatné, kdyby se z toho nakonec nezrodila podívaná pro desetiletá děcka, kde hrají prim tajné chodbičky a tentokrát vážně hnusná Courteney (tím myslím svou visáží). Vrah si našel novou hračku, kterou koupil asi u Mattela, rád posílá faxy a rozdává fotky + většina herců (ve vedlejších rolích) mi přišla sjetá. Jediné za co musím tvůrce pochválit, byla replika Woodsboro. No a pokud je tento film označován za zabíječ nudy, tak já teda nevím, protože jsem se u něj povětšinu času nudil jako prase. ()

hansel97

Už prvotní nápad s filmem je děs, celej průběh filmu je děsná nuda a ten konec a vysvětlení bylo obrovský vaření z vody, mohli se prostě víc odpoutat od původních filmů a ne to zase ještě spojovat se Sidneyinou mámou. Teď už ani ty vraždy nebyly nic moc a to je fakt co říct, mohly by se snažit vymýšlet trochu originálnější. Ta garáž v jedničce byla super, ve dvojce vraždy v kině taky, ale tady prostě jen "bod, bod, bod" do zad do břicha a je to. Achjo, 4 snad dopadla líp. ()

ARI50

Bohužel už je to trošku ohrané a dost slabé do druhého dílu sem se bavil a chápal celý tenhle vřískot film ale tady jsem sna postrádal vše. ()

Bauer

Ne, tak ani Vřískot 3 nezvýšil kvalitu této horové trilogie, která je lehce průměrná. Tentokrát se nedočkáme ničeho nového. Je to spíš, jakoby se zkloubili dva přechozí díly a vytvořili jeden trapný celek. To poskakování od jednoho ke druhému podezřelému mně opravdu silně nebavilo. Jako by si tvůrci této slataniny řekli: Byl jeden podezřelý. Šup a jdeme se za ním podívat. Udělali jsme chybu, ten vraždy nespáchl. Teď tam dáme nějakou tu vraždu, která bude spravně thrillerová (ne, nebyla ani jedna nijak napínavá a strašidelná). Potom přejdeme k dalšímu podezřelému a tak dále a tak dále, až se nakonec dostaneme k tomu právému vrahovi. Nuda nehorázná!!! Ale docela dobré bylo, že jsem vážně nevěděl, kdo je vrah a s netrpělivostí jsem vyčkával, kdo to zase bude a kdo mně bude šokovat. Courteney Coxová už není tak sexy jako byla v přechozích dílech. Nejspíš ty vlasy. A potěší určitě menší role Lance Henriksena. Jinak kde nic, tu nic! Jediné snad pozitivní bylo prostředí Hollywoodu. Jediné co by zbývá po příšerné trojce je, doufat, že žádné další pokračování nevznikne, protože to bych asi už nerozdýchal. ()

JASON_X

Změna scénáristy určitě nebyla změnou k lepšímu, děj třetího dílu série se mi zdál tak nějak roztříštěný a kostrbatý. Zatímco všelijaké dějové zvraty jedničky a dvojky mě bavily, tady už jsem z nich byl chvílemi trochu zpitomělý. Nemělo to zkrátka už takovou šťávu, takový tah na branku. I když to není vůbec špatný film, kvality svých dvou předchůdců zdaleka nedosahuje. Nicméně je v něm dost podařených momentů i žertů (vlastně je to spíš komedie, než horror), pár dobrých narážek, jedna princezna, a já si dlouho říkal, že mu dám za čtyři. Ale pak mi došlo, že ke konci už jsem se malinko nudil a že ta čtvrtá hvězda by se pouze nesla na vlně mé velké obliby předchozích dvou dílů. ()

Lucasion

Když se začne Vřískat potřetí je zle. Úvodní scéna nedosahuje ani kvalit dvojky natož jedničky. Vrahovi Ghostface prostě došla šťáva a i kreativita. Místy je až příliš neohrabaný a to je někdy až trapné. Zápletka se točí opět okolo natáčení filmu ve filmu. A tak film Ostří podle příběhu Sid kopíruje děje z jejího příběhu. Dokud někdo nezačne vraždit samotné herce přesně podle postupu ze scénáře. Ve Scream 3 jako v jediném pokračování v sérii hra na vraha prostě nefunguje. V předchozích dílech, to zkrátka byl člověk, který byl v dění pořad. Snad nebude příliš velký spoiler, když řeknu, že tentokrát je to opravdu člověk, který se na scéně objeví 2-3krát. Ve dvojce byla dobře zakomponována inovace, natáčení obětí. Do třetice přichází Ghostface s měničem hlasu. A já se ptám, vážně? Trojka ač se snaží, tak atmosféru nebuduje a ve výsledku je to pouze vyždímané ovoce přechozích dílů. A nespraví to ani zpětná vazba na jedničku. (68 %) ()

