Ocenenia - Český lev - 2014-2023
Národné ocenenia
- Slnko v sieti
- Academy Awards
- Independent Spirit Awards
- British Academy of Film and Television Arts (BAFTA)
- British Independent Film Awards (BIFA)
- European Film Awards
- César Awards
- Goya Awards
- German Film Awards
- Robert Awards (Danish Film Awards)
- Jussi Awards
- Český lev
- Polish Film Awards
- Hungarian Motion Picture Awards (Hungarian Film Awards)
- Filmfare Awards
- Guldbagge Awards
- Amanda Awards
- AACTA International Awards
- Hong Kong Film Awards
Filmové festivaly
- Cannes Film Festival
- Venice Film Festival
- Berlinale (Berlin International Film Festival)
- Toronto International Film Festival
- Tribeca Film Festival
- Sundance Film Festival
- Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary
- Zurich Film Festival
- San Sebastián International Film Festival
- Sitges Film Festival
- Shanghai International Film Festival
- Warsaw International Film Festival
- Miami Film Festival
- Montreal World Film Festival
- Hong Kong International Film Festival (HKIFF)
- Melbourne International Film Festival (MIFF)
- Tallinn Black Nights Film Festival
- Mezinárodní festival dokumentárních filmů Ji.hlava
- Zlín Film Festival
- FAMUfest
- Norwegian International Film Festival Haugesund
- Avoriaz International Fantastic Film Festival
Ocenenia kritiky
- Golden Globes
- Critics Choice Awards
- Florida Film Critics Circle Awards
- Los Angeles Film Critics Association Awards
- New York Film Critics Circle Awards
- Ceny české filmové kritiky
Žánrové (špeciálne ocenenia)
Anticeny
2023 - 31. Český lev
Nejlepší film
Nejlepší režie
Nejlepší herec
Nejlepší herečka
Nejlepší vedlejší herec
Nejlepší vedlejší herečka
Nejlepší film
- Bratia (Petr Bílek)
- Nemé tajomstvá (Jiří Tuček)
- Prišla v noci (Šimon Dvořáček, Tomáš Pavlíček, Eva Pavlíčková, Pavel Vácha, Jan Vejnar)
- Tancuj Matylda (Nataša Slavíková)
- Úsvit (Maja Hamplová, Matěj Chlupáček)
Nejlepší režie
- Tomáš Pavlíček, Jan Vejnar (Prišla v noci)
- Tomáš Mašín (Bratia)
- Tomáš Mašín (Nemé tajomstvá)
- Petr Slavík (Tancuj Matylda)
- Matěj Chlupáček (Úsvit)
Nejlepší dokumentární film
- Všechno dobře dopadne (Miroslav Janek, Jan Macola)
- Moje nebe je horší než tvoje peklo (Kateřina Dudová, Vojtěch Komrzý)
- Blix, nie bomby. Diplomat a vojna (Alžběta Karásková, Radovan Síbrt, Greta Stocklassa)
- Návštevníci (Veronika Lišková, Kristýna Michálek Květová, Martina Netíková)
- Velké nic (Pavla Klimešová, Vít Klusák, Marika Pecháčková, Filip Remunda)
Nejlepší herec
- Kryštof Hádek (Volha)
- Oskar Hes (Bratia)
- Jan Nedbal (Bratia)
- David Prachař (Citlivý človek)
- Karel Roden (Tancuj Matylda)
Nejlepší herečka
- Simona Peková (Prišla v noci)
- Tatiana Dyková (Bratia)
- Eliška Křenková (Úsvit)
- Regina Rázlová (Tancuj Matylda)
- Jana Plodková (Nemé tajomstvá)
Nejlepší vedlejší herec
- Tomáš Jeřábek (Volha)
- Václav Neužil ml. (Bod obnovy)
- Stefan Konarske (Bratia)
- Jiří Rendl (Prišla v noci)
- Antonio Šoposki (Tancuj Matylda)
Nejlepší vedlejší herečka
- Milena Steinmasslová (Nemé tajomstvá)
- Karolína Lea Nováková (Bratia)
- Martha Issová (Úsvit)
- Annette Nesvadbová (Prišla v noci)
- Denisa Barešová (Jej telo)
Nejlepší scénář
- Alice Nellis (Nemé tajomstvá)
- Marek Epstein (Bratia)
- Tomáš Pavlíček, Jan Vejnar (Prišla v noci)
- Petr Slavík, Nataša Slavíková (Tancuj Matylda)
- Miro Šifra (Úsvit)
Nejlepší kamera
- Filip Marek (Bod obnovy)
- Friede Clausz (Bratia)
- Dušan Husár (Citlivý človek)
- Anna Smoroňová (Nemé tajomstvá)
- Martin Douba (Úsvit)
Nejlepší střih
- Bod obnovy (Jarosław Kamiński)
- Bratia (Petr Turyna)
- Nemé tajomstvá (Filip de Pina, Michal Hýka)
- Prišla v noci (Jakub Vansa)
- Úsvit (Pavel Hrdlička ml.)
Nejlepší zvuk
- Bod obnovy (Samuel Jurkovič, Jan Šulcek, Lukáš Ujčík)
- Bratia (Viktor Ekrt, David Titěra)
- Prišla v noci (Michaela Patríková)
- Tonko, Slávka a kúzelné svetlo (Péter Benjámin Lukács)
- Úsvit (Peter Hilčanský, Pavel Rejholec, Tomáš Zůbek)
Nejlepší hudba
- Michal Pavlíček (Tancuj Matylda)
- Jan Šléška (Bod obnovy)
- Karel Havlíček (Bratia)
- Jonatán Pastirčák (Citlivý človek)
- Simon Goff (Úsvit)
Nejlepší filmová scénografie
- Bod obnovy (Ondřej Lipenský)
- Bratia (Milan Býček)
- Citlivý človek (Stella Šonková)
- Úsvit (Henrich Boráros)
- Volha (Jan Vlasák)
Nejlepší kostýmy
- Volha (Vladimíra Fomínová)
- Bod obnovy (Eliška Krejzová, Ivan Stekla)
- Bratia (Ján Kocman)
- Slúžka (Katarína Štrbová Bieliková)
- Úsvit (Jarmila Dunděrová)
Nejlepší masky
- Volha (Jana Bílková, Martin Valeš, Martin Větrovec)
- Bod obnovy (Vladimír Wittgruber)
- Bratia (Adéla Anděla Bursová)
- Citlivý človek (Andrea Štrbová)
- Úsvit (Martin Jankovič, Lenka Nosková)
Nejlepší televizní film nebo minisérie
- Matematika zločinu (Peter Bebjak, Iva K. Jestřábová, Rasťo Šesták)
- Cesta do tmy (Veronika Slámová, Jiří Svoboda)
- Docent (Jiřina Budíková, Jiří Strach)
Nejlepší televizní seriál
- Volha (Jan Pachl, Josef Viewegh)
- #annaismissing (Jakub Košťál, Milan Kuchynka, Pavel Soukup, Vratislav Šlajer)
- Dobré ráno, Brno! (Jan Prušinovský, Michal Reitler, Matěj Stehlík)
Nejlepší animovaný film
- Tonko, Slávka a kúzelné svetlo (Pavla Janoušková Kubečková, Filip Pošivač, Jakub Viktorín)
- Dede je mŕtva (Philippe Kastner, Tomáš Šimon)
- Electra (Daria Kashcheeva, Zuzana Křivková, Marek Špitálský, Martin Vandas)
Nejlepší krátký film
- Atestace (Marek Dusil, Jan Hecht)
- Jsme v tom spolu (Alžběta Málková, Anna Wowra)
- Osmý den (Kryštof Burda, Tomáš Pertold, Petr Pylypčuk)
Cena Magnesia za nejlepší studentský film
- Electra (Daria Kashcheeva)
- Dede je mŕtva (Philippe Kastner)
- Doprovázení (Vojtěch Konečný)
- Jsme v tom spolu (Anna Wowra)
- Osmý den (Petr Pylypčuk)
Mimořádný počin v oblasti audiovize
Mimořádný přínos české kinematografii
Nejlepší filmový plakát
- Nemé tajomstvá (Robert V. Novák, Zuzana Burgrová)
- Úsvit (Desi Moore)
- Chýbanie (Šimon Marek, Matyáš Švejdík)
- Prišla v noci (Bohdan Heblík)
- Brutálne teplo (Lara Rajniš, Denisa Müllerová)
Cena filmových fanoušků
2022 - 30. Český lev
Nejlepší film
Nejlepší režie
Nejlepší herec
Nejlepší herečka
Nejlepší vedlejší herec
Nejlepší vedlejší herečka
Nejlepší film
- Il Boemo (Jan Macola)
- Arvéd (Tomáš Michálek, Kristýna Michálek Květová, Ivan Ostrochovský)
- BANGER. (Jakub Jíra, Kryštof Zelenka)
- Obeť (Pavla Janoušková Kubečková, Jakub Viktorín)
- Svetlonoc (Miloš Lochman)
Nejlepší režie
- Petr Václav (Il Boemo)
- Vojtěch Mašek (Arvéd)
- Adam Sedlák (BANGER.)
- Michal Blaško (Obeť)
- Tereza Nvotová (Svetlonoc)
Nejlepší dokumentární film
- Skúška umenia (Tomáš Bojar, Adéla Komrzý, Jakub Wagner)
- Bratstvo (Pavla Janoušková Kubečková, Francesco Montagner)
- Let domov (Tomáš Bojar, Gordon Lovitt, Petra Průšová, Petra Ptáčková, Petr Soukup)
- KaprKód (Lucie Králová, Martin Řezníček, Andrea Shaffer)
- Toyen, baronka surrealismu (Dušan Mulíček, Andrea Sedláčková)
Nejlepší herec
- Michal Kern (Arvéd)
- Adam Mišík (BANGER.)
- Matyáš Řezníček (Hranice lásky)
- Martin Finger (Slovo)
- Vojtěch Dyk (Il Boemo)
Nejlepší herečka
- Klára Melíšková (Podozrenie)
- Pavla Tomicová (A potom prišla láska...)
- Vita Smačeljuk (Obeť)
- Natalia Germani (Svetlonoc)
- Barbara Ronchi (Il Boemo)
Nejlepší vedlejší herec
- Marsell Bendig (BANGER.)
- Saša Rašilov nejml. (Arvéd)
- Štěpán Kozub (Grand Prix)
- Miroslav Krobot (Keby radšej horelo)
- Oldřich Kaiser (Posledné preteky)
Nejlepší vedlejší herečka
- Martha Issová (Buko)
- Anna Kameníková (Grand Prix)
- Tatiana Dyková (Grand Prix)
- Lana Vlady (Il Boemo)
- Denisa Barešová (Podozrenie)
Nejlepší scénář
- Vojtěch Mašek, Jan Poláček (Arvéd)
- Adam Sedlák (BANGER.)
- Petr Václav (Il Boemo)
- Jakub Medvecký (Obeť)
- Štěpán Hulík (Podozrenie)
Nejlepší kamera
- Jan Baset Střítežský (Posledné preteky)
- Dušan Husár (Arvéd)
- Dušan Husár (BANGER.)
- Diego Romero Suarez-Llanos (Il Boemo)
- Federico Cesca (Svetlonoc)
Nejlepší střih
- BANGER. (Šimon Hájek, Jakub Jelínek)
- Arvéd (Hedvika Hansalová)
- Let domov (Šimon Špidla)
- KaprKód (Adam Brothánek)
- Svetlonoc (Pavel Hrdlička ml.)
Nejlepší zvuk
- Il Boemo (Francesco Liotard, Daniel Němec)
- Arvéd (Jakub Jurásek)
- Jan Žižka (Peter Hilčanský, Martin Jílek, Viktor Prášil)
- KaprKód (Richard Müller)
- Svetlonoc (Marek Hart, Ivan Horák, Michaela Patríková)
Nejlepší hudba
- Aid Kid, Jonatán Pastirčák (Arvéd)
- Oliver Torr (BANGER.)
- Beata Hlavenková (Král Šumavy: Fantom temného kraje)
- Jan P. Muchow (Slovo)
- Jonatán Pastirčák, Rob (Svetlonoc)
Nejlepší filmová scénografie
- Il Boemo (Irena Hradecká, Luca Servino)
- Arvéd (Nina Feriancová)
- Běžná selhání (Antonín Šilar)
- Deväťdesiatky (Henrich Boráros)
- Jan Žižka (Jiří Sternwald)
Nejlepší kostýmy
- Il Boemo (Andrea Cavalletto)
- Mária Terézia - Část pátá (Ján Kocman)
- Jan Žižka (Kateřina Mírová)
- Arvéd (Františka Králíková)
- Deväťdesiatky (Andrea Králová)
Nejlepší masky
- Il Boemo (Andrea McDonald)
- Arvéd (Iveta Huptychová)
- Grand Prix (Jana Bílková, Lukáš Král)
- Mária Terézia - Část pátá (René Stejskal, Ivo Strangmüller, David Šesták)
- Jan Žižka (Jamie Kelman, René Stejskal, Ivo Strangmüller)
Nejlepší televizní film nebo minisérie
- Podozrenie (Michal Blaško, Tomáš Hrubý, Pavla Janoušková Kubečková, Michal Reitler, Jakub Viktorín)
- Král Šumavy: Fantom temného kraje (David Ondříček, Michal Reitler, Daria Špačková)
- Pozadí událostí (Maja Hamplová, Jan Hřebejk, Matěj Chlupáček, Jan Lekeš)
Nejlepší televizní seriál
- Deväťdesiatky (Pete Bebb, Peter Bebjak, Michal Reitler)
- Pět let (Matěj Stehlík, Damián Vondrášek)
- Stíny v mlze (Kateřina Ondřejková, Radim Špaček)
Nejlepší animovaný film
- Zuza v záhradách (Lucie Sunková, Martin Vandas, Alena Vandasová)
- Carp Xmass (Anna Heribanová, Anika Homolová, Tomáš Šimon)
- Tmání (Hana Blaha Šilarová, Ondřej Moravec, Bára Anna Stejskalová)
Nejlepší krátký film
- Rituály (Martina Netíková, Damián Vondrášek)
- Vinland (Martin Kuba, Miloš Lochman, Natália Pavlove)
- Barcarole (Igor Chmela, Jana Janěková ml., Radim Procházka)
Cena Magnesia za nejlepší studentský film
- Vinland (Martin Kuba)
- Asterión (Francesco Montagner)
- Atestace (Jan Hecht)
- Ostrov svobody (Petr Januschka)
- Rituály (Damián Vondrášek)
Mimořádný počin v oblasti audiovize
- Milada a Eduard Kučerovi
- Alice a Petr Šikošovi
- Petra a Pavel Slámovi
Mimořádný přínos české kinematografii
- Marcela Pittermannová
- Jan Jíra
Nejlepší filmový plakát
- Arvéd (Soňa Juríková, Vojtěch Mašek)
- Hranice lásky (Jan Poukar, Branislav Šimončík)
- KaprKód (Mindset Pictures)
- Posledné preteky (Radka Beránková, Nikolas Tušl)
- Svetlonoc (Jan Němec)
Cena filmových fanoušků
2021 - 29. Český lev
Nejlepší film
Nejlepší režie
Nejlepší herec
Nejlepší herečka
Nejlepší vedlejší herec
Nejlepší vedlejší herečka
Nejlepší film
- Zátopek (Kryštof Mucha, David Ondříček)
- Chyby (Zuzana Mistríková, Ľubica Orechovská, Jan Prušinovský, Ondřej Zima)
- Atlas vtákov (Jiří Konečný)
- Muž so zajačími ušami (Rudolf Biermann, Martin Šulík)
- Okupace (Jan Hlavsa, Julie Žáčková)
Nejlepší režie
- David Ondříček (Zátopek)
- Olmo Omerzu (Atlas vtákov)
- Jan Prušinovský (Chyby)
- Martin Šulík (Muž so zajačími ušami)
- Michal Nohejl (Okupace)
Nejlepší dokumentární film
- Jednotka intenzívneho života (Pavla Janoušková Kubečková, Adéla Komrzý)
- Láska pod kapotou (Vít Janeček, Miro Remo)
- Nebe (Tomáš Etzler, Jan Macola, Adéla Špaljová)
- Sny o toulavých kočkách (Kateřina Bělohradská, Vít Bělohradský, David Sís)
- Nová šichta (Jindřich Andrš, Karel Chvojka, Miloš Lochman, Augustina Micková)
Nejlepší herec
- Václav Neužil ml. (Zátopek)
- Miroslav Donutil (Atlas vtákov)
- Jan Jankovský (Chyby)
- Miroslav Krobot (Muž so zajačími ušami)
- Martin Pechlát (Okupace)
Nejlepší herečka
- Pavla Gajdošíková (Chyby)
- Martha Issová (Zátopek)
- Alena Mihulová (Atlas vtákov)
- Anna Kameníková (Božena)
- Eliška Křenková (Marťanské lodě)
Nejlepší vedlejší herec
- Oldřich Kaiser (Muž so zajačími ušami)
- Martin Pechlát (Atlas vtákov)
- Otakar Brousek ml. (Okupace)
- Hynek Čermák (Případ Roubal)
- Robert Mikluš (Zátopek)
Nejlepší vedlejší herečka
- Antonie Formanová (Okupace)
- Eliška Křenková (Atlas vtákov)
- Eva Hacurová (Chyby)
- Zuzana Mauréry (Muž so zajačími ušami)
- Denisa Barešová (Kukačky)
Nejlepší scénář
- Vojtěch Mašek, Marek Šindelka (Okupace)
- Roman Vojkůvka (Chyby)
- Ivan Arsenjev (Moja afganská rodina)
- Marek Leščák, Martin Šulík (Muž so zajačími ušami)
- Jan P. Muchow, Alice Nellis, David Ondříček (Zátopek)
Nejlepší kamera
- Štěpán Kučera (Zátopek)
- Lukáš Milota (Atlas vtákov)
- Jakub Halousek (Ľudia krvi)
- Martin Štrba (Muž so zajačími ušami)
- Jan Baset Střítežský (Okupace)
Nejlepší střih
- Zátopek (Jarosław Kamiński)
- Atlas vtákov (Janka Vlčková)
- Chyby (Michal Böhm)
- Láska pod kapotou (Šimon Hájek)
- Okupace (Petr Turyna)
Nejlepší zvuk
- Zátopek (Jakub Čech, Pavel Rejholec)
- Atlas vtákov (Viktor Ekrt, Pavel Rejholec)
- Moja afganská rodina (Jan Čeněk, Régis Diebold)
- Muž so zajačími ušami (Viktor Ekrt, Pavel Rejholec)
- Okupace (Sandra Klouzová, Roman Sečkař, David Titěra)
Nejlepší hudba
- Hank J. Manchini, La Petite Sonja (Okupace)
- Petr Ostrouchov (Amerikánka. Na vzletové ranveji)
- Jevgenij Galperin, Saša Galperin (Moja afganská rodina)
- Krzysztof Aleksander Janczak (Myši patria do neba)
- Beata Hlavenková (Zátopek)
Nejlepší filmová scénografie
- Zátopek (Jan Vlasák)
- Božena (Petr Kunc)
- Kryštof (Milan Býček)
- Muž so zajačími ušami (František Lipták)
- Okupace (Tomáš Svoboda)
Nejlepší kostýmy
- Božena (Katarína Štrbová Bieliková)
- Muž so zajačími ušami (Katarína Hollá)
- Okupace (Josefina Bakošová)
- Zátopek (Kateřina Štefková)
- Zločiny Velké Prahy (Simona Rybáková)
Nejlepší masky
- Zátopek (Jana Dopitová)
- Božena (Martin Valeš)
- Chyby (Jana Bílková)
- Muž so zajačími ušami (Katarína Horská, Martin Jankovič)
- Okupace (Jana Dopitová)
Nejlepší televizní film nebo minisérie
- Božena (Michal Reitler, Lenka Wimmerová)
- Amerikánka. Na vzletové ranveji (Viktor Tauš)
- Případ Roubal (Pavel Berčík, Michael Bütow, Tereza Kopáčová, Ondřej Zima)
Nejlepší televizní seriál
- Ochranca (Tomáš Feřtek, Tereza Kopáčová, Matěj Podzimek, Michal Reitler)
- Kukačky (Biser A. Arichtev, Filip Bobiňski, Jan Lekeš, Petr Šizling)
- Zločiny Velké Prahy (Jaroslav Brabec, Jan Lekeš)
Nejlepší animovaný film
- Myši patria do neba (Jan Bubeníček, Denisa Grimmová, Alexandre Charlet, Jan Kurka, Vladimír Lhoták)
- Moja afganská rodina (Kateřina Černá, Petr Oukropec, Michaela Pavlátová)
- Červené topánky (Mária Môťovská, Anna Podskalská)
Nejlepší krátký film
- Milý tati (Karolína Davidová, Diana Cam Van Nguyen)
- Poslední den patriarchátu (Rok Biček, Jiří Konečný, Olmo Omerzu)
- Příběh hrůzostrašné Eliz (Eliška Kováříková, Miloš Lochman, Barbora Skoumalová, Adam Struhala)
Cena Magnesia za nejlepší studentský film
- Milý tati (Diana Cam Van Nguyen)
- Červené topánky (Anna Podskalská)
- Postup práce (Lun Sevnik)
- Ještě nespíš? (David Payne)
- Dřevo na příští zimu (Karel Šindelář)
Mimořádný přínos české kinematografii
Nejlepší filmový plakát
- Zátopek (Aleš Najbrt, Jakub Spurný, Julie Vrabelová)
- Atlas vtákov (Konstantinos Fragkoulis, Adéla Turková)
- Moja afganská rodina (Jan Poukar, Michaela Pavlátová)
- Okupace (Jindřich Hoch)
- Vlci na hraniciach (Jan Němec)
Cena filmových fanoušků
2020 - 28. Český lev
Nejlepší film
Nejlepší režie
Nejlepší herec
Nejlepší herečka
Nejlepší vedlejší herečka
Nejlepší film
- Šarlatán (Šárka Cimbalová, Kevan Van Thompson)
- Havel (Slávek Horák)
- Krajina ve stínu (Jindřich Motýl, Martin Růžička)
- Modelár (Martin Sehnal, Petr Zelenka)
- Žaby bez jazyka (Mira Fornay, Viktor Schwarcz)
Nejlepší režie
- Agnieszka Holland (Šarlatán)
- Slávek Horák (Havel)
- Bohdan Sláma (Krajina ve stínu)
- Petr Zelenka (Modelár)
- Mira Fornay (Žaby bez jazyka)
Nejlepší dokumentární film
- V sieti (Barbora Chalupová, Vít Klusák, Filip Remunda)
- Alchymická pec (Jan Daňhel, Jaromír Kallista, Pavla Kallistová, Zuzana Mistríková, Adam Oľha, Ľubica Orechovská, Jan Švankmajer)
- KDO JINÉMU JÁMU Rudolf Slánský (Alena Müllerová, Martin Vadas)
- Můj otec Antonín Kratochvíl (Martin Hůlovec, Andrea Sedláčková)
- Postihnutí muzikou (Alžběta Karásková, Karel Poupě, Radovan Síbrt)
Nejlepší herec
- Ivan Trojan (Šarlatán)
- Viktor Dvořák (Havel)
- Jan Cina (Herec)
- Csongor Kassai (Krajina ve stínu)
- Kryštof Hádek (Modelár)
Nejlepší herečka
- Magdaléna Borová (Krajina ve stínu)
- Jana Plodková (Bábovky)
- Aňa Geislerová (Havel)
- Jenovéfa Boková (Herec)
- Tereza Těžká (V sieti)
Nejlepší vedlejší herec
- Jiří Mádl (Modelár)
- Martin Hofmann (Havel)
- Stanislav Majer (Krajina ve stínu)
- Juraj Loj (Šarlatán)
- Josef Trojan (Šarlatán)
Nejlepší vedlejší herečka
- Petra Špalková (Krajina ve stínu)
- Barbora Seidlová (Havel)
- Elizaveta Maximová (Herec)
- Barbora Poláková (Krajina ve stínu)
- Jaroslava Pokorná (Šarlatán)
Nejlepší scénář
- Ivan Arsenjev (Krajina ve stínu)
- Slávek Horák, Rudolf Suchánek (Havel)
- Petr Bok, Pavel Gotthard (Herec)
- Petr Zelenka (Modelár)
- Marek Epstein (Šarlatán)
Nejlepší kamera
- Martin Štrba (Šarlatán)
- Jan Šťastný (Havel)
- Martin Žiaran (Herec)
- Diviš Marek (Krajina ve stínu)
- Alexander Šurkala (Modelár)
Nejlepší střih
- Krajina ve stínu (Jan Daňhel)
- Havel (Vladimír Barák)
- Herec (Marek Kráľovský)
- Modelár (Vladimír Barák)
- Šarlatán (Pavel Hrdlička ml.)
Nejlepší zvuk
- Šarlatán (Radim Hladík ml.)
- Bourák (Jiří Klenka)
- FREM (Dominik Dolejší)
- Havel (Viktor Prášil, Pavel Rejholec)
- Krajina ve stínu (Marek Poledna)
Nejlepší hudba
- Jakub Kudláč (Krajina ve stínu)
- Roman Holý (Bourák)
- Petr Malásek (Havel)
- Antoni Komasa-Łazarkiewicz (Šarlatán)
- Petr Ostrouchov (Zrádci)
Nejlepší filmová scénografie
- Mária Terézia - A Woman at War (Martin Kurel)
- Cesta do nemožna (Noro Držiak, Jan Kolegar, Martin Máj, Milan Ondruch)
- Havel (Vladimír Woloďa Hruška)
- Krajina ve stínu (Jan Pjena Novotný)
- Šarlatán (Milan Býček)
Nejlepší kostýmy
- Krajina ve stínu (Zuzana Krejzková)
- Bourák (Tereza Kučerová)
- Havel (Natálie Steklová)
- Mária Terézia - A Woman at War (Ján Kocman)
- Šarlatán (Katarína Štrbová Bieliková)
Nejlepší masky
- Havel (Adriana Bartošová, René Stejskal)
- Bourák (Jana Bílková)
- Krajina ve stínu (Lukáš Král)
- Mária Terézia - A Woman at War (Barbara Kichi)
- Šarlatán (Gabriela Poláková, René Stejskal)
Nejlepší televizní film nebo minisérie
- Herec (Peter Bebjak, Petr Bok, Kateřina Ondřejková, Rasťo Šesták)
- Stockholmský syndróm (Kateřina Ondřejková, Dan Svátek)
- Veterán (Jiřina Budíková, Jan Hřebejk)
Nejlepší televizní seriál
- Zrádci (Matěj Chlupáček, Jan Lekeš, Viktor Tauš)
- Miesto zločinu Ostrava (Martin Froyda, Jan Hřebejk, Jiří Chlumský, Jan Lekeš, Dan Wlodarczyk)
- Špecialisti (Bernd Alexa, Michael Bütow, Heike Richter-Karst, Rasťo Šesták)
Nejlepší animovaný film
- Barevný sen (Jan Balej)
- Sme si o smrť bližšie (Jakub Košťál, Bára Anna Stejskalová, Vratislav Šlajer)
- Maškrtné medvedie príbehy (Kateřina Karhánková, Alexandra Májová, Filip Pošivač, Barbora Příkaská)
Nejlepší krátký film
- Anatomie českého odpoledne (Adam Martinec, Matěj Paclík)
- Hranice (Martina Netíková, Damián Vondrášek)
- Pripyat Piano (Jindřich Andrš, Eliška Cílková)
Cena Magnesia za nejlepší studentský film
- Anatomie českého odpoledne (Adam Martinec)
- Hranice (Damián Vondrášek)
- Sme si o smrť bližšie (Bára Anna Stejskalová)
- Musí to byť bolestivé (David Semler)
- Pripyat Piano (Eliška Cílková)
Mimořádný počin v oblasti audiovize
- Jakub Košťál, Milan Kuchynka, Vratislav Šlajer (#martyisdead)
- Martin Douba, Štěpán Kubišta, Rostislav Novák ml., Viktor Tauš (Projekt Naživo/Televize Naživo)
- Jakub Jiřiště, Terezie Křížkovská, Adéla Mrázová (Projekt NaFilM - Národní filmové muzeum)
Mimořádný přínos české kinematografii
Nejlepší filmový plakát
- Krajina ve stínu (Jan Poukar)
- FREM (Adéla Valha Vorbová)
- Havel (Jan Poukar)
- Můj otec Antonín Kratochvíl (Radka Beránková)
- Šarlatán (Rudolf Havlík, Marcela Šedivá)
Cena filmových fanoušků
2019 - 27. Český lev
Nejlepší film
Nejlepší režie
Nejlepší herec
Nejlepší herečka
Nejlepší vedlejší herec
Nejlepší vedlejší herečka
Nejlepší film
- Pomaľované vtáča (Václav Marhoul)
- Na streche (Monika Kristlová)
- Staříci (Jiří Konečný)
- Tiché doteky (Petr Oukropec, Pavel Strnad)
- Vlastníci (Marek Jeníček)
Nejlepší režie
- Václav Marhoul (Pomaľované vtáča)
- Jiří Mádl (Na streche)
- Martin Dušek, Ondřej Provazník (Staříci)
- Michal Hogenauer (Tiché doteky)
- Jiří Havelka (Vlastníci)
Nejlepší dokumentární film
- Diaľava (Hanka Kastelicová, Martin Mareček, Petr Oukropec, Tereza Polachová)
- Forman vs. Forman (Kateřina Černá, Jakub Hejna, Alena Müllerová, Helena Třeštíková)
- Jiří Bělohlávek: „Když já tak rád diriguju…“ (Vítězslav Sýkora, Roman Vávra)
- Jiří Suchý (Viktor Schwarcz, Olga Sommerová)
- Jiří Trnka: Nalezený přítel (Joël Farges, Vladimír Lhoták)
Nejlepší herec
- Jiří Schmitzer (Staříci)
- Alois Švehlík (Na streche)
- Petr Kotlár (Pomaľované vtáča)
- Hynek Čermák (Národní třída)
- Jiří Lábus (Vlastníci)
Nejlepší herečka
- Tereza Ramba (Vlastníci)
- Jenovéfa Boková (Karel, já a ty)
- Iva Janžurová (Teroristka)
- Eliška Křenková (Tiché doteky)
- Dagmar Havlová (Vlastníci)
Nejlepší vedlejší herec
- Ladislav Mrkvička (Staříci)
- Lukáš Duy Anh Tran (Na streche)
- Jan Cina (Národní třída)
- Vojtěch Kotek (Vlastníci)
- David Novotný (Vlastníci)
Nejlepší vedlejší herečka
- Klára Melíšková (Vlastníci)
- Aňa Geislerová (Amnestie)
- Jitka Čvančarová (Pomaľované vtáča)
- Kateřina Janečková (Národní třída)
- Pavla Tomicová (Vlastníci)
Nejlepší scénář
- Jiří Havelka (Vlastníci)
- Bohdan Karásek (Karel, já a ty)
- Jiří Mádl (Na streche)
- Václav Marhoul (Pomaľované vtáča)
- Martin Dušek, Ondřej Provazník (Staříci)
Nejlepší kamera
- Vladimír Smutný (Pomaľované vtáča)
- Tomáš Juríček (Amnestie)
- Martin Žiaran (Na streche)
- Martin Štrba (Sklenená izba)
- Lukáš Milota (Staříci)
Nejlepší střih
- Pomaľované vtáča (Luděk Hudec)
- Amnestie (Matej Beneš)
- Diaľava (Josef Krajbich)
- Staříci (Janka Vlčková)
- Vlastníci (Otakar Šenovský)
Nejlepší zvuk
- Pomaľované vtáča (Pavel Rejholec)
- Amnestie (Viktor Krivosudský)
- Sklenená izba (Viktor Ekrt, Pavel Rejholec)
- Staříci (Václav Flegl, Petr Stuchlík)
- Tiché doteky (Richard Müller)
Nejlepší hudba
- Ivan Acher, Michal Novinski (Hodinárov učeň)
- Jozef Lupták, Matúš Široký (Amnestie)
- René Rypar (Na streche)
- Antoni Komasa-Łazarkiewicz, Rupert Vokmann (Sklenená izba)
- Matouš Hejl, Miroslav Srnka (Staříci)
Nejlepší filmová scénografie
- Pomaľované vtáča (Jan Vlasák)
- Amnestie (Tomáš Berka, Karol Filo, Václav Vohlídal)
- Hodinárov učeň (Martin Kurel)
- Posledná aristokratka (Martin Kurel)
- Sklenená izba (Milan Býček)
Nejlepší kostýmy
- Pomaľované vtáča (Helena Rovná)
- Hodinárov učeň (Marek Cpin)
- Posledná aristokratka (Katarína Hollá)
- Sklenená izba (Katarína Štrbová Bieliková)
- Vlastníci (Andrea Králová)
Nejlepší masky
- Pomaľované vtáča (Ivo Strangmüller)
- Amnestie (Andrea Štrbová)
- Hodinárov učeň (Helena Steidlová)
- Staříci (Eva Schwarzová)
- Sklenená izba (Pavla Frýdová, Tereza Prachařová)
Nejlepší televizní film nebo minisérie
- Detektívi od Najsvätejšej Trojice: Vodník (Petr Jarchovský, Jan Lekeš, Jan Štern, Viktor Tauš)
- Klec (Marek Epstein, Jaroslav Sedláček, Jiří Strach)
- Jak si nepodělat život - Nonstop lahůdky (Jan Hřebejk, Tomáš Pavlíček, Michal Reitler)
Nejlepší televizní seriál
- MOST! (Petr Kolečko, Jan Prušinovský, Michal Reitler)
- Bez vědomí (Jan Bílek, Ondřej Gabriel, Steve Matthews, Tereza Polachová, Ivan Zachariáš)
- Zkáza Dejvického divadla (Ondřej Hübl, Miroslav Krobot, Silvie Michajlova, Kateřina Ondřejková, Ondřej Zima)
Cena Magnesia za nejlepší studentský film
- Dcéra (Daria Kashcheeva)
- Anežka (Adam Šoltés)
- Dezertér (Sasha Stelchenko)
- Hra (Lun Sevnik)
- Sh_t Happens (Michaela Mihalyiová, Dávid Štumpf)
Mimořádný počin v oblasti audiovize
Mimořádný přínos české kinematografii
Nejlepší filmový plakát
Cena filmových fanoušků
2018 - 26. Český lev
Nejlepší film
Nejlepší režie
Nejlepší herec
Nejlepší herečka
Nejlepší vedlejší herec
Nejlepší vedlejší herečka
Nejlepší film
- Všetko bude (Jiří Konečný)
- Jan Palach (Jan Maxa, Erik Panák, Silvia Panáková, Jan Schwarcz, Viktor Schwarcz)
- Tlmočník (Rudolf Biermann, Martin Šulík, Bruno Wagner)
- Toman (Ondřej Trojan)
- Zlatý podraz (Jaroslav Bouček)
Nejlepší režie
- Olmo Omerzu (Všetko bude)
- Jan Švankmajer (Hmyz)
- Robert Sedláček (Jan Palach)
- Martin Šulík (Tlmočník)
- Ondřej Trojan (Toman)
Nejlepší dokumentární film
- King Skate (Kateřina Černá, Šimon Šafránek)
- Až přijde válka (Dana Budisavljević, Jan Gebert, Alžběta Karásková, Hanka Kastelicová, Tereza Polachová, Radovan Síbrt)
- Nič nebude ako predtým (Tomáš Hrubý, Pavla Janoušková Kubečková, Hanka Kastelicová, Lukáš Kokeš, Tereza Polachová, Klára Tasovská)
- Planeta Česko (Marián Polák, Radim Procházka)
- The Russian Job (Petr Horký, Martin Jůza)
Nejlepší herec
- Karel Dobrý (Hastrman)
- Martin Huba (Hovory s TGM)
- Viktor Zavadil (Jan Palach)
- Jiří Macháček (Toman)
- Tomáš Mrvík (Všetko bude)
Nejlepší herečka
- Jenovéfa Boková (Chvilky)
- Simona Zmrzlá (Hastrman)
- Ivana Chýlková (Chata na predaj)
- Zuzana Bydžovská (Jan Palach)
- Kateřina Winterová (Toman)
Nejlepší vedlejší herec
- Jan František Uher (Všetko bude)
- Jan Kolařík (Hastrman)
- Jiří Lábus (Hmyz)
- Jan Vondráček (Jan Palach)
- Jan Hartl (Zlatý podraz)
Nejlepší vedlejší herečka
- Eliška Křenková (Všetko bude)
- Jana Synková (Chata na predaj)
- Tatiana Dyková (Otcova volga)
- Kristýna Boková (Toman)
- Lenka Vlasáková (Všetko bude)
Nejlepší scénář
- Petr Pýcha (Všetko bude)
- Lucie Bokšteflová, Tomáš Pavlíček (Chata na predaj)
- Eva Kantůrková (Jan Palach)
- Marek Leščák, Martin Šulík (Tlmočník)
- Zdenka Simandlova, Ondřej Trojan (Toman)
Nejlepší kamera
- Diviš Marek (Hastrman)
- Martin Štrba (Tlmočník)
- Tomáš Sysel (Toman)
- Lukáš Milota (Všetko bude)
- Vladimír Smutný (Zlatý podraz)
Nejlepší střih
- Všetko bude (Janka Vlčková)
- Hastrman (Jan Daňhel)
- Hmyz (Jan Daňhel)
- Toman (Vladimír Barák)
- Zlatý podraz (Anna Johnson Ryndová)
Nejlepší zvuk
- Domestik (Jakub Jurásek, Jan Šulcek, David Titěra)
- Hastrman (Jiří Melcher)
- Hmyz (Ivo Špalj)
- Toman (Jiří Klenka)
- Zlatý podraz (Marek Hart, Viktor Prášil)
Nejlepší hudba
- Petr Wajsar (Hastrman)
- Cyril Kaplan, Kryštof Kaplan (Domestik)
- Michal Novinski (Toman)
- Šimon Holý, Monika Omerzu Midriaková, Paweł Szamburski (Všetko bude)
- Jakub Kudláč (Zlatý podraz)
Nejlepší filmová scénografie
- Hmyz (Jan Švankmajer, Václav Švankmajer)
- Čertovské pero (Henrich Boráros, Robert Smolík)
- Hastrman (Petr Pištěk)
- Toman (Tomáš Svoboda)
- Zlatý podraz (Jiří Sternwald, Karel Vaňásek)
Nejlepší kostýmy
- Hastrman (Eva Kotková)
- Čertovské pero (Andrea Králová)
- Jan Palach (Tomáš Chlud)
- Toman (Katarína Štrbová Bieliková)
- Zlatý podraz (Simona Rybáková)
Nejlepší masky
- Čertovské pero (Zdeněk Klika)
- Hastrman (Jana Červenková)
- Jan Palach (Jana Bílková)
- Toman (Jana Bílková)
- Zlatý podraz (Jaroslav Šámal)
Nejlepší televizní film nebo minisérie
- Dukla 61 (David Ondříček, Matěj Podzimek, Michal Reitler, Jakub Režný)
- Metanol (Tereza Kopáčová, Matěj Podzimek, Michal Reitler, Lenka Szántó)
- Rédl (Jan Hřebejk, Miro Šifra, Jan Štern)
Nejlepší televizní seriál
- Dabing Street (Kateřina Ondřejková, Petr Zelenka)
- Vzteklina (Tomáš Bařina, Jan Stehlík, Josef Viewegh)
- Profesor T. (Bernd Alexa, Michal Blaško, Maja Hamplová, Matěj Chlupáček, Petr Jarchovský, Tomáš Mašín, Evita Naušová, Michal Samir)
Cena Magnesia za nejlepší studentský film
- Sto dvacet osm tisíc (Ondřej Erban)
- Cukr a sůl (Adam Martinec)
- Home Sleep Home (Adam Koloman Rybanský)
- Noc s agamou (Tomáš Janáček)
- Spolu sami (Diana Cam Van Nguyen)
Mimořádný počin v oblasti audiovize
Mimořádný přínos české kinematografii
Nejlepší filmový plakát
Cena filmových fanoušků
2017 - 25. Český lev
Nejlepší film
Nejlepší režie
Nejlepší herec
Nejlepší herečka
Nejlepší vedlejší herec
Nejlepší vedlejší herečka
Nejlepší film
- Baba z ľadu (Petr Oukropec, Pavel Strnad)
- Kvarteto (Ondřej Zima)
- Milada (David Mrnka)
- Po strnisku bosý (Jan Svěrák)
- Špina (Peter Badač, Karel Chvojka, Miloš Lochman)
Nejlepší režie
- Bohdan Sláma (Baba z ľadu)
- Václav Kadrnka (Křižáček)
- Miroslav Krobot (Kvarteto)
- Jan Svěrák (Po strnisku bosý)
- Tereza Nvotová (Špina)
Nejlepší dokumentární film
- Červená (Pavel Berčík, Olga Sommerová)
- Český žurnál - Český žurnál: Hranice práce (Vít Klusák, Petr Kubica, Filip Remunda, Apolena Rychlíková)
- Mečiar (Kateřina Černá, Zuzana Mistríková, Tereza Nvotová, Tereza Polachová)
- Nechajte spievať Mišíka (Jitka Němcová, Viktor Schwarcz)
- Svet podľa Daliborka (Vít Klusák, Filip Remunda)
Nejlepší herec
- Pavel Nový (Baba z ľadu)
- Karel Roden (Křižáček)
- Jaroslav Plesl (Kvarteto)
- Vladimír Javorský (Milada)
- Ondřej Vetchý (Po strnisku bosý)
Nejlepší herečka
- Zuzana Kronerová (Baba z ľadu)
- Barbora Poláková (Kvarteto)
- Ayelet Zurer (Milada)
- Tereza Ramba (Po strnisku bosý)
- Dominika Morávková (Špina)
Nejlepší vedlejší herec
- Oldřich Kaiser (Po strnisku bosý)
- Marek Daniel (Baba z ľadu)
- Václav Neužil ml. (Baba z ľadu)
- Patrik Holubář (Špina)
- Martin Finger (Záhradníctvo: Tri sestry)
Nejlepší vedlejší herečka
- Petra Špalková (Baba z ľadu)
- Tatiana Dyková (Baba z ľadu)
- Pavlína Štorková (Kvarteto)
- Anna Šišková (Špina)
- Sabina Remundová (Záhradníctvo: Dezertér)
Nejlepší scénář
- Bohdan Sláma (Baba z ľadu)
- Václav Kadrnka, Vojtěch Mašek, Jiří Soukup (Křižáček)
- Miroslav Krobot, Lubomír Smékal (Kvarteto)
- Jan Svěrák, Zdeněk Svěrák (Po strnisku bosý)
- Barbora Námerová (Špina)
Nejlepší kamera
- Vladimír Smutný (Po strnisku bosý)
- Diviš Marek (Baba z ľadu)
- Jan Baset Střítežský (Křižáček)
- Martin Štrba (Milada)
- Marek Dvořák (Špina)
Nejlepší střih
- Špina (Jiří Brožek, Michal Lánský, Janka Vlčková)
- Baba z ľadu (Jan Daňhel)
- Kvarteto (Jan Daňhel)
- Milada (Olina Kaufmanová)
- Po strnisku bosý (Alois Fišárek)
Nejlepší zvuk
- Po strnisku bosý (Jakub Čech, Claus Lynge)
- Baba z ľadu (Michal Holubec, Marek Poledna)
- Křižáček (Jan Čeněk)
- Kvarteto (Viktor Ekrt)
- Milada (Jiří Klenka)
Nejlepší hudba
- Vojtěch Havel, Irena Havlová (Křižáček)
- Vladivojna La Chia (8 hláv šialenstva)
- Drew Alan, Aleš Březina (Milada)
- Michal Novinski (Po strnisku bosý)
- Petr Ostrouchov (Záhradníctvo: Tri sestry)
Nejlepší filmová scénografie
- Lajka (Aurel Klimt, František Lipták, Martin Velíšek)
- Baba z ľadu (Jan Vlasák)
- Křižáček (Daniel Pitín, Luca Servino)
- Milada (Milan Býček)
- Po strnisku bosý (Jan Vlasák)
Nejlepší kostýmy
- Milada (Simona Rybáková)
- Baba z ľadu (Zuzana Krejzková)
- Křižáček (Katarína Štrbová Bieliková)
- Po strnisku bosý (Simona Rybáková)
- Záhradníctvo: Tri sestry (Katarína Štrbová Bieliková)
Nejlepší masky
- Milada (Andrea McDonald)
- Baba z ľadu (Zdeněk Klika)
- Křižáček (Lukáš Král)
- Po strnisku bosý (Milan Vlček)
- Záhradníctvo: Tri sestry (Zdeněk Klika)
Nejlepší televizní film nebo minisérie
- Spravodlivosť (Peter Bebjak, Tomáš Bombík, Kateřina Ondřejková, Rasťo Šesták)
- Kozy léčí
- Zádušní oběť
Nejlepší televizní seriál
Cena Magnesia za nejlepší studentský film
- Atlantída, 2003 (Michal Blaško)
- Bo Hai (Dužan Duong)
- Místo (Tereza Vejvodová)
- Plody mrakov (Kateřina Karhánková)
- Přátelské setkání nad sportem (Adam Koloman Rybanský)
Mimořádný přínos české kinematografii
Nejlepší filmový plakát
Cena filmových fanoušků
2016 - 24. Český lev
Nejlepší film
Nejlepší režie
Nejlepší herec
Nejlepší herečka
Nejlepší vedlejší herec
Nejlepší vedlejší herečka
Nejlepší film
- Masaryk (Rudolf Biermann, Julius Ševčík)
- Operácia Anthropoid (Sean Ellis, Mickey Liddell, Kryštof Mucha, David Ondříček, Pete Shilaimon)
- Ja, Olga Hepnarová (Sylwester Banaszkiewicz, Vojtěch Frič, Petr Kazda, Marcin Kurek, Marian Urban, Tomáš Weinreb)
- Rodinný film (Jiří Konečný)
- Učiteľka (Zuzana Mistríková, Ľubica Orechovská, Jan Prušinovský, Ondřej Zima)
Nejlepší režie
- Julius Ševčík (Masaryk)
- Sean Ellis (Operácia Anthropoid)
- Petr Kazda, Tomáš Weinreb (Ja, Olga Hepnarová)
- Olmo Omerzu (Rodinný film)
- Jan Hřebejk (Učiteľka)
Nejlepší dokumentární film
- Normálny autistický film (Miroslav Janek)
- Bratříček Karel (Krystyna Krauze)
- FC Roma (Tomáš Bojar, Rozálie Kohoutová)
- Zákon Helena (Petra Nesvačilová)
- Zkáza krásou (Jakub Hejna, Helena Třeštíková)
Nejlepší herec
- Karel Roden (Masaryk)
- Ivan Trojan (Anjel Pána 2)
- Cillian Murphy (Operácia Anthropoid)
- Karel Roden (Nikdy nie sme sami)
- Jiří Bartoška (Teória tigra)
Nejlepší herečka
- Michalina Olszańska (Ja, Olga Hepnarová)
- Lenka Vlasáková (Nikdy nie sme sami)
- Vanda Hybnerová (Rodinný film)
- Eliška Balzerová (Teória tigra)
- Zuzana Mauréry (Učiteľka)
Nejlepší vedlejší herec
- Oldřich Kaiser (Masaryk)
- Bolek Polívka (Anjel Pána 2)
- Jamie Dornan (Operácia Anthropoid)
- Hanns Zischler (Masaryk)
- Miroslav Hanuš (Nikdy nie sme sami)
Nejlepší vedlejší herečka
- Klára Melíšková (Ja, Olga Hepnarová)
- Simona Stašová (Lída Baarová)
- Arly Jover (Masaryk)
- Daniela Kolářová (Polednice)
- Zuzana Kronerová (Červený kapitán)
Nejlepší scénář
- Alexander Koenigsmark, Petr Kolečko, Julius Ševčík (Masaryk)
- Sean Ellis, Anthony Frewin (Operácia Anthropoid)
- Petr Kazda, Tomáš Weinreb (Ja, Olga Hepnarová)
- Petr Václav (Nikdy nie sme sami)
- Petr Jarchovský (Učiteľka)
Nejlepší kamera
- Martin Štrba (Masaryk)
- Sean Ellis (Operácia Anthropoid)
- Adam Sikora (Ja, Olga Hepnarová)
- Štěpán Kučera (Nikdy nie sme sami)
- Alexander Šurkala (Polednice)
Nejlepší střih
- Masaryk (Marek Opatrný)
- Operácia Anthropoid (Richard Mettler)
- Učiteľka (Vladimír Barák)
- Zkáza krásou (Jakub Hejna)
- Anjel Pána 2 (Jan Mattlach)
Nejlepší zvuk
- Masaryk (Viktor Ekrt, Pavel Rejholec)
- Operácia Anthropoid (Yves-Marie Omnes)
- Lichožrúti (Jan Čeněk, Richard Müller)
- Polednice (Martin Jílek, Viktor Prášil, Petr Šoupa)
- Anjel Pána 2 (Radim Hladík ml.)
Nejlepší hudba
- Michał Lorenc, Kryštof Marek (Masaryk)
- Ondřej Soukup (Lída Baarová)
- Petr Ostrouchov (Červený kapitán)
- Michal Novinski (Učiteľka)
- Robin Foster (Operácia Anthropoid)
Nejlepší filmová scénografie
- Masaryk (Milan Býček)
- Operácia Anthropoid (Morgan Kennedy)
- Lída Baarová (Zdeněk Flemming)
- Lichožrúti (Galina Miklínová)
- Učiteľka (Juraj Fábry)
Nejlepší kostýmy
- Masaryk (Katarína Štrbová Bieliková)
- Anjel Pána 2 (Katarína Hollá)
- Operácia Anthropoid (Josef Čechota)
- Ja, Olga Hepnarová (Aneta Grňáková)
- Učiteľka (Katarína Štrbová Bieliková)
Nejlepší masky
- Masaryk (Lukáš Král)
- Anjel Pána 2 (Andrea McDonald)
- Operácia Anthropoid (Linda Eisenhamerová, Gabriela Poláková)
- Ja, Olga Hepnarová (Alina Janerka)
- Učiteľka (Anita Hroššová)
Nejlepší televizní film nebo minisérie
- Zločin v Polné (Viktor Polesný) (Česká televize)
- Hlas pre rímskeho kráľa (Václav Křístek) (Česká televize)
- Detektívi od Najsvätejšej Trojice: Modré tiene (Viktor Tauš) (Česká televize)
Nejlepší televizní seriál
- Pustina (Tomáš Hrubý, Pavla Janoušková Kubečková, Steve Matthews, Alice Nellis, Tereza Polachová, Ivan Zachariáš) (HBO Europe)
- Kosmo (Jan Bártek) (Česká televize)
- Rapl (Jan Pachl) (Česká televize)
Cena Magnesia za nejlepší studentský film
- Kyjev Moskva (Anna Lyubynetska)
- 3. poločas (Jiří Volek)
- Černý dort (Johana Ožvold)
- Vězení (Damián Vondrášek)
- Benny (Michal Hruška)
Mimořádný přínos české kinematografii
Nejlepší filmový plakát
Cena filmových fanoušků
2015 - 23. Český lev
Nejlepší film
Nejlepší režie
Nejlepší herec
Nejlepší herečka
Nejlepší vedlejší herec
Nejlepší vedlejší herečka
Nejlepší film
- Kobry a užovky (Jan Prušinovský, Ondřej Zima)
- Domáca opatera (Slávek Horák)
- Fotograf (Irena Pavlásková, Viktor Schwarcz)
- Schmitke (Radim Procházka, Tomáš Vach)
- Stratení v Mnichove (David Ondříček)
Nejlepší režie
- Jan Prušinovský (Kobry a užovky)
- Slávek Horák (Domáca opatera)
- Alice Nellis (Sedem zhavranelých bratov)
- Štěpán Altrichter (Schmitke)
- Petr Zelenka (Stratení v Mnichove)
Nejlepší dokumentární film
- Opri rebrík o nebo (Jana Ševčíková)
- Evangelium podle Brabence (Miroslav Janek)
- Filmový dobrodruh Karel Zeman (Tomáš Hodan)
- Mallory (Helena Třeštíková)
- vlna vs. breh (Martin Štrba)
Nejlepší herec
- Matěj Hádek (Kobry a užovky)
- Bolek Polívka (Domáca opatera)
- Karel Roden (Fotograf)
- Hynek Čermák (Gangster KA)
- Martin Myšička (Stratení v Mnichove)
Nejlepší herečka
- Alena Mihulová (Domáca opatera)
- Marie Málková (Fotograf)
- Tereza Ramba (Laputa)
- Martha Issová (Sedem zhavranelých bratov)
- Jana Plodková (Stratení v Mnichove)
Nejlepší vedlejší herec
- Kryštof Hádek (Kobry a užovky)
- Predrag Bjelac (Gangster KA)
- Jiří Schmitzer (Päťdesiatka)
- Tomáš Bambušek (Stratení v Mnichove)
- Marek Taclík (Stratení v Mnichove)
Nejlepší vedlejší herečka
- Lucie Žáčková (Kobry a užovky)
- Zuzana Kronerová (Domáca opatera)
- Tatiana Dyková (Domáca opatera)
- Zuzana Bydžovská (Sedem zhavranelých bratov)
- Jitka Schneiderová (Stratení v Mnichove)
Nejlepší scénář
- Petr Zelenka (Stratení v Mnichove)
- Slávek Horák (Domáca opatera)
- Jaroslav Žváček (Kobry a užovky)
- Alice Nellis (Sedem zhavranelých bratov)
- Štěpán Altrichter, Jan Fusek, Tomáš Končinský (Schmitke)
Nejlepší kamera
- Petr Koblovský (Kobry a užovky)
- Jan Šťastný (Domáca opatera)
- David Ployhar (Fotograf)
- Cristian Pirjol (Schmitke)
- Alexander Šurkala (Stratení v Mnichove)
Nejlepší střih
- Stratení v Mnichove (Vladimír Barák)
- Domáca opatera (Vladimír Barák)
- Fotograf (Alois Fišárek)
- Kobry a užovky (Lukáš Opatrný)
- Schmitke (Andrea Schumacher, Philipp Wenning)
Nejlepší zvuk
- Schmitke (Christoph de la Chevallerie)
- Kobry a užovky (Michal Čech, Matěj Matuška)
- Sedem zhavranelých bratov (Jiří Klenka)
- vlna vs. breh (Radim Hladík ml.)
- Stratení v Mnichove (Michal Holubec)
Nejlepší hudba
- Johannes Repka (Schmitke)
- Jiří Chlumecký (Fotograf)
- Vašo Patejdl (Sedem zhavranelých bratov)
- Michal Novinski (Wilsonov)
- Matouš Hejl (Stratení v Mnichove)
Nejlepší filmová scénografie
- Sedem zhavranelých bratov (Peter Čanecký, Ondřej Mašek)
- Kobry a užovky (Jan Pjena Novotný)
- Schmitke (Barbora Kačena)
- Wilsonov (Martin Kurel)
- Stratení v Mnichove (Ondřej Nekvasil)
Nejlepší kostýmy
- Sedem zhavranelých bratov (Kateřina Štefková)
- Fotograf (Jaroslava Brabcová Pecharová)
- Kobry a užovky (Ivan Stekla)
- Wilsonov (Katarína Štrbová Bieliková)
- Stratení v Mnichove (Vladimíra Fomínová)
Nejlepší masky
- Sedem zhavranelých bratov (Juraj Steiner)
- Kobry a užovky (Lukáš Král)
- Päťdesiatka (Jana Dopitová)
- Wilsonov (Jana Radilová)
- Stratení v Mnichove (Jana Bílková)
Nejlepší televizní film nebo minisérie
- Americké dopisy (Jaroslav Brabec) (Česká televize)
- Ján Hus (Jiří Svoboda) (Česká televize)
- Korunný princ (Karel Janák) (Česká televize)
- Detektívi od Najsvätejšej Trojice: Prípad pre exorcistu (Jan Hřebejk) (Česká televize)
- Správny dres (Stanislav Sládeček) (Česká televize)
Nejlepší televizní seriál
- Mamon (Vladimír Michálek) (HBO Europe)
- Atentát (Jiří Chlumský, Petr Nikolaev) (TV Nova)
- Doktor Martin (Petr Zahrádka) (Česká televize)
- Labyrint (Jiří Strach) (Česká televize)
- Policie Modrava (Jaroslav Soukup) (TV Nova)
- Přístav (Ján Novák, Jaromír Polišenský, Jana Rezková) (TV Prima)
- Stopy života - Derniéra (Tomáš Magnusek) (TV Barrandov)
- Vinári (Martin Kopp, Petr Nikolaev) 2. série (TV Prima)
- Vraždy v kruhu (Ivan Pokorný) (Česká televize)
Nejlepší dokumentární televizní film nebo seriál
- Filmová lázeň (Miroslav Janek) (Česká televize)
- Daleko za sluncem (Olga Malířová Špátová) (HBO Europe)
- Holky pod zámkem (Jiří Fedurco) (TV Nova)
- LSD made in ČSSR (Pavel Křemen) (Česká televize)
- Tajemný Černobyl (Martin Hlaváček) (TV Barrandov)
- Zámena manželiek (Ivana Křenová, Jana Rezková) (TV Nova)
- Zvláštní znamení touha (Václav Křístek) (Česká televize)
- Moto cestou necestou (Hynek Bernard) (TV Prima)
Cena Magnesia za nejlepší studentský film
- Furiant (Ondřej Hudeček)
- Lesapán (Pavel Soukup)
- Amanitas (Jakub Šmíd)
- Táta (Václav Huleš)
- Happy End (Jan Saska)
Mimořádný počin v oblasti audiovize
Mimořádný přínos české kinematografii
Nejlepší filmový plakát
Cena filmových fanoušků
2014 - 22. Český lev
Nejlepší film
Nejlepší režie
Nejlepší herec
Nejlepší herečka
Nejlepší vedlejší herec
Nejlepší vedlejší herečka
Nejlepší film
- Cesta ven (Karel Chvojka, Miloš Lochman, Jan Macola)
- Díra u Hanušovic (Ondřej Zima)
- Fair Play (Kateřina Černá, Pavel Strnad)
- Pojedeme k moři (Miloslav Šmídmajer)
- Traja bratia (Jan Svěrák)
Nejlepší režie
- Petr Václav (Cesta ven)
- Miroslav Krobot (Díra u Hanušovic)
- Andrea Sedláčková (Fair Play)
- Jiří Mádl (Pojedeme k moři)
- Jan Svěrák (Traja bratia)
Nejlepší dokumentární film
- Olga (Miroslav Janek)
- K oblakům vzhlížíme (Martin Dušek)
- Magický hlas rebelky (Olga Sommerová)
- Storočie Miroslava Zikmunda (Petr Horký)
- Život podľa Václava Havla (Andrea Sedláčková)
Nejlepší herec
- Ivan Trojan (Díra u Hanušovic)
- Bolek Polívka (Anjeli)
- Roman Luknár (Fair Play)
- Milan Lasica (Rukojemník)
- Ondřej Nosálek (MY 2)
Nejlepší herečka
- Klaudia Dudová (Cesta ven)
- Klára Melíšková (Anjeli)
- Tatiana Dyková (Díra u Hanušovic)
- Judit Pecháček (Fair Play)
- Táňa Pauhofová (Nežné vlny)
Nejlepší vedlejší herec
- Jaroslav Plesl (Díra u Hanušovic)
- Igor Bareš (Fair Play)
- Ondřej Vetchý (Rukojemník)
- Karel Roden (Krásno)
- Matěj Hádek (Rozprávkar)
Nejlepší vedlejší herečka
- Lenka Krobotová (Díra u Hanušovic)
- Zuzana Bydžovská (Anjeli)
- Mária Zajacová (Cesta ven)
- Aňa Geislerová (Fair Play)
- Eva Podzimková (Fair Play)
Nejlepší scénář
- Petr Václav (Cesta ven)
- Miroslav Krobot, Lubomír Smékal (Díra u Hanušovic)
- Andrea Sedláčková (Fair Play)
- Jiří Mádl (Pojedeme k moři)
- Zdeněk Svěrák (Traja bratia)
Nejlepší kamera
- Štěpán Kučera (Cesta ven)
- Jan Baset Střítežský (Díra u Hanušovic)
- Jan Baset Střítežský (Fair Play)
- Martin Štrba (Rozprávkar)
- Vladimír Smutný (Traja bratia)
Nejlepší střih
- Cesta ven (Florent Mangeot)
- Díra u Hanušovic (Jan Daňhel)
- Fair Play (Jakub Hejna)
- Rukojemník (Alois Fišárek)
- Traja bratia (Alois Fišárek)
Nejlepší zvuk
- Cesta ven (Ivan Horák, Daniel Němec)
- Díra u Hanušovic (Viktor Ekrt, Marek Hart)
- Fair Play (Daniel Němec)
- Rozprávkar (Radim Hladík ml.)
- Traja bratia (Jakub Čech, Claus Lynge)
Nejlepší hudba
- Jan P. Muchow (Krásno)
- Michal Novinski (Anjeli)
- David Solař, Miroslav Žbirka (Fair Play)
- Roman Holý (Rozprávkar)
- Michal Novinski, Jaroslav Uhlíř (Traja bratia)
Nejlepší filmová scénografie
- Traja bratia (Jan Vlasák)
- Cesta ven (Jan Pfeiffer)
- Díra u Hanušovic (Jan Vlček)
- Fair Play (Viera Dandová, Petr Fořt)
- Rukojemník (Pavol Andraško)
Nejlepší kostýmy
- Traja bratia (Simona Rybáková)
- Cesta ven (Tereza Kučerová)
- Díra u Hanušovic (Katarína Hollá)
- Fair Play (Simona Rybáková)
- Hany (Zuzana Krejzková)
Nejlepší masky
- Traja bratia (Zdeněk Klika)
- Díra u Hanušovic (Lukáš Král)
- Fair Play (Katarína Horská, Anett Weber)
- Krásno (Lucie Lišková)
- Nežné vlny (Jiřina Pahlerová)