Ocenenia - Cannes Film Festival - 2015-2024
Národné ocenenia
- Slnko v sieti
- Academy Awards
- Independent Spirit Awards
- British Academy of Film and Television Arts (BAFTA)
- British Independent Film Awards (BIFA)
- European Film Awards
- César Awards
- Goya Awards
- German Film Awards
- Robert Awards (Danish Film Awards)
- Jussi Awards
- Český lev
- Polish Film Awards
- Hungarian Motion Picture Awards (Hungarian Film Awards)
- Filmfare Awards
- Guldbagge Awards
- Amanda Awards
- AACTA International Awards
- Hong Kong Film Awards
Filmové festivaly
- Cannes Film Festival
- Venice Film Festival
- Berlinale (Berlin International Film Festival)
- Toronto International Film Festival
- Tribeca Film Festival
- Sundance Film Festival
- Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary
- Zurich Film Festival
- San Sebastián International Film Festival
- Sitges Film Festival
- Shanghai International Film Festival
- Warsaw International Film Festival
- Miami Film Festival
- Montreal World Film Festival
- Hong Kong International Film Festival (HKIFF)
- Melbourne International Film Festival (MIFF)
- Tallinn Black Nights Film Festival
- Mezinárodní festival dokumentárních filmů Ji.hlava
- Zlín Film Festival
- FAMUfest
- Norwegian International Film Festival Haugesund
- Avoriaz International Fantastic Film Festival
Ocenenia kritiky
- Golden Globes
- Critics Choice Awards
- Florida Film Critics Circle Awards
- Los Angeles Film Critics Association Awards
- New York Film Critics Circle Awards
- Ceny české filmové kritiky
Žánrové (špeciálne ocenenia)
Anticeny
2024 - 77th Cannes Film Festival
Zlatá palma - Hlavní soutěž
Velká cena
Nejlepší režie
Nejlepší scénář
Nejlepší herec
Nejlepší herečka
Zlatá palma - Hlavní soutěž
- Anora (Sean Baker)
- All We Imagine as Light (Payal Kapadia)
- Bird (Andrea Arnold)
- Feng Liu Yi Dai (Zhangke Jia)
- Emilia Perez (Jacques Audiard)
- Grand Tour (Miguel Gomes)
- Podoby láskavosti (Yorgos Lanthimos)
- L'Amour ouf (Gilles Lellouche)
- Limonov, la ballade (Kirill Serebrennikov)
- Marcello mio (Christophe Honoré)
- Megalopolis (Francis Ford Coppola)
- Motel Destino (Karim Aïnouz)
- Oh, Canada (Paul Schrader)
- Parthenope (Paolo Sorrentino)
- The Apprentice (Ali Abbasi)
- Pigen med nålen (Magnus von Horn)
- The Shrouds (David Cronenberg)
- The Substance (Coralie Fargeat)
- Diamant brut (Agathe Riedinger)
- La Plus Précieuse des marchandises (Michel Hazanavicius)
- The Seed of the Sacred Fig (Mohammad Rasoulof)
- Three Kilometres to the End of the World (Emanuel Pârvu)
Velká cena
Nejlepší režie
Nejlepší scénář
Nejlepší herec
Nejlepší herečka
Cena poroty
Zvláštní cena
Un certain regard
- Gou zhen (Hu Guan)
- Armand (Halfdan Ullmann Tøndel)
- I dannati (Roberto Minervini)
- L’Histoire de Souleymane (Boris Lojkine)
- Le Royaume (Julien Colonna)
- Boku no ohisama (Hiroši Okujama)
- Norah (Tawfik Alzaidi)
- Santosh (Sandhya Suri)
- On Becoming a Guinea Fowl (Rungano Nyoni)
- September Says (Ariane Labed)
- The Shameless (Konstantin Bojanov)
- Viet and Nam (Truong Minh Quý)
- The Village Next to Paradise (Mo Harawe)
- Vingt dieux (Louise Courvoisier)
- Le Procès du chien (Laetitia Dosch)
- Flow (Gints Zilbalodis)
- Niki (Céline Sallette)
- Ljósbrot (Rúnar Rúnarsson)
Un certain regard - Nejlepší režie
Un certain regard - Ocenění herce
Un certain regard - Ocenění herečky
Un certain regard - Zvláštní uznání
Un certain regard - Cena poroty
Un certain regard - Mladická cena
První cena Cinéfondation
Zlatá kamera
Zlatá kamera - Zvláštní uznání
Cena Fipresci - Hlavní soutěž
Cena Fipresci - Un Certain Regard
Cena Fipresci - Paralelní sekce
Ocenění Zlaté oko za dokumentární film
- Ernest Cole, photographe (Raoul Peck)
- Rafaat einy ll sama (Ayman El Amir, Nada Riyadh)
- An Unfinished Film (Ye Lou)
- Elizabeth Taylor: The Lost Tapes (Nanette Burstein)
- Faye (Laurent Bouzereau)
- Spectateurs ! (Arnaud Desplechin)
- Hayao Miyazaki and the Heron (Kaku Arakawa)
- Le scénario de ma vie, François Truffaut (David Teboul)
- Jacques Rozier : D'une vague à l'autre (Emmanuel Barnault)
- Jacques Demy, le rose et le noir (Florence Platarets)
- Apprendre (Claire Simon)
- Jim Henson: Tvůrce (Ron Howard)
- Lula (Oliver Stone, Robert S. Wilson)
- Nasty (Tudor Giurgiu, Cristian Pascariu, Tudor D. Popescu)
- Olympiques ! La France des Jeux (Mickaël Gamrasni)
- Il était une fois Michel Legrand (David Hertzog Dessites)
- La Belle de Gaza (Yolande Zauberman)
- A savana e a montanha (Paulo Carneiro)
- The Invasion (Sergej Loznica)
- Younghwa cheongnyeon dong-ho (Kim Lyang)
Directors' Fortnight: Europa Cinemas Label
Directors' Fortnight: Society of Dramatic Authors and Composers Prize
Directors' Fortnight: Audience Award
Critics' Week: Nespresso Grand Prize
Critics' Week: French Touch Prize
Critics' Week: GAN Foundation Award for Distribution
- Julie zwijgt (Jour2Fête)
Critics' Week: Louis Roederer Foundation Rising Star Award
Critics' Week: Leitz Cine Discovery Prize (Short Film)
Zlatá palma za krátkometrážní snímek
Zvláštní uznání za krátkometrážní snímek
Queer Palma
- Three Kilometres to the End of the World (Emanuel Pârvu)
- La Mer au loin (Saïd Hamich)
- Baby (Marcelo Caetano)
- Bird (Andrea Arnold)
- La Pampa (Antoine Chevrollier)
- Eat the Night (Caroline Poggi, Jonathan Vinel)
- Emilia Perez (Jacques Audiard)
- Marcello mio (Christophe Honoré)
- Miséricorde (Alain Guiraudie)
- Los domingos mueren más personas (Iair Said)
- Motel Destino (Karim Aïnouz)
- Boku no ohisama (Hiroši Okujama)
- Les Reines du drame (Alexis Langlois)
- Les Femmes au balcon (Noémie Merlant)
- La Belle de Gaza (Yolande Zauberman)
- Viet and Nam (Truong Minh Quý)
- Vivre, mourir, renaître (Gaël Morel)
Queer Palma - Krátký film
- Las novias del sur (Elena López Riera)
- Immaculata (Kim Lea Sakkal)
- Three (Amie Song)
- Sannapäiv (Anna Hints, Tushar Prakash)
- As minhas sensações são tudo o que tenho para oferecer (Isadora Neves Marques)
Psí palma
- Kodi
Čestná Zlatá palma
- George Lucas
- Meryl Streep
- Studio Ghibli
2023 - 76th Cannes Film Festival
Zlatá palma - Hlavní soutěž
Velká cena
Nejlepší režie
Nejlepší scénář
Nejlepší herec
Nejlepší herečka
Zlatá palma - Hlavní soutěž
- Anatómia pádu (Justine Triet)
- Asteroid City (Wes Anderson)
- Svetlá budúcnosť (Nanni Moretti)
- Unavená naděje (Nuri Bilge Ceylan)
- Asphalt City (Jean-Stéphane Sauvaire)
- Banel & Adama (Ramata-Toulaye Sy)
- Club Zero (Jessica Hausner)
- Karaoke Blues (Aki Kaurismäki)
- Královnin gambit (Karim Aïnouz)
- Štyri dcéry (Kaouther Ben Hania)
- Le Retour (Catherine Corsini)
- Chiméra (Alice Rohrwacher)
- Pápežov zákon (Marco Bellocchio)
- L’Été dernier (Catherine Breillat)
- May December (Todd Haynes)
- Netvor (Hirokazu Kore'eda)
- Dokonalé dni (Wim Wenders)
- Starý dub (Ken Loach)
- Umenie jesť a milovať (Anh Hung Tran)
- Mládí (jaro) (Bing Wang)
- Zóna záujmu (Jonathan Glazer)
Velká cena
Nejlepší režie
Nejlepší scénář
Nejlepší herec
Nejlepší herečka
Cena poroty
Un certain regard
- Ako mať sex (Molly Manning Walker)
- Rien à perdre (Delphine Deloget)
- Omen (Baloji)
- Sbohem, Julie (Mohamed Kordofani)
- Svorky (Kamal Lazraq)
- Hwaran (Chang Hoon Kim)
- Kéž bych mohl hibernovat (Zoljargal Purevdash)
- Len rieka tečie (Shujun Wei)
- Rosalie (Stéphanie Di Giusto)
- Salem (Jean-Bernard Marlin)
- Pozemské verše (Ali Asgari, Alireza Khatami)
- Říše zvířat (Thomas Cailley)
- Ran dong (Anthony Chen)
- Květ burití (Renée Nader Messora, João Salaviza)
- Defraudanti (Rodrigo Moreno)
- Povaha lásky (Monia Chokri)
- Matka všetkých lží (Asmae El Moudir)
- Nový chlapec (Warwick Thornton)
- Los colonos (Felipe Gálvez Haberle)
Un certain regard - Nejlepší režie
Un certain regard - Cena poroty
Un certain regard - Cena svobody
Un certain regard - Cena nového hlasu
Un certain regard - Cena za celek
Zlatá kamera
Directors' Fortnight: Europa Cinemas Label
Directors' Fortnight: Society of Dramatic Authors and Composers Prize
Critics' Week: Nespresso Grand Prize
Critics' Week: French Touch Prize
Critics' Week: GAN Foundation Award for Distribution
- Len nech je to chlapec (Pyramide Films)
Critics' Week: Louis Roederer Foundation Rising Star Award
Zlatá palma za krátkometrážní snímek
Zvláštní uznání za krátkometrážní snímek
Queer Palma
Čestná Zlatá palma
2022 - 75th Cannes Film Festival
Zlatá palma - Hlavní soutěž
Velká cena
Velká cena
Nejlepší režie
Nejlepší scénář
Nejlepší herec
Nejlepší herečka
Zlatá palma - Hlavní soutěž
- Trojuholník smútku (Ruben Östlund)
- Čas armagedonu (James Gray)
- Chlapec z neba (Tarik Saleh)
- Prostředník (Hirokazu Kore'eda)
- Brat a sestra (Arnaud Desplechin)
- Blízko (Lukas Dhont)
- Zločiny budoucnosti (David Cronenberg)
- Podozrivá (Čchan-uk Pak)
- IÁ (Jerzy Skolimowski)
- Navždy mladí (Valeria Bruni Tedeschi)
- Svätý pavúk (Ali Abbasi)
- Lejla a její bratři (Saeed Roustayi)
- Nostalgia (Mario Martone)
- R.M.N. (Cristian Mungiu)
- Showing Up (Kelly Reichardt)
- Hviezdy napoludnie (Claire Denis)
- Žena Čajkovskogo (Kirill Serebrennikov)
- Tori a Lokita (Jean-Pierre Dardenne, Luc Dardenne)
- Osem hôr (Charlotte Vandermeersch, Felix van Groeningen)
- Un petit frère (Léonor Serraille)
- Pacifiction (Albert Serra)
Velká cena
Nejlepší režie
Nejlepší scénář
Nejlepší herec
Nejlepší herečka
Cena poroty
Un certain regard
- Ti nejhorší (Lise Akoka, Romane Gueret)
- Retour à Séoul (Davy Chou)
- Válečný pony (Gina Gammell, Riley Keough)
- Horiace dni (Emin Alper)
- Pohľad motýľa (Maksym Nakonechnyi)
- Korzet (Marie Kreutzer)
- Domingo a hmla (Ariel Escalante)
- Zabudnutá zem (Hlynur Pálmason)
- Joyland (Saim Sadiq)
- Metronom (Alexandru Belc)
- Plán 75 (Čie Hajakawa)
- Rodéo (Lola Quivoron)
- Je mi zo seba zle (Kristoffer Borgli)
- Tiché dvojčatá (Agnieszka Smoczyńska)
- Neznámí (Thomas M. Wright)
- Viac než kedykoľvek predtým (Emily Atef)
- Stredomorská horúčka (Maha Haj)
- Modrý kaftan (Maryam Touzani)
- Harka (Lotfy Nathan)
Un certain regard - Nejlepší režie
Un certain regard - Nejlepší scénář
Un certain regard - Nejlepší herec
Un certain regard - Cena poroty
Un certain regard - „Coup de Coeur“ poroty
První cena Cinéfondation
Druhá cena Cinéfondation
Třetí cena Cinéfondation
- Glorious Revolution (Mascha Novikova)
- Les Humains sont cons quand ils s'empilent (Laurène Fernandez)
Zlatá kamera
Zlatá kamera - Zvláštní uznání
Cena Fipresci - Hlavní soutěž
Cena Fipresci - Un Certain Regard
Cena Fipresci - Týden kritiky
Cena k 75. výročí
Ocenění Zlaté oko za dokumentární film
Directors' Fortnight: Europa Cinemas Label
Directors' Fortnight: Society of Dramatic Authors and Composers Prize
Critics' Week: Nespresso Grand Prize
Critics' Week: French Touch Prize
Critics' Week: GAN Foundation Award for Distribution
Critics' Week: Louis Roederer Foundation Rising Star Award
Zlatá palma za krátkometrážní snímek
Zvláštní uznání za krátkometrážní snímek
Queer Palma
Čestná Zlatá palma
2021 - 74th Cannes Film Festival
Zlatá palma - Hlavní soutěž
Velká cena
Velká cena
Nejlepší režie
Nejlepší scénář
Nejlepší herec
Nejlepší herečka
Zlatá palma - Hlavní soutěž
- Titán (Julia Ducournau)
- Ľúbil som svoju ženu (Ildikó Enyedi)
- Annette (Leos Carax)
- Benedetta (Paul Verhoeven)
- Ostrov Bergmana (Mia Hansen-Løve)
- Den vlajky (Sean Penn)
- Drive My Car (Rjúsuke Hamaguči)
- France (Bruno Dumont)
- Hrdina (Asghar Farhadi)
- Casablanca Beats (Nabil Ayouch)
- Ahedino koleno (Nadav Lapid)
- Kupé č. 6 (Juho Kuosmanen)
- Bod zlomu (Catherine Corsini)
- Paríž, 13. obvod (Jacques Audiard)
- Neúnavný (Joachim Lafosse)
- Memoria (Apichatpong Weerasethakul)
- Nitram (Justin Kurzel)
- Lingui, les liens sacrés (Mahamat-Saleh Haroun)
- Red Rocket (Sean Baker)
- U Petrovovcov zúri chrípka (Kirill Serebrennikov)
- Francúzska depeša Liberty, Kansas Evening Sun (Wes Anderson)
- Tout s'est bien passé (François Ozon)
- Tri poschodia (Nanni Moretti)
- Najhorší človek na svete (Joachim Trier)
Velká cena
Nejlepší režie
Nejlepší scénář
Nejlepší herec
Nejlepší herečka
Cena poroty
Un certain regard
- Uvolniť päste (Kira Kovalenko)
- Život po Jangovi (Kogonada)
- Hasan (Semih Kaplanoğlu)
- Blue Bayou (Justin Chon)
- Dobrá matka (Hafsia Herzi)
- Freda (Gessica Geneus)
- Veľká sloboda (Sebastian Meise)
- Domácí vězení (Alexej German ml.)
- La civil (Teodora Mihai)
- Ada (Valdimar Jóhannsson)
- A bylo jitro (Eran Kolirin)
- Já a moji bratři (Yohan Manca)
- Pracháči (C.B. Yi)
- Noc ohňů (Tatiana Huezo)
- Rehana (Abdullah Mohammad Saad)
- Onoda - 10 000 nocí v džungli (Arthur Harari)
- Zákon ulice (Jiazuo Na)
- Neviňátka (Eskil Vogt)
- Hřiště (Laura Wandel)
- Ženy pláčou (Vesela Kazakova, Mina Mileva)
Un certain regard - Zvláštní uznání
Un certain regard - Cena poroty
Un certain regard - Cena za originalitu
První cena Cinéfondation
- L'Enfant Salamandre (Théo Degen)
- Bestie wokół nas (Natalia Durszewicz)
- Bill and Joe Go Duck Hunting (Auden Lincoln-Vogel)
- Fonica M-120 (Olivér Rudolf)
- Billy Boy (Sacha Amaral)
- Frie mænd (Óskar Kristinn Vignisson)
- Frida (Aleksandra Odic)
- Habikur (Mya Kaplan)
- King Max (Adèle Vincenti-Crasson)
- Other Half (Lina Kalcheva)
- La caída del vencejo (Gonzalo Quincoces)
- Červené topánky (Anna Podskalská)
- Ojogeru neko (Menglu Huang)
- Saint Android (Lukas von Berg)
Druhá cena Cinéfondation
Třetí cena Cinéfondation
- Cantareira (Rodrigo Ribeyro)
- Prin oras circula scurte povesti de dragoste (Carina-Gabriela Dasoveanu)
Zlatá kamera
- Muréna (Antoneta Alamat Kusijanović)
- Noc nevedomia (Payal Kapadia)
- Amparo (Simón Mesa Soto)
- Bruno Reidal: Zápisky vraha (Vincent Le Port)
- Clara Sola (Nathalie Alvarez Mesén)
- Perie (Omar El Zohairy)
- De bas étages (Yassine Qnia)
- Hrobníkova žena (Khadar Ayderus Ahmed)
- Freda (Gessica Geneus)
- Na ceste (Panah Panahi)
- La civil (Teodora Mihai)
- Ada (Valdimar Jóhannsson)
- Vrch řvoucích lvic (Luàna Bajrami)
- Hrdinové (Maxime Roy)
- Zamilovaná Anaïs (Charline Bourgeois-Tacquet)
- Libertad (Clara Roquet)
- Záznamy paměti (Vincent Maël Cardona)
- Moje láska, mon amour (Noémie Merlant)
- Já a moji bratři (Yohan Manca)
- Pracháči (C.B. Yi)
- Oľga (Elie Grappe)
- Neptune Frost (Anisia Uzeyman, Saul Williams)
- Tělíčko (Laura Samani)
- Legenda o krabom kráľovi (Alessio Rigo de Righi, Matteo Zoppis)
- Rien à foutre (Julie Lecoustre, Emmanuel Marre)
- Zákon ulice (Jiazuo Na)
- Hromotluk (Constance Meyer)
- Město duchů (Ely Dagher)
- Hřiště (Laura Wandel)
- Are You Lonesome Tonight? (Shipei Wen)
- Une jeune fille qui va bien (Sandrine Kiberlain)
Cena Fipresci - Hlavní soutěž
Velká mezinárodní cena Společnosti autorů a dramatických skladatelů
Zlatá palma za krátkometrážní snímek
- Všechny vrány světa (Yi Tang)
- Srpnové nebe (Jasmin Tenucci)
- Správná slova (Adrian Moyse Dullin)
- V zemi (Casper Rudolf Emil Kjeldsen)
- Noite Turva (Diogo Salgado)
- Severní pól (Marija Apcevska)
- Přemístěno (Samir Karahoda)
- Ortodoncie (Mohammadreza Mayghani)
- Xue yun (Lang Wu)
- Vzdálené horizonty (Carlos Segundo)
Queer Palma
- Bod zlomu (Catherine Corsini)
- Benedetta (Paul Verhoeven)
- Ghost Song (Nicolas Peduzzi)
- Bruno Reidal: Zápisky vraha (Vincent Le Port)
- Kupé č. 6 (Juho Kuosmanen)
- Veľká sloboda (Sebastian Meise)
- Vrch řvoucích lvic (Luàna Bajrami)
- Paríž, 13. obvod (Jacques Audiard)
- Pracháči (C.B. Yi)
- Zamilovaná Anaïs (Charline Bourgeois-Tacquet)
- Petite nature (Samuel Theis)
- Neptune Frost (Anisia Uzeyman, Saul Williams)
- Návrat do Remeše (Fragmenty) (Jean-Gabriel Périot)
- Titán (Julia Ducournau)
- Tout s'est bien passé (François Ozon)
- Vénus sur la rive (Lin Wang)
- Ženy pláčou (Vesela Kazakova, Mina Mileva)
Čestná Zlatá palma
2020 - Cannes 2020 Special
První cena Cinéfondation
Druhá cena Cinéfondation
Třetí cena Cinéfondation
Zlatá palma za krátkometrážní snímek
2019 - 72nd Cannes Film Festival
Zlatá palma - Hlavní soutěž
Velká cena
Nejlepší režie
Nejlepší scénář
Nejlepší herec
Nejlepší herečka
Zlatá palma - Hlavní soutěž
- Parazit (Džun-ho Pong)
- Atlantique (Mati Diop)
- Bacurau (Juliano Dornelles, Kleber Mendonça Filho)
- Frankie (Ira Sachs)
- Na prahu války (Terrence Malick)
- To musí byť nebo (Elia Suleiman)
- Malý Joe (Jessica Hausner)
- Matthias a Maxime (Xavier Dolan)
- Bedári (Ladj Ly)
- Mektoub My Love : Intermezzo (Abdellatif Kechiche)
- Zľutovanie (Arnaud Desplechin)
- Vtedy v Hollywoode (Quentin Tarantino)
- Bolesť a sláva (Pedro Almodóvar)
- Portrét ženy v plameňoch (Céline Sciamma)
- Sibyl (Justine Triet)
- Pardon, nezastihli sme vás (Ken Loach)
- Prvý zradca (Marco Bellocchio)
- La Gomera (Corneliu Porumboiu)
- Nan fang che zhan de ju hui (Yi'nan Diao)
- Mladý Ahmed (Jean-Pierre Dardenne, Luc Dardenne)
- Mŕtvi neumierajú (Jim Jarmusch)
Velká cena
Nejlepší režie
Nejlepší scénář
Nejlepší herec
Nejlepší herečka
Cena poroty
Un certain regard
Un certain regard - Nejlepší režie
Un certain regard - Ocenění herečky
Un certain regard - Zvláštní uznání
Un certain regard - Cena poroty
Un certain regard - Zvláštní cena poroty
Un certain regard - „Coup de Coeur“ poroty
První cena Cinéfondation
Druhá cena Cinéfondation
Třetí cena Cinéfondation
Zlatá kamera
Cena Fipresci - Hlavní soutěž
Cena Fipresci - Un Certain Regard
Cena Fipresci - Quinzaine des réalisateurs
Velká mezinárodní cena Společnosti autorů a dramatických skladatelů
Ocenění Zlaté oko za dokumentární film
Cena ekumenické poroty
Zlatá palma za krátkometrážní snímek
Zvláštní cena za krátkometrážní snímek
Queer Palma
2018 - 71st Cannes Film Festival
Zlatá palma - Hlavní soutěž
Velká cena
Nejlepší režie
Nejlepší scénář
Nejlepší herec
Nejlepší herečka
Zlatá palma - Hlavní soutěž
- Zlodeji (Hirokazu Kore'eda)
- Planá hrušeň (Nuri Bilge Ceylan)
- Ajka (Sergej Dvorcevoj)
- Vzplanutie (Chang-dong Lee)
- BlacKkKlansman (Spike Lee)
- Kafarnaum (Nadine Labaki)
- Dogman (Matteo Garrone)
- Do boja (Stéphane Brizé)
- Popel je bílý jak sníh (Zhangke Jia)
- Šťastný Lazzaro (Alice Rohrwacher)
- Kniha obrazov (Jean-Luc Godard)
- Bojovníčky slnka (Eva Husson)
- Leto (Kirill Serebrennikov)
- Anjel zľutovania (Christophe Honoré)
- Nete mo samete mo (Rjúsuke Hamaguči)
- Studená vojna (Paweł Pawlikowski)
- 3 tváre (Jafar Panahi)
- Všetci to vedia (Asghar Farhadi)
- Nôž v srdci (Yann Gonzalez)
- Záhada Silver Lake (David Robert Mitchell)
- Yomeddine (A.B. Shawky)
Velká cena
Nejlepší režie
Nejlepší scénář
Nejlepší herec
Nejlepší herečka
Cena poroty
Zvláštní velká cena poroty
Un certain regard
Un certain regard - Nejlepší režie
Un certain regard - Nejlepší scénář
Un certain regard - Ocenění herce
Un certain regard - Zvláštní cena
Zlatá kamera
2017 - 70th Cannes Film Festival
Zlatá palma - Hlavní soutěž
Velká cena
Nejlepší režie
Nejlepší scénář
Nejlepší herec
Nejlepší herečka
Zlatá palma - Hlavní soutěž
- Štvorec (Ruben Östlund)
- Odnikiaľ (Fatih Akin)
- Meyerowitzovic historky (nový výběr) (Noah Baumbach)
- Okja (Džun-ho Pong)
- 120 tepov za minútu (Robin Campillo)
- Oklamaný (Sofia Coppola)
- Rodin (Jacques Doillon)
- Happy End (Michael Haneke)
- Okouzlení (Todd Haynes)
- Obávaný (Michel Hazanavicius)
- Den poté (Sang-soo Hong)
- Záře (Naomi Kawase)
- Zabitie posvätného jeleňa (Yorgos Lanthimos)
- Krotká (Sergej Loznica)
- Mesiac Jupitera (Kornél Mundruczó)
- Dvojitý milenec (François Ozon)
- Nikdy si tu nebol (Lynne Ramsay)
- Good Time (Benny Safdie, Josh Safdie)
- Bez lásky (Andrej Zvjagincev)
Velká cena
Nejlepší režie
Nejlepší scénář
Nejlepší herec
Nejlepší herečka
Cena poroty
Un certain regard
- Neústupný (Mohammad Rasoulof)
- Barbara (Mathieu Amalric)
- La novia del Desierto (Cecilia Atán, Valeria Pivato)
- Těsnota (Kantěmir Balagov)
- Kráska a psi (Kaouther Ben Hania)
- Lekcia (Laurent Cantet)
- Fortunata (Sergio Castellitto)
- Abriline dcéry (Michel Franco)
- Western (Valeska Grisebach)
- Na rozcestí (Stefan Komandarev)
- Out (György Kristóf)
- Sanpo suru šinrjakuša (Kijoši Kurosawa)
- En attendant les hirondelles (Karim Moussaoui)
- Paula (Léonor Serraille)
- Wind River (Taylor Sheridan)
- Po vojne (Annarita Zambrano)
- Stretnutie (Santiago Mitre)
- Lu guo wei lai (Ruijun Li)
Un certain regard - Nejlepší režie
Un certain regard - Ocenění herečky
Un certain regard - Cena poroty
Un certain regard - Cena za poetičnost filmu
První cena Cinéfondation
Druhá cena Cinéfondation
Třetí cena Cinéfondation
Zlatá kamera
Cena Fipresci - Hlavní soutěž
Cena Fipresci - Un Certain Regard
Cena k 70. výročí
Cena ekumenické poroty
Zlatá palma za krátkometrážní snímek
Zvláštní uznání za krátkometrážní snímek
Čestná Zlatá palma
2016 - 69th Cannes Film Festival
Zlatá palma - Hlavní soutěž
Velká cena
Nejlepší režie
Nejlepší scénář
Nejlepší herec
Nejlepší herečka
Zlatá palma - Hlavní soutěž
- Ja, Daniel Blake (Ken Loach)
- American Honey (Andrea Arnold)
- Aquarius (Kleber Mendonça Filho)
- Elle (Paul Verhoeven)
- Kamene bolesti (Nicole Garcia)
- Skúška dospelosti (Cristian Mungiu)
- Komorná (Čchan-uk Pak)
- Je to len koniec sveta (Xavier Dolan)
- Julieta (Pedro Almodóvar)
- Posledná tvár (Sean Penn)
- Zakázaná láska (Jeff Nichols)
- Ma' Rosa (Brillante Mendoza)
- Neon Demon (Nicolas Winding Refn)
- Paterson (Jim Jarmusch)
- Personal Shopper (Olivier Assayas)
- Klient (Asghar Farhadi)
- Stáť pevne (Alain Guiraudie)
- Sieranevada (Cristi Puiu)
- Ospalá zátoka (Bruno Dumont)
- Toni Erdmann (Maren Ade)
- Neznáme dievča (Jean-Pierre Dardenne, Luc Dardenne)
Velká cena
Nejlepší režie
Nejlepší scénář
Nejlepší herec
Nejlepší herečka
Cena poroty
Un certain regard
- Olli Mäki (Juho Kuosmanen)
- Po búrke (Hirokazu Kore'eda)
- Katův učeň (Boo Junfeng)
- Me'ever Laharim vehagvaot (Eran Kolirin)
- Toto je náš svet (Matt Ross)
- Konflikt (Mohamed Diab)
- Tanečnica (Stéphanie Di Giusto)
- Psy (Bogdan Mirică)
- Harmonium (Kódži Fukada)
- Za každú cenu (David Mackenzie)
- Inverze (Behnam Behzadi)
- La larga noche de Francisco Sanctis (Francisco Márquez, Andrea Testa)
- Pericle il nero (Stefano Mordini)
- Omor Shakhsiya (Maha Haj)
- Červená korytnačka (Michaël Dudok de Wit)
- Přeměna (Michael O'Shea)
- Medzipristátie (Delphine Coulin, Muriel Coulin)
- Mučeník (Kirill Serebrennikov)
Un certain regard - Nejlepší režie
Un certain regard - Nejlepší scénář
Un certain regard - Zvláštní cena
Un certain regard - Cena poroty
První cena Cinéfondation
Druhá cena Cinéfondation
Třetí cena Cinéfondation
Zlatá kamera
Cena Fipresci - Hlavní soutěž
Cena Fipresci - Un Certain Regard
Cena ekumenické poroty
Zvláštní uznání ekumenické poroty
Zlatá palma za krátkometrážní snímek
Zvláštní uznání za krátkometrážní snímek
Čestná Zlatá palma
2015 - 68th Cannes Film Festival
Zlatá palma - Hlavní soutěž
Velká cena
Nejlepší režie
Nejlepší scénář
Nejlepší herec
Nejlepší herečka
Zlatá palma - Hlavní soutěž
- Dheepan (Jacques Audiard)
- Zákon trhu (Stéphane Brizé)
- Marguerite a Julien (Valérie Donzelli)
- Chronic (Michel Franco)
- Rozprávka rozprávok (Matteo Garrone)
- Carol (Todd Haynes)
- Assassin (Siao-sien Chou)
- I hory mohou odejít (Zhangke Jia)
- Naša malá sestra (Hirokazu Kore'eda)
- Macbeth (Justin Kurzel)
- Homár (Yorgos Lanthimos)
- Môj kráľ (Maïwenn)
- Mia madre (Nanni Moretti)
- Saulov syn (László Nemes)
- Valley of Love (Guillaume Nicloux)
- Mladosť (Paolo Sorrentino)
- Hlasnejší ako bomby (Joachim Trier)
- Moře stromů (Gus Van Sant)
- Sicario: Nájomný zabijak (Denis Villeneuve)
Velká cena
Nejlepší režie
Nejlepší scénář
Nejlepší herec
Nejlepší herečka
Cena poroty
Un certain regard
- Barani (Grímur Hákonarson)
- Masaan (Neeraj Ghaywan)
- An - Zen a lívanečky (Naomi Kawase)
- Cesta na pobřeží (Kijoši Kurosawa)
- Jsem voják (Laurent Larivière)
- Zvizdan (Dalibor Matanić)
- Pasca (Brillante Mendoza)
- Druhá strana (Roberto Minervini)
- O poschodie nižšie (Radu Muntean)
- Moorwehan (Seung-wook Oh)
- Las elegidas (David Pablos Sánchez)
- Nahid (Ida Panahandeh)
- Poklad (Corneliu Porumboiu)
- Alias Maria (José Luis Rugeles)
- Chauthi Koot (Gurvinder Singh)
- Madonna (Su-won Shin)
- Láska z Khon Kaen (Apichatpong Weerasethakul)
- Maryland (Alice Winocour)
- Baránok (Yared Zeleke)