Handle

Jasně že trojka nemůže být lepší než jednička, takhle už se to srovnávat nedá. Ze tří dílů tohle bylo nejslabší, ale já si Vřískot docela oblíbil a baví mě. Líbí se mi herci i atmosféra, vidím to pořád jako nadprůměr.. ()

ladylucifer

Původně svěží a zábavný horor zdegeneroval v nijaké cosi, které neví, jestli se má brát smrtelně vážně nebo se raději sebeparodovat a přejít na lehčí notu. Výsledek je takřka nekoukatelný. Zcela vážné momenty jsou prokládány scénami, které jakoby se nevešly do Scary movie, ale přesto je někomu bylo líto nepoužít. Jednu hvězdičku dávám z nostalgie a za cameo Carrie Fisher. ()

ScarPoul

Snaha vystískať s tejto série čo najviac dopadla strašne úboho. Trojka je maximálny zabiják ale nie tak že by vás vystrašil skôr si v každej druhej scéne budete hovoriť WTF??? Craven natáča stále rovnako a v scénach ako ateliéry sa mu to vyplatí ale inak je to ubohosť, či už po hereckej, scénaristickej aj režisérskej stránke. Postavy sú rovnaké a ďalší vývoj nehľadajte. Dôležité je že všetky sa chovajú iracionálne. Keď som dopozeral dvojku napadlo ma že v trojke to bude nejaký rodiný člen a samozrejme to bol Sidneyin brat. Síce som nevedel kto to bude ale finále ma skôr rozosmialo ako šokovalo. Úplne vážne všetci vrahovia vyzerajú ako tupci. TO znamená že finále vá skôr rozosmeje ako vystraší a to už nie je v poriadku a celkovo pozerať sa dve hodiny na to isté , na ten istý štýl pátrania hlavných postáv a celkovo je už únavné a hlúpe. Ale celkovo ma potešila rolička Poseyovej ktorá je vtipná, Smith a Mewes ako Jay and Silent Bob ktorých scéna je super, tiež Carrie fisherová, kde sa neodpustilo trocha si kopnúť do star wars no a nakoniec malý štek mŕtvého Kennedyho ktorého rozbor scény bol opäť skvelý a mal niečo do seba. No a tá druhá za to že som to dopozeral a predsa len Craven mal svoje momenty aj v tomto filme. Najslabší aj najhlúpejší diel. A ja len dúfam že to s tou 4 nemyslia vážne. ()

Lacike

Trojka je oproti predoslym dielom plna zmien, za co podla mna najviac môze absencia pôvodneho scenaristu Williamsona. Kruger vzdy rad pisal prilis prekombinovane pribehy. Co tentoraz dokonca ospravedlnuje tym, ze je to jednym z hlavnych pravidiel zaverecnych dielov trilogie. Vdaka zaneprazdnenosti Neve Campbell sa jej postava tentoraz objavuje v pribehu dost sporadicky a do centra pribehu sa dostali postavy Courteney Cox a Davida Arquetta, vdaka comu je ona menej otravna a on menej blby. Prostredie Hollywoodu v ktorom sa film odohrava, kedze sa vrazdi behom natacani fiktivnej serie Stab, ponuka viacero trefnych narazok a hlavne prva polovica filmu je neskutocne zabavna. Potesili ma cameo vystupy Jaya a Ticheho Boba alebo Carrie Fisher. Vrcholom je skvela napinava scena odohravajuca sa v kulisach domu z prveho dielu. Miernym sklamanim je preobsadenie Tori Spelling ako fiktivnej Sidney Prescottovej. Posmrtne cameo Jamie Kennedyho je fakt zabavne. Z novych postav ma nikto prilis nezaujal a poriadne nevyuzitie Lance Henriksona je velka skoda. No a zaporak, tentoraz len jeden, je cely cas strasne nevyrazny, takze aj ked je jeho motivacia celkom zaujimava, tak nakoniec vyznieva dost vlazne. Zaujme len ozvlastnenim, ze tentoraz v telefone napodobuje hlasy inych postav. Zato jeho prehnana nesmrtelnost a schopnost sa doslova teleportovat z miesta na miesto je neskutocne otravna. Vzdy som si prial, aby sa v zakonceni serie stala vrahom Sidney, ktorej by uz zo vsetkych tych udalosti z predoslych dielov preskocilo. Bohuzial na to nemali odvahu. Hudba mi tiez pripadala menej vyrazna a sceny vrazd sa mi zdali znova dost krotke ako v jednotke. Celkovo ma trojka inu atmosferu ako predosle diely, vdaka comu sa mi paci z celej trilogie najmenej, ale stale to funguje ako adekvatne uzavretie celej serie a preto ju nepokladam za zbytocny film ako stvorku, ktoru ignorujem. 7/10. ()

PROROK14

Ozaj sa mi to zdalo lepšie ako druhá časť. Táto trilógia vo mne zanechala dobré pocity a zvlášť táto posledná časť bola napínavejšia ako druhá. Vôbec nemám pocit, že by to malo byť sebaparodické alebo smiešne. Pár krát som sa pousmial ale v rámci kontextu to aj malo vyznieť ako vtip. Skrátka som veľmi prekvapený. 75% ()

Terva

Kdo vydrží vřískat do závěrečných titulků??? Scénář : Kevin Williamson. Kamera : Peter Deming. Hudba : Marco Beltrami - Producenti alba : Incubus, Slipknot, Joe Barresi, Terry Date, Sully Erna, GGGarth, Steve Haigler, Scott Litt, Sylvia Massy, Rick Rubin, John Kurzweg, Ulrich Wild, Malcolm Springer, Powerman 5000, Sevendust, Ross Robinson, John Travis, System Of A Down, Josh Abraham, Joel Mark, Orgy, Ear2000, Ed Gerrard, Staind, Mudrock, Edsel Dope, Wayne Static a Randy Spendlove. Ve filmu třeba zazní - Incubus - Crowded Elevator http://www.youtube.com/watch?v=CH_UOabuW1c CHYBA VE FILMU - V druhém díle Riley kulhá a má téměř nepohyblivou pravou ruku. Ve třetím díle nejen že téměř nekulhá, ale v některých scénách úplně v pohodě pravou ruku používá. CITÁT - Dwight " Dewey " Riley ( David Arquette ) - Dej pozor, Sid. Randy říkal, že vrah je nadčlověk....... ()

Hismael

Třetí pokračování stylem připomíná Columba ještě víc než druhý díl. Opět dost zahleděné do sebe, stejně příběhově nevěrohodné jako dvojka a spíš se z toho stává taková temnější občas zábavná detektivka, která se nechce brát moc vážně. Film obsahuje klasické “lekací“ scény, překážky připravené na vhození do schodiště proti vrahovi a podobně. Vrah je stále extrémně schopný a dokáže předvídat všechna rozhodnutí obětí a čekat na místech kam oběti utečou, spadnou atd. Komentář píšu v době kdy je na světě už čtvrtý díl a jen doufám, že Sidney neměla šílenou babičku, která se taky rozhodla vraždit. ()

moviesfan

Třetí díl je už jen bohužel ,,vyvářka" a je z něj vidět snaha pouze vytřískat prašule. Do propadáku chybí ovšem dost, a tak je to ještě dobrá - průměrná podívaná. ()

JohnCZ

Nemůžu si pomoct, ale trojka mi nepřijde o tolik horší, jako první dva díly. Opět tu máme trefné filmové hlášky, vrací se ty samé charaktery a děj se jakože uzavírá. Opět to není nic jiného než oddychový slasher, kterej se nebere vážně (i když možná o maličko víc jako předchozí dva díly). Nic světoborného, ale je to docela zábavné. ()

Nick Tow

Už viem, čo ma na Wesovi vždy škrelo. Neschopnosť ísť do toho na plné gule. Tá jeho mánia skrývať sa za parodické postupy, nezáväzne zabávať za každú cenu, tie jeho večné pop-kultúrne odkazy a citácie, ktoré nás majú uistiť, že tvorca ani sám seba ani žáner neberie príliš vážne. Paródia je však dobrá iba vtedy, keď nepodlezie kvalitu parodovaného originálu. Ale to by sme chceli od Wesa asi veľa... A tam, kde neparoduje, ale skúša ísť viacmenej na plný plyn /zo starších kúskov trebárs Hills Have Eyes - a z nových Nočný let/ po dobrom rozbehu rozbredne do zlátaniny, až vás fackuje /a fuckuje/ hanba. Výnimka, v podobe kotolníka Fredyho , iba potvrdzuje pravidlo. Konečne sa dostávam k Vreskotu. Jednotka je paródiou, ktorá síce parodované predlohy/ slávne slashery 70. a 80. rokov/ nepredčí, ale prinajmenšom sa k nim približuje, s výnimkou obvykle spraseného záveru. Ale v dvojke nás už opäť nespútane obhadzuje popcornom a oblieva teplou a vyprchanou colou, aby nás v trojke zmienenou zmeskou doslova ogrcal. ()

corpsy

Prekombinované, ale so slušným tempom. Akcia strieda akciu, zvraty sa kopia ako mŕtvoly a všetko je to obalené v remeselne kvalitnej réžii. ()