Ocenenia - The Saturn Awards - 2013-2023
Národné ocenenia
- Slnko v sieti
- Academy Awards
- Independent Spirit Awards
- British Academy of Film and Television Arts (BAFTA)
- British Independent Film Awards (BIFA)
- European Film Awards
- César Awards
- Goya Awards
- German Film Awards
- Robert Awards (Danish Film Awards)
- Jussi Awards
- Český lev
- Polish Film Awards
- Hungarian Motion Picture Awards (Hungarian Film Awards)
- Filmfare Awards
- Guldbagge Awards
- Amanda Awards
- AACTA International Awards
- Hong Kong Film Awards
Filmové festivaly
- Cannes Film Festival
- Venice Film Festival
- Berlinale (Berlin International Film Festival)
- Toronto International Film Festival
- Tribeca Film Festival
- Sundance Film Festival
- Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary
- Zurich Film Festival
- San Sebastián International Film Festival
- Sitges Film Festival
- Shanghai International Film Festival
- Warsaw International Film Festival
- Miami Film Festival
- Montreal World Film Festival
- Hong Kong International Film Festival (HKIFF)
- Melbourne International Film Festival (MIFF)
- Tallinn Black Nights Film Festival
- Mezinárodní festival dokumentárních filmů Ji.hlava
- Zlín Film Festival
- FAMUfest
- Norwegian International Film Festival Haugesund
- Avoriaz International Fantastic Film Festival
Ocenenia kritiky
- Golden Globes
- Critics Choice Awards
- Florida Film Critics Circle Awards
- Los Angeles Film Critics Association Awards
- New York Film Critics Circle Awards
- Ceny české filmové kritiky
Žánrové (špeciálne ocenenia)
Anticeny
2023 - 51st Annual Saturn Awards
Nejlepší sci-fi
Nejlepší fantasy
Nejlepší horor
Nejlepší thriller
Nejlepší superhrdinský film
Nejlepší sci-fi
Nejlepší fantasy
- Indiana Jones a Nástroj osudu
- Barbie
- Dungeons & Dragons: Česť zlodejov
- Strašidelný dom
- Malá morská víla
Nejlepší horor
Nejlepší thriller
Nejlepší akční/dobrodružný film
- Mission: Impossible Odplata - Prvá časť
- Bullet Train
- Equalizer 3: Posledná kapitola
- John Wick 4
- Rýchlo a zbesilo 10
- Woman King
Nejlepší superhrdinský film
Nejlepší mezinárodní film
Nejlepší nezávislý film
Nejlepší animovaný film
- Spider-Man: Cez paralelné svety
- Elementy
- Kocúr v čižmách: Posledné želanie
- Suzume
- Super Mario Bros. vo filme
- Ninja korytnačky: Mutantský chaos
Nejlepší režie
- James Cameron (Avatar: Cesta vody)
- Greta Gerwig (Barbie)
- James Gunn (Strážcovia galaxie 3)
- James Mangold (Indiana Jones a Nástroj osudu)
- Mark Mylod (Menu)
- Christopher Nolan (Oppenheimer)
- Danny Philippou, Michael Philippou (Hovor so mnou!)
Nejlepší scénář
- James Cameron, Rick Jaffa, Amanda Silver (Avatar: Cesta vody)
- Noah Baumbach, Greta Gerwig (Barbie)
- Seth Reiss, Will Tracy (Menu)
- Erik Jendresen, Christopher McQuarrie (Mission: Impossible Odplata - Prvá časť)
- Mia Goth, Ti West (Pearl)
- Christopher Nolan (Oppenheimer)
Nejlepší herec
- Harrison Ford (Indiana Jones a Nástroj osudu)
- Ralph Fiennes (Menu)
- Ben Kingsley (Jules)
- Cillian Murphy (Oppenheimer)
- Keanu Reeves (John Wick 4)
- Sam Worthington (Avatar: Cesta vody)
- Chris Pratt (Strážcovia galaxie 3)
Nejlepší herečka
- Margot Robbie (Barbie)
- Mia Goth (Pearl)
- Viola Davis (Woman King)
- Amber Midthunder (Predátor: Korisť)
- Anya Taylor-Joy (Menu)
- Zoe Saldana (Avatar: Cesta vody)
Nejlepší herec ve vedlejší roli
- Nicolas Cage (Renfield)
- Robert Downey Jr. (Oppenheimer)
- Ryan Gosling (Barbie)
- Michael Keaton (Flash)
- Stephen Lang (Avatar: Cesta vody)
- Mads Mikkelsen (Indiana Jones a Nástroj osudu)
Nejlepší herečka ve vedlejší roli
- Emily Blunt (Oppenheimer)
- Angela Bassett (Čierny Panter: Navždy Wakanda)
- Jane Curtin (Jules)
- Melissa McCarthy (Malá morská víla)
- Phoebe Waller-Bridge (Indiana Jones a Nástroj osudu)
- Sophie Wilde (Hovor so mnou!)
Nejlepší mladistvý herecký výkon
- Xolo Maridueña (Blue Beetle)
- Halle Bailey (Malá morská víla)
- Vivien Lyra Blair (Strašiak)
- Jack Champion (Avatar: Cesta vody)
- Violet McGraw (M3GAN)
- Noah Schnapp (The Tutor)
Nejlepší hudba
- Indiana Jones a Nástroj osudu (John Williams)
- Avatar: Cesta vody (Simon Franglen)
- Barbie (Mark Ronson, Andrew Wyatt)
- Malá morská víla (Alan Menken)
- Renfield (Marco Beltrami)
- Spider-Man: Cez paralelné svety (Daniel Pemberton)
Nejlepší střih
- Jennifer Lame (Oppenheimer)
- David Brenner, James Cameron, John Refoua, Stephen E. Rivkin (Avatar: Cesta vody)
- Dylan Highsmith, Kelly Matsumoto, Corbin Mehl, Laura Yanovich (Rýchlo a zbesilo 10)
- Andrew Buckland, Michael McCusker, Dirk Westervelt (Indiana Jones a Nástroj osudu)
- Nathan Orloff (John Wick 4)
- Eddie Hamilton (Mission: Impossible Odplata - Prvá časť)
Nejlepší kostýmy
- Jacqueline Durran (Barbie)
- Bob Buck, Deborah Scott, Deborah L. Scott (Avatar: Cesta vody)
- Ruth E. Carter (Čierny Panter: Navždy Wakanda)
- Judianna Makovsky (Strážcovia galaxie 3)
- Joanna Johnston (Indiana Jones a Nástroj osudu)
- Ellen Mirojnick (Oppenheimer)
Nejlepší scénografie
- Barbie (Sarah Greenwood)
- Avatar: Cesta vody (Dylan Cole, Luke Polti, Ben Procter)
- Strážcovia galaxie 3 (Beth Mickle)
- John Wick 4 (Kevin Kavanaugh)
- Oppenheimer (Ruth De Jong)
- Renfield (Alec Hammond)
Nejlepší masky
- The Covenant (Donald Mowat)
- Evil Dead: Vzostup zla (Luke Polti)
- Strážcovia galaxie 3 (Alexei Dmitiew, Lindsay MacGowan, Shane Mahan)
- Oppenheimer (Luisa Abel, Jason Hamer)
- Predátor: Korisť (Alec Gillis, Tom Woodruff Jr.)
- Renfield (Christien Tinsley)
Nejlepší speciální / vizuální efekty
- Avatar: Cesta vody (Richard Baneham, Daniel Barrett, Joe Letteri, Eric Saindon)
- Tvorca (Ian Comley, Jay Cooper, Neil Corbould, Andrew Roberts)
- Mission: Impossible Odplata - Prvá časť (Simone Coco, Neil Corbould, Jeff Sutherland, Alex Wuttke)
- Strážcovia galaxie 3 (Stephane Ceretti, Daniel Sudick, Alexis Wajsbrot, Guy Williams)
- Oppenheimer (David Drzewiecki, Scott R. Fisher, Andrew Jackson, Giacomo Mineo)
- Indiana Jones a Nástroj osudu (Kathy Siegel, Robert Weaver, Andrew Whitehurst, Alistair Williams)
Nejlepší nový žánrový televizní seriál
- Andor (Disney+)
- The Ark (Syfy)
- Wednesday (Netflix)
- The Last of Us (HBO)
- Silo (Apple TV+)
- Pán prstenů: Prsteny moci (Prime Video)
- The Walking Dead: Dead City (AMC)
Nejlepší sci-fi televizní seriál
- Star Trek: Picard (Paramount+)
- Andor (Disney+)
- Mandalorián (Disney+)
- Silo (Apple TV+)
- Nadácia (Apple TV+)
- Médium (Prime Video)
- Star Trek: Neznáme svety (Paramount+)
Nejlepší fantasy televizní seriál
- Wednesday (Netflix)
- Ghosts (CBS)
- Dobrá znamení (Prime Video)
- Pán prstenů: Prsteny moci (Prime Video)
- Rod Draka (HBO)
- Mayfair Witches (AMC)
- Schmigadoon! (Apple TV+)
Nejlepší hororový televizní seriál
- The Last of Us (HBO)
- American Horror Story (FX)
- Čo robíme v temnotách (FX)
- Interview with the Vampire (AMC)
- Živí mrtví: Počátek konce (AMC)
- Cesta von (MGM+)
- Chucky (Syfy / USA Network)
Nejlepší akční/dobrodružný/thriller televizní seriál
- Cudzinka (Starz)
- Quantum Leap (NBC)
- La brea (NBC)
- Zaklínač (Netflix)
- Manifest (Netflix)
- Yellowjackets (Showtime)
- Jack Ryan (Prime Video)
Nejlepší superhrdinský televizní seriál
- Superman a Lois (The CW)
- Doom Patrol (Max)
- Stargirl (The CW)
- Flash (The CW)
- Sandman (Netflix)
- Tajná invázia (Disney+)
- She-Hulk: Neuveriteľná právnička (Disney+)
Nejlepší animovaný seriál nebo televizní film
- Star Wars: Chybná várka (Disney+)
- Chainsaw Man (Crunchyroll)
- Pinocchio Guillerma del Tora (Netflix)
- Moje dobrodružství se Supermanem (Adult Swim)
- Gremlins: Tajemství Mogwaiů (Max)
- Harley Quinn (Max)
- Star Trek: Lower Decks (Paramount+)
Nejlepší televizní prezentace
- Vlkolak - Nočný lovec (Disney+)
- Černé zrcadlo (Netflix)
- Kabinet kuriozit Guillerma Del Tora (Netflix)
- The Munsters (Netflix)
- Půlnoční klub (Netflix)
- Hókus pókus 2 (Disney+)
- Paní Davisová (Peacock)
Nejlepší televizní herec
- Patrick Stewart (Star Trek: Picard) (Paramount+)
- Sam Heughan (Cudzinka) (Starz)
- Tyler Hoechlin (Superman a Lois) (The CW)
- Diego Luna (Andor) (Disney+)
- Anson Mount (Star Trek: Neznáme svety) (Paramount+)
- Pedro Pascal (The Last of Us) (HBO)
- Harold Perrineau (Cesta von) (MGM+)
Nejlepší televizní herečka
- Caitríona Balfe (Cudzinka) (Starz)
- Lauren Cohan (The Walking Dead: Dead City) (AMC)
- Emma D'Arcy (Rod Draka) (HBO)
- Rebecca Ferguson (Silo) (Apple TV+)
- Tatiana Maslany (She-Hulk: Neuveriteľná právnička) (Disney+)
- Rose McIver (Ghosts) (CBS)
- Elizabeth Tulloch (Superman a Lois) (The CW)
Nejlepší televizní herec ve vedlejší roli
- Jonathan Frakes (Star Trek: Picard) (Paramount+)
- Todd Stashwick (Star Trek: Picard) (Paramount+)
- Ed Speleers (Star Trek: Picard) (Paramount+)
- Ethan Peck (Star Trek: Neznáme svety) (Paramount+)
- Harvey Guillén (Čo robíme v temnotách) (FX)
- Ernie Hudson (Quantum Leap) (NBC)
- Matt Smith (Rod Draka) (HBO)
Nejlepší televizní herečka ve vedlejší roli
- Jeri Ryan (Star Trek: Picard) (Paramount+)
- Jess Bush (Star Trek: Neznáme svety) (Paramount+)
- Celia Rose Gooding (Star Trek: Neznáme svety) (Paramount+)
- Genevieve O'Reilly (Andor) (Disney+)
- Katee Sackhoff (Mandalorián) (Disney+)
- Sophie Skelton (Cudzinka) (Starz)
- Rebecca Wisocky (Ghosts) (CBS)
Nejlepší hostující umělec v televizi
- Paul Wesley (Star Trek: Neznáme svety) (Paramount+)
- Gael García Bernal (Vlkolak - Nočný lovec) (Disney+)
- Giancarlo Esposito (Mandalorián) (Disney+)
- Nick Offerman (The Last of Us) (HBO)
- Andy Serkis (Andor) (Disney+)
- Amanda Plummer (Star Trek: Picard) (Paramount+)
- Catherine Zeta-Jones (Wednesday) (Netflix)
Nejlepší mladistvý herecký výkon v seriálu
- Jenna Ortega (Wednesday) (Netflix)
- Bella Ramsey (The Last of Us) (HBO)
- Igby Rigney (Půlnoční klub) (Netflix)
- Freya Allan (Zaklínač) (Netflix)
- Milly Alcock (Rod Draka) (HBO)
- Zackary Arthur (Chucky) (Syfy / USA Network)
- Brec Bassinger (Stargirl) (The CW)
Nejlepší vydání ve 4K
- John Wick 4 (Lionsgate)
- Dobrodružstvá baróna Prášila (Criterion)
- Žít a zemřít v L.A. (Kino Lorber)
- Cujo (Kino Lorber)
- Prepotrebné zbytočnosti (Kino Lorber)
- Vyháňač diabla 50th Anniversary Edition (Warner Bros.)
- Star Trek The Director's Edition (Paramount)
Nejlepší vydání klasického filmu
- Útočníci z Marsu (Ignite)
- Attack of the 50 Foot Woman (Warner Archives)
- Návštěva z vesmíru (Universal)
- It! The Terror from Beyond Space (Kino Lorber)
- Mandžuský kandidát (Kino Lorber)
- Secret of the Incas (Kino Lorber)
- Noc lovca (Kino Lorber)
Nejlepší vydání televizního seriálu
- Night Gallery Season 3 (Kino Lorber)
- Volejte Saulovi The Complete Collection (AMC)
- Creepshow Season 3 (RLJ Entertainment)
- Doctor Who The Abominable Snowman (BBC)
- Interview with the Vampire Season 1 (AMC)
- Loki Season 1 – 4K Steelbook (Disney Home Media)
- Quantum Leap Season 1 (Universal)
Nejlepší vydání filmové kolekce
- Superman, Superman 3, Superman 4, Superman II, Superman II: Verze Richarda Donnera - Superman: 5-Film Collection (Warner Bros.)
- Arsen Lupin kontra Arsen Lupin, Dobrodružství Arsena Lupina, Podepsán Arsen Lupin - Arsène Lupin Collection (Kino Lorber)
- Doomed to Die, Mr. Wong in Chinatown, Mr. Wong, Detective, The Fatal Hour, The Mystery of Mr. Wong - Mr. Wong Collection (Kino Lorber)
- Cave-In!, Hanging by a Thread, Keď vyprší čas, Po dobrodružství Poseidonu, Požár, The Night the Bridge Fell Down, Záplava - Irwin Allen: Master of Disaster Collection (Shout! Factory)
- 36. komnata Shaolinu, Bojová umění Shaolinu, Bosonohý kluk, Cheung booi, Guangdong shi hu xing yi wu xi, Jin bei tong, Lamač kostí 2, Lie mo zhe, Mai ming xiao zi, Nepřemožitelný shaolin, Návrat do 36. komnaty Shaolinu, Výcvik 36. komnaty, Černá magie: Boxerovo znamení, Šílený opičák kung-fu - Shawscope: Volume Two (Arrow Video)
- Fantom opery, Frankensteinova nevesta, Mumie, Netvor z Čiernej lagúny - Universal Classic Monsters: Icons of Horror, Volume 2 (Universal)
- 2001: Vesmírna odysea, Annabelle, Blade Runner, Duna, Gravitácia, Interview s upírom, King Kong, Mafiáni, Maltézsky sokol, Matrix, Mechanický pomaranč, Městečko prokletých II, Nočná mora v Elm Street, Olovená vesta, Ona, Osvietenie, Počiatok, Sedem, Takí normálni zabijaci, To, V zajatí démonov, Vyháňač diabla, Vykúpenie z väznice Shawshank, Všetci prezidentovi muži, Zelená míľa - Warner Bros. 100th Anniversary 25-Film Collection: Volume Four - Thrillers, Sci-Fi & Horror (Warner Bros.)
Vizionářská cena
Cena za celoživotní kariéru
Cena za celoživotní dílo
- Star Trek: Nová generácia (The Cast)
Pamětní cena George Pala
Cena odkazu Dana Curtise
- Walking Dead (Franchise)
Cena odkazu Lance Reddicka
Umělecká cena Roberta Forstera
2022 - 47th Saturn Awards (50th Anniversary Saturn Awards)
Nejlepší sci-fi
Nejlepší fantasy
Nejlepší horor
Nejlepší thriller
Nejlepší superhrdinský film
Nejlepší sci-fi
Nejlepší fantasy
- Všetko, všade, naraz
- Cruella
- Fantastické zvery: Tajomstvá Dumbledora
- Krotitelia duchov: Dedičstvo
- Zelený rytier
- Neznesiteľná váha obrovského talentu
Nejlepší horor
Nejlepší thriller
Nejlepší akční/dobrodružný film
Nejlepší superhrdinský film
- Spider-Man: Bez domova
- Batman
- Doctor Strange v mnohovesmíre šialenstva
- Shang-Chi: Legenda o desiatich prsteňoch
- The Suicide Squad: Samovražedná misia
- Thor: Láska a hrom
Nejlepší mezinárodní film
Nejlepší nezávislý film
Nejlepší animovaný film
- Marcel, ulita s botami
- Rodina Addamsovcov 2
- Encanto: Čarovný svet
- Buzz Lightyear
- Luca
- Mimoni 2: Zloduch prichádza
Nejlepší režie
- Matt Reeves (Batman)
- Guillermo del Toro (Ulička nočných môr)
- Joseph Kosinski (Top Gun: Maverick)
- Jordan Peele (Nie, nie)
- S.S. Rajamouli (RRR)
- Jon Watts (Spider-Man: Bez domova)
- Steven Spielberg (West Side Story)
Nejlepší scénář
- Guillermo del Toro, Kim Morgan (Ulička nočných môr)
- Peter Craig, Matt Reeves (Batman)
- C. Robert Cargill, Scott Derrickson (Čierny telefón)
- Daniel Kwan, Daniel Scheinert (Všetko, všade, naraz)
- Jordan Peele (Nie, nie)
- Guy Busick, James Vanderbilt (Vreskot)
- Chris McKenna, Erik Sommers (Spider-Man: Bez domova)
Nejlepší herec
- Tom Cruise (Top Gun: Maverick)
- Timothée Chalamet (Duna)
- Idris Elba (The Suicide Squad: Samovražedná misia)
- Tom Holland (Spider-Man: Bez domova)
- Daniel Kaluuya (Nie, nie)
- Robert Pattinson (Batman)
- Simu Liu (Shang-Chi: Legenda o desiatich prsteňoch)
Nejlepší herečka
- Michelle Yeoh (Všetko, všade, naraz)
- Cate Blanchett (Ulička nočných môr)
- Emily Blunt (Tiché miesto: Časť II)
- Zoë Kravitz (Batman)
- Keke Palmer (Nie, nie)
- Emma Stone (Cruella)
- Zendaya (Spider-Man: Bez domova)
Nejlepší herec ve vedlejší roli
- Ke Huy Quan (Všetko, všade, naraz)
- Paul Dano (Batman)
- Colin Farrell (Batman)
- Ethan Hawke (Čierny telefón)
- Richard Jenkins (Ulička nočných môr)
- Alfred Molina (Spider-Man: Bez domova)
- Benedict Wong (Doctor Strange v mnohovesmíre šialenstva)
Nejlepší herečka ve vedlejší roli
- Awkwafina (Shang-Chi: Legenda o desiatich prsteňoch)
- Jodie Comer (Free Guy)
- Carrie Coon (Krotitelia duchov: Dedičstvo)
- Viola Davis (The Suicide Squad: Samovražedná misia)
- Stephanie Hsu (Všetko, všade, naraz)
- Diana Rigg (Posledná noc v Soho)
- Marisa Tomei (Spider-Man: Bez domova)
Nejlepší mladistvý herecký výkon
- Finn Wolfhard (Krotitelia duchov: Dedičstvo)
- Noah Jupe (Tiché miesto: Časť II)
- Madeleine McGraw (Čierny telefón)
- Millicent Simmonds (Tiché miesto: Časť II)
- Mason Thames (Čierny telefón)
- Jacob Tremblay (Luca)
Nejlepší hudba
- Doctor Strange v mnohovesmíre šialenstva (Danny Elfman)
- Nie, nie (Michael Abels)
- Zločiny budoucnosti (Howard Shore)
- Cruella (Nicholas Britell)
- Batman (Michael Giacchino)
- Ulička nočných môr (Nathan Johnson)
- Shang-Chi: Legenda o desiatich prsteňoch (Joel P. West)
Nejlepší střih
- Eddie Hamilton (Top Gun: Maverick)
- Leigh Folsom Boyd, Jeffrey Ford (Spider-Man: Bez domova)
- William Hoy, Tyler Nelson (Batman)
- Cam McLauchlin (Ulička nočných môr)
- Paul Rogers (Všetko, všade, naraz)
- Nicholas Monsour (Nie, nie)
- Doug Brandt, Pietro Scalia, Calvin Wimmer (Sanitka)
Nejlepší kostýmy
- David Crossman, Glyn Dillon, Jacqueline Durran (Batman)
- Kym Barrett (Shang-Chi: Legenda o desiatich prsteňoch)
- Jenny Beavan (Cruella)
- Bob Morgan, Jacqueline West (Duna)
- Mayes C. Rubeo (Thor: Láska a hrom)
- Luis Sequeira (Ulička nočných môr)
- Sammy Sheldon Differ (Eternals)
Nejlepší scénografie
- Ulička nočných môr (Tamara Deverell)
- Shang-Chi: Legenda o desiatich prsteňoch (Sue Chan)
- Batman (James Chinlund)
- Cruella (Fiona Crombie)
- Všetko, všade, naraz (Jason Kisvarday)
- Posledná noc v Soho (Marcus Rowland)
- Duna (Patrice Vermette)
Nejlepší masky
- Duna (Love Larson, Donald Mowat, Eva von Bahr)
- Zločiny budoucnosti (Alexandra Anger, Monica Pavez, Evi Zafiropoulou)
- Ulička nočných môr (Mike Hill, Jo-Ann MacNeil, Megan Many)
- Batman (Naomi Donne, Michael Marino)
- Armáda mrtvých (Ozzy Alvarez, Victoria Down, Kevin Kirkpatrick, Justin Raleigh)
- Thor: Láska a hrom (Adam Johansen, Matteo Silvi)
- The Suicide Squad: Samovražedná misia (Greg Funk, Brian Sipe, Heba Thorisdottir)
Nejlepší speciální / vizuální efekty
- Godzilla vs. Kong (Kevin Andrew Smith)
- Doctor Strange v mnohovesmíre šialenstva (Jorundur Rafn Arnarson, Joe Letteri, Erik Winquist)
- Krotitelia duchov: Dedičstvo (Sheena Duggal, Alessandro Ongaro)
- Top Gun: Maverick (Scott R. Fisher, Ryan Tudhope)
- Spider-Man: Bez domova (Scott Edelstein, Kelly Port, Daniel Sudick, Chris Waegner)
- Shang-Chi: Legenda o desiatich prsteňoch (Joe Farrell, Dan Oliver, Christopher Townsend, Sean Noel Walker)
- Jurský svet: Nadvláda (David Vickery)
Nejlepší animovaný televizní seriál
- Star Wars: Chybná várka (Disney+)
- Arcane: League of Legends (Netflix)
- Blade Runner: Black Lotus (Adult Swim)
- Banda: Ďábelské historky (Amazon Prime Video)
- Neporazitelný (Amazon Prime Video)
- Star Trek: Lower Decks (Paramount+)
- Čo keby...? (Disney+)
Nejlepší sci-fi seriál pro televizní síť nebo kabel
- Superman a Lois (The CW)
- Flash (The CW)
- The Man Who Fell to Earth (Showtime)
- Resident Alien (Syfy)
- Supergirl (The CW)
- Westworld (HBO)
Nejlepší fantasy seriál pro televizní síť nebo kabel
- Shining Vale (Starz)
- Pán času (BBC America)
- Ghosts (CBS)
- La brea (NBC)
- Riverdale (The CW)
- Stargirl (The CW)
Nejlepší hororový seriál pro televizní síť nebo kabel
- Walking Dead (AMC)
- American Horror Story (FX)
- Chucky (Syfy)
- Živí mrtví: Počátek konce (AMC)
- Cesta von (Epix)
- Čo robíme v temnotách (FX)
Nejlepší akční/thrillerový seriál pro televizní síť nebo kabel
- Volejte Saulovi (AMC)
- Šíre nebo (ABC)
- Čierny zoznam (NBC)
- Dark Winds (AMC)
- Cudzinka (Starz)
- Dexter (Showtime)
- Yellowjackets (Showtime)
Nejlepší streamovaný sci-fi televizní seriál
- Star Trek: Neznáme svety (Paramount+)
- Expanze (Amazon Prime Video)
- For All Mankind (Apple TV+)
- Ztraceni ve vesmíru (Netflix)
- Mandalorián (Disney+)
- The Orville (Hulu)
- Star Trek: Discovery (Paramount+)
Nejlepší streamovaný fantasy televizní seriál
- Loki (Disney+)
- Ruská panenka (Netflix)
- Schmigadoon! (Apple TV+)
- WandaVision (Disney+)
- Kolo času (Amazon Prime Video)
- Zaklínač (Netflix)
Nejlepší streamovaný horor/thriller televizní seriál
- Stranger Things (Netflix)
- Creepshow (Shudder)
- Evil (Paramount+)
- Servant (Apple TV+)
- Oddelenie (Apple TV+)
- Hra na oliheň (Netflix)
Nejlepší streamovaný akční/dobrodružný televizní seriál
- Banda (Amazon Prime Video)
- Bosch: Odkaz (Amazon Freevee)
- Cobra Kai (Netflix)
- Leverage: Redemption (Amazon Freevee)
- Peacemaker (HBO Max)
- Reacher (Amazon Prime Video)
- Umbrella Academy (Netflix)
Nejlepší streamovaný limitovaný televizní seriál
- Obi-Wan Kenobi (Disney+)
- Boba Fett: Zákon podsvetia (Disney+)
- Hawkeye (Disney+)
- Moon Knight (Disney+)
- Ms. Marvel (Disney+)
- Půlnoční mše (Netflix)
Nejlepší herec v síťové/kabelové televizi
- Bob Odenkirk (Volejte Saulovi) (AMC)
- Colman Domingo (Živí mrtví: Počátek konce) (AMC)
- Chiwetel Ejiofor (The Man Who Fell to Earth) (Showtime)
- Michael C. Hall (Dexter) (Showtime)
- Sam Heughan (Cudzinka) (Starz)
- Tyler Hoechlin (Superman a Lois) (The CW)
- Harold Perrineau (Cesta von) (Epix)
Nejlepší herečka v síťové/kabelové televizi
- Rhea Seehorn (Volejte Saulovi) (AMC)
- Caitríona Balfe (Cudzinka) (Starz)
- Kylie Bunbury (Šíre nebo) (ABC)
- Courteney Cox (Shining Vale) (Starz)
- Melanie Lynskey (Yellowjackets) (Showtime)
- Rose McIver (Ghosts) (CBS)
- Elizabeth Tulloch (Superman a Lois) (The CW)
Nejlepší vedlejší herec v síťové/kabelové televizi
- Jonathan Banks (Volejte Saulovi) (AMC)
- Tony Dalton (Volejte Saulovi) (AMC)
- Patrick Fabian (Volejte Saulovi) (AMC)
- Michael Mando (Volejte Saulovi) (AMC)
- Harvey Guillén (Čo robíme v temnotách) (FX)
- Brandon Scott Jones (Ghosts) (CBS)
- Michael James Shaw (Walking Dead) (AMC)
Nejlepší vedlejší herečka v síťové/kabelové televizi
- Lauren Cohan (Walking Dead) (AMC)
- Emmanuelle Chriqui (Superman a Lois) (The CW)
- Janina Gavankar (Šíre nebo) (ABC)
- Julia Jones (Dexter) (Showtime)
- Melissa McBride (Walking Dead) (AMC)
- Danielle Panabaker (Flash) (The CW)
- Sophie Skelton (Cudzinka) (Starz)
Nejlepší mladý herec/herečka v síťové/kabelové televizi
- Brec Bassinger (Stargirl) (The CW)
- Jack Alcott (Dexter) (Showtime)
- Zackary Arthur (Chucky) (Syfy)
- Gus Birney (Shining Vale) (Starz)
- Jordan Elsass (Superman a Lois) (The CW)
- Alex Garfin (Superman a Lois) (The CW)
Nejlepší hostující herec/herečka v síťové/kabelové televizi
- Jennifer Tilly (Chucky) (Syfy)
- Michael Biehn (Walking Dead) (AMC)
- Rachael Harris (Ghosts) (CBS)
- Jesse James Keitel (Šíre nebo) (ABC)
- Jeffrey Dean Morgan (Walking Dead) (AMC)
- Fisher Stevens (Čierny zoznam) (NBC)
- Aisha Tyler (Živí mrtví: Počátek konce) (AMC)
Nejlepší herec ve streamovaném televizním seriálu
- Oscar Isaac (Moon Knight) (Disney+)
- Tom Hiddleston (Loki) (Disney+)
- Anthony Mackie (Falcon a Zimný vojak) (Disney+)
- Ewan McGregor (Obi-Wan Kenobi) (Disney+)
- Anson Mount (Star Trek: Neznáme svety) (Paramount+)
- Adam Scott (Oddelenie) (Apple TV+)
- Antony Starr (Banda) (Amazon Prime Video)
Nejlepší herečka ve streamovaném televizním seriálu
- Ming-Na Wen (Boba Fett: Zákon podsvetia) (Disney+)
- Millie Bobby Brown (Stranger Things) (Netflix)
- Britt Lower (Oddelenie) (Apple TV+)
- Erin Moriarty (Banda) (Amazon Prime Video)
- Kate Siegel (Půlnoční mše) (Netflix)
- Beth Riesgraf (Leverage: Redemption) (Amazon Freevee)
- Elizabeth Olsen (WandaVision) (Disney+)
Nejlepší vedlejší herec ve streamovaném televizním seriálu
- Elliot Page (Umbrella Academy) (Netflix)
- Zach Cherry (Oddelenie) (Apple TV+)
- Ethan Hawke (Moon Knight) (Disney+)
- Joel Kinnaman (For All Mankind) (Apple TV+)
- Ethan Peck (Star Trek: Neznáme svety) (Paramount+)
- John Turturro (Oddelenie) (Apple TV+)
- Joseph Quinn (Stranger Things) (Netflix)
Nejlepší vedlejší herečka ve streamovaném televizním seriálu
- Moses Ingram (Obi-Wan Kenobi) (Disney+)
- Patricia Arquette (Oddelenie) (Apple TV+)
- Danielle Brooks (Peacemaker) (HBO Max)
- Jess Bush (Star Trek: Neznáme svety) (Paramount+)
- Kathryn Hahn (WandaVision) (Disney+)
- Nell Tiger Free (Servant) (Apple TV+)
- Aleyse Shannon (Leverage: Redemption) (Amazon Freevee)
Nejlepší mladý herec/herečka ve streamovaném televizním seriálu
- Iman Vellani (Ms. Marvel) (Disney+)
- Vivien Lyra Blair (Obi-Wan Kenobi) (Disney+)
- Maxwell Jenkins (Ztraceni ve vesmíru) (Netflix)
- Gaten Matarazzo (Stranger Things) (Netflix)
- Sadie Sink (Stranger Things) (Netflix)
- Hailee Steinfeld (Hawkeye) (Disney+)
Nejlepší hostující herec/herečka ve streamovaném televizním seriálu
- Hayden Christensen (Obi-Wan Kenobi) (Disney+)
- Jensen Ackles (Banda) (Amazon Prime Video)
- LeVar Burton (Leverage: Redemption) (Amazon Freevee)
- Tony Dalton (Hawkeye) (Disney+)
- Rosario Dawson (Mandalorián) (Disney+)
- Robert Englund (Stranger Things) (Netflix)
- Jonathan Majors (Loki) (Disney+)
Nejlepší vydání klasického filmu
- Krvavé divadlo
- Neuvěřitelný zmenšující se muž
- Pán světa (Special Edition)
- Secret of the Blue Room
- Village of the Giants
- The Wonderful World of the Brothers Grimm
Nejlepší vydání televizního seriálu
- Chucky (Season 1)
- The Adventures of Ozzie & Harriet (Seasons 1 & 2)
- Creepshow (Season 2)
- Kolchak: The Night Stalker (The Complete Series)
- Night Gallery (Season One)
- The Six Million Dollar Man (The Complete Series)
Nejlepší vydání filmové kolekce
- Dracula, Dracula (španělská verze), Frankenstein, Neviditelný muž, Vlkolak - Universal Classic Monsters — Icons of Horror Collection 4K
- Ani tieň podozrenia, Marnie, Problémy s Harrym, Rodinné spiknutí, Sabotér - The Alfred Hitchcock Classics Collection: Volume 2
- Francis, Francis Covers the Big Town, Francis Goes to West Point, Francis Goes to the Races, Francis Joins the WACS, Francis in the Haunted House, Francis in the Navy - Francis the Talking Mule 7-Film Collection
- Bedlam, The Ghost Ship - Val Lewton Double Feature (Warner Archive Collection)
- Krstný otec, Krstný otec II, Krstný otec III - The Godfather Trilogy 4K
- Can que, Chrám Shaolinu, Hong Xi Guan, Liu A-Cai yu Huang Fei-Hong, Pět mistrů Shaolinu, Pět zbraní, Rošťák He, Tang ren jie xiao zi, The Boxer from Shantung, Xing xing wang, Železná dlaň - Shawscope, Volume One
Nejlepší vydání filmu ve 4K speciální edici
- Všetko, všade, naraz
- Dracula cerca sangue di vergine... e morì di sete!!!
- Za hrsť dolárov
- Pre pár dolárov naviac
- Flesh for Frankenstein
- Invaze zlodějů těl
- Veľký útek
Cena za průlomový výkon
Ocenění pro producenta
Cena za celoživotní kariéru
Cena odkazu Dana Curtise
Umělecká cena Roberta Forstera
- Volejte Saulovi (The Ensemble Cast)
2021 - 46th Saturn Awards
Nejlepší sci-fi
Nejlepší fantasy
Nejlepší horor
Nejlepší thriller
Nejlepší film podle komiksu
Nejlepší sci-fi
Nejlepší fantasy
Nejlepší horor
- Neviditeľný
- Slečna beštia
- Doktor Spánok
- To Kapitola 2
- Midsommar
- Nočné mory z temnôt
- Nevesta na zabitie
Nejlepší thriller
Nejlepší akční/dobrodružný film
- Mulan
- 1917
- Bad Boys navždy
- El Camino: Film podle seriálu Perníkový táta
- Rýchlo a zbesilo: Hobbs & Shaw
- Slušní chlapci
Nejlepší film podle komiksu
- Joker
- Vtáky noci a fantastický prerod jednej Harley Quinn
- Bloodshot: Supervojak
- Noví mutanti
- Old Guard: Nesmrtelní
Nejlepší mezinárodní film
Nejlepší nezávislý film
Nejlepší animovaný film
- Vpred
- Rodina Addamsovcov
- Snežný chlapec
- Ľadové kráľovstvo II
- Maskovaní špióni
- Trollovia: Svetové turné
Nejlepší režie
- J.J. Abrams (Star Wars: Vzostup Skywalkera)
- Niki Caro (Mulan)
- Mike Flanagan (Doktor Spánok)
- Christopher Nolan (Tenet)
- Gina Prince-Bythewood (Old Guard: Nesmrtelní)
- Quentin Tarantino (Vtedy v Hollywoode)
- Leigh Whannell (Neviditeľný)
Nejlepší scénář
- Quentin Tarantino (Vtedy v Hollywoode)
- Mike Flanagan (Doktor Spánok)
- Lauren Hynek, Rick Jaffa, Elizabeth Martin, Amanda Silver (Mulan)
- Jin-won Han, Džun-ho Pong (Parazit)
- Christopher Nolan (Tenet)
- Todd Phillips, Scott Silver (Joker)
- J.J. Abrams, Chris Terrio (Star Wars: Vzostup Skywalkera)
Nejlepší herec
- John David Washington (Tenet)
- Daniel Craig (Na nože)
- Delroy Lindo (Bratrstvo pěti)
- Ewan McGregor (Doktor Spánok)
- Gary Oldman (Mank)
- Aaron Paul (El Camino: Film podle seriálu Perníkový táta)
- Joaquin Phoenix (Joker)
Nejlepší herečka
- Elisabeth Moss (Neviditeľný)
- Rebecca Ferguson (Doktor Spánok)
- Crystal Liu (Mulan)
- Natalie Portman (Příliš malý svět)
- Daisy Ridley (Star Wars: Vzostup Skywalkera)
- Margot Robbie (Vtáky noci a fantastický prerod jednej Harley Quinn)
- Charlize Theron (Old Guard: Nesmrtelní)
Nejlepší herec ve vedlejší roli
- Bill Hader (To Kapitola 2)
- Adam Driver (Star Wars: Vzostup Skywalkera)
- Chris Evans (Na nože)
- Ian McDiarmid (Star Wars: Vzostup Skywalkera)
- Robert Pattinson (Tenet)
- Donnie Yen (Mulan)
Nejlepší herečka ve vedlejší roli
- Ana de Armas (Na nože)
- Zazie Beetz (Joker)
- Ellen Burstyn (Příliš malý svět)
- Jamie Lee Curtis (Na nože)
- Linda Hamilton (Terminátor: Temný osud)
- Amanda Seyfried (Mank)
- Jurnee Smollett (Vtáky noci a fantastický prerod jednej Harley Quinn)
Nejlepší mladistvý herecký výkon
- Kyliegh Curran (Doktor Spánok)
- Ella Jay Basco (Vtáky noci a fantastický prerod jednej Harley Quinn)
- Julia Butters (Vtedy v Hollywoode)
- Roman Griffin Davis (Králiček Jojo)
- Lexy Kolker (Město podivínů)
- JD McCrary (Leví kráľ)
Nejlepší hudba
- Star Wars: Vzostup Skywalkera (John Williams)
- Tenet (Ludwig Göransson)
- Na nože (Nathan Johnson)
- Parazit (Jae-il Jung)
- 1917 (Thomas Newman)
- Mank (Trent Reznor, Atticus Ross)
Nejlepší střih
- Bob Ducsay (Na nože)
- Maryann Brandon, Stefan Grube (Star Wars: Vzostup Skywalkera)
- Mike Flanagan (Doktor Spánok)
- Jennifer Lame (Tenet)
- Jinmo Yang (Parazit)
- Fred Raskin (Vtedy v Hollywoode)
Nejlepší kostýmy
- Bina Daigeler (Mulan)
- Erin Benach (Vtáky noci a fantastický prerod jednej Harley Quinn)
- Michael Kaplan (Star Wars: Vzostup Skywalkera)
- Arianne Phillips (Vtedy v Hollywoode)
- Mayes C. Rubeo (Králiček Jojo)
- Albert Wolsky (Ad Astra)
Nejlepší scénografie
- Vtedy v Hollywoode (Barbara Ling)
- Star Wars: Vzostup Skywalkera (Rick Carter, Kevin Jenkins)
- Tenet (Nathan Crowley)
- Joker (Mark Friedberg)
- Vládkyňa zla 2 (Patrick Tatopoulos)
- Králiček Jojo (Ra Vincent)
Nejlepší masky
- Star Wars: Vzostup Skywalkera (Amanda Knight, Neal Scanlan)
- Nočné mory z temnôt (Norman Cabrera, Mike Elizalde, Mike Hill)
- Vládkyňa zla 2 (Arjen Tuiten, David White)
- To Kapitola 2 (Alec Gillis, Tom Woodruff Jr., Shane Zander)
- Doktor Spánok (Robert Kurtzman, Bernadette Mazur)
- Bill a Ted zachraňujú vesmír (Bianca Appice, Bill Corso, Stephen Kelley, Dennis Liddiard)
Nejlepší speciální / vizuální efekty
- Star Wars: Vzostup Skywalkera (Roger Guyett, Neal Scanlan, Patrick Tubach, Dominic Tuohy)
- Ad Astra (Scott R. Fisher, Allen Maris)
- Vtáky noci a fantastický prerod jednej Harley Quinn (Mark Hawker, Yael Majors, Greg Steele)
- To Kapitola 2 (Nicholas Brooks, Kristy Hollidge)
- Leví kráľ (Ken Egly, Robert Legato)
- Tenet (Scott R. Fisher, Mike Chambers, Andrew Jackson, Andrew Lockley)
- Terminátor: Temný osud (Eric Barba, Neil Corbould, Vinod Gundre, Sheldon Stopsack)
Nejlepší sci-fi televizní seriál
- Star Trek: Discovery (CBS All Access)
- Pán času (BBC America)
- Ztraceni ve vesmíru (Netflix)
- Vychováni vlky (HBO Max)
- Pandora (The CW)
- Star Trek: Picard (CBS All Access)
- Westworld (HBO)
Nejlepší fantasy televizní seriál
- For All Mankind (Apple TV+)
- Temný krystal: Věk vzdoru (Netflix)
- Zámek a klíč (Netflix)
- V zajatí kúziel (Syfy)
- Cudzinka (Starz)
- The Twilight Zone (CBS All Access)
- Zaklínač (Netflix)
Nejlepší hororový televizní seriál
- Walking Dead (AMC)
- Creepshow (Shudder)
- Evil (CBS)
- Živí mrtví: Počátek konce (AMC)
- Lovecraftova země (HBO)
- Servant (Apple TV+)
- Čo robíme v temnotách (FX)
Nejlepší akční/dobrodružný/thriller televizní seriál
- Volejte Saulovi (AMC)
- Jack Ryan (Amazon Prime Video)
- Castle Rock (Hulu)
- The Outpost (The CW)
- Pennyworth (Epix)
- Riverdale (The CW)
- Ledová archa (TNT)
Nejlepší superhrdinský televizní seriál
- Banda (Amazon Prime Video)
- Batwoman (The CW)
- Flash (The CW)
- Stargirl (DC Universe)
- Supergirl (The CW)
- Umbrella Academy (Netflix)
- Watchmen (HBO)
Nejlepší animovaný televizní seriál
- Star Wars: Klonové války (Disney+)
- BoJack Horseman (Netflix)
- Griffinovci (Fox)
- Genndy Tartakovsky's Primal (Cartoon Network)
- Rick a Morty (Cartoon Network)
- Simpsonovci (Fox)
Nejlepší televizní prezentace
- Mandalorián (Disney+)
- Neuvěřitelné příběhy (Apple TV+)
- Dracula (Netflix)
- The Haunting (Netflix)
- Temné hmoty (HBO)
- Perry Mason (HBO)
Nejlepší film na streamingové platformě
- Enola Holmesová (Netflix)
- Vyproštění (Netflix)
- Shirley (Hulu)
- Nezměrnost noci (Amazon Prime Video)
Nejlepší televizní herec
- Patrick Stewart (Star Trek: Picard) (CBS All Access)
- Henry Cavill (Zaklínač) (Netflix)
- Mike Colter (Evil) (CBS)
- Grant Gustin (Flash) (The CW)
- Sam Heughan (Cudzinka) (Starz)
- Jonathan Majors (Lovecraftova země) (HBO)
- Bob Odenkirk (Volejte Saulovi) (AMC)
Nejlepší televizní herečka
- Caitríona Balfe (Cudzinka) (Starz)
- Melissa Benoist (Supergirl) (The CW)
- Regina King (Watchmen) (HBO)
- Sonequa Martin-Green (Star Trek: Discovery) (CBS All Access)
- Thandiwe Newton (Westworld) (HBO)
- Candice Patton (Flash) (The CW)
- Rhea Seehorn (Volejte Saulovi) (AMC)
Nejlepší televizní herec ve vedlejší roli
- Doug Jones (Star Trek: Discovery) (CBS All Access)
- Jonathan Banks (Volejte Saulovi) (AMC)
- Tony Dalton (Volejte Saulovi) (AMC)
- Michael Emerson (Evil) (CBS)
- Richard Rankin (Cudzinka) (Starz)
- Norman Reedus (Walking Dead) (AMC)
- Luke Wilson (Stargirl) (DC Universe)
Nejlepší televizní herečka ve vedlejší roli
- Danielle Panabaker (Flash) (The CW)
- Natasia Demetriou (Čo robíme v temnotách) (FX)
- Cynthia Erivo (Outsider) (HBO)
- Melissa McBride (Walking Dead) (AMC)
- Colby Minifie (Živí mrtví: Počátek konce) (AMC)
- Sophie Skelton (Cudzinka) (Starz)
- Tessa Thompson (Westworld) (HBO)
Nejlepší hostující umělec v televizi
- Jon Cryer (Supergirl) (The CW)
- Giancarlo Esposito (Mandalorián) (Disney+)
- Mark Hamill (Čo robíme v temnotách) (FX)
- Jeffrey Dean Morgan (Walking Dead) (AMC)
- Kate Mulgrew (Mr. Mercedes) (Audience)
- Billy Porter (The Twilight Zone) (CBS All Access)
- Jeri Ryan (Star Trek: Picard) (CBS All Access)
Nejlepší mladistvý herecký výkon v seriálu
- Brec Bassinger (Stargirl) (DC Universe)
- Freya Allan (Zaklínač) (Netflix)
- Isa Briones (Star Trek: Picard) (CBS All Access)
- Maxwell Jenkins (Ztraceni ve vesmíru) (Netflix)
- Madison Lintz (Bosch) (Amazon Prime Video)
- Cassady McClincy (Walking Dead) (AMC)
- Erin Moriarty (Banda) (Prime Video)
Nejlepší vydání ve 4K
- Na nože
- Okno do dvora, Psycho, Vertigo, Vtáci - The Alfred Hitchcock Classics Collection
- Apokalypsa Final Cut (40th Anniversary Edition)
- Flash Gordon (Limited Edition)
- Čeľuste (45th Anniversary)
- Šialený Max
- Vojna svetov
- Osvietenie
Nejlepší vydání klasického filmu na DVD nebo Blu-ray
- Doktor Kyklop (Special Edition)
- 4D Man (Special Edition)
- Den, kdy Země vzplanula (Special Edition)
- Herkules ve středu Země (Special Edition)
- Magický meč (Special Edition)
- RoboCop (Director's Cut)
- Válka světů (The Criterion Collection)
Nejlepší DVD nebo Blu-ray kolekce
- Godzilla, Godzilla no gjakušú, Godzilla tai Hedorah, Godzilla tai Mechagodzilla, Godzilla tai Megalon, Godzilla, Ebira, Mosura: Nankai no daikettó, Godzilla, Minilla, Gabara: Oru kaidžú daišingeki, Kaidžú sóšingeki, Kaidžútó no kessen: Godzilla no musuko, King Kong vs. Godzilla, Mechagodzilla no gjakušú, Mothra tai Godzilla, San daikaidžú: Čikjú saidai no kessen, Útok z neznáma, Čikjú kógeki meirei: Godzilla tai Gigan - Godzilla: The Showa-Era Films, 1954–1975 (The Criterion Collection)
- Abbott a Costello potkávají dr. Jekylla a pana Hydea, Abbott and Costello Go to Mars, Abbott and Costello Meet Frankenstein, Abbott and Costello Meet the Invisible Man, Abbott and Costello Meet the Keystone Kops, Abbott and Costello Meet the Killer, Boris Karloff, Abbott and Costello Meet the Mummy, Abbott and Costello in the Foreign Legion, Buck Privates, Buck Privates Come Home, Comin' Round the Mountain, Here Come the Co-eds, Hit the Ice, Hold That Ghost, In Society, In the Navy, It Ain't Hay, Keep 'Em Flying, Little Giant, Lost in Alaska, Mexican Hayride, One Night in the Tropics, Pardon My Sarong, Ride 'Em Cowboy, The Naughty Nineties, The Time of Their Lives, The Wistful Widow of Wagon Gap, Who Done It? - Abbott & Costello: The Complete Universal Pictures Collection (80th Anniversary Blu-ray Edition)
- Curse of the Fly, Mucha, Mucha, Mucha II, Return of the Fly - The Fly Collection
- Daikaidžú Gamera, Daikaidžú kettó: Gamera tai Barugon, Gamera 2: Region šurai, Gamera 3: Džašin kakusei, Gamera kontra Gaos, Gamera tai daiakudžú Guiron, Gamera tai učú kaidžú Bairas, Gamera tai šinkai kaidžú Zigra, Gamera vs. démonická příšera Jiger, Gamera: Strážce vesmíru, Učú kaidžú Gamera, Čiisaki júšatači: Gamera - Gamera: The Complete Collection
- ...a nepriveď nás do pokušenia, Boj na nůž, Farmářova žena, Rozmary bohaté ženy, Světový šampión - Hitchcock: British International Pictures Collection
- Dobrodružství ve spacím voze, Dva popletové, Helpmates, Hog Wild, Jedeme na Honolulu, Laurel a Hardy v nemocnici, Laurel a Hardy, obete prohibície, Laurel a Hardy, záchrancovia života, Me and My Pal, Na divokom západe, One Good Turn, Smotanová revolúcia, Spratci, Sťahujeme piano, The Chimp, The Midnight Patrol, Their First Mistake, Towed in a Hole, Twice Two - Laurel & Hardy: The Definitive Restorations
- Baron Prášil, Cesta do praveku, Vynález skazy - Three Fantastic Journeys by Karel Zeman (The Criterion Collection)
Nejlepší seriál nebo TV film na DVD/Blu-ray
- Creepshow (Season One)
- Buck Rogers v 25. století (The Complete Collection)
- Lovci pokladov (The Complete Series)
- Mission: Impossible (The Original TV Series)
- Outsider (The First Season)
- Shazam! (The Complete Live Action Series)
- Simpsonovci (The Nineteenth Season)
Ocenění pro producenta
Vizionářská cena
Cena za celoživotní kariéru
Cena odkazu Dana Curtise
Umělecká cena Roberta Forstera
Cena za zvláštní úspěch
Cena „Television Spotlight“
Nejlepší živá scénická produkce
- Witch (Geffen Playhouse)
- Anastasia (Segerstrom Center for the Arts)
- Frankenstein (A Noise Within Theatre)
- Good Boys (Pasadena Playhouse)
- Once (3-D Theatricals / Cerritos Center)
- Shrek The Musical (3-D Theatricals / Cerritos Center)
2019 - 45th Saturn Awards
Nejlepší sci-fi
Nejlepší fantasy
Nejlepší horor
Nejlepší thriller
Nejlepší film podle komiksu
Nejlepší sci-fi
- Ready Player One: Hra sa začína
- Alita: Bojový Anjel
- Bumblebee
- Jurský svet: Zánik ríše
- Solo: A Star Wars Story
- Prepáčte, že vyrušujem
- Upgrade
Nejlepší fantasy
- Toy Story 4
- Dumbo
- Aladin
- Fantastické zvery: Grindelwaldove zločiny
- Godzilla II: Kráľ monštier
- Návrat Mary Poppins
- Yesterday
Nejlepší horor
Nejlepší thriller
Nejlepší akční/dobrodružný film
Nejlepší film podle komiksu
- Avengers: Endgame
- Avengers: Nekonečná vojna
- Captain Marvel
- Aquaman
- Spider-Man: Ďaleko od domova
- Shazam!
- Spider-Man: Paralelné svety
Nejlepší mezinárodní film
Nejlepší nezávislý film
- Mandy: Kult pomsty
- American Animals
- Muž, co zabil Hitlera a pak yettiho
- Anna a apokalypsa
- Léto 84
- Ofélie
- Lidé zítřka
Nejlepší animovaný film
- Spider-Man: Paralelné svety
- Ako si vycvičiť draka 3
- Grinch
- Rodinka Úžasných 2
- Toy Story 4
- Ralph búra internet
Nejlepší režie
- Jordan Peele (My)
- Anna Boden, Ryan Fleck (Captain Marvel)
- Karyn Kusama (Ničiteľka)
- Guy Ritchie (Aladin)
- Anthony Russo, Joe Russo (Avengers: Endgame)
- Steven Spielberg (Ready Player One: Hra sa začína)
- James Wan (Aquaman)
- Yimou Zhang (Stín)
Nejlepší režisér Legion M
- Ari Aster (Prekliate dedičstvo)
- Michael Chaves (Kliatba kvíliacej ženy)
- Lee Cronin (The Hole in the Ground)
- Gary Dauberman (Annabelle 3: Návrat)
- Steven S. DeKnight (Pacific Rim: Povstanie)
- Boots Riley (Prepáčte, že vyrušujem)
- Christian Rivers (Smrteľné stroje)
- Emma Tammi (Vietor)
Nejlepší scénář
- Scott Beck, John Krasinski, Bryan Woods (Tiché miesto)
- Christopher Markus, Stephen McFeely (Avengers: Endgame)
- Drew Goddard (Zlé časy v El Royale)
- Chang-dong Lee, Jeong-mi Oh (Vzplanutie)
- S. Craig Zahler (Na zlej strane)
- Christopher McQuarrie (Mission: Impossible - Fallout)
- Jordan Peele (My)
Nejlepší herec
- Robert Downey Jr. (Avengers: Endgame)
- Jeff Bridges (Zlé časy v El Royale)
- Nicolas Cage (Mandy: Kult pomsty)
- Tom Cruise (Mission: Impossible - Fallout)
- Chris Evans (Avengers: Endgame)
- Mel Gibson (Na zlej strane)
- Keanu Reeves (John Wick 3)
Nejlepší herečka
- Jamie Lee Curtis (Halloween)
- Emily Blunt (Návrat Mary Poppins)
- Toni Collette (Prekliate dedičstvo)
- Nicole Kidman (Ničiteľka)
- Brie Larson (Captain Marvel)
- Lupita Nyong'o (My)
- Octavia Spencer (Mama)
Nejlepší herec ve vedlejší roli
- Josh Brolin (Avengers: Nekonečná vojna)
- John Lithgow (Cyntoryn zvieratiek)
- Lin-Manuel Miranda (Návrat Mary Poppins)
- Lewis Pullman (Zlé časy v El Royale)
- Will Smith (Aladin)
- Jeremy Renner (Avengers: Endgame)
- Steven Yeun (Vzplanutie)
Nejlepší herečka ve vedlejší roli
- Zendaya (Spider-Man: Ďaleko od domova)
- Cynthia Erivo (Zlé časy v El Royale)
- Karen Gillan (Avengers: Endgame)
- Amber Heard (Aquaman)
- Scarlett Johansson (Avengers: Endgame)
- Naomi Scott (Aladin)
- Hailee Steinfeld (Bumblebee)
Nejlepší mladistvý herecký výkon
- Tom Holland (Spider-Man: Ďaleko od domova)
- Evan Alex (My)
- Asher Angel (Shazam!)
- Millie Bobby Brown (Godzilla II: Kráľ monštier)
- Jack Dylan Grazer (Shazam!)
- Shahadi Wright Joseph (My)
- Millicent Simmonds (Tiché miesto)
Nejlepší hudba
- Návrat Mary Poppins (Marc Shaiman)
- Dumbo (Danny Elfman)
- Godzilla II: Kráľ monštier (Bear McCreary)
- Aladin (Alan Menken)
- Ready Player One: Hra sa začína (Alan Silvestri)
- Avengers: Endgame (Alan Silvestri)
Nejlepší střih
- Jeffrey Ford, Matthew Schmidt (Avengers: Endgame)
- James Herbert (Aladin)
- Nicholas Monsour (My)
- Kirk M. Morri (Aquaman)
- Evan Schiff (John Wick 3)
- Christopher Tellefsen (Tiché miesto)
Nejlepší kostýmy
- Michael Wilkinson (Aladin)
- Kym Barrett (Aquaman)
- Leah Butler (Shazam!)
- Judianna Makovsky (Avengers: Endgame)
- Minzheng Chen (Stín)
- Sandy Powell (Návrat Mary Poppins)
Nejlepší scénografie
- Avengers: Endgame (Charles Wood)
- Aquaman (Bill Brzeski)
- My (Ruth De Jong)
- Dumbo (Rick Heinrichs)
- Aladin (Gemma Jackson)
- Stín (Horace Ma)
- Návrat Mary Poppins (John Myhre)
Nejlepší masky
- Avengers: Endgame (John Blake, Brian Sipe)
- Cyntoryn zvieratiek (Annick Chartier, Adrien Morot)
- Mŕtvi neumierajú (Judy Chin, Michael Marino)
- Ničiteľka (Bill Corso)
- Suspiria (Mark Coulier, Fernanda Perez)
- Na zlej strane (Lisa Love, Tate Steinsiek)
- Overlord (Naomi Donne, Duncan Jarman, Tristan Versluis)
Nejlepší speciální / vizuální efekty
- Avengers: Endgame
- Aladin
- Mission: Impossible - Fallout
- Godzilla II: Kráľ monštier
- Ready Player One: Hra sa začína
- Spider-Man: Ďaleko od domova
- Tiché miesto
Nejlepší sci-fi televizní seriál
- Westworld (HBO)
- Prvých 100 (The CW)
- Dva světy (Starz)
- Pán času (BBC America)
- Krypton (Syfy)
- Manifest (NBC)
- The Orville (Fox)
- Roswell: Nové Mexiko (The CW)
Nejlepší fantasy televizní seriál
- Hra o trůny (HBO)
- Američtí bohové (Starz)
- Charmed (The CW)
- Dobré místo (NBC)
- Dobrá čarodějka (Hallmark Channel)
- V zajatí kúziel (Syfy)
- Cudzinka (Starz)
- The Outpost (The CW)
Nejlepší hororový televizní seriál
- Walking Dead (AMC)
- American Horror Story (FX)
- Čas čarodejníc (AMC)
- Živí mrtví: Počátek konce (AMC)
- Nosferatu (AMC)
- Preacher (AMC)
- Hrozba z temnoty (The CW)
- Čo robíme v temnotách (FX)
Nejlepší akční/dobrodružný/thriller televizní seriál
- Volejte Saulovi (AMC)
- Na mušce (BBC America)
- Posledná loď (TNT)
- Mr. Mercedes (Audience)
- The Purge (USA Network)
- Riverdale (The CW)
- Hříšnice (USA Network)
Nejlepší superhrdinský televizní seriál
- Supergirl (The CW)
- Arrow (The CW)
- Black Lightning (The CW)
- Cloak & Dagger (Freeform)
- Flash (The CW)
- Gotham (Fox)
- Legendy zítřka (The CW)
Nejlepší animovaný televizní seriál
- Star Wars: Odboj (Disney Channel)
- Archer (FX)
- Kačeří příběhy (Disney Channel)
- Griffinovci (Fox)
- Simpsonovci (Fox)
Nejlepší streamovaný sci-fi, akční & fantasy seriál
- Star Trek: Discovery (CBS All Access)
- Černé zrcadlo (Netflix)
- Expanze (Prime Video)
- Jack Ryan (Prime Video)
- Dobrá znamení (Prime Video)
- Ztraceni ve vesmíru (Netflix)
- Ruská panenka (Netflix)
Nejlepší streamovaný hororový & thrillerový seriál
- Stranger Things (Netflix)
- Castle Rock (Hulu)
- Sabrinina děsivá dobrodružství (Netflix)
- Príbeh služobníčky (Hulu)
- The Haunting (Netflix)
- The Twilight Zone (CBS All Access)
- TY (Netflix)
Nejlepší streamovaný superhrdinský seriál
- Daredevil (Netflix)
- Doom Patrol (DC Universe)
- Jessica Jones (Netflix)
- The Punisher (Netflix)
- Runaways (Hulu)
- Bažináč (DC Universe)
- Umbrella Academy (Netflix)
Nejlepší televizní herec
- Sam Heughan (Cudzinka) (Starz)
- Grant Gustin (Flash) (The CW)
- Kit Harington (Hra o trůny) (HBO)
- Andrew Lincoln (Walking Dead) (AMC)
- Seth MacFarlane (The Orville) (Fox)
- Bill Pullman (Hříšnice) (USA Network)
- Jeffrey Wright (Westworld) (HBO)
Nejlepší televizní herečka
- Emilia Clarke (Hra o trůny) (HBO)
- Caitríona Balfe (Cudzinka) (Starz)
- Melissa Benoist (Supergirl) (The CW)
- Sandra Oh (Na mušce) (BBC America)
- Adrianne Palicki (The Orville) (Fox)
- Candice Patton (Flash) (The CW)
- Jodie Whittaker (Pán času) (BBC America)
Nejlepší televizní herec ve vedlejší roli
- Peter Dinklage (Hra o trůny) (HBO)
- Jonathan Banks (Volejte Saulovi) (AMC)
- Nikolaj Coster-Waldau (Hra o trůny) (HBO)
- David Harewood (Supergirl) (The CW)
- Ed Harris (Westworld) (HBO)
- Lennie James (Živí mrtví: Počátek konce) (AMC)
- Khary Payton (Walking Dead) (AMC)
Nejlepší televizní herečka ve vedlejší roli
- Danai Gurira (Walking Dead) (AMC)
- Gwendoline Christie (Hra o trůny) (HBO)
- Lena Headey (Hra o trůny) (HBO)
- Melissa McBride (Walking Dead) (AMC)
- Rhea Seehorn (Volejte Saulovi) (AMC)
- Sophie Skelton (Cudzinka) (Starz)
- Sophie Turner (Hra o trůny) (HBO)
Nejlepší hostující umělec v televizi
- Jeffrey Dean Morgan (Walking Dead) (AMC)
- Rainer Bock (Volejte Saulovi) (AMC)
- Jon Cryer (Supergirl) (The CW)
- Sydney Lemmon (Živí mrtví: Počátek konce) (AMC)
- Tonya Pinkins (Živí mrtví: Počátek konce) (AMC)
- Ed Speleers (Cudzinka) (Starz)
Nejlepší mladistvý herecký výkon v seriálu
- Maisie Williams (Hra o trůny) (HBO)
- K.J. Apa (Riverdale) (The CW)
- Tosin Cole (Pán času) (BBC America)
- Cameron Cuffe (Krypton) (Syfy)
- David Mazouz (Gotham) (Fox)
- Cole Sprouse (Riverdale) (The CW)
- Benjamin Wadsworth (Deadly Class) (Syfy)
Nejlepší herec ve streamované prezentaci
- The Haunting (Henry Thomas) (Netflix)
- TY (Penn Badgley) (Netflix)
- The Punisher (Jon Bernthal) (Netflix)
- Daredevil (Charlie Cox) (Netflix)
- Ted Bundy: Diabol s ľudskou tvárou (Zac Efron) (Netflix)
- Jack Ryan (John Krasinski) (Prime Video)
- Dobrá znamení (David Tennant) (Prime Video)
Nejlepší herečka ve streamované prezentaci
- Sonequa Martin-Green (Star Trek: Discovery) (CBS All Access)
- Carla Gugino (The Haunting) (Netflix)
- Elizabeth Lail (TY) (Netflix)
- Natasha Lyonne (Ruská panenka) (Netflix)
- Molly Parker (Ztraceni ve vesmíru) (Netflix)
- Krysten Ritter (Jessica Jones) (Netflix)
- Kiernan Shipka (Sabrinina děsivá dobrodružství) (Netflix)
Nejlepší herec ve vedlejší roli ve streamované prezentaci
- Doug Jones (Star Trek: Discovery) (CBS All Access)
- Ethan Peck (Star Trek: Discovery) (CBS All Access)
- Wilson Cruz (Star Trek: Discovery) (CBS All Access)
- Michiel Huisman (The Haunting) (Netflix)
- Timothy Hutton (The Haunting) (Netflix)
- Maxwell Jenkins (Ztraceni ve vesmíru) (Netflix)
- Michael Sheen (Dobrá znamení) (Prime Video)
Nejlepší herečka ve vedlejší roli ve streamované prezentaci
- Maya Hawke (Stranger Things) (Netflix)
- Elliot Page (Umbrella Academy) (Netflix)
- Victoria Pedretti (The Haunting) (Netflix)
- Parker Posey (Ztraceni ve vesmíru) (Netflix)
- Taylor Russell (Ztraceni ve vesmíru) (Netflix)
- Sissy Spacek (Castle Rock) (Hulu)
- Deborah Ann Woll (Daredevil) (Netflix)
Nejlepší DVD nebo Blu-ray vydání
- King Cohen: The Wild World of Filmmaker Larry Cohen
- 451 stupňů Fahrenheita
- Jonathan
- Kin: Smrtiaca zbraň
- Nancy Drewová a tajné schodisko
- Znovu a lepšie
Nejlepší speciální DVD nebo Blu-ray vydání
- Vodný svet (Limited Edition)
- Dvanásť opíc (Collector's Edition)
- The Changeling (Limited Edition)
- Purpurový vrch (Limited Edition)
- Za hrsť dolárov (Special Edition)
- Expres hrôzy (Special Edition)
Nejlepší vydání klasického filmu na DVD nebo Blu-ray
- 2001: Vesmírna odysea (4K)
- Jack zabíjí obra
- Chobotnica
- The Reincarnation of Peter Proud
- Vzbura strojov
- Točité schodiště
Nejlepší DVD nebo Blu-ray kolekce
- Abbott and Costello Meet Frankenstein, Abbott and Costello Meet the Invisible Man, Abbott and Costello Meet the Mummy, Dracula, Draculova dcera, Draculův dům, Draculův syn, Fantom opery, Frankenstein, Frankenstein a Vlkodlak, Frankensteinova nevesta, Frankensteinův duch, Frankensteinův hrad, Frankensteinův syn, Invisible Agent, Mumie, Netvor přichází, Netvor z Čiernej lagúny, Neviditelný muž, Návrat neviditelného muže, Pomsta netvora, The Invisible Man's Revenge, The Invisible Woman, The Mummy's Curse, The Mummy's Ghost, The Mummy's Hand, The Mummy's Tomb, Vlkodlak v Londýně, Vlkolak, Vlčí žena v Londýně - Universal Classic Monsters: Complete 30-Film Collection
- Chi o suu bara, Noroi no yakata: Chi o sû me, Yureiyashiki no Kyofu: Chi O Suu Ningyoo - The Bloodthirsty Trilogy
- C'è Sartana... vendi la pistola e comprati la bara, Hleďte... Sartana přichází / Já jsem Sartana / Cena smrti / Sartana v údolí smrti, Sartana: Ještě teplý a už zasypán pískem, Se incontri Sartana prega per la tua morte, Sono Sartana, il vostro becchino - The Complete Sartana
- Honba na ponorku, Jack Ryan: V utajení, Jasné nebezpečenstvo, Najväčšia hrozba, Vysoká hra patriotov - Jack Ryan: 5-Film Collection (4K)
- Matrix, Matrix Reloaded, Matrix Revolutions - The Matrix Trilogy (4K)
- A Fly in the Pink, An Ounce of Pink, Bobolink Pink, Bully for Pink, Cat and the Pinkstalk, Come on In! The Water's Pink, Congratulations It's Pink, Dial 'P' for Pink, Dietetic Pink, Doctor Pink, Extinct Pink, Forty Pink Winks, G.I. Pink, Gong with the Pink, In the Pink, In the Pink of the Night, It's Pink, But Is It Mink?, Jet Pink, Keep Our Forests Pink, Little Beaux Pink, Lucky Pink, Mystic Pink, Pet Pink Pebbles, Pickled Pink, Pink 8 Ball, Pink Arcade, Pink Aye, Pink Bananas, Pink Blue Plate, Pink Breakfast, Pink Campaign, Pink DaVinci, Pink Daddy, Pink Elephant, Pink Ice, Pink Is a Many Splintered Thing, Pink Lemonade, Pink Lightning, Pink Outs, Pink Pajamas, Pink Panic, Pink Panzer, Pink Paradise, Pink Pest Control, Pink Pictures, Pink Piper, Pink Pistons, Pink Plasma, Pink Posies, Pink Pranks, Pink Press, Pink Pull, Pink Punch, Pink Quackers, Pink S.W.A.T., Pink Sphinx, Pink Streaker, Pink Suds, Pink Trumpet, Pink Tuba-Dore, Pink U.F.O., Pink Valiant, Pink Z-Z-Z, Pink and Shovel, Pink in the Clink, Pink in the Drink, Pink in the Woods, Pink of the Litter, Pink on the Cob, Pink, Plunk, Plink, Pink-A-Boo, Pink-A-Rella, Pink-In, Pinkadilly Circus, Pinkcome Tax, Pinkfinger, Pinknic, Pinkologist, Pinktails for Two, Pinky Doodle, Pinto Pink, Prefabricated Pink, Prehistoric Pink, Psst Pink, Psychedelic Pink, Put-Put, Pink, Reel Pink, Rock-a-Bye Pinky, Rocky Pink, Salmon Pink, Sherlock Pink, Shocking Pink, Sink Pink, Sky Blue Pink, Slink Pink, Smile Pretty, Say Pink, Spark Plug Pink, Sprinkle Me Pink, Star Pink, String Along in Pink, Super Pink, Supermarket Pink, The Genie with the Light Pink Fur, The Hand Is Pinker Than the Eye, The Pink Blueprint, The Pink Flea, The Pink Package Plot, The Pink Phink, The Pink Pill, The Pink Pro, The Pink Quarterback, The Pink Tail Fly, The Pink of Arabee, The Pink of Bagdad, The Scarlet Pinkernel, Therapeutic Pink, Think Before You Pink, Tickled Pink, Toro Pink, Trail of the Lonesome Pink, Twinkle, Twinkle, Little Pink, Vitamin Pink, We Give Pink Stamps, Yankee Doodle Pink The Pink Panther: Classic Cartoon Collection
Nejlepší seriál nebo TV film na DVD/Blu-ray
- The Outer Limits
- The Ghost of Sierra de Cobre
- Marťanská kronika
- The Night Stalker
- The Night Strangler
- Trilogy of Terror
Vizionářská cena
Cena odkazu Dana Curtise
Cena stavitele světů Stana Leeho
Nejlepší místní živá scénická produkce
- Puppet Up! – Uncensored (Henson Alternative)
- Charlie and the Chocolate Factory (Segerstrom Center for the Arts)
- A Gentleman's Guide to Love and Murder (3-D Theatricals at Cerritos Center)
- An Inspector Calls (Wallis Annenberg Center for the Performing Arts)
- The Old Man and the Old Moon (The PigPen Theatre Company at The Wallis)
- One Flew Over the Cuckoo's Nest – The Immersive Experience (After Hours Theatre Company)
- The Secret Garden (3-D Theatricals at Cerritos Center)
2018 - 44th Saturn Awards
Nejlepší sci-fi
Nejlepší fantasy
Nejlepší horor
Nejlepší thriller
Nejlepší film podle komiksu
Nejlepší sci-fi
- Blade Runner 2049
- Votrelec: Covenant
- Život
- Star Wars: Poslední Jediovia
- Vojna o planétu opíc
- Valerian a mesto tisícich planét
Nejlepší fantasy
Nejlepší horor
Nejlepší thriller
- Tri billboardy kúsok za Ebbingom
- Blok 99
- Vražda v Orient exprese
- Suburbicon: Temné predmestie
- The Post: Aféra v Pentagone
- Wind River
Nejlepší akční/dobrodružný film
Nejlepší film podle komiksu
- Čierny panter
- Strážcovia Galaxie 2
- Spider-Man: Návrat domov
- Logan: Wolverine
- Thor: Ragnarok
- Wonder Woman
Nejlepší mezinárodní film
- Baahubali 2: The Conclusion
- Brimstone
- The Lodgers
- The Man Who Invented Christmas
- Štvorec
- Zhan lang 2
Nejlepší nezávislý film
- Obyčajná tvár
- Ja, Tonya
- LBJ
- Professor Marston & the Wonder Women
- Lucky
- Veľmi temné obdobie
- Okouzlení
Nejlepší animovaný film
Nejlepší režie
- Ryan Coogler (Čierny panter)
- Guillermo del Toro (Podoba vody)
- Patty Jenkins (Wonder Woman)
- Rian Johnson (Star Wars: Poslední Jediovia)
- Jordan Peele (Uteč)
- Matt Reeves (Vojna o planétu opíc)
- Denis Villeneuve (Blade Runner 2049)
Nejlepší scénář
- Rian Johnson (Star Wars: Poslední Jediovia)
- Ryan Coogler (Čierny panter)
- Hampton Fancher (Blade Runner 2049)
- Jordan Peele (Uteč)
- Scott Frank, Michael Green, James Mangold (Logan: Wolverine)
- Guillermo del Toro, Vanessa Taylor (Podoba vody)
- Jason Fuchs, Allan Heinberg, Zack Snyder (Wonder Woman)
Nejlepší herec
- Mark Hamill (Star Wars: Poslední Jediovia)
- Chadwick Boseman (Čierny panter)
- Ryan Gosling (Blade Runner 2049)
- Hugh Jackman (Logan: Wolverine)
- Daniel Kaluuya (Uteč)
- Andy Serkis (Vojna o planétu opíc)
- Vince Vaughn (Blok 99)
Nejlepší herečka
- Gal Gadot (Wonder Woman)
- Sally Hawkins (Podoba vody)
- Frances McDormand (Tri billboardy kúsok za Ebbingom)
- Lupita Nyong'o (Čierny panter)
- Rosamund Pike (Nepřátelé)
- Daisy Ridley (Star Wars: Poslední Jediovia)
- Emma Watson (Kráska a zviera)
Nejlepší herec ve vedlejší roli
- Patrick Stewart (Logan: Wolverine)
- Harrison Ford (Blade Runner 2049)
- Michael B. Jordan (Čierny panter)
- Michael Keaton (Spider-Man: Návrat domov)
- Chris Pine (Wonder Woman)
- Michael Rooker (Strážcovia Galaxie 2)
- Bill Skarsgård (To)
Nejlepší herečka ve vedlejší roli
- Danai Gurira (Čierny panter)
- Ana de Armas (Blade Runner 2049)
- Carrie Fisher (Star Wars: Poslední Jediovia)
- Lois Smith (Marjorie Prime)
- Octavia Spencer (Podoba vody)
- Tessa Thompson (Thor: Ragnarok)
- Kelly Marie Tran (Star Wars: Poslední Jediovia)
Nejlepší mladistvý herecký výkon
- Tom Holland (Spider-Man: Návrat domov)
- Dafne Keen (Logan: Wolverine)
- Sophia Lillis (To)
- Millicent Simmonds (Okouzlení)
- Jacob Tremblay (Obyčajná tvár)
- Letitia Wright (Čierny panter)
- Zendaya (Spider-Man: Návrat domov)
Nejlepší hudba
- Coco (Michael Giacchino)
- Čierny panter (Ludwig Göransson)
- Najväčší showman (John Debney, Joseph Trapanese)
- Podoba vody (Alexandre Desplat)
- Star Wars: Poslední Jediovia (John Williams)
- Okouzlení (Carter Burwell)
Nejlepší střih
- Bob Ducsay (Star Wars: Poslední Jediovia)
- Debbie Berman, Michael P. Shawver (Čierny panter)
- Paul Rubell, Christian Wagner (Rýchlo a zbesilo 8)
- Gregory Plotkin (Uteč)
- Michael McCusker, Dirk Westervelt (Logan: Wolverine)
- Sidney Wolinsky (Podoba vody)
Nejlepší kostýmy
- Jacqueline Durran (Kráska a zviera)
- Ruth E. Carter (Čierny panter)
- Ellen Mirojnick (Najväčší showman)
- Michael Kaplan (Star Wars: Poslední Jediovia)
- Olivier Bériot (Valerian a mesto tisícich planét)
- Lindy Hemming (Wonder Woman)
Nejlepší scénografie
- Čierny panter (Hannah Beachler)
- Kráska a zviera (Sarah Greenwood)
- Blade Runner 2049 (Dennis Gassner)
- Podoba vody (Paul D. Austerberry)
- Star Wars: Poslední Jediovia (Rick Heinrichs)
- Valerian a mesto tisícich planét (Hugues Tissandier)
Nejlepší masky
- Čierny panter (Ken Diaz, Joel Harlow)
- Blade Runner 2049 (Donald Mowat)
- Strážcovia Galaxie 2 (John Blake, Brian Sipe)
- To (Alec Gillis, Sean Sansom, Tom Woodruff Jr., Shane Zander)
- Podoba vody (Mike Hill, Shane Mahan)
- Star Wars: Poslední Jediovia (Peter 'Swords' King, Neal Scanlan)
- Obyčajná tvár (Arjen Tuiten)
Nejlepší speciální / vizuální efekty
- Strážcovia Galaxie 2 (Jonathan Fawkner, Daniel Sudick, Christopher Townsend, Guy Williams)
- Čierny panter (Geoffrey Baumann, Craig Hammack, Daniel Sudick)
- Blade Runner 2049 (Richard R. Hoover, Paul Lambert, Gerd Nefzer, John Nelson)
- Kong: Ostrov lebiek (Scott Benza, Michael Meinardus, Stephen Rosenbaum, Jeff White)
- Star Wars: Poslední Jediovia (Chris Corbould, Ben Morris, Michael Mulholland, Neal Scanlan)
- Vojna o planétu opíc (Daniel Barrett, Dan Lemmon, Joe Letteri, Joel Whist)
Nejlepší sci-fi televizní seriál
- The Orville (Fox)
- Prvých 100 (The CW)
- Okupovaná kolonie (USA Network)
- Pán času (BBC America)
- Expanze (Syfy)
- Salvation (CBS)
- Akty X (Fox)
Nejlepší fantasy televizní seriál
- Cudzinka (Starz)
- Američtí bohové (Starz)
- Hra o trůny (HBO)
- Dobré místo (NBC)
- Soumrak templářů (History)
- Lovci pokladov (TNT)
- V zajatí kúziel (Syfy)
Nejlepší hororový televizní seriál
- Walking Dead (AMC)
- American Horror Story (FX)
- Ash vs Evil Dead (Starz)
- Živí mrtví: Počátek konce (AMC)
- Preacher (AMC)
- Agresivní virus (FX)
- Vlčí mládě (MTV)
Nejlepší akční/dobrodružný/thriller televizní seriál
- Volejte Saulovi (AMC)
- Psychiatr (TNT)
- Animal Kingdom (TNT)
- Fargo (FX)
- Into the Badlands (AMC)
- Mr. Mercedes (Audience)
- Riverdale (The CW)
Nejlepší superhrdinský televizní seriál
- Flash (The CW)
- Agenti S.H.I.E.L.D. (ABC)
- Arrow (The CW)
- Black Lightning (The CW)
- Gotham (Fox)
- Legendy zítřka (The CW)
- Supergirl (The CW)
Nejlepší animovaný seriál nebo televizní film
- Star Wars Rebeli (Disney XD)
- Archer (FX)
- BoJack Horseman (Netflix)
- Zataženo, občas trakaře (Cartoon Network)
- Griffinovci (Fox)
- Rick a Morty (Adult Swim)
- Simpsonovci (Fox)
Nejlepší televizní prezentace
- Mestečko Twin Peaks (Showtime)
- Channel Zero (Syfy)
- Následníci 2 (Disney Channel)
- Pán času - Twice Upon a Time (BBC America)
- Mystery Science Theater 3000: The Return (Netflix)
- Okja (Netflix)
- Hříšnice (USA Network)
Nejlepší televizní seriál nového média
- Star Trek: Discovery (CBS All Access)
- Půjčovna masa (Netflix)
- Černé zrcadlo (Netflix)
- Príbeh služobníčky (Hulu)
- MINDHUNTER: Lovci myšlenek (Netflix)
- Philip K. Dick's Electric Dreams (Prime Video)
- Stranger Things (Netflix)
Nejlepší superhrdinský televizní seriál nového média
- The Punisher (Netflix)
- The Defenders (Netflix)
- Future Man (Hulu)
- Iron Fist (Netflix)
- Runaways (Hulu)
- Klíšťák (Prime Video)
Nejlepší televizní herec
- Kyle MacLachlan (Mestečko Twin Peaks) (Showtime)
- Jon Bernthal (The Punisher) (Netflix)
- Bruce Campbell (Ash vs Evil Dead) (Starz)
- Sam Heughan (Cudzinka) (Starz)
- Jason Isaacs (Star Trek: Discovery) (CBS All Access)
- Andrew Lincoln (Walking Dead) (AMC)
- Seth MacFarlane (The Orville) (Fox)
- Ricky Whittle (Američtí bohové) (Starz)
Nejlepší televizní herečka
- Sonequa Martin-Green (Star Trek: Discovery) (CBS All Access)
- Gillian Anderson (Akty X) (Fox)
- Caitríona Balfe (Cudzinka) (Starz)
- Melissa Benoist (Supergirl) (The CW)
- Lena Headey (Hra o trůny) (HBO)
- Adrianne Palicki (The Orville) (Fox)
- Sarah Paulson (American Horror Story) (FX)
- Mary Elizabeth Winstead (Fargo) (FX)
Nejlepší televizní herec ve vedlejší roli
- Michael McKean (Volejte Saulovi) (AMC)
- Nikolaj Coster-Waldau (Hra o trůny) (HBO)
- Miguel Ferrer (Mestečko Twin Peaks) (Showtime)
- Kit Harington (Hra o trůny) (HBO)
- Doug Jones (Star Trek: Discovery) (CBS All Access)
- Christian Kane (Lovci pokladov) (TNT)
- Khary Payton (Walking Dead) (AMC)
- Evan Peters (American Horror Story) (FX)
Nejlepší televizní herečka ve vedlejší roli
- Rhea Seehorn (Volejte Saulovi) (AMC)
- Odette Annable (Supergirl) (The CW)
- Dakota Fanning (Psychiatr) (TNT)
- Danai Gurira (Walking Dead) (AMC)
- Melissa McBride (Walking Dead) (AMC)
- Candice Patton (Flash) (The CW)
- Adina Porter (American Horror Story) (FX)
- Krysten Ritter (The Defenders) (Netflix)
Nejlepší hostující umělec v televizi
- David Lynch (Mestečko Twin Peaks) (Showtime)
- Bryan Cranston (Philip K. Dick's Electric Dreams) (Prime Video)
- Michael Greyeyes (Živí mrtví: Počátek konce) (AMC)
- Jeffrey Dean Morgan (Walking Dead) (AMC)
- Rachel Nichols (Lovci pokladov) (TNT)
- Jesse Plemons (Černé zrcadlo) (Netflix)
- Hartley Sawyer (Flash) (The CW)
- Michelle Yeoh (Star Trek: Discovery) (CBS All Access)
Nejlepší mladistvý herecký výkon v seriálu
- Chandler Riggs (Walking Dead) (AMC)
- K.J. Apa (Riverdale) (The CW)
- Millie Bobby Brown (Stranger Things) (Netflix)
- Max Charles (Agresivní virus) (FX)
- Alycia Debnam-Carey (Živí mrtví: Počátek konce) (AMC)
- David Mazouz (Gotham) (Fox)
- Lili Reinhart (Riverdale) (The CW)
- Cole Sprouse (Riverdale) (The CW)
Nejlepší DVD nebo Blu-ray vydání
Nejlepší speciální DVD nebo Blu-ray vydání
- Noc živých mŕtvych (The Criterion Collection)
- Ztracený obzor (80th Anniversary)
- Stratený svet (Deluxe Edition)
- Re-Animátor (Special Edition)
- Mach Go Go Go (Collector's Edition)
- Suspiria (40th Anniversary Edition)
Nejlepší vydání klasického filmu na DVD nebo Blu-ray
- Záchranný člun
- Caltiki - il mostro immortale
- Deluge
- Koncert pro Satana
- Tobor Veliký
- The Old Dark House
Nejlepší DVD nebo Blu-ray kolekce
- Abbott and Costello Meet Frankenstein, Dracula, Draculova dcera, Draculův dům, Draculův syn, Frankensteinův hrad - Dracula: Complete Legacy Collection
- Abbott and Costello Rarities
- Adventures of Captain Marvel (12 Chapter Serial)
- Batman začína, Dokonalý trik, Dunkirk, Interstellar, Návrat Temného rytiera, Počiatok, Temný rytier - Christopher Nolan 4K Collection
- Die Pest in Florenz, Doktor Mabuse, dobrodruh I., Harakiri, Metropolis, Nibelungové: Pomsta Krimhildina, Nibelungové: Smrt bohatýra, Pavouci I (Zlaté jezero), Pavouci II (Brillantová loď), Unavená smrt, Vier um die Frau, Špioni, Žena na měsíci - Fritz Lang: The Silent Films
- Abbott and Costello Meet the Mummy, Mumie, The Mummy's Curse, The Mummy's Ghost, The Mummy's Hand, The Mummy's Tomb - The Mummy: Complete Legacy Collection
- Furia à Bahia pour OSS 117, OSS 117 se déchaîne, Tajný agent na Blízkom východe, Tajný agent v Bangkoku, Tajný agent v Tokiu - OSS 117: Five Film Collection
Nejlepší seriál na DVD nebo Blu-ray
- Američtí bohové (Season One)
- Grimm (The Complete Collection)
- The Rockford Files (The Complete Series)
- Mestečko Twin Peaks (A Limited Event Series)
- Upírske denníky (The Complete Series)
- Westworld (Season One: The Maze)
Ocenění pro filmaře
Ocenění pro producenta
Cena zakladatele
Cena odkazu Dana Curtise
Zvláštní cena za uznání
Nejlepší místní živá scénická produkce
- Something Rotten! (Segerstrom Center for the Arts)
- Finding Neverland (Segerstrom Center for the Arts)
- Miracle on 34th Street (Pasadena Playhouse)
- Oklahoma! (3D Theatricals)
- Spamalot (3D Theatricals)
- Zoot Suit (Mark Taper Forum)
2017 - 43rd Saturn Awards
Nejlepší sci-fi
Nejlepší fantasy
Nejlepší horor
Nejlepší thriller
Nejlepší film podle komiksu
Nejlepší sci-fi
- Rogue One: A Star Wars Story
- Deň nezávislosti: Nový útok
- Vyvolený
- Prvý kontakt
- Pasažieri
- Star Trek: Do neznáma
Nejlepší fantasy
- Kniha džungle
- Môj kamoš obor
- Fantastické zvery a ich výskyt
- Domov pre neobyčajné deti slečny Peregrinovej
- Krotitelia duchov
- Pete a jeho drak
- Volání netvora: Příběh života
Nejlepší horor
- Muž v temnote
- Tajemství smrti slečny Neznámé
- Démon
- V zajatí démonov 2
- Ouija: Zrodenie zla
- Čarodejnica
- Vlak do Pusanu
Nejlepší thriller
Nejlepší akční/dobrodružný film
- Skryté čísla
- Hacksaw Ridge: Zrodenie hrdinu
- Spojenci
- Zlato
- Legenda o Tarzanovi
- Sedem statočných
- Ostrí chlapci
Nejlepší film podle komiksu
- Doktor Strange
- Batman vs. Superman: Úsvit spravodlivosti
- Captain America: Občianska vojna
- Deadpool
- X-Men: Apokalypsa
- Jednotka samovrahov
Nejlepší mezinárodní film
Nejlepší nezávislý film
Nejlepší animovaný film
Nejlepší režie
- Gareth Edwards (Rogue One: A Star Wars Story)
- Scott Derrickson (Doktor Strange)
- Jon Favreau (Kniha džungle)
- Anthony Russo, Joe Russo (Captain America: Občianska vojna)
- Bryan Singer (X-Men: Apokalypsa)
- Steven Spielberg (Môj kamoš obor)
- Denis Villeneuve (Prvý kontakt)
Nejlepší scénář
- Eric Heisserer (Prvý kontakt)
- Melissa Mathison (Môj kamoš obor) (posthumously)
- Rhett Reese, Paul Wernick (Deadpool)
- C. Robert Cargill, Scott Derrickson, Jon Spaihts (Doktor Strange)
- Taylor Sheridan (Za každú cenu)
- Tony Gilroy, Chris Weitz (Rogue One: A Star Wars Story)
Nejlepší herec
- Ryan Reynolds (Deadpool)
- Benedict Cumberbatch (Doktor Strange)
- Chris Evans (Captain America: Občianska vojna)
- Matthew McConaughey (Zlato)
- Chris Pine (Star Trek: Do neznáma)
- Chris Pratt (Pasažieri)
- Mark Rylance (Môj kamoš obor)
Nejlepší herečka
- Mary Elizabeth Winstead (Ulica Cloverfield 10)
- Amy Adams (Prvý kontakt)
- Emily Blunt (Dievča vo vlaku)
- Taraji P. Henson (Skryté čísla)
- Felicity Jones (Rogue One: A Star Wars Story)
- Jennifer Lawrence (Pasažieri)
- Narges Rashidi (Zahalené tieňom)
Nejlepší herec ve vedlejší roli
- John Goodman (Ulica Cloverfield 10)
- Chadwick Boseman (Captain America: Občianska vojna)
- Dan Fogler (Fantastické zvery a ich výskyt)
- Diego Luna (Rogue One: A Star Wars Story)
- Zachary Quinto (Star Trek: Do neznáma)
- Christopher Walken (Kniha džungle)
Nejlepší herečka ve vedlejší roli
- Tilda Swinton (Doktor Strange)
- Betty Buckley (Rozpoltený)
- Bryce Dallas Howard (Zlato)
- Scarlett Johansson (Captain America: Občianska vojna)
- Kate McKinnon (Krotitelia duchov)
- Margot Robbie (Jednotka samovrahov)
Nejlepší mladistvý herecký výkon
- Tom Holland (Captain America: Občianska vojna)
- Ruby Barnhill (Môj kamoš obor)
- Julian Dennison (Hon na pačlověky)
- Lewis MacDougall (Volání netvora: Příběh života)
- Neel Sethi (Kniha džungle)
- Anya Taylor-Joy (Čarodejnica)
Nejlepší hudba
- La La Land (Justin Hurwitz)
- Môj kamoš obor (John Williams)
- Doktor Strange (Michael Giacchino)
- Fantastické zvery a ich výskyt (James Newton Howard)
- Pasažieri (Thomas Newman)
- Rogue One: A Star Wars Story (Michael Giacchino)
Nejlepší střih
- Michael Kahn (Môj kamoš obor)
- Stefan Grube (Ulica Cloverfield 10)
- Joe Walker (Prvý kontakt)
- Jeffrey Ford, Matthew Schmidt (Captain America: Občianska vojna)
- Mark Livolsi (Kniha džungle)
- John Gilroy, Colin Goudie, Jabez Olssen (Rogue One: A Star Wars Story)
Nejlepší kostýmy
- Colleen Atwood (Fantastické zvery a ich výskyt)
- Colleen Atwood (Alica v Krajine za zrkadlom)
- Joanna Johnston (Môj kamoš obor)
- Alexandra Byrne (Doktor Strange)
- Sang-gyeong Jo (Komorná)
- David Crossman, Glyn Dillon (Rogue One: A Star Wars Story)
Nejlepší scénografie
- Môj kamoš obor (Rick Carter, Robert Stromberg)
- Captain America: Občianska vojna (Owen Paterson)
- Doktor Strange (Charles Wood)
- Fantastické zvery a ich výskyt (Stuart Craig)
- Pasažieri (Guy Hendrix Dyas)
- Rogue One: A Star Wars Story (Doug Chiang, Neil Lamont)
Nejlepší masky
- Star Trek: Do neznáma (Joel Harlow, Monica Huppert)
- Doktor Strange (Jeremy Woodhead)
- Fantastické zvery a ich výskyt (Nicky Knowles)
- Rogue One: A Star Wars Story (Amy Byrne)
- Jednotka samovrahov (Allan A. Apone, Jo-Ann MacNeil, Marta Roggero)
- X-Men: Apokalypsa (Charles Carter, Rita Ciccozzi, Rosalina Da Silva)
Nejlepší speciální / vizuální efekty
- Rogue One: A Star Wars Story (Neil Corbould, Hal T. Hickel, John Knoll, Mohen Leo)
- Prvý kontakt (Ryal Cosgrove, Louis Morin)
- Môj kamoš obor (Joe Letteri, Joel Whist)
- Doktor Strange (Richard Bluff, Stephane Ceretti, Vincent Cirelli)
- Fantastické zvery a ich výskyt (Tim Burke, Christian Manz, David Watkins)
- Kniha džungle (Andrew R. Jones, Robert Legato, Dan Lemmon, Adam Valdez)
Nejlepší sci-fi televizní seriál
- Westworld (HBO)
- Prvých 100 (The CW)
- Okupovaná kolonie (USA Network)
- Expanze (Syfy)
- Falling Water (USA Network)
- Incorporated (Syfy)
- Cestovatelia v čase (NBC)
Nejlepší fantasy televizní seriál
- Cudzinka (Starz)
- Z onoho světa (Freeform)
- Hra o trůny (HBO)
- Dobré místo (NBC)
- Lucifer (Fox)
- V zajatí kúziel (Syfy)
- Preacher (AMC)
Nejlepší hororový televizní seriál
- Walking Dead (AMC)
- American Horror Story (FX)
- Ash vs Evil Dead (Starz)
- Exorcista (Fox)
- Živí mrtví: Počátek konce (AMC)
- Vlčí mládě (MTV)
- Upírske denníky (The CW)
Nejlepší akční/dobrodružný/thriller televizní seriál
- Riverdale (The CW)
- Animal Kingdom (TNT)
- Motel Bates (A&E)
- Prezident v pořadí (ABC)
- Lovci pokladov (TNT)
- Mr. Robot (USA Network)
- Útek za slobodou (WGN America)
Nejlepší superhrdinský televizní seriál
Nejlepší animovaný seriál nebo televizní film
- Star Wars Rebeli (Disney XD)
- BoJack Horseman (Netflix)
- Griffinovci (Fox)
- Malý princ (Netflix)
- Simpsonovci (Fox)
- Lovci trolů: Příběhy z Arkádie (Netflix)
Nejlepší televizní prezentace
- Dallas 63 (Hulu)
- Channel Zero (Syfy)
- Pán času - The Return of Doctor Mysterio (BBC America)
- Mars (National Geographic)
- Nočný recepčný (AMC)
- Rats (Discovery Channel)
Nejlepší televizní seriál nového média
- Marvel's Luke Cage (Netflix)
- Stranger Things (Netflix)
- Bosch (Prime Video)
- Daredevil (Netflix)
- Muž z Vysokého zámku (Prime Video)
- Řada nešťastných příhod (Netflix)
Nejlepší televizní herec
- Andrew Lincoln (Walking Dead) (AMC)
- Bruce Campbell (Ash vs Evil Dead) (Starz)
- Mike Colter (Marvel's Luke Cage) (Netflix)
- Charlie Cox (Daredevil) (Netflix)
- Grant Gustin (Flash) (The CW)
- Sam Heughan (Cudzinka) (Starz)
- Freddie Highmore (Motel Bates) (A&E)
Nejlepší televizní herečka
- Melissa Benoist (Supergirl) (The CW)
- Caitríona Balfe (Cudzinka) (Starz)
- Kim Dickens (Živí mrtví: Počátek konce) (AMC)
- Vera Farmiga (Motel Bates) (A&E)
- Lena Headey (Hra o trůny) (HBO)
- Sarah Paulson (American Horror Story) (FX)
- Winona Ryder (Stranger Things) (Netflix)
Nejlepší televizní herec ve vedlejší roli
- Ed Harris (Westworld) (HBO)
- Linden Ashby (Vlčí mládě) (MTV)
- Mehcad Brooks (Supergirl) (The CW)
- Kit Harington (Hra o trůny) (HBO)
- Lee Majors (Ash vs Evil Dead) (Starz)
- Norman Reedus (Walking Dead) (AMC)
- Jeffrey Wright (Westworld) (HBO)
Nejlepší televizní herečka ve vedlejší roli
- Candice Patton (Flash) (The CW)
- Kathy Bates (American Horror Story) (FX)
- Danai Gurira (Walking Dead) (AMC)
- Melissa McBride (Walking Dead) (AMC)
- Thandiwe Newton (Westworld) (HBO)
- Adina Porter (American Horror Story) (FX)
- Evan Rachel Wood (Westworld) (HBO)
Nejlepší hostující umělec v televizi
- Jeffrey Dean Morgan (Walking Dead) (AMC)
- Ian Bohen (Vlčí mládě) (MTV)
- Tyler Hoechlin (Supergirl) (The CW)
- Anthony Hopkins (Westworld) (HBO)
- Leslie Jordan (American Horror Story) (FX)
- Dominique Pinon (Cudzinka) (Starz)
Nejlepší mladistvý herecký výkon v seriálu
- Millie Bobby Brown (Stranger Things) (Netflix)
- K.J. Apa (Riverdale) (The CW)
- Max Charles (Agresivní virus) (FX)
- Lorenzo James Henrie (Živí mrtví: Počátek konce) (AMC)
- Alycia Debnam-Carey (Živí mrtví: Počátek konce) (AMC)
- Chandler Riggs (Walking Dead) (AMC)
Nejlepší DVD nebo Blu-ray vydání
Nejlepší speciální DVD nebo Blu-ray vydání
- Phantasm (Remastered)
- Batman vs. Superman: Úsvit spravodlivosti (Ultimate Edition)
- Hory mají oči (Limited Edition)
- Železný obor (Signature Edition)
- Mad Max: Zbesilá cesta (Black and Chrome Edition)
- Kainova výchova (Collector's Edition)
Nejlepší vydání klasického filmu na DVD nebo Blu-ray
- Čas po čase
- Unavená smrt
- Donovan's Brain
- Gog
- Návštěva z vesmíru
- Děvčátko, které bydlí na konci ulice
Nejlepší DVD nebo Blu-ray kolekce
- Abbott and Costello Meet Frankenstein, Draculův dům, Frankenstein, Frankenstein a Vlkodlak, Frankensteinova nevesta, Frankensteinův duch, Frankensteinův hrad, Frankensteinův syn - Frankenstein: Complete Legacy Collection
- Frigo - král střelců, Frigo a soused, Frigo a strážnici, Frigo dědicem, Frigo elektrikárom, Frigo jako obětní beránek, Frigo kapitánem, Frigo medzi Indiánmi, Frigo má smolu, Frigo na Aljašce, Frigo na divadle, Frigo na námluvách, Frigo pod šibenicí, Frigo sebevrahem, Frigo stavia dom, Frigo u kováře, Frigo v balóne, Frigo v strašidelnom zámku, Frigo ve člunu, Rvačka - Buster Keaton Shorts 1917–23
- 2000 maniaků, A Taste of Blood, Color Me Blood Red, How to Make a Doll, Just for the Hell of It, Krvavá hostina, Moonshine Mountain, Scum of the Earth, She-Devils on Wheels, Something Weird, The Gore Gore Girls, The Gruesome Twosome, This Stuff'll Kill Ya!, Čaroděj ze země Krev - Herschell Gordon Lewis Feast
- Kačacia polievka, Kokosové ořechy, Koniny, Lovci divoké zvěře, Opičárny - Marx Brothers Silver Screen Collection
- A Reckless Rover, Birthright, By Right of Birth, Commandment Keeper Church, Beaufort South Carolina, May 1940, Dirty Gertie from Harlem U.S.A., Eleven P.M., God's Step Children, Heaven-Bound Traveler, Hell-Bound Train, Hot Biskits, Mercy, the Mummy Mumbled, Regeneration, Rev. S.S. Jones Home Movies (1924-1926), Ten Minutes to Live, Ten Nights in a Bar Room, The Blood of Jesus, The Bronze Buckaroo, The Darktown Revue, The Exile, The Flying Ace, The Girl from Chicago, The Scar of Shame, The Symbol of the Unconquered, Two Knights of Vaudeville, Tělo a duše, Veiled Aristocrats, Verdict Not Guilty, We Work Again, Within Our Gates, Zora Neale Hurston Fieldwork Footage - Pioneers of African American Cinema
- Abbott and Costello Meet Frankenstein, Draculův dům, Frankenstein a Vlkodlak, Frankensteinův hrad, Vlkodlak v Londýně, Vlkolak, Vlčí žena v Londýně - The Wolf Man: Complete Legacy Collection
Nejlepší seriál na DVD nebo Blu-ray
- Hannibal (The Complete Series Collection)
- Banshee (The Final Season)
- Mr. Robot (Season 2.0)
- Prekliatie Salemu
- Star Trek
- Versailles (Season One)
Cena za průlomový výkon
Ocenění pro filmaře
Vizionářská cena
Cena za celoživotní kariéru
Zvláštní cena za uznání
- Heavy Metal (magazine)
Nejlepší místní živá scénická produkce
- A View from the Bridge (Ahmanson Theatre)
- Amadeus (L.A. Theatre Works)
- Cheng Ying Rescues the Orphan (Chinese Yu Opera)
- The Fantasticks (Pasadena Playhouse)
- Joseph and the Amazing Technicolor Dreamcoat (3D Theatricals)
- Moby Dick (South Coast Repertory)
2016 - 42nd Saturn Awards
Nejlepší sci-fi
Nejlepší fantasy
Nejlepší horor
Nejlepší thriller
Nejlepší film podle komiksu
Nejlepší sci-fi
Nejlepší fantasy
Nejlepší horor
Nejlepší thriller
- Most špiónov
- Black Mass: Špinavá dohoda
- Darček
- Osem hrozných
- Posledný prípad Sherlocka Holmesa
- Sicario: Nájomný zabijak
Nejlepší akční/dobrodružný film
Nejlepší film podle komiksu
- Ant-Man
- Šingeki no kjodžin
- Avengers 2: Vek Ultrona
- Kingsman: Tajná služba
- Snoopy a Charlie Brown. Peanuts vo filme
Nejlepší mezinárodní film
- Turbo Kid
- Dobrú noc, mami
- Storočný starček, ktorý vyliezol z okna a zmizol
- V labyrintu mlčení
- Vlna
- Legendy zločinu
Nejlepší nezávislý film
Nejlepší animovaný film
Nejlepší režie
- Ridley Scott (Marťan)
- J.J. Abrams (Star Wars: Sila sa prebúdza)
- Guillermo del Toro (Purpurový vrch)
- Alex Garland (Ex Machina)
- George Miller (Mad Max: Zbesilá cesta)
- Peyton Reed (Ant-Man)
- Colin Trevorrow (Jurský svet)
Nejlepší scénář
- J.J. Abrams, Michael Arndt, Lawrence Kasdan (Star Wars: Sila sa prebúdza)
- Guillermo del Toro, Matthew Robbins (Purpurový vrch)
- Alex Garland (Ex Machina)
- Drew Goddard (Marťan)
- Jane Goldman, Matthew Vaughn (Kingsman: Tajná služba)
- Derek Connolly, Rick Jaffa, Amanda Silver, Colin Trevorrow (Jurský svet)
- Nick Lathouris, Brendan McCarthy, George Miller (Mad Max: Zbesilá cesta)
Nejlepší herec
- Harrison Ford (Star Wars: Sila sa prebúdza)
- John Boyega (Star Wars: Sila sa prebúdza)
- Matt Damon (Marťan)
- Leonardo DiCaprio (Revenant Zmŕtvychvstanie)
- Taron Egerton (Kingsman: Tajná služba)
- Domhnall Gleeson (Ex Machina)
- Samuel L. Jackson (Osem hrozných)
- Paul Rudd (Ant-Man)
Nejlepší herečka
- Charlize Theron (Mad Max: Zbesilá cesta)
- Emily Blunt (Sicario: Nájomný zabijak)
- Jessica Chastain (Marťan)
- Blake Lively (Navždy mladá)
- Daisy Ridley (Star Wars: Sila sa prebúdza)
- Mia Wasikowska (Purpurový vrch)
Nejlepší herec ve vedlejší roli
- Adam Driver (Star Wars: Sila sa prebúdza)
- Paul Bettany (Avengers 2: Vek Ultrona)
- Walton Goggins (Osem hrozných)
- Michael Douglas (Ant-Man)
- Simon Pegg (Mission: Impossible 5)
- Michael Shannon (99 domovov)
Nejlepší herečka ve vedlejší roli
- Jessica Chastain (Purpurový vrch)
- Carrie Fisher (Star Wars: Sila sa prebúdza)
- Evangeline Lilly (Ant-Man)
- Lupita Nyong'o (Star Wars: Sila sa prebúdza)
- Tamanna Bhatia (Baahubali: The Beginning)
- Alicia Vikander (Ex Machina)
Nejlepší mladistvý herecký výkon
- Ty Simpkins (Jurský svet)
- Olivia DeJonge (Na návšteve)
- James Freedson-Jackson (Šerifovo auto)
- Milo Parker (Posledný prípad Sherlocka Holmesa)
- Elias Schwarz, Lukas Schwarz (Dobrú noc, mami)
- Jacob Tremblay (Izba)
Nejlepší hudba
- Star Wars: Sila sa prebúdza (John Williams)
- Sicario: Nájomný zabijak (Jóhann Jóhannsson)
- Mad Max: Zbesilá cesta (Tom Holkenborg)
- Baahubali: The Beginning (M.M. Keeravani)
- Osem hrozných (Ennio Morricone)
- Purpurový vrch (Fernando Velázquez)
Nejlepší střih
- Maryann Brandon, Mary Jo Markey (Star Wars: Sila sa prebúdza)
- Dan Lebental, Colby Parker Jr. (Ant-Man)
- Leigh Folsom Boyd, Dylan Highsmith, Kirk M. Morri, Christian Wagner (Rýchlo a zbesilo 7)
- Eddie Hamilton, Jon Harris (Kingsman: Tajná služba)
- Margaret Sixel (Mad Max: Zbesilá cesta)
- Kevin Stitt (Jurský svet)
Nejlepší kostýmy
- Alexandra Byrne (Avengers 2: Vek Ultrona)
- Rama Rajamouli, Prashanti Tipirineni (Baahubali: The Beginning)
- Sandy Powell (Popoluška)
- Kate Hawley (Purpurový vrch)
- Arianne Phillips (Kingsman: Tajná služba)
- Michael Kaplan (Star Wars: Sila sa prebúdza)
Nejlepší scénografie
- Purpurový vrch (Thomas E. Sanders)
- Baahubali: The Beginning (Sabu Cyril)
- Jurský svet (Ed Verreaux)
- Mad Max: Zbesilá cesta (Colin Gibson)
- Star Wars: Sila sa prebúdza (Rick Carter, Darren Gilford)
- Krajina zajtrajška (Scott Chambliss)
Nejlepší masky
- Star Wars: Sila sa prebúdza (Neal Scanlan)
- Black Mass: Špinavá dohoda (Joel Harlow, Ken Neiderbaumer)
- Purpurový vrch (Xavi Bastida, David Martí, Montse Ribé)
- Osem hrozných (Howard Berger, Jake Garber, Greg Nicotero, Heba Thorisdottir)
- Sicario: Nájomný zabijak (Donald Mowat)
- Mad Max: Zbesilá cesta (Damian Martin, Lesley Vanderwalt, Elka Wardega)
Nejlepší speciální / vizuální efekty
- Star Wars: Sila sa prebúdza (Chris Corbould, Roger Guyett, Neal Scanlan, Patrick Tubach)
- Avengers 2: Vek Ultrona (Paul Butterworth, Paul Corbould, Ben Snow, Christopher Townsend)
- Ex Machina (Sara Bennett, Paul Norris, Andrew Whitehurst, Mark Williams Ardington)
- Jurský svet (Tim Alexander, Michael Lantieri, John Rosengrant)
- Mad Max: Zbesilá cesta (Andrew Jackson, Dan Oliver, Andy Williams, Tom Wood)
- Marťan (Anders Langlands, Chris Lawrence, Richard Stammers, Steven Warner)
Nejlepší sci-fi televizní seriál
- Continuum (Syfy)
- Prvých 100 (The CW)
- Okupovaná kolonie (USA Network)
- Pán času (BBC America)
- Expanze (Syfy)
- Městečko Pines (Fox)
- Akty X (Fox)
Nejlepší fantasy televizní seriál
- Cudzinka (Starz)
- Hra o trůny (HBO)
- Městečko Haven (Syfy)
- Jonathan Strange & Mr. Norrell (BBC America)
- V zajatí kúziel (Syfy)
- The Muppets (ABC)
- Kronika rodu Shannara (MTV)
Nejlepší hororový televizní seriál
- Walking Dead (AMC)
- American Horror Story (FX)
- Ash vs Evil Dead (Starz)
- Živí mrtví: Počátek konce (AMC)
- Salem (WGN America)
- Agresivní virus (FX)
- Vlčí mládě (MTV)
Nejlepší akční/dobrodružný/thriller televizní seriál
- Hannibal (NBC)
- Motel Bates (A&E)
- Mŕtvy bod (NBC)
- Fargo (FX)
- Posledná loď (TNT)
- Lovci pokladov (TNT)
- Mr. Robot (USA Network)
Nejlepší superhrdinský televizní seriál
- Flash (The CW)
- Agent Carter (ABC)
- Agenti S.H.I.E.L.D. (ABC)
- Arrow (The CW)
- Gotham (Fox)
- Legendy zítřka (The CW)
- Supergirl (CBS)
Nejlepší televizní prezentace
- Pán času - The Husbands of River Song (BBC America)
- Kanibal v džungli (Animal Planet)
- Childhood's End (Syfy)
- Žraločí tornádo 3 (Syfy)
- Jim Henson's Turkey Hollow (Lifetime)
- Čaroděj (NBC)
Nejlepší televizní seriál nového média
- Daredevil (Netflix)
- Bosch (Prime Video)
- Jak vycvičit draky: Závod na hřeben (Netflix)
- Jessica Jones (Netflix)
- Muž z Vysokého zámku (Prime Video)
- Powers (PlayStation Network)
- Osmý smysl (Netflix)
Nejlepší televizní herec
- Bruce Campbell (Ash vs Evil Dead) (Starz)
- Charlie Cox (Daredevil) (Netflix)
- Matt Dillon (Městečko Pines) (Fox)
- David Duchovny (Akty X) (Fox)
- Grant Gustin (Flash) (The CW)
- Sam Heughan (Cudzinka) (Starz)
- Andrew Lincoln (Walking Dead) (AMC)
- Mads Mikkelsen (Hannibal) (NBC)
Nejlepší televizní herečka
- Caitríona Balfe (Cudzinka) (Starz)
- Gillian Anderson (Akty X) (Fox)
- Melissa Benoist (Supergirl) (CBS)
- Kim Dickens (Živí mrtví: Počátek konce) (AMC)
- Rachel Nichols (Continuum) (Syfy)
- Krysten Ritter (Jessica Jones) (Netflix)
- Rebecca Romijn (Lovci pokladov) (TNT)
Nejlepší televizní herec ve vedlejší roli
- Richard Armitage (Hannibal) (NBC)
- Vincent D'Onofrio (Daredevil) (Netflix)
- Kit Harington (Hra o trůny) (HBO)
- Toby Jones (Městečko Pines) (Fox)
- Erik Knudsen (Continuum) (Syfy)
- Lance Reddick (Bosch) (Prime Video)
- David Tennant (Jessica Jones) (Netflix)
- Patrick Wilson (Fargo) (FX)
Nejlepší televizní herečka ve vedlejší roli
- Danai Gurira (Walking Dead) (AMC)
- Gillian Anderson (Hannibal) (NBC)
- Tovah Feldshuh (Walking Dead) (AMC)
- Calista Flockhart (Supergirl) (CBS)
- Lena Headey (Hra o trůny) (HBO)
- Melissa Leo (Městečko Pines) (Fox)
- Melissa McBride (Walking Dead) (AMC)
Nejlepší hostující umělec v televizi
- William Shatner (Městečko Haven) (Syfy)
- Laura Benanti (Supergirl) (CBS)
- Steven Brand (Vlčí mládě) (MTV)
- Victor Garber (Flash) (The CW)
- Scott Glenn (Daredevil) (Netflix)
- Alex Kingston (Pán času - The Husbands of River Song) (BBC America)
- John Carroll Lynch (Walking Dead) (AMC)
Nejlepší mladistvý herecký výkon v seriálu
- Chandler Riggs (Walking Dead) (AMC)
- Max Charles (Agresivní virus) (FX)
- Frank Dillane (Živí mrtví: Počátek konce) (AMC)
- Jodelle Ferland (Dark Matter) (Syfy)
- Brenock O'Connor (Hra o trůny) (HBO)
- Dylan Sprayberry (Vlčí mládě) (MTV)
- Maisie Williams (Hra o trůny) (HBO)
Nejlepší DVD nebo Blu-ray vydání
- Burying the Ex
- Švec
- Misia: Prezident
- Monsters - Temný kontinent
- Příběh o princezně Kaguje
- Totem vlka
Nejlepší speciální DVD nebo Blu-ray vydání
- X-Men: Budúca minulosť (The Rogue Cut)
- Rýchlo a zbesilo 7 (Extended Edition)
- Hobit: Bitka piatich armád (Extended Edition)
- Society (Limited Edition)
- Vanilkové nebo (Alternate Ending)
Nejlepší vydání klasického filmu na DVD nebo Blu-ray
- Zázračná míľa
- Burnt Offerings
- Provaz a kolt
- Netvorova výzva světu
- Jastrabia žena
- Muž s röntgenovýma očima
- Historky hrůzy
Nejlepší DVD nebo Blu-ray kolekce
- Majestic, Vykúpenie z väznice Shawshank, Zelená míľa - The Frank Darabont Collection
- Dracula Has Risen from the Grave, Frankenstein Must Be Destroyed, Mumie, Taste the Blood of Dracula - Horror Classics (Volume 1)
- Jurský park, Jurský park 3, Jurský svet, Stratený svet: Jurský park - Jurassic Park Collection
- Mad Max: Zbesilá cesta, Šialený Max, Šialený Max 2: Bojovník ciest, Šialený Max a Dóm hromu - Mad Max Anthology
- Akai hatoba, Gitá o motta wataridori, Kagenaki koe - Nikkatsu Diamond Guys (Volume 1)
- Mighty Joe Young, Obluda z 20,000 sáhů, The Son of Kong, Them! - Special Effects Collection
Nejlepší seriál na DVD nebo Blu-ray
- Akty X (The Collector's Set)
- Čierne vlajky (Season 2)
- Od soumraku do úsvitu (Season 2)
- Hannibal (Season 3)
- Lost in Space (The Complete Adventures)
- My Favorite Martian (The Complete Series)
Nejlepší místní živá scénická produkce
- Tarzan (3D Theatricals)
- An Act of God (Ahmanson Theatre)
- Bent (The Mark Taper Forum)
- Carrie: The Musical (La Mirada Theatre for the Performing Arts)
- The Lion King (Segerstrom Center for the Performing Arts)
- Side Show (3D Theatricals)
2015 - 41st Saturn Awards
Nejlepší sci-fi
Nejlepší fantasy
Nejlepší horor
Nejlepší thriller
Nejlepší film podle komiksu
Nejlepší sci-fi
- Interstellar
- Úsvit planéty opíc
- Hry o život: Drozdajka 1
- Godzilla
- Na hrane zajtrajška
- The Zero Theorem
Nejlepší fantasy
Nejlepší horor
Nejlepší thriller
Nejlepší akční/dobrodružný film
Nejlepší film podle komiksu
Nejlepší mezinárodní film
Nejlepší nezávislý film
Nejlepší animovaný film
Nejlepší režie
- James Gunn (Strážcovia Galaxie)
- Alejandro González Iñárritu (Birdman)
- Doug Liman (Na hrane zajtrajška)
- Matt Reeves (Úsvit planéty opíc)
- Christopher Nolan (Interstellar)
- Anthony Russo, Joe Russo (Captain America: Zimný vojak)
- Bryan Singer (X-Men: Budúca minulosť)
Nejlepší scénář
- Christopher Nolan, Jonathan Nolan (Interstellar)
- Christopher Markus, Stephen McFeely (Captain America: Zimný vojak)
- Jez Butterworth, John-Henry Butterworth, Christopher McQuarrie (Na hrane zajtrajška)
- Wes Anderson (Grandhotel Budapešť)
- James Gunn, Nicole Perlman (Strážcovia Galaxie)
- Damien Chazelle (Whiplash)
- Philippa Boyens, Guillermo del Toro, Peter Jackson, Fran Walsh (Hobit: Bitka piatich armád)
Nejlepší herec
- Chris Pratt (Strážcovia Galaxie)
- Tom Cruise (Na hrane zajtrajška)
- Chris Evans (Captain America: Zimný vojak)
- Jake Gyllenhaal (Sliedič)
- Michael Keaton (Birdman)
- Matthew McConaughey (Interstellar)
- Dan Stevens (Hosť)
Nejlepší herečka
- Rosamund Pike (Stratené dievča)
- Emily Blunt (Na hrane zajtrajška)
- Essie Davis (Babadook)
- Anne Hathaway (Interstellar)
- Angelina Jolie (Vládkyňa zla)
- Jennifer Lawrence (Hry o život: Drozdajka 1)
Nejlepší herec ve vedlejší roli
- Richard Armitage (Hobit: Bitka piatich armád)
- Josh Brolin (Skrytá vada)
- Samuel L. Jackson (Captain America: Zimný vojak)
- Anthony Mackie (Captain America: Zimný vojak)
- Andy Serkis (Úsvit planéty opíc)
- J.K. Simmons (Whiplash)
Nejlepší herečka ve vedlejší roli
- Rene Russo (Sliedič)
- Jessica Chastain (Interstellar)
- Scarlett Johansson (Captain America: Zimný vojak)
- Evangeline Lilly (Hobit: Bitka piatich armád)
- Emma Stone (Birdman)
- Meryl Streep (Príbehy z lesov)
Nejlepší mladistvý herecký výkon
- Mackenzie Foy (Interstellar)
- Elle Fanning (Vládkyňa zla)
- Chloë Grace Moretz (Equalizer)
- Tony Revolori (Grandhotel Budapešť)
- Kodi Smit-McPhee (Úsvit planéty opíc)
- Noah Wiseman (Babadook)
Nejlepší hudba
- Interstellar (Hans Zimmer)
- Captain America: Zimný vojak (Henry Jackman)
- Úsvit planéty opíc (Michael Giacchino)
- Godzilla (Alexandre Desplat)
- Hobit: Bitka piatich armád (Howard Shore)
- Ako vycvičiť draka 2 (John Powell)
Nejlepší střih
- James Herbert, Laura Jennings (Na hrane zajtrajška)
- Jeffrey Ford, Matthew Schmidt (Captain America: Zimný vojak)
- Fred Raskin, Hughes Winborne, Craig Wood (Strážcovia Galaxie)
- Lee Smith (Interstellar)
- William Goldenberg, Tim Squyres (Nezlomný)
- John Ottman (X-Men: Budúca minulosť)
Nejlepší kostýmy
- Ngila Dickson (Drakula: Zrod legendy)
- Janty Yates (Exodus: Bohovia a králi)
- Alexandra Byrne (Strážcovia Galaxie)
- Colleen Atwood (Príbehy z lesov)
- Anna Biedrzycka-Sheppard (Vládkyňa zla)
- Louise Mingenbach (X-Men: Budúca minulosť)
Nejlepší scénografie
- Interstellar (Nathan Crowley)
- Captain America: Zimný vojak (Peter Wenham)
- Úsvit planéty opíc (James Chinlund)
- Grandhotel Budapešť (Adam Stockhausen)
- Strážcovia Galaxie (Charles Wood)
- Príbehy z lesov (Dennis Gassner)
Nejlepší masky
- Strážcovia Galaxie (David White, Lizzie Yianni Georgiou)
- Úsvit planéty opíc (Lisa Love, Bill Terezakis)
- Drakula: Zrod legendy (Mark Coulier, Daniel Phillips)
- Hobit: Bitka piatich armád (Gino Acevedo, Rick Findlater, Peter 'Swords' King)
- Príbehy z lesov (Peter 'Swords' King, Matthew Smith)
- X-Men: Budúca minulosť (Norma Hill-Patton, Adrien Morot)
Nejlepší speciální / vizuální efekty
- Interstellar (Scott R. Fisher, Paul J. Franklin, Ian Hunter, Andrew Lockley)
- Captain America: Zimný vojak (Dan DeLeeuw, Russell Earl, Bryan Grill, Daniel Sudick)
- Úsvit planéty opíc (Daniel Barrett, Dan Lemmon, Joe Letteri, Erik Winquist)
- Na hrane zajtrajška (Gary Brozenich, Nick Davis, Jonathan Fawkner, Matthew Rouleau)
- Strážcovia Galaxie (Nicolas Aithadi, Stephane Ceretti, Paul Corbould, Jonathan Fawkner)
- Hobit: Bitka piatich armád (David Clayton, Joe Letteri, Eric Saindon, R. Christopher White)
Nejlepší televizní seriál
- Hannibal (NBC)
- Čierny zoznam (NBC)
- Stúpenci (Fox)
- Grimm (NBC)
- Lovec zločincov (CBS)
- Ospalá díra (Fox)
Nejlepší kabelový/syndikovaný televizní seriál
- Walking Dead (AMC)
- American Horror Story (FX)
- Continuum (Syfy)
- Falling Skies (TNT)
- Salem (WGN America)
- Agresivní virus (FX)
- 12 opic (Syfy)
Nejlepší limitovaný televizní seriál
- Hra o trůny (HBO)
- Motel Bates (A&E)
- Od soumraku do úsvitu (El Rey Network)
- Posledná loď (TNT)
- Lovci pokladov (TNT)
- Cudzinka (Starz)
Nejlepší televizní seriál pro mládež
- Prvých 100 (The CW)
- Pán času (BBC America)
- Roztomilé mrchy (ABC Family)
- Hrozba z temnoty (The CW)
- Vlčí mládě (MTV)
- Upírske denníky (The CW)
Nejlepší superhrdinský televizní seriál
- Flash (The CW)
- Agent Carter (ABC)
- Agenti S.H.I.E.L.D. (ABC)
- Arrow (The CW)
- Constantine (NBC)
- Gotham (Fox)
Nejlepší televizní herec
- Hugh Dancy (Hannibal) (NBC)
- Andrew Lincoln (Walking Dead) (AMC)
- Grant Gustin (Flash) (The CW)
- Tobias Menzies (Cudzinka) (Starz)
- Mads Mikkelsen (Hannibal) (NBC)
- Noah Wyle (Falling Skies) (TNT)
Nejlepší televizní herečka
- Caitríona Balfe (Cudzinka) (Starz)
- Hayley Atwell (Agent Carter) (ABC)
- Vera Farmiga (Motel Bates) (A&E)
- Jessica Lange (American Horror Story) (FX)
- Rachel Nichols (Continuum) (Syfy)
- Rebecca Romijn (Lovci pokladov) (TNT)
Nejlepší televizní herec ve vedlejší roli
- Laurence Fishburne (Hannibal) (NBC)
- David Bradley (Agresivní virus) (FX)
- Sam Heughan (Cudzinka) (Starz)
- Erik Knudsen (Continuum) (Syfy)
- Norman Reedus (Walking Dead) (AMC)
- Richard Sammel (Agresivní virus) (FX)
Nejlepší televizní herečka ve vedlejší roli
- Melissa McBride (Walking Dead) (AMC)
- Emilia Clarke (Hra o trůny) (HBO)
- Jenna Coleman (Pán času) (BBC America)
- Caroline Dhavernas (Hannibal) (NBC)
- Lexa Doig (Continuum) (Syfy)
- Emily Kinney (Walking Dead) (AMC)
Nejlepší hostující umělec v televizi
- Wentworth Miller (Flash) (The CW)
- Dominic Cooper (Agent Carter) (ABC)
- Neil Patrick Harris (American Horror Story) (FX)
- John Larroquette (Lovci pokladov) (TNT)
- Michael Pitt (Hannibal) (NBC)
- Andrew J. West (Walking Dead) (AMC)
Nejlepší mladistvý herecký výkon v seriálu
- Maisie Williams (Hra o trůny) (HBO)
- Camren Bicondova (Gotham) (Fox)
- Maxim Knight (Falling Skies) (TNT)
- Tyler Posey (Vlčí mládě) (MTV)
- Chandler Riggs (Walking Dead) (AMC)
- Holly Taylor (V službách KGB) (FX)
Nejlepší DVD nebo Blu-ray vydání
- Lovec duchov
- V hlubinách země
- Poklad Vikingov
- Blue Ruin
- White Bird in a Blizzard
- Vraždy vo Wolf Creek 2
Nejlepší speciální DVD nebo Blu-ray vydání
- Plod noci (The Director's Cut)
- Alexander Veľký (The Ultimate Cut)
- Hobit: Smaugova pustatina (Extended Edition)
- Vtedy v Amerike (Extended Director's Cut)
- Mzda strachu
- Texaský masakr motorovou pilou (40th Anniversary Collector's Edition)
Nejlepší DVD nebo Blu-ray kolekce
- Halloween, Halloween 4: Návrat Michaela Myersa, Halloween 5, Halloween 6: Prekliatie Michaela Myersa, Halloween II, Halloween II, Halloween III, Halloween: H20, Halloween: Predvečer Sviatku Všetkých svätých, Halloween: Vzkriesenie - Halloween: The Complete Collection
- Vyháňač diabla, Vyháňač diabla 2: Kacír, Vyháňač diabla 3, Vyháňač diabla: Nadvláda zla, Vyháňač diabla: Počiatok - The Exorcist: The Complete Anthology
- 2001: Vesmírna odysea, Barry Lyndon, Dr. Divnoláska alebo Ako som sa naučil nerobiť si starosti a mať rád bombu, Eyes Wide Shut - Spaľujúca vášeň, Lolita, Mechanický pomaranč, Olovená vesta, Osvietenie - Stanley Kubrick: The Masterpiece Collection
- 1941, Duel, E.T. - Mimozemšťan, Jurský park, Navždy, Stratený svet: Jurský park, Sugarlandský expres, Čeľuste - Steven Spielberg Director's Collection
- Godzilla, Godzilla no gjakušú, Mechagodzilla no gjakušú, Mothra tai Godzilla, San daikaidžú: Čikjú saidai no kessen, Útok z neznáma - Toho Godzilla Collection
- Abbott and Costello Meet Frankenstein, Abbott and Costello Meet the Invisible Man, Abbott and Costello Meet the Mummy, Dracula, Draculova dcera, Draculův dům, Draculův syn, Fantom opery, Frankenstein, Frankenstein a Vlkodlak, Frankensteinova nevesta, Frankensteinův duch, Frankensteinův hrad, Frankensteinův syn, Invisible Agent, Mumie, Netvor přichází, Netvor z Čiernej lagúny, Neviditelný muž, Návrat neviditelného muže, Pomsta netvora, The Invisible Man's Revenge, The Invisible Woman, The Mummy's Curse, The Mummy's Ghost, The Mummy's Hand, The Mummy's Tomb, Vlkodlak v Londýně, Vlkolak, Vlčí žena v Londýně - Universal Classic Monsters: Complete 30 Films Collection
Nejlepší seriál na DVD nebo Blu-ray
- Mestečko Twin Peaks (Twin Peaks: The Entire Mystery)
- Batman (The Complete Television Series)
- Hannibal (Season 2)
- Merlin (The Complete Series)
- Spartakus (The Complete Series)
- Star Trek: Nová generácia (Season 7)
- Wizards and Warriors (The Complete Series)
Cena za průlomový výkon
Ocenění pro umělce
Cena odkazu Dana Curtise
Zvláštní cena za uznání
2014 - 40th Saturn Awards
Nejlepší sci-fi
Nejlepší fantasy
Nejlepší horor
Nejlepší thriller
Nejlepší film podle komiksu
Nejlepší sci-fi
Nejlepší fantasy
- Ona
- Lásky čas
- Jack, zabijak obrov
- Hobit: Smaugova pustatina
- Tajný život Waltera Mittyho
- Cesta do krajiny Oz
Nejlepší horor
Nejlepší thriller
Nejlepší akční/dobrodružný film
Nejlepší film podle komiksu
Nejlepší mezinárodní film
Nejlepší nezávislý film
Nejlepší animovaný film
Nejlepší režie
- Alfonso Cuarón (Gravitácia)
- J.J. Abrams (Star Trek: Do temnoty)
- Peter Jackson (Hobit: Smaugova pustatina)
- Peter Berg (Na život a na smrť)
- Francis Lawrence (Hry o život: Skúška ohňom)
- Guillermo del Toro (Ohnivý kruh)
Nejlepší scénář
- Spike Jonze (Ona)
- Philippa Boyens, Guillermo del Toro, Peter Jackson, Fran Walsh (Hobit: Smaugova pustatina)
- Ethan Coen, Joel Coen (Vnútri Llewyna Davisa)
- Alfonso Cuarón, Jonás Cuarón (Gravitácia)
- Jennifer Lee (Ľadové kráľovstvo)
- Simon Pegg, Edgar Wright (Na konci sveta)
Nejlepší herec
- Robert Downey Jr. (Iron Man 3)
- Oscar Isaac (Vnútri Llewyna Davisa)
- Simon Pegg (Na konci sveta)
- Brad Pitt (Svetová vojna Z)
- Ben Stiller (Tajný život Waltera Mittyho)
- Joaquin Phoenix (Ona)
Nejlepší herečka
- Sandra Bullock (Gravitácia)
- Halle Berry (Tiesňová linka)
- Martina Gedeck (Stena)
- Jennifer Lawrence (Hry o život: Skúška ohňom)
- Emma Thompson (Zachráňte pána Banksa)
- Mia Wasikowska (Stokerovci)
Nejlepší herec ve vedlejší roli
- Ben Kingsley (Iron Man 3)
- Daniel Brühl (Rivali)
- George Clooney (Gravitácia)
- Benedict Cumberbatch (Star Trek: Do temnoty)
- Harrison Ford (Enderova hra)
- Tom Hiddleston (Thor: Temný svet)
- Bill Nighy (Lásky čas)
Nejlepší herečka ve vedlejší roli
- Scarlett Johansson (Ona)
- Nicole Kidman (Stokerovci)
- Melissa Leo (Unesené)
- Evangeline Lilly (Hobit: Smaugova pustatina)
- Jena Malone (Hry o život: Skúška ohňom)
- Emily Watson (Zlodejka kníh)
Nejlepší mladistvý herecký výkon
- Chloë Grace Moretz (Carrie)
- Asa Butterfield (Enderova hra)
- Sophie Nélisse (Zlodejka kníh)
- Saoirse Ronan (Budoucnost nejistá)
- Ty Simpkins (Iron Man 3)
- Dylan Sprayberry (Muž z ocele)
Nejlepší hudba
- Mi mefahed mezeev hara (Haim Frank Ilfman)
- Cesta do krajiny Oz (Danny Elfman)
- Hobit: Smaugova pustatina (Howard Shore)
- Iron Man 3 (Brian Tyler)
- Podfukári (Brian Tyler)
- Zlodejka kníh (John Williams)
Nejlepší střih
- Alfonso Cuarón, Mark Sanger (Gravitácia)
- Peter Amundson, John Gilroy (Ohnivý kruh)
- Alan Edward Bell (Hry o život: Skúška ohňom)
- Mark Day (Lásky čas)
- Daniel P. Hanley, Mike Hill (Rivali)
- Dylan Highsmith, Kelly Matsumoto, Christian Wagner (Rýchlo a zbesilo 6)
Nejlepší kostýmy
- Trish Summerville (Hry o život: Skúška ohňom)
- Gary Jones (Cesta do krajiny Oz)
- Michael Kaplan (Star Trek: Do temnoty)
- Wendy Partridge (Thor: Temný svet)
- Beatrix Aruna Pasztor (Veľké nádeje)
- Penny Rose (47 roninov)
Nejlepší scénografie
- Hobit: Smaugova pustatina (Dan Hennah)
- Hry o život: Skúška ohňom (Philip Messina)
- Ohnivý kruh (Andrew Neskoromny, Carol Spier)
- Gravitácia (Andy Nicholson)
- 47 roninov (Jan Roelfs)
- Cesta do krajiny Oz (Robert Stromberg)
Nejlepší masky
- Unesené (Donald Mowat)
- Evil Dead (Patrick Baxter, Roger Murray, Jane O'Kane)
- Hobit: Smaugova pustatina (Rick Findlater, Peter 'Swords' King, Richard Taylor)
- Na život a na smrť (Howard Berger, Jamie Kelman, Peter Montagna)
- Rivali (Mark Coulier, Fae Hammond, Kirstin Chalmers)
- Thor: Temný svet (Karen Cohen, David White, Lizzie Yianni Georgiou)
Nejlepší speciální / vizuální efekty
- Gravitácia (Neil Corbould, Chris Lawrence, David Shirk, Tim Webber)
- Hobit: Smaugova pustatina (David Clayton, Joe Letteri, Eric Reynolds, Eric Saindon)
- Muž z ocele (John 'D.J.' Des Jardin, Dan Lemmon, Joe Letteri)
- Ohnivý kruh (John Knoll, Rocco Larizza, Clay Pinney, James E. Price)
- Star Trek: Do temnoty (Burt Dalton, Ben Grossmann, Patrick Tubach)
- Thor: Temný svet (Mark Breakspear, Paul Corbould, Jake Morrison)
Nejlepší televizní seriál
- Hannibal (NBC)
- Revolúcia (NBC)
- Agenti S.H.I.E.L.D. (ABC)
- Čierny zoznam (NBC)
- Stúpenci (Fox)
- Ospalá díra (Fox)
- Pod kupolou (CBS)
Nejlepší kabelový/syndikovaný televizní seriál
- Walking Dead (AMC)
- American Horror Story (FX)
- V službách KGB (FX)
- Continuum (Syfy)
- Dexter (Showtime)
- Městečko Haven (Syfy)
Nejlepší televizní seriál pro mládež
- Vlčí mládě (MTV)
- Arrow (The CW)
- Roztomilé mrchy (ABC Family)
- Hrozba z temnoty (The CW)
- Ľudia zajtrajška (The CW)
- Upírske denníky (The CW)
Nejlepší televizní prezentace
- Perníkový tatko (AMC)
- Motel Bates (A&E)
- Čierne vlajky (Starz)
- Falling Skies (TNT)
- Hra o trůny (HBO)
- Vikingovia (History)
Nejlepší televizní herec
- Mads Mikkelsen (Hannibal) (NBC)
- Kevin Bacon (Stúpenci) (Fox)
- Bryan Cranston (Perníkový tatko) (AMC)
- Hugh Dancy (Hannibal) (NBC)
- Freddie Highmore (Motel Bates) (A&E)
- James Spader (Čierny zoznam) (NBC)
- Noah Wyle (Falling Skies) (TNT)
Nejlepší televizní herečka
- Vera Farmiga (Motel Bates) (A&E)
- Jennifer Carpenter (Dexter) (Showtime)
- Anna Gunn (Perníkový tatko) (AMC)
- Jessica Lange (American Horror Story) (FX)
- Rachel Nichols (Continuum) (Syfy)
- Keri Russell (V službách KGB) (FX)
Nejlepší televizní herec ve vedlejší roli
- Aaron Paul (Perníkový tatko) (AMC)
- Nikolaj Coster-Waldau (Hra o trůny) (HBO)
- Erik Knudsen (Continuum) (Syfy)
- David Lyons (Revolúcia) (NBC)
- Dean Norris (Pod kupolou) (CBS)
- James Purefoy (Stúpenci) (Fox)
Nejlepší televizní herečka ve vedlejší roli
- Melissa McBride (Walking Dead) (AMC)
- Kathy Bates (American Horror Story) (FX)
- Sarah Carter (Falling Skies) (TNT)
- Gwendoline Christie (Hra o trůny) (HBO)
- Michelle Fairley (Hra o trůny) (HBO)
- Elizabeth Mitchell (Revolúcia) (NBC)
Nejlepší hostující umělec v televizi
- Robert Forster (Perníkový tatko) (AMC)
- Stephen Collins (Falling Skies) (TNT)
- Danny Huston (American Horror Story) (FX)
- David Morrissey (Walking Dead) (AMC)
- Charlotte Rampling (Dexter) (Showtime)
- Gina Torres (Hannibal) (NBC)
Nejlepší mladistvý herecký výkon v seriálu
- Chandler Riggs (Walking Dead) (AMC)
- Colin Ford (Pod kupolou) (CBS)
- Jared Gilmore (Kde bolo, tam bolo) (ABC)
- Jack Gleeson (Hra o trůny) (HBO)
- Connor Jessup (Falling Skies) (TNT)
- Mackenzie Lintz (Pod kupolou) (CBS)
Nejlepší DVD nebo Blu-ray vydání
Nejlepší vydání klasického filmu na DVD nebo Blu-ray
- Halloween: Predvečer Sviatku Všetkých svätých (35th Anniversary Edition)
- Strašenie
- Fantastická cesta
- Dům voskových figurín
- Upír Nosferatu
- Rituál
Nejlepší DVD nebo Blu-ray kolekce
- Chuckyho kletba, Chuckyho nevěsta, Chuckyho potomstvo, Detská hra, Detská hra 2, Detská hra 3 - Chucky: The Complete Collection
- Angels in Disguise, Angels' Alley, Bowery Buckaroos, Clipped Wings, Crashing Las Vegas, Dig That Uranium, Feudin' Fools, Ghost Chasers, Hard Boiled Mahoney, High Society, Hold That Line, Hot Shots, Jalopy, Jinx Money, Let's Go Navy!, Looking for Danger, Loose in London, Paris Playboys, Private Eyes, Smugglers' Cove, Spook Busters, Spook Chasers, The Bowery Boys Meet the Monsters, Up in Smoke - The Bowery Boys Collection: Volumes 2 and 3
- Freddy proti Jasonovi, Jason X, Piatok trinásteho, Piatok trinásteho, Piatok trinásteho 2, Piatok trinásteho 3, Piatok trinásteho 4, Piatok trinásteho 5, Piatok trinásteho 6: Jason žije, Piatok trinásteho 7: Nová krv, Piatok trinásteho 8: Jason na Manhattane, Piatok trinásteho 9 - Friday the 13th: The Complete Collection
- Na východ od raja, Obor, Rebel bez príčiny - James Dean Ultimate Collector's Collection
- Šialený Max, Šialený Max 2: Bojovník ciest, Šialený Max a Dóm hromu - Mad Max Trilogy
- Shin Zatôichi monogatari: Kasama no chimatsuri, Shin Zatôichi: Yabure! Tojin-ken, Zatoichi no uta ga kikoeru, Zatoichi sakate giri, Zatoichi sekisho yaburi, Zatoiči džigoku tabi, Zatoiči tekka tabi, Zató Iči Senrjó Kubi, Zatóiči abare himacuri, Zatóiči gojótabi, Zatóiči keššótabi, Zatóiči kjódžó tabi, Zatóiči monogatari, Zatóiči nidankiri, Zatóiči čikemuri kaidó, Zatôichi abare tako, Zatôichi hatashi-jô, Zatôichi kenka-daiko, Zatôichi kenka-tabi, Zatôichi to Yôjinbô, Zatôichi umi o wataru, Zatōichi rōyaburi, Zoku Zatóiči monogatari, Šin Zatoiči monogatari, Šin Zatóiči monogatari: Oreta cue - Zatoichi the Blind Swordsman
Nejlepší seriál na DVD nebo Blu-ray
- Star Trek: Nová generácia (Seasons 3, 4 and 5)
- Superboy (The Complete Third Season)
- Search (The Complete Series)
- Pod kupolou (Season One)
- Walking Dead (The Complete Third Season)
- Bílá královna (Season One)
2013 - 39th Saturn Awards
Nejlepší sci-fi
Nejlepší fantasy
Nejlepší horor/thriller
Nejlepší sci-fi
Nejlepší fantasy
- Pí a jeho život
- Amazing Spider-Man
- Hobit: Neočakávaná cesta
- Ruby Sparksová
- Snehulienka a lovec
- Macík
Nejlepší horor/thriller
- Chata v horách
- Nič nás nerozdelí
- Argo: Nebezpečný útek
- Sedem psychopatov
- 30 minút po polnoci
- Žena v čiernom
Nejlepší akční/dobrodružný film
Nejlepší mezinárodní film
Nejlepší nezávislý film
- Zabijak Joe
- Nařčení
- Reportér
- Hitchcock
- Robot a Frank
- Vlastní zbraň podmínkou
- Hledám přítele pro konec světa
Nejlepší animovaný film
Nejlepší režie
- Joss Whedon (Avengers: Pomstitelia)
- William Friedkin (Zabijak Joe)
- Peter Jackson (Hobit: Neočakávaná cesta)
- Rian Johnson (Looper: Nájomný zabijak)
- Ang Lee (Pí a jeho život)
- Christopher Nolan (Návrat Temného rytiera)
Nejlepší scénář
- Quentin Tarantino (Divoký Django)
- Tracy Letts (Zabijak Joe)
- Martin McDonagh (Sedem psychopatov)
- David Magee (Pí a jeho život)
- Joss Whedon (Avengers: Pomstitelia)
- Drew Goddard, Joss Whedon (Chata v horách)
Nejlepší herec
- Matthew McConaughey (Zabijak Joe)
- Christian Bale (Návrat Temného rytiera)
- Daniel Craig (James Bond: Skyfall)
- Martin Freeman (Hobit: Neočakávaná cesta)
- Hugh Jackman (Bedári)
- Joseph Gordon-Levitt (Looper: Nájomný zabijak)
Nejlepší herečka
- Jennifer Lawrence (Hry o život)
- Jessica Chastain (30 minút po polnoci)
- Ann Dowd (Nařčení)
- Zoe Kazan (Ruby Sparksová)
- Helen Mirren (Hitchcock)
- Naomi Watts (Nič nás nerozdelí)
Nejlepší herec ve vedlejší roli
- Clark Gregg (Avengers: Pomstitelia)
- Javier Bardem (James Bond: Skyfall)
- Michael Fassbender (Prometheus)
- Joseph Gordon-Levitt (Návrat Temného rytiera)
- Ian McKellen (Hobit: Neočakávaná cesta)
- Christoph Waltz (Divoký Django)
Nejlepší herečka ve vedlejší roli
- Anne Hathaway (Návrat Temného rytiera)
- Gina Gershon (Zabijak Joe)
- Judi Dench (James Bond: Skyfall)
- Anne Hathaway (Bedári)
- Nicole Kidman (Reportér)
- Charlize Theron (Snehulienka a lovec)
Nejlepší mladistvý herecký výkon
- Suraj Sharma (Pí a jeho život)
- CJ Adams (Neobyčajný život Timothyho Greena)
- Daniel Huttlestone (Bedári)
- Tom Holland (Nič nás nerozdelí)
- Chloë Grace Moretz (Temné tiene)
- Quvenzhané Wallis (Divoké bytosti južných krajín)
Nejlepší hudba
- Frankenweenie: Domáci maznáčik (Danny Elfman)
- Pí a jeho život (Mychael Danna)
- Anna Kareninová (Dario Marianelli)
- James Bond: Skyfall (Thomas Newman)
- Hobit: Neočakávaná cesta (Howard Shore)
- Návrat Temného rytiera (Hans Zimmer)
Nejlepší střih
- Alexander Berner (Atlas mrakov)
- Kate Baird, Stuart Baird (James Bond: Skyfall)
- Bob Ducsay (Looper: Nájomný zabijak)
- Jeffrey Ford, Lisa Lassek (Avengers: Pomstitelia)
- John Gilroy (Bournov odkaz)
- Tim Squyres (Pí a jeho život)
Nejlepší kostýmy
- Paco Delgado (Bedári)
- Jacqueline Durran (Anna Kareninová)
- Kym Barrett, Pierre-Yves Gayraud (Atlas mrakov)
- Sharen Davis (Divoký Django)
- Bob Buck, Ann Maskrey, Richard Taylor (Hobit: Neočakávaná cesta)
- Colleen Atwood (Snehulienka a lovec)
Nejlepší scénografie
- Hobit: Neočakávaná cesta (Dan Hennah)
- Atlas mrakov (Hugh Bateup, Uli Hanisch)
- Anna Kareninová (Sarah Greenwood)
- Pí a jeho život (David Gropman)
- Temné tiene (Rick Heinrichs)
- Bedári (Eve Stewart)
Nejlepší masky
- Atlas mrakov (Heike Merker, Daniel Parker, Jeremy Woodhead)
- Hitchcock (Howard Berger, Julie Hewett, Peter Montagna, Greg Nicotero)
- Hobit: Neočakávaná cesta (Rick Findlater, Peter 'Swords' King, Tami Lane)
- Nič nás nerozdelí (David Martí, Montse Ribé, Vasit Suchitta)
- James Bond: Skyfall (Naomi Donne, Love Larson, Donald Mowat)
- Twilight sága: Úsvit - 2. čast (Jean Ann Black, Fay von Schroeder)
Nejlepší speciální / vizuální efekty
- Avengers: Pomstitelia (Janek Sirrs, Daniel Sudick, Jeff White, Guy Williams)
- Bojová loď (Grady Cofer, Burt Dalton, Pablo Helman, Jeanie King)
- Hobit: Neočakávaná cesta (David Clayton, Joe Letteri, Eric Saindon, R. Christopher White)
- John Carter: Medzi dvoma svetmi (Chris Corbould, Scott R. Fisher, Peter Chiang, Sue Rowe)
- Pí a jeho život (Erik De Boer, Donald Elliot, Guillaume Rocheron, Bill Westenhofer)
- Snehulienka a lovec (Philip Brennan, Neil Corbould, Michael Dawson, Cedric Nicolas-Troyan)
Nejlepší televizní seriál
- Revolúcia (NBC)
- Sherlock a Watsonová (CBS)
- Stúpenci (Fox)
- Fringe (Fox)
- Kde bolo, tam bolo (ABC)
- Hrozba z temnoty (The CW)
Nejlepší kabelový/syndikovaný televizní seriál
- Walking Dead (AMC)
- American Horror Story (FX)
- Dexter (Showtime)
- Zločin (AMC)
- Podvodníci (TNT)
- True Blood: Pravá krv (HBO)
Nejlepší televizní seriál pro mládež
- Vlčí mládě (MTV)
- Arrow (The CW)
- Kráska a zviera (The CW)
- Pán času (BBC America)
- Merlin (Syfy)
- Upírske denníky (The CW)
Nejlepší televizní prezentace
- Perníkový tatko (AMC)
- Continuum (Syfy)
- Falling Skies (TNT)
- Hra o trůny (HBO)
- Mockingbird Lane (NBC)
- Spartakus (Starz)
- Svet bez konca (Reelz)
Nejlepší televizní herec
- Bryan Cranston (Perníkový tatko) (AMC)
- Kevin Bacon (Stúpenci) (Fox)
- Billy Burke (Revolúcia) (NBC)
- Michael C. Hall (Dexter) (Showtime)
- Timothy Hutton (Podvodníci) (TNT)
- Joshua Jackson (Fringe) (Fox)
- Andrew Lincoln (Walking Dead) (AMC)
Nejlepší televizní herečka
- Anna Torv (Fringe) (Fox)
- Moon Bloodgood (Falling Skies) (TNT)
- Mireille Enos (Zločin) (AMC)
- Sarah Paulson (American Horror Story) (FX)
- Charlotte Riley (Svet bez konca) (Reelz)
- Tracy Spiridakos (Revolúcia) (NBC)
Nejlepší televizní herec ve vedlejší roli
- Jonathan Banks (Perníkový tatko) (AMC)
- Giancarlo Esposito (Revolúcia) (NBC)
- Todd Lasance (Spartakus) (Starz)
- Colm Meaney (Peklo na kolesách) (AMC)
- David Morrissey (Walking Dead) (AMC)
- John Noble (Fringe) (Fox)
Nejlepší televizní herečka ve vedlejší roli
- Laurie Holden (Walking Dead) (AMC)
- Jennifer Carpenter (Dexter) (Showtime)
- Sarah Carter (Falling Skies) (TNT)
- Anna Gunn (Perníkový tatko) (AMC)
- Jessica Lange (American Horror Story) (FX)
- Beth Riesgraf (Podvodníci) (TNT)
Nejlepší hostující umělec v televizi
- Yvonne Strahovski (Dexter) (Showtime)
- Blair Brown (Fringe) (Fox)
- Terry O'Quinn (Falling Skies) (TNT)
- Lance Reddick (Fringe) (Fox)
- Mark Sheppard (Podvodníci) (TNT)
- Ray Stevenson (Dexter) (Showtime)
Nejlepší DVD nebo Blu-ray vydání
Nejlepší speciální DVD nebo Blu-ray vydání
- Obchodík hrôzy (The Director's Cut)
- Čeľuste (Universal 100th Anniversary Edition)
- Lawrence z Arábie (50th Anniversary Collector's Edition)
- Les Vampires (Classics Edition)
- Strach a touha
Nejlepší DVD nebo Blu-ray kolekce
- Dracula, Fantom opery, Frankenstein, Frankensteinova nevesta, Mumie, Netvor z Čiernej lagúny, Neviditelný muž, Vlkolak - Universal Classic Monsters: The Essentials Collection
- Ani tieň podozrenia, Marnie, Muž, ktorý vedel priveľa, Na sever severozápadnou linkou, Okno do dvora, Povraz, Problémy s Harrym, Psycho, Rodinné spiknutí, Roztržená opona, Sabotér, Topaz, Vertigo, Vtáci, Zběsilost - Alfred Hitchcock: The Masterpiece Collection
- Battle Royale, Battle Royale II: Requiem - Battle Royale: The Complete Collection
- Dych života, Goldfinger, James Bond: Casino Royale, James Bond: Chobotnička, James Bond: Diamanty sú večné, James Bond: Dnes neumieraj, James Bond: Dr. No, James Bond: Jeden svet nestačí, James Bond: Len pre tvoje oči, James Bond: Moonraker, James Bond: Muž so zlatou zbraňou, James Bond: Quantum of Solace, James Bond: Srdečné pozdravy z Ruska, James Bond: Thunderball, James Bond: V tajnej službe Jej veličenstva, James Bond: Vyhliadka na smrť, James Bond: Zajtrajšok nikdy nezomiera, James Bond: Zlaté oko, James Bond: Špión, ktorý ma miloval, James Bond: Žiješ len dvakrát, James Bond: Žiť a nechať zomrieť, Povolenie zabíjať - Bond 50: The Complete 22 Film Collection
- Dark Shadows (The Complete Original Series)
- Allez Oop, Blue Blazes, Ditto, Frigo - král střelců, Frigo a krava, Frigo a soused, Frigo a strážnici, Frigo ako Sherlock Holmes, Frigo dědicem, Frigo elektrikárom, Frigo hrdina univerzity, Frigo jako obětní beránek, Frigo kapitánem, Frigo medzi Indiánmi, Frigo má smolu, Frigo na Aljašce, Frigo na divadle, Frigo na mašine, Frigo na námluvách, Frigo obeťou krvnej pomsty, Frigo pláva, Frigo pod šibenicí, Frigo sebevrahem, Frigo stavia dom, Frigo u kováře, Frigo v balóne, Frigo v strašidelnom zámku, Frigo ve člunu, Frigovy cesty ke kráse a síle, Grand Slam Opera, Hayseed Romance, Hlupáček, Jail Bait, Keď sa Frigo ženil, Love Nest on Wheels, Láska kvitne v každom veku, Mixed Magic, One Run Elmer, Palooka from Paducah, Plavčík na sladkej vode, Tars and Stripes, The Chemist, The E-Flat Man, The Gold Ghost, The Timid Young Man, Three on a Limb - The Ultimate Buster Keaton Blu-ray Collection
Nejlepší seriál na DVD nebo Blu-ray
- Star Trek: Nová generácia (Seasons 1 & 2)
- In Search of... (The Complete Series)
- Logan's Run (The Complete Series)
- Řeka (The Complete First Season)
- Shazam! (The Complete Live-Action Series)
- Spartakus (Vengeance